Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2019., 19:13   #811
grunt
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Biggus Dickus Pregled postova
Tnx. Ok za user/pass, a ostala prica? Trebam vlan id, vpi, vci podatke, to ce mi isto dati ili je to dostupno negdje?
Napravi factory reset i daj mu na kratko dsl konekciju da se registrira i povuce konfiguraciju pa onda izvuci sve podatke sa objavljenim podacima.
grunt je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 21:41   #812
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
u zadnja 2 tjedna imam problema sa zyxelom, počelo sa mikro-blokiranjima po 5-10 sekundi , do toga da bi se blokirao po 5-10 minuta. na njemu je sve živo pogašeno, izbrisane konekcije i aktivna je samo vdsl_internet koji je u bridge-u. dok je tako zablokiran, ne mogu mu niti web interface-u pristupit. openwrt router koji je iza njega drži pppoe aktivan, ali nema komunikacije prema netu.
problem je naročito izražen u večernjim satima.
zamijenio sam ga za t-comov ZTE 931, i zadnja 2 dana radi bez problema. problem je samo šta zte ima lošiji modem, pa se synca na manju brzinu od one na koju se inače synca zyxel.

ako prijavim kvar, hoću li dobiti doma novi zyxel, ili mi mora doć iskonov tehničar?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 22:09   #813
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
dodje tehnicar i stavi ti drugi modem, innbox v45, b30a ili b30b
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 11:08   #814
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Ima li tko mozda supervisor password za V1.00(AAUN.3)b2_1225 ?
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 18:52   #815
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
I meni bi bio od pomoći supervisor za najnoviji firmware. Ako tko ima pass ili neki guide kako do njega...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 21:49   #816
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Pas mater, ovaj novi firmware koji je na zyxelu su valjda razvijali zadnjih dvije godine. Opet su vratili add user ali pozatvarali su mijenjanje grupe. S kojim god userom (user grupa) mijenjaš grupu ovaj uvijek novog usera napravi kao običnog.

Probao onu foru sa long resetom ali kita. Ovaj su ga puta malo jače pozatvarali, mater im.

Ako ima koji profesionalac da mi da neke smjernice dajte mi koji pm.

P. S. Zapravo u k i supervisor, kako doći do voip podataka i ja sretan.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 19:49   #817
deSSy2724
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Zna li netko kako napraviti "reconnect skriptu" za ovaj router? Npr. da preko shortcuta dvoklik i da se napravi rekonekcija (kao sto sam recimo imao dok sam bio kod T-coma)..... a pozeljno bi bilo i za JDownloader.
deSSy2724 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 15:36   #818
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Pas mater, ovaj novi firmware koji je na zyxelu su valjda razvijali zadnjih dvije godine. Opet su vratili add user ali pozatvarali su mijenjanje grupe. S kojim god userom (user grupa) mijenjaš grupu ovaj uvijek novog usera napravi kao običnog.

i mene jebe, dobio novi zyxel. ja samo zelim ACS ubiti da mi ga ne resetiraju kako im se prdne, i da ga mogu prebaciti u bridge.
fw mi je valjda zadnji: V5.13(ABCJ.6)b3_1127

