Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2009., 16:11   #61
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ma nema šanse kladim se da se Tor doma valja po podu od smjeha...
Ma pio je kavu bio i kad je vidio temu strgo se od smijeha i popljuvo kavom monitor pa mu ne radi... Mogo bi i autoru teme bananka zbog toga
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2009., 21:44   #62
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Neznam kakav coolermaster ima support, no da se radi o logitechu ili corsairu vjerovatno bi ti izasli u susret....
Coolermasterov HQ u Rotterdammu ima odličan support, ja sam naime slomio šaraf na Z600 hladnjaku, a taj isti šaraf je krajnje specifičan (ima i navoj i tanji antinavoj na sebi) i nakon što sam posjetio Netcom (trgovinu u Rijeci gdje sam kupio hladnjak) te bio upućen i nazvao Feniks računala sa molbom da bih platio drugi šaraf samo ako ga imaju na stanju ili makar u servisu i dobio fini odjeb od njih, krajnje poslao sam mejl Coolermasteru te dobio promptni odgovor i dva šarafa snail mailom u narednih dva tjedna. srećom kažem dva jer sam u međuvrmenu ostao bez još jednog kojeg sam nosio pokazati djelatnicima trgovine i uspio ga izgubiti

sve najbolje o Coolermasterovom supportu! sve najgore o Feniksu
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2009., 12:44   #63
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Eo ovako.Vrisnuo mi je Corsair Voyager od 8 GB. Skidala mi se ona guma s njega i malo malo ga ne prepoznaje komp , trazi format.I ja njega lijepo odnesem u links gdje imam garu.Zaprimili su ga davno, mislim da je proslo vise od 45 radnih dana(toliko o njihovoj agilnosti i volji, u HGspotu su mi zamjenili plocu od 1100 kn za pol sata).Dali ja mogu sad doc tamo i trazit novi jer na papiru od gare lijepo pise, da ak uredaj ne bude popravljen/ zamjenjen, po zakonu moram dobir novi ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2009., 13:10   #64
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Koliko ja vidim, ti fino fotke posalji inspektoratu za zastitu potrosaca i
miran si, doduse njima treba jedno mjesec dana da izadju na teren, ali ako ti se je to sve iscupalo zbog kraceg sarafa(a meni se cini da jest) links to ima rjesit za tebe, a oni neka se poslije gombaju sa ovlastenim dilerom cm-a za hrvatsku. A ona situacija sa nadoplatom za plocu ili nepriznavanjem pune vrijednosti ploce, to si isto ekipa moze dozvolit, ali samo ako neces zvati inspekciju, jer onda se mijenja prica (been there, done that )
dr_epox je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2009., 16:10   #65
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Eo ovako.Vrisnuo mi je Corsair Voyager od 8 GB. Skidala mi se ona guma s njega i malo malo ga ne prepoznaje komp , trazi format.I ja njega lijepo odnesem u links gdje imam garu.Zaprimili su ga davno, mislim da je proslo vise od 45 radnih dana(toliko o njihovoj agilnosti i volji, u HGspotu su mi zamjenili plocu od 1100 kn za pol sata).Dali ja mogu sad doc tamo i trazit novi jer na papiru od gare lijepo pise, da ak uredaj ne bude popravljen/ zamjenjen, po zakonu moram dobir novi ?
Nakon 45 dana trazi povrat novaca jer su prekrsili jamstvene uvjete.
Inace kod linksa pomaze stalno zivkanje ili mejlanje servisu da vam jave status pa kad im dopizdi zovu dobavljaca da pozure....

Popravit ti ionako nemaju sta....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2009., 16:41   #66
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ja bih zvao direktno Esys i njima to reklamirao (ako se ne varam oni su distributer za Corsair) s njihovim jamstvenim listom, sigurno će ti oni to brzo zamijeniti a ove u Linksu zaobiđi
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2009., 17:24   #67
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ja bih zvao direktno Esys i njima to reklamirao (ako se ne varam oni su distributer za Corsair) s njihovim jamstvenim listom, sigurno će ti oni to brzo zamijeniti a ove u Linksu zaobiđi
Ne preporucam zbog mozebitne zavrzlame sa pravima nakon toga (povrat novca i zamjena za drugi proitvod (sto u linksu je moguce cak i ako su ovi vratili novi proizvod (ako je krepao nedugo nakon kupnje) i isto tako zbog uvijeta gdje spominju trenutnu trzisnu vrijednost sto daje priglupom inspektoru da stavi uvjete iznad zakona....

