Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2019., 15:17   #4111
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Ima li smisla stavljat Accelero Extreme IV na grafu?.Mozda Morpheus II?
Prevelike su mi temperature sa evga stock hladnjakom na powerlimit 120.Prelaze 83c a o buci da ne govorim.Sa accelerom po recenzijama temp ne prelazi 65 u loadu sa OC grafe i tiho ful.
Imao sam GW GS 1080ti koja je isla preko 65 stupnjeva pod loadom.
Stavio Artic gore i nije prolazila 35 stupnjeva na 40% fan.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 15:44   #4112
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Imam na R9 290 Accelero Extreme IV i spaja se na grafičku karticu te se najnormalnije može kontrolirati brzina vrtnje preko MSI afterburnera i sličnih programa
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Isto kao kolega iznad mene. Samo što je kod mene na 1060 3gb
koji je minimalni fan speed na tim accelerima, RPM, odnosno moze li ugasiti ventilatore (0rpm)?

inace pazite na accelero xtreme IV https://www.arctic.ac/eu_en/ax4.html , debel je se gornje strane, kod mene recimo ne bi stao zbog cpu coolera. III bi vec mogao https://www.arctic.ac/eu_en/accelero-xtreme-iii.html
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2019., 15:48   #4113
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Šta nije da fan speed ovisi o grafičkoj na koju staviš jer se fan spaja na grafičku? Kod mene nije silent grafa pa je na 38% rpm, ne znam koliko - nisam izučavao točno.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 15:59   #4114
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
nema se sto izucavati, mislim hw entuzijasti zar nemate bilo koji hardware info program instaliran pokrene se i odmah vidi, hwinfo, cpuidhw monitor, msi afterburner? svaki bi odmah trebao pruziti podatak o postotku fan speeda % kao i RPM

razmisljao sam o acceleru IV ili III dok je bila gtx1080 ali nisam mogao pronaci informaciju moze li ugasiti ventilatore kad je spojen na graficku, ako graficka tu opciju podrzava na stock hladnjaku/ventilatorima. nezz jel graficke gase ventilatore naponskom regulacijom (jer onda moze ugasiti i accelera) ili iskljucivo pwm signal (onda je gasenje feature ventilatora).
  Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 17:16   #4115
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Imao sam GW GS 1080ti koja je isla preko 65 stupnjeva pod loadom.
Stavio Artic gore i nije prolazila 35 stupnjeva na 40% fan.

Moze malo detaljnije o acceleru.Koliko je glasan za razliku od stock coolera na grafi.Za temp znam da su brutalne.Ako tebi nije prelazila 35 stupnjeva u loadu na 40 posto vrtnje ventova onda po tom mozes puknut na 20 posto vrtnje i imat nekih 60ak stupnjeva i potpunu tisinu jer nema sanse da cujes ventove na 20 posto
To mi je malo to good to be true


Cek malo tam pise na siteu od Arctica da nema termalnog ljepila sto znaci da se najnormalnije moze maknut accelero i vratit origigi cooler gore kad oces.I imas accelero za sljedecu grafu i ukrug tako dok nebude vise kompatibilan sa buducim grafama.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 17:22   #4116
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kako vendori reagiraju na skidanje stock coolera sa grafe, konkretno EVGA? Znam da savjetuju ljude da skinu cooler i stave novu pastu ako im se pregrijava.
Mogu ovaj Arctic IV dobiti za smiješne pare pa bi ga natovario na grafu ali me pecka to da nebi bilo warranty void koja traje do 07/2022.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 17:24   #4117
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ti postoci ventilatora recimo 40% vrlo malo govore o buci, eventualno o dostupnom manevriranju od jos 60% za hlađenje, no sto se buke tice bolje je znati tocnu vrtnju ventilatora RPM. zasto, nekim karticama 100% fan speed je na 3500rpm, dok recimo trenutnoj kod mene inno3d gtx1060 1500rpm, stoga jednoj ce 40% fan speed biti na 1400rpm, drugoj na 600rpm sa razlikom u buci nebo zemlja

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 01.02.2019. u 17:38.
  Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 17:39   #4118
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kako vendori reagiraju na skidanje stock coolera sa grafe, konkretno EVGA? Znam da savjetuju ljude da skinu cooler i stave novu pastu ako im se pregrijava.
Mogu ovaj Arctic IV dobiti za smiješne pare pa bi ga natovario na grafu ali me pecka to da nebi bilo warranty void koja traje do 07/2022.