se može ikako nešto probit?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 21:47   #819
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
može li se štagod preko JTAG-a ili UART portova dobit? itko pokušavao?
neću se sad ić ubijat oko toga, imam još 2 otključana innboxa u rezervi... ali ako bi se dalo nešto korisno izvuć iz zyxela, bilo bi zgodno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 09:32   #820
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Nisam siguran da je netko na forumu isao na jtag. Treba i opreme i volje a i znanja. Dosta su ga gadno zatvorili ovaj put pas mu mater a imaju trenutno najpovoljnije pakete barem sto se VDSL-a tice... :-/
mann je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 15:01   #821
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
S JTAG-om nećeš ništa pametno napraviti. Preko UART-a mu stavi originalni FW i konfiguriraj kak ti paše.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 18:25   #822
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Preko UART-a mu stavi originalni FW i konfiguriraj kak ti paše.
Nije tako jednostavno bas... nije problem raditi sa uartom nego je problem ako trebas telefon da ti radi, te podatke Iskon nece i nije obvezan dati.
Ako je u pitanju goli internet - onda stima jer vlanovi su tu negdje u temi kao i ostala podesenja za internet. Nije cak ni potrebno stavljati drugi fw,
naravno moze ali da bi roures bio ispravno konfiguriran sto se tice telefonije podatke moras znati ili mu dati da sam povuce, kad povuce stavlja zadnji
fw i opet si na istom. Moze se kroz uart sa at naredbama bootati router na particiju 2 jer ih i ima 2 a druga je inicijalni fw, nezasticen i moj router je
radio 2-3 mjeseca tako bez problema i tu je bio onaj slucaj kada je bas svima na forumu stigao novi fw i svima bio nepoznat pass no kako sam ja "vrtio"
tu drugu particiju i moj se apdejto ali se i vratio na "tu moju" particiju pa sam jedini mogao dumpati mdm podatke, izmedju ostaloga i password.

Dakle moras tocno znati koju particiju fleshas jer ako fleshas tu njihovu a ne inicijalnu i ako iz bilo kojega razloga se dogodi da se router resetira sam od sebe
ili slucajno omogucis udaljen pristup, on ce fleshati njihovu particiju i tu si "mrtav". Znaci samo fleshanje inicijalne ti garantira da ce se rouer uvjek vratiti na istu sta god bilo s njim...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 20:37   #823
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
moj se nije stigao update-at, jer je bio spojen sve skupa 3 minute , čim se prijavio u sustav iskona tj čim je tehničar vidio serijski broj u sustavu, smo ga iskopčali.
mogu probat skinut backup.conf pa ručno neke sitnice editirati ako se može, samo ga prebacit u bridge i ubit management vezu.
imam samo net, bez telefonije i tv-a.
za uart bin morao istraživati šta i kako, imam ttl adapter, ali neznam šta puno dalje radit.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 31.07.2019. u 21:09.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 08:50   #824
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije tako jednostavno bas... nije problem raditi sa uartom nego je problem ako trebas telefon da ti radi, te podatke Iskon nece i nije obvezan dati.
Ako je u pitanju goli internet - onda stima jer vlanovi su tu negdje u temi kao i ostala podesenja za internet. Nije cak ni potrebno stavljati drugi fw,
naravno moze ali da bi roures bio ispravno konfiguriran sto se tice telefonije podatke moras znati ili mu dati da sam povuce, kad povuce stavlja zadnji
fw i opet si na istom. Moze se kroz uart sa at naredbama bootati router na particiju 2 jer ih i ima 2 a druga je inicijalni fw, nezasticen i moj router je
radio 2-3 mjeseca tako bez problema i tu je bio onaj slucaj kada je bas svima na forumu stigao novi fw i svima bio nepoznat pass no kako sam ja "vrtio"
tu drugu particiju i moj se apdejto ali se i vratio na "tu moju" particiju pa sam jedini mogao dumpati mdm podatke, izmedju ostaloga i password.

Dakle moras tocno znati koju particiju fleshas jer ako fleshas tu njihovu a ne inicijalnu i ako iz bilo kojega razloga se dogodi da se router resetira sam od sebe
ili slucajno omogucis udaljen pristup, on ce fleshati njihovu particiju i tu si "mrtav". Znaci samo fleshanje inicijalne ti garantira da ce se rouer uvjek vratiti na istu sta god bilo s njim...
Dali tvoj nacin i dalje funkcionira ili je s novim FW i to zatvoreno. Govorim o bootu u drugu particiju i onda sto, mountanje prve pa iz prve dumpmdm?
mann je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 17:41   #825
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Govorim o bootu u drugu particiju i onda sto, mountanje prve pa iz prve dumpmdm?
Ne mozes bootati router u tu inicijanu particiju bez admina ili supervisora jer treba ti ssh ulaz, eventualno uart pa AT naredba u teoriji ali prakticno nisam probao jer nije bilo potrebe.

