Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2013., 12:30   #1
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Organiziranje male poslovne mreže

Pozdrav,

dakle treba mi mišljenje nekog iskusnijeg oko slijedeće situacije, dakle imam glavni router koji je spojen na vanjsku antenu koja odašilja signal na jednom području, sada antena mi ne pokriva sve pa bi trebao ubacit još par repeatera u konfiguraciju. Bitno mi je da su mi ti uređaji sposobni primit wifi signal i onda ga odašiljat ponovno putem wifi-a.

Gledao sam nešto i naletio na ovo pa bi me zanimalo hoće li taj uređaj obavit posao.

Ako ne preporuka bi dobro došla.

R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2013., 12:57   #2
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
opis terena podrucija i daljina treba da mogu preporucit nesto
hafthorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2013., 12:57   #3
Tomba_NZXT
Premium
Moj komp
 
Tomba_NZXT's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Daleko, daleko ...
Postovi: 54
Da, hoce.

Pogledaj manual na stranici 77.

http://www.edimax.com/images/Image/m...ser_Manual.zip

Takodjer da bi povecao ucinkovitost predlazem da zamjenis antene na routeru. To bi takodjer trebalo biti moguce sudeci po ovoj slici:

http://khv.at.ua/FilesDirArt/BR-6428NS.jpg
Tomba_NZXT je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2013., 13:09   #4
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Radi se o apartmanskom kompleksu koji je na L a antena je na gornjem desnom kutu tako da sa apartmanima formira pravokutnik, prostor je cca 50-60m promjer tako da ništa previše, antena samo treba probit jedan zid što radi bez problema (n standard) jedino imam problema sa dva-tri apartmana do kojih signal ne dolazi jer mora proć kroz 3-4 zida pa bi tu signal proširio sa takva 3 uređaja

EDIT: vidim da su antene 3db, znači predlažeš da nabavim 6 komada sa 5 dbi i miran sam? tj te antene imam već tako da to i nije neki problem
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2013., 15:04   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,592
Probaj te 5 dbi antene i testiraj šta si dobio (nivo signala, bandwith), i to na par lokacija kako bi našao optimalnu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2013., 14:25   #6
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Budem, stigle danas pa da se malo igram sutra, skuzio sam na mac-u postoji tool za testiranje snage signala pa ce i to dobro doci
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 15:03   #7
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Bump, da ne otvaram novu temu imam sljedeći problem, pošto sam novi u svemu ovomu, imam spojen jedan uređaj koji mi je spojen na glavnu antenu, sada ne želim izgubit funkciju te antene a želim povezat ostala 3 uređaja koji će mi služit da prošire signal na mjestima gdje ne dolazi.

Dakle interesira me u koji mod moram stavit glavnu stanicu tako da je u mogućnosti da se ostali routeri spoje na nju ali i da ujedno se bude moglo povezat sa laptopom na tu istu glavnu stanicu?

Te koji mod mora biti uključen na ruterima?

Unaprijed hvala.

Znači glavna stanica ima AP mod, Station - Infrastructure, Point to point, Point to multipoint, Repeater, Repeater WPS, Universal repeater.. Isto tako je i sa perifrenim stanicama. Radi se o dva level one Wireless N routera od kojih je jedan glavna stanica i 2 edimax routera također podržavaju N standard.
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 17:03   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,592
Glavni je AP a ostali Universal Repeter mod rada.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 21:04   #9
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
A na APu da stavljam zaštitu ili ne? Pošto na ostalima ne nudi opciju da upišem password za spajanje?
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 21:32   #10
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Zavisi od opreme, ali uglavnom netrebas jer se ustvari spajas na glavni AP, ovi su samo pojacivaci signala kad su u repeater modu.
DiTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2013., 11:58   #11
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
pa, ako ne zelis imat zasticenu mrezu nemoj staviti...no, ako zelis, moras staviti na sve istu, (ako se radi o universal repateru)
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2013., 19:25   #12
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Ok postavim glavni uredaj u ap mod, ova druga dva u universal repeater i kada se probam spojit na njihov wifi kaze da nemam pristup internetu, neznam sto radim krivo, vidim da u wan postavkama imam dynamic ip, static ip, itd... ili to ne moram uopce dirati?

u wifi opcijama sam podesio da su universal repeater, namjestio im njihov SSID i odabrao root ap ali jos uvijek ne dobivam internet sa njih, samo kada se spojim na glavni (root) ap.
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2013., 23:37   #13
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Moraš isključit DHCP server na universal repeaterima, postavit im statičke IP adrese, subnet i pod gateway stavit glavni AP. Znači, recimo da ti je adresa AP-a 192.168.1.1, onda na jedan universal repeater stavljas adresu 192.168.1.2, na drugi .3 na treći .4, pod gatewaye svima 192.168.1.1. DHCP server ostavljaš samo na AP-u...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 12:14   #14
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Aha ok, bio sam postavio gateway i static ip ali nisam bio iskljucio DHCP probam onda to danas. Znaci onda DHCP daje root AP?

EDIT: Evo rjeseno, ali nisam smio gasit DHCP jer tek onda nema interneta, samo sam trebao skinut zastitu sa svih uredaja. Sve u svemu hvala na pomoci

Zadnje izmijenjeno od: R@zzoR. 10.05.2013. u 10:19.
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na