Bumo slali mail EVGA u vezi skidanja coolera?
EDIT:https://www.evga.com/support/faq/afm...px?faqid=57720
https://www.evga.com/support/faq/afmmain.aspx?faqid=55

Ne gubi se garancija ako se vrati u prvotno stanje.Yessss.

Accelero IV ne ostavlja nikakav trag iza sebe kao ac III jer nema heatsinkove koji se lijepe sa termalnim ljepilom pa stoga brijem da te nitko nemre skuzit da si imao accelera na grafi ako napravis posao kako spada.


Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
ti postoci ventilatora recimo 40% vrlo malo govore o buci, eventualno o dostupnom manevriranju od jos 60% za hlađenje, no sto se buke tice bolje je znati tocnu vrtnju ventilatora RPM. zasto, nekim karticama 100% fan speed je na 3500rpm, dok recimo trenutnoj kod mene inno3d gtx1060 1500rpm, stoga jednoj ce 40% fan speed biti na 1400rpm, drugoj na 600rpm sa razlikom u buci nebo zemlja

40posto od accelera je 2000-40%=cca 800rpm sto je ok a 20 posto nekih 400 sto je brutalno tiho

Zadnje izmijenjeno od: warlock25. 01.02.2019. u 17:54.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 18:38   #4119
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Iskreno trpi nisam se niti sjetio da otvorim HWinfo


38% 1061 RPM. Ne ide tiše od ovoga. MSI 1060 3gb
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 18:43   #4120
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Imao sam GW GS 1080ti koja je isla preko 65 stupnjeva pod loadom.
Stavio Artic gore i nije prolazila 35 stupnjeva na 40% fan.
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Moze malo detaljnije o acceleru.Koliko je glasan za razliku od stock coolera na grafi.Za temp znam da su brutalne.Ako tebi nije prelazila 35 stupnjeva u loadu na 40 posto vrtnje ventova onda po tom mozes puknut na 20 posto vrtnje i imat nekih 60ak stupnjeva i potpunu tisinu jer nema sanse da cujes ventove na 20 posto
To mi je malo to good to be true


Cek malo tam pise na siteu od Arctica da nema termalnog ljepila sto znaci da se najnormalnije moze maknut accelero i vratit origigi cooler gore kad oces.I imas accelero za sljedecu grafu i ukrug tako dok nebude vise kompatibilan sa buducim grafama.
Hajde nemojte biti smiješni, 65 stupnjeva u loadu sa tim blower drekom i 35 sa Accelerom, isto u loadu. Ako to grafa pokazuje, senzor joj laže, i to laže opako. Nema teoretske šanse da su to ispravne temperature.
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
40posto od accelera je 2000-40%=cca 800rpm sto je ok a 20 posto nekih 400 sto je brutalno tiho
edit: PWM nije nužno linearan, recimo noviji Arctic F14 od mojih imaju skoro cjelokupan raspon okretaja između 80 i 100% PWM.

Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Meni se penje do max 48 stupnjeva sa Accelerom i naravno također aftermarket pastom i padovima
edit2: da, to je apsolutno ok temperatura za 1060. Ali mi ovdje govorimo o kaloriferu sa podrškom za 3D (da citiram RAK-a) 1080ti.

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 01.02.2019. u 20:23.
Garro je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2019., 20:10   #4121
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Meni se penje do max 48 stupnjeva sa Accelerom i naravno također aftermarket pastom i padovima
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 20:43   #4122
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Garro ja tebe ne kuzim.Pa daj pogle sto ljudi pricaju po netu za accelero i 1080ti.Sa ful uber super ocom max 65c je temp uz ppotpunu tisinu.Nikada Gaming x ni Strixica nebu tisa od accelera i bolje hladila.Meni da bude temp i 75 boli me kuki jer cu imat potpunu tisinu na nekih 30% okretaja.Sad na 75 imam mlaznjak u kucistu koji se cuje i kad navijem zvuk u sluskama.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 21:31   #4123
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Moze malo detaljnije o acceleru.Koliko je glasan za razliku od stock coolera na grafi.Za temp znam da su brutalne.Ako tebi nije prelazila 35 stupnjeva u loadu na 40 posto vrtnje ventova onda po tom mozes puknut na 20 posto vrtnje i imat nekih 60ak stupnjeva i potpunu tisinu jer nema sanse da cujes ventove na 20 posto
To mi je malo to good to be true