Dakle poanta "sticenja" od ISP-a je bila u tome da se boota router u inicijalnu particiju ili tu inicijalnu zamjenis sa zeljenim svojim fw te se radi postavki
za telefon da bi radio ( internet nije problem ) u tu inicijalnu ucitava backup.conf od ISP-a s time da se isti "uredi" u vidu brisanja svega sto njima sluzi
za remonte pristup a sa editorom u backup.conf od ISP-a stavljas svojega supervisora prije ucitavanja u inicijalni fw.

Tako poslozen router je otporan na njihove apdejte jer mogu fleshat samo "svoju" particiju ali router se uvjek vraca na tvoju poslje fleshanja.

Nemam taj router vise, nisam na Iskonu i tesko je ovako napamet nesto pametnije reci.... mislio sam da cu opet na Iskon tj. Carnet ali dobio sam bolju ponudu od Optime
u vidu manje para za istu brzinu, cak i bolju i izmedju ostalog dojadilo mi da me zivka njihova korisnicka sluzba kako oni "ne vide" moj router pa ja se pravim grbav a oni svaka
2-3 dana zivkaju da mu ne mogu pristupiti, pa ih ja "pustim" tj. otvorim remonte na toj inicijalnoj pa oni fleshaju tu svoju i opet se sve vraca na moju pa se opet zale da ne vide
router pa 2 puta mi postom salju drugi router... pa prije kopcanja novih ja ih uredim i opet ista prica i tako u krug. Jednom i tehnicar donio novi router i kao on ce ga prikopcati
i provjeriti router a ja stavio na Mozillu Greasemonkey + skriptu koja "snima" sve u pozadini pa kad je mulac balavi otisa ja opet po svome.., sutra opet zovu

Pa tko ce to izdrzat
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 20:10   #826
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
palo mi na pamet napravit export configa iz starog zyxela, i ubacit ga u novi zyxel (ako ima opcija, nisam jos gledao)...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 21:34   #827
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Preko UART-a se sigurno sve može. Nažalost, ne mogu biti od prevelike konkretne pomoći jer mi je testni ZyXEL završio u smeću, a na Iskonu nisam već dugo.
Moja sugestija se temelji na tome da si spomenuo da imaš dva otključana Innboxa, pa pretpostavljam da s njih možeš izvući konfiguraciju.



@silver_tip: Imam i ja veselje sa trenutnim ISP-em radi toga, u jednu ruku, ali ostavljaju dojam kao da su pokrenuli posao nakon par par rundi u birtiji pa prcam ja njih koliko i oni mene... Samo što ja ne ugasim TR069, nego ugasim router i spremim ga u kutiju, a posao obavlja moja oprema
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 07:52   #828
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
ne treba mi konfiguracija, koristim samo net. innboxi su tu upravo zato da mogu njih koristiti u bridge-u.

mene su samo jednom nakon otklona kvara pitali zašto njihov modem nije spojen. "ako mi kažete supervisor šifru , bit će". na negativan odgovor, uslijedio je moj odgovor da će do daljnjega njihov zyxel čamiti u kutiji a ja koristiti svoju opremu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 20:12   #829
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Citiram sa bug foruma jer sam u problemima "prebacih se sa bneta na iskon i sve super, parica krasna, testovi odlični, test brzina zadovoljavajuća, tražim prebacivanje u bridge, super, radi, ali... brzina točno na 20Mbps... preko bilo kojeg kompa, preko mog routera, uvijek, znam što radim, nisam nikada imao takav problem. Ok, vratim natrag routing mode i onda ide full speed sa tih istih kompova. Vratim bridge, puf, ravno 20Mbps... dofurali drugi ruter, ista priča. Mislim da je to definitivno do njih i bridge mode-a, ili se prave mutavi ili ne znaju što rade, ili nešto peto. Da li je netko imao takav problem? Dakle, milijun posto sam siguran da trebaju nešto potvikati kada je u bridge modu jer prije na tcomu nisam imao tih problema." ima tko ideju?
zbuzanic je offline   Reply With Quote