Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2009., 18:59   #31
Pak
Premium
Moj komp
 
Pak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Ploče
Postovi: 264
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ali zašto onda mijenjanje hladnjaka,pa time iznos dođe do 650kn? Šta su toliko loši tvornički modeli?
Mislim da većina koja je mijenjala hladnjak , ja sam među njima, mijenja hladnjak radi tišine (accelero S2 bez venta) barem u mom slučaju.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Gledam penjanje cijene,na kraju sa 540kn dođeš do 650..a ne vidim da ovdje možda 5% ljudi koristi 4670 za neku multimediu,svi bi clockali,mijenjali coolere,flashali..tj. uzmu ju za forsiranje FPS-a..pa onda bolje odmah uzeti poštenu grafu,ako ti je do igara..
.
Mislim i da sa cijenom od 650kn (gpu+s2) grafa je BB. Što se OC-a tiče - ljudi klokaju grafe bilo da su low, mid ili high. I da odma uzmu 4850/4870 klokali bi je u sekundi. Neki ...

Ja se igram na def. - i uživam.
Pak je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 19:20   #32
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
i je i nije. 4850 ispod 1000kn jos nisam vidio. 1100 vec da ali s onim katastrofalnim referentnim hladnjakom. A i kao sto sam spomenio po nekim testovima ove dvije vecinom nadjebu 4850.
ali mjenjanje proca je sigurno neisplativo. Za 100-200mhz vise koje bi izvukao iz nekog black x2....nikako se ne isplati.
Imaš pravo... Mijenjanje CPU-a je neisplativo... To sam blebnio bezveze... (reko ostalo 500-600kn, pa deri peri kad imaš, a kud bi ja nego u CPU...) Baš sam mulac... Sorry... A nije isplativo ni mijenjanje ploče samo radi CF... Ajd nek je 2*HD4670 CF bolje od jedne HD4850, ali nije 500kn bolje (cijena nove ploče)... Osim ako ima plan u skorijoj budućnosti ubost kakvog phenoma... Nova ploča će mu u tom slučaju dobro doći... I s tim sam sada ušao u ono... preporuke želje i pozdravi, a ne odg. na njegovo pitanje... (HEHE to bi mu značilo da mijenja cijeli komp...)

Moj bed...SORRY...

Dakle, ako hoćeš otprilike ''grafičku snagu'' 2*HD4670, (slična je ili možda malo bolja od jedne HD4850), a ne želiš potrošit previše novaca, uzmi HD4850, a ostalo nadograđivanje računala ostavi za drugu priliku, a nebi trebo nadograđivat neko vrijeme...

Ili možda bi? Znači ona stara iz časopisa... Uzmi što ti treba i nemoj potrošit puno novaca bez veze... Uključi 3 komponente u zahtev za preporuku i dobiješ 786 kombinacija od 786 korisnika... A to si i sam znao...

Nikako s ovim ne bih htio reći da ćeš pogriješiti ako uzmeš novu (CF) ploču i 2*HD4670... imat ćeš dobru podlogu za novi CPU... naravno ako ti je to u planu...
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 19:21   #33
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Pak Pregled postova
Mislim da većina koja je mijenjala hladnjak , ja sam među njima, mijenja hladnjak radi tišine (accelero S2 bez venta) barem u mom slučaju.



Mislim i da sa cijenom od 650kn (gpu+s2) grafa je BB. Što se OC-a tiče - ljudi klokaju grafe bilo da su low, mid ili high. I da odma uzmu 4850/4870 klokali bi je u sekundi. Neki ...

Ja se igram na def. - i uživam.

Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 19:31   #34
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
1089 je powercolorka sa odličnim hladnjakom,u vemilu. PLAY! verzija,sa hdmijem otraga..

genijalna kartica za te pare..

ne znam šta ste zapeli za te 4670..i to još ekipa koja ima para za grafu,dobro netko se krpa,pa 400,500 nategne do 580,590 pa kupi...

ali ekipa koja dvoumi oće 3870,8800GT pa iz čiste povodljivosti uzima ovu glupost..ma mislim...hype,ništa drugo..

a sve ti se svodi na ono, zasto dati 1100kn ako igrivost dobijes i za 500-600. Jer ocito je da igre koje ne rade dobro ala crysis ili gta4 ne rade dobro niti na jednoj kartici a ove druge rade i na 4670 i na 4850. Jedna ima 50 FPSa a druga 70. Obicnom covjeku to bas i ne znaci nesto u zivotu. S druge strane 600kn koje mu ostaje u djepu mozda ce mu nesto i znaciti.
Perverzije tipa crossfire ili sli sluze za popunjavanje hladnih zimskih dana. Uostalom, puno se manje love gubi na dvije takve kartice nego na jednoj jacoj, znanstveno dokazano
Btw ova powercolorka stvarno izgleda dobro. Da sam ju vidio ranije i da nije u vemilu danas bi ju i kupio. Ovako sam iz dosade promjenio maticnu i poprilicno si srezao mogucnosti investicija za ovaj mjesec kada je kanta u pitanju.
Ono, mogao bi ali ako sam sebe uvjerim da je bolje pricekati iduci mjesec vjerujem da cu proci povoljnije a ionako se nema nista za igrat sada


i da, osobno nikada nisam clockao grafe osim kad ih tek kupim, cisto za probu ako netko pita dokle ide da znam reci. Mislim da nema besmislenije stvari za clockanje u cijeloj kanti. Ako ti nesto trza - trzat ce i kada ju OCas. Ako ti ide fino - koji kurac zapravo hoces?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 19:38   #35
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
a sve ti se svodi na ono, zasto dati 1100kn ako igrivost dobijes i za 500-600. Jer ocito je da igre koje ne rade dobro ala crysis ili gta4 ne rade dobro niti na jednoj kartici a ove druge rade i na 4670 i na 4850. Jedna ima 50 FPSa a druga 70. Obicnom covjeku to bas i ne znaci nesto u zivotu. S druge strane 600kn koje mu ostaje u djepu mozda ce mu nesto i znaciti.
Perverzije tipa crossfire ili sli sluze za popunjavanje hladnih zimskih dana. Uostalom, puno se manje love gubi na dvije takve kartice nego na jednoj jacoj, znanstveno dokazano
Btw ova powercolorka stvarno izgleda dobro. Da sam ju vidio ranije i da nije u vemilu danas bi ju i kupio. Ovako sam iz dosade promjenio maticnu i poprilicno si srezao mogucnosti investicija za ovaj mjesec kada je kanta u pitanju.
Ono, mogao bi ali ako sam sebe uvjerim da je bolje pricekati iduci mjesec vjerujem da cu proci povoljnije a ionako se nema nista za igrat sada


i da, osobno nikada nisam clockao grafe osim kad ih tek kupim, cisto za probu ako netko pita dokle ide da znam reci. Mislim da nema besmislenije stvari za clockanje u cijeloj kanti. Ako ti nesto trza - trzat ce i kada ju OCas. Ako ti ide fino - koji kurac zapravo hoces?

Ako je ona zadnja rečenica bila općenita i nije bila namjenjena samo meni... ONDA: Potpuno se slažem!
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 19:40   #36
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ne bi crossfire više,otkad mi je 8.12 odbio poslušnost na 3870x2,razočarao sam se. Nova verzija drivera od 8.11, i odbije raditi,tj. disablea drugi gpu. I ista situacija i kod 2x4850 u CF. Nikako druga da proradi.

Jel zna netko da li radi sa hotfixom,evo sad konkretno 4670 CF,probao netko?

Uvijek bi radije jednu jaču nego dvije slabije u SLi ili CF,nije mi to,preskeptičan sam po pitanju CF performansi.

AMD kaže recimo da je Club3D dobra 4670tka,to je stvarno u redu, 549kn, toči vozi,rekli bi. Bez mijenjanja coolera i troška.

@greg : ma dobra brate,ja držao u ruci 4850 tka za 1089kn, veoma solidna kartica..blago OC-ana,sve na sebi ima,i šta je najbitnije makli su ono oneslot smeće od hladnjaka,a ono najbitnije,8.12 driveri rade odlično na single modelima
thedream je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na