Cek malo tam pise na siteu od Arctica da nema termalnog ljepila sto znaci da se najnormalnije moze maknut accelero i vratit origigi cooler gore kad oces.I imas accelero za sljedecu grafu i ukrug tako dok nebude vise kompatibilan sa buducim grafama.
Bio je tih i na 40% fana. Da nema termalnog ljepila nego dobivas padove.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 21:32   #4124
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kako vendori reagiraju na skidanje stock coolera sa grafe, konkretno EVGA? Znam da savjetuju ljude da skinu cooler i stave novu pastu ako im se pregrijava.
Mogu ovaj Arctic IV dobiti za smiješne pare pa bi ga natovario na grafu ali me pecka to da nebi bilo warranty void koja traje do 07/2022.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Gainward kaze da je waranty void, makar ne znam kako bi znali da si stavio custom kuler, ako sve vratis kako je bilo.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 21:52   #4125
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
evga kaze radite s grafom kaj ocete.

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 21:54   #4126
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Gainward kaze da je waranty void, makar ne znam kako bi znali da si stavio custom kuler, ako sve vratis kako je bilo.
Da, uopće ne znam kako bi mogli znati da si skidao hladnjak: https://youtu.be/lrrf24GG0so?t=95

Donji red, drugi šaraf slijeva nema anti tamper naljepnicu na tvojoj grafi?

@ warlock: vidim da me ne kužiš, uopće ne uzimaš u obzir mogućnost da toplina grafe grije cijelu unutrašnjost kućišta i da ti se zato grafa dere kao luda. Po n-ti put, skini bočnu stranicu, pokreni nešto zahtjevno i pogledaj da li se i dalje grafa dere. Ako se prestane derati, onda imaš problem s airflowom i tu ti niti jedan hladnjak otvorenog tipa neće pomoći.

Taj ICX hladnjak jednostavno ne bi smio biti toliko bučan.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 01:37   #4127
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Warranty void naljepnica je ilegalna btw odnedavno
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 07:29   #4128
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da, uopće ne znam kako bi mogli znati da si skidao hladnjak: https://youtu.be/lrrf24GG0so?t=95

Donji red, drugi šaraf slijeva nema anti tamper naljepnicu na tvojoj grafi?

@ warlock: vidim da me ne kužiš, uopće ne uzimaš u obzir mogućnost da toplina grafe grije cijelu unutrašnjost kućišta i da ti se zato grafa dere kao luda. Po n-ti put, skini bočnu stranicu, pokreni nešto zahtjevno i pogledaj da li se i dalje grafa dere. Ako se prestane derati, onda imaš problem s airflowom i tu ti niti jedan hladnjak otvorenog tipa neće pomoći.

Taj ICX hladnjak jednostavno ne bi smio biti toliko bučan.
Icx hladnjak na sc black grafi je bucan ali na sc2 grafi nije i asinkroni su ventovi. Puno je bolji na sc2 a ista cijena. U trenutku kad sam uzimao nije bila sc2 na lageru. Hebiga

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 08:26   #4129
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Warranty void naljepnica je ilegalna btw odnedavno
Da, u USA. Da li imaš informaciju kakva je situacija u EU?

Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Icx hladnjak na sc black grafi je bucan ali na sc2 grafi nije i asinkroni su ventovi. Puno je bolji na sc2 a ista cijena. U trenutku kad sam uzimao nije bila sc2 na lageru. Hebiga

Sent from my H8266 using Tapatalk
Dakle, ISTA hrga bakra i aluminija na SC odjednom zaboravi svoju termalnu disipaciju jer nema devet senzora po PCBu i zasebnu kontrolu fana iznad GPU i VRM dijela? Ali na SC2 je super?
Pa podesi fan curve u Afterburneru/Precisionu/čemuveć, ne može biti tolika razlika, ali prije toga provjeri airflow.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 08:48   #4130
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da, uopće ne znam kako bi mogli znati da si skidao hladnjak: https://youtu.be/lrrf24GG0so?t=95

Donji red, drugi šaraf slijeva nema anti tamper naljepnicu na tvojoj grafi?

@ warlock: vidim da me ne kužiš, uopće ne uzimaš u obzir mogućnost da toplina grafe grije cijelu unutrašnjost kućišta i da ti se zato grafa dere kao luda. Po n-ti put, skini bočnu stranicu, pokreni nešto zahtjevno i pogledaj da li se i dalje grafa dere. Ako se prestane derati, onda imaš problem s airflowom i tu ti niti jedan hladnjak otvorenog tipa neće pomoći.

