Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2012., 23:37   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Corsair Carbide 300R test

Isprobali smo Corsairovo najjeftinije kućište.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 10:40   #2
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Ok kuciste, steta sto nema gumica na otvorima gdje prolaze kablovi...
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2012., 12:41   #3
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Zar ova Noctua ne bi trebala biti zakrenuta za 90 tako da ispuhuje zrak kroz straznji ventilator a ne ovako da se stvara podtlak izmedju njenog prvog ventilatora koji upuhuje i gornjeg ventilatora na kucistu koji ispuhuje?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 12:47   #4
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Zar ova Noctua ne bi trebala biti zakrenuta za 90 tako da ispuhuje zrak kroz straznji ventilator a ne ovako da se stvara podtlak izmedju njenog prvog ventilatora koji upuhuje i gornjeg ventilatora na kucistu koji ispuhuje?
Stvarno cu morati poceti stavljati disclaimere uz slike

Ovo nije radni setup, ovako je samo postavljeno radi slikanja a Noctua je u toj poziciji jer je 99% vremena kompletan setup na stolu...
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 12:55   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Zar ova Noctua ne bi trebala biti zakrenuta za 90 tako da ispuhuje zrak kroz straznji ventilator a ne ovako da se stvara podtlak izmedju njenog prvog ventilatora koji upuhuje i gornjeg ventilatora na kucistu koji ispuhuje?


To tvoje vrijedi ako se radi o kućištima koja nemaju perforiranu gornju stranicu. Dok sam imao Arc Midi, imao sam ovakav setup s hladnjakom i taj zadnji ispuh je nepotreban. Pogotovo što se taj vent može gore prebaciti.


Inače, fora kućište iako mjestimično pomalo ružnjikavo i mrvicu preskupo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 13:03   #6
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Ako nemaju perforiranu ili ako je gore ventilator. Ako imaju perforiranu a gore nije ventilator onda to nije racunalo nego usisac za prasinu.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 13:07   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Gore zrak izlazi, neulazi jel, jer se tako poslože ventovi, plus prirodno izdizanje toplog zraka gore i to je to. No to je tema za neki drugi put.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 01:25   #8
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Gore zrak izlazi, neulazi jel, jer se tako poslože ventovi, plus prirodno izdizanje toplog zraka gore i to je to. No to je tema za neki drugi put.
pa o tome ti i govorim. ako odmah ispod ventilatora koji ispuhuje stavis ventilator koji upuhuje (kao sto je to na slici iz clanka) dobijes podtlak i ni jedan od tih ventilatora ne obavlja svoju finkciju kako treba. No Kreso je vec objasnio kako je to slozeno samo za fotografirati a ne za rad. Jedino sto je nezgodno sto ce neki klinjo kupit hladnjak, naletit na ovu fotografiju na portalu koji se zove pc ekspert i biti uvjeren da tako treba montirati. Ako se hladnjak ne moze montirati da puse prema natrag (zbog visine rama najcesce) onda ga bar treba montirati da puse prema gore a nikako prema dolje.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 10:03   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Na str. 1 zadnja rečenica nije dovršena do kraja pa se ne zna što je pisao htio reći s njome.
Str. 2 prva rečenica - 'Doljnji kavez...' Ako gornji ni ne postoji, čemu onda uopće pisati 'doljnji'?

Osobno mi se ne sviđaju ti imbus vijci koji se vide na prednjoj i gornjoj plohi kućišta jer preferiram 'čiste' površine (zato mi je Obsidian serija nenad**biva). I činjenica da ima mjesta za samo 4 harda mi je mali minus. Dodatni minus su mi i perforirane površine na prednjoj strani gdje bi mogao doći doljnji vent. Mislim da se moglo i bez njih a da se time ne ugrozi čvrstoća kućišta, a samim time i omogući bolje hlađenje hardova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 12:41   #10
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Kaže se donji.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: mislav_os. 12.09.2012. u 13:08.
mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2012., 14:51   #11
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Ja sam jednom davno imao neko plasticno smece od kucista koje je imalo jedan hanimljiv feature. Opticki pogon bio je pokriven poklopcem koji se automatski otvarao zajedno sa optikom. Trebalo je samo malo pritisnuti u donjem dijelu tog poklopca a kad se zatvarao onda bi prvo zatvorio optiku pa onda taj poklopac.

Gledam ovo kuciste i stvarno mi se svidja (u cjenovnoj kategoriji) no kad se u njega montira optika onda izgleda gadno. Optiku koristim vrlo rijetko ali opet ne bi da mi racunalo bude bez jer tu i tamo snimim neku glazbu za auto, fotografije za razvijanje i slicno. Kad bi se gornja 5,25 ladica mogla otvarati (mozda i moze?) i da je ispod poklopca optika to bi bila prava stvar.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 15:04   #12
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Bilo je nekad, a vjerujem da još ima za kupit takvih poklopaca
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 15:52   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Kaže se donji.
U krivu si. U moje vrijeme, (kraj 70-tih, početak 80-tih), u školi se nešto i naučilo, za razliku od danas. Ja ostajem pri doljnji, a ti govori i piši kako god hoćeš.

@skitnica
Takav poklopac ima moj prastari Codegen. Kod novijih kućišta je taj feature iščezao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 16:16   #14
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U krivu si. U moje vrijeme, (kraj 70-tih, početak 80-tih), u školi se nešto i naučilo, za razliku od danas. Ja ostajem pri doljnji, a ti govori i piši kako god hoćeš.
Mudro mislav_os zbori:
http://www.prijevodi-online.org/smf/...?topic=11959.0
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 20:09   #15
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U krivu si. U moje vrijeme, (kraj 70-tih, početak 80-tih), u školi se nešto i naučilo, za razliku od danas. Ja ostajem pri doljnji, a ti govori i piši kako god hoćeš.

@skitnica
Takav poklopac ima moj prastari Codegen. Kod novijih kućišta je taj feature iščezao.
Ja sam se isto primo u Pionire a profa iz zempljopisa je imo sina Jugoslava a disa je furo kockicu, Papovka na tehnickom itd. Mada nisam naucio nista osim par sitnica tipa da Pirane zive u Juznoj Americi i sl. gluposti.

Sve ovisi o cijeni. Kad ga usporedim sa 500r fale mu dva venta, jedan od 200mm i dosta sitnica (gumice na rupama medu ostalim, potenciometar, extra kavez itd.) tak da ce bit dobro malo razmislit kaj se isplati ak se bas hoce neki od Carbide corseva. Bocna prosirenja na 400 i 500r su isto dobrodosla iako nekom ne izgledaju bas atraktivno.

Bilo bi dobro kad bi mogli ubacit neke temperature u recenziju.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 20:12   #16
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
U svakom rječniku piše "donji", a ja sam i tako naučio.

PS, pošalji mi razglednicu ako ikad budeš u DoLJnjem Miholjcu ili u DoLJnjem Vakufu u Bosni, baš me zanima kak je tamo .

Dosta OT-a
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na