Taj ICX hladnjak jednostavno ne bi smio biti toliko bučan.
Tu naljepnicu si mogu zabit gdje sunce ne sija, vec dulje vremena im takve stvari nemogu proci.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 09:14   #4131
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Dakle, od “ne znam kako bi mogli znati da sam skidao hladnjak” si došao do “BMK što nema naljepnicu koja pokazuje da sam skidao hladnjak”. Nemoj se ljutiti što ne uzimam za ozbiljno mišljenje čovjeka koji tvrdi da ima 35 stupnjeva u loadu na 1080Ti sa Arctic hladnjakom.

Čisto da potkrijepiš svoju tvrdnju, imaš neki hrvatski zakon, direktivu EU, mišljenje inspektorata...nešto?
Garro je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 13:17   #4132
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Malo citaj strane forume i vidi iskustva sa RMA. Nitko ne reagira na tu naljepnicu na sarafu.
Ionako ju isprintam i naljepim ako zelim.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 14:33   #4133
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Evo stranih foruma, doslovce prvi rezultat na Google-u: https://www.google.com/amp/s/amp.red...ampf=undefined :facepalm:
Garro je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 15:09   #4134
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Pa jel gigabyte stavlja naljepnice na šarafe? Ja ih imam hrpu (rx470,480,570, gtx1060,1070) i niti na jednoj nema naljepnica na šarafima
Pitam zato jer na ovom linku lik govori da je vegu slao u gigabyte na reklamaciju
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 15:11   #4135
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Meni se penje do max 48 stupnjeva sa Accelerom i naravno također aftermarket pastom i padovima

Nemoguće. Ili stressaš sa minesweeperom ili lockaš fps odnosno pališ vsync.


https://hothardware.com/reviews/arct...ill-out?page=4

https://www.youtube.com/watch?v=kd1pR1-36Sw
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 15:38   #4136
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
pored naljepnice ili ogrebotina po sarafima kako se moze reci jel skidan cooler, proslo mi je glavom kako sam skidao cooler prvi put na mnogim karticama, vecina tvornickih termalnih pasta u proizvodnom procesu je naneseno na cooler obilno u sirem kvadratnom obliku pa zaljepljeno na jezgru, dok korisnici to ciste pa malo stave samo na jezgru

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 02.02.2019. u 15:43.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 16:48   #4137
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nemoguće. Ili stressaš sa minesweeperom ili lockaš fps odnosno pališ vsync.


https://hothardware.com/reviews/arct...ill-out?page=4

https://www.youtube.com/watch?v=kd1pR1-36Sw
U pravu je, govorio je temperature za svoju 1060, dok smo mi drvili o temperaturama na 1080Ti.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 20:51   #4138
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Naljepnice na sarafu ok ,spicasta kljesta i odsarafis.the end hvala molim
Sa xfx 7950 tako ima i skida mjenja pastu i padove, naljepnice su bile na sva cetri sredisnja sarafa,grafa je takoder bila na servisu nikom nista, dan dns radi kod prijatelja i te su naljepnice jos na njima vjerojatno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 00:34   #4139
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da, u USA. Da li imaš informaciju kakva je situacija u EU?



Dakle, ISTA hrga bakra i aluminija na SC odjednom zaboravi svoju termalnu disipaciju jer nema devet senzora po PCBu i zasebnu kontrolu fana iznad GPU i VRM dijela? Ali na SC2 je super?
Pa podesi fan curve u Afterburneru/Precisionu/čemuveć, ne može biti tolika razlika, ali prije toga provjeri airflow.

Evo sa maknutom stranicom 4stupnjeva manje tak da nemam problema sa airflowom.Da je 10+ stupnjeva manje onda bi se moglo rec da nema dovoljno propuha kroz case.Accelero ide gore definitivno i zatvaram case i bok.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 01:24   #4140
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Evo sa maknutom stranicom 4stupnjeva manje tak da nemam problema sa airflowom.Da je 10+ stupnjeva manje onda bi se moglo rec da nema dovoljno propuha kroz case.Accelero ide gore definitivno i zatvaram case i bok.

Isto sam na ivici da naručim Accelero IV no ako se ne ljutiš, pričekao bih tebe da vidim koliko ti treba vremena za montažu i kako to izgleda. Nikada nisam još rastavljao grafu, pa sam malo nesiguran.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na