Uostalom, meni je links odmah proslijedio, a ovi odugovlacili....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 08:21   #68
Phloss
resistance is futile...
Moj komp
 
Phloss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
također samo dobra iskustva s njima. dečki su ok. da možda nisi imao stav kauboja i zamolio ih za pomoć, možda bi bilo drugačije.

također da si reagirao odmah morali bi ti dati novi cooler, a ovako je fizičko oštećenje.

moraš znat da kad bi oni to reklamirali dobavljaču (i oni proizvođaču), on bi ih otpilio i oni bi morali platiti taj kiler (tako bi i CM otpilio feniks).

drugi put polako i smireno pregledaj sve prije montaže. ž
__________________
house music rulez...
Phloss je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 16:28   #69
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Evo odg na moj problem. Nakon sto je vjerovatno netko iz linksa procitao ovo , sutra dan su me zvali da je stik dosao . ( vidi cuda taman tih 45 dana).Naravno njihov odg je da su me zvali nekoliko puta, ( a nisu)i da je stik kod njih vec duze vrijeme samo se ja nisam javljao na pozive pa samim time nisam dosao po njega.Ugl problem je u stiku sto malo malo trazi format i jednostavno se izvuce iz one zastitne gume.Po njima stik je testiran na 20 razlicitih racunala i radi.Na upit sto je s gumom i izvlacenjem odg je mi neznamo to je islo za zagreb kontaktirajte njih.Pa u HGspotu su mi promjenili plocu od milju kuna za 24 sata ovi me drkare za stik od 180 kuna.Nikad vise ni jedne kune tamo necu ostaviti, a i "dobre preporuke" o trgovanju s njima, cu itekako podjelit s mojom ekipom koja tamo nabavlja hardver, i onda znate kako to ide : Dobar glas se daleko cuje , los jos dalje.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 16:40   #70
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ako ti se guma skida to je fizičko oštečenje i btw. tvoj problem. A to da te pita za format svako malo se i meni dogadja na jednoj instalaciji windoza i nema veze direktno sa stickom. Pitate te za format, ali možeš normalno pristupiti svim podatcima.
  Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 17:47   #71
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
...A to da te pita za format svako malo se i meni dogadja na jednoj instalaciji windoza i nema veze direktno sa stickom. Pitate te za format, ali možeš normalno pristupiti svim podatcima.
Jednostavno pitanje za tebe: Da li si ti testirao ovaj stick? Da li se tako ponasa novi/ispravan USB stick kada ga ubodes u komp?

Buduci da znas odgovor na ovo prestani k4k4t1!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 21:46   #72
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Jednostavno pitanje za tebe: Da li si ti testirao ovaj stick? Da li se tako ponasa novi/ispravan USB stick kada ga ubodes u komp?

Buduci da znas odgovor na ovo prestani k4k4t1!

dr_epox je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 22:19   #73
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Jednostavno pitanje za tebe: Da li si ti testirao ovaj stick? Da li se tako ponasa novi/ispravan USB stick kada ga ubodes u komp?

Buduci da znas odgovor na ovo prestani k4k4t1!
Pa ako su mu svi podaci gore, a pita ga za format. Dok na drugim kompovima stick radi normalno. To znaci da nije problem u sticku, nego u kompu / OSu kod njega. To kazem jer sam imao isti "problem" sa mojim corsairom kod kuce dok sam imao x64 vistu. uvijek kad bi ga ustekao bi pitao za format iako sam mogao normalno pristupiti sticku. Ali to nije radio ni na xp-u, ni na 7-ici (linux ne moram spominjati).
  Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 23:30   #74
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa ako ti se guma skida to je fizičko oštečenje i btw. tvoj problem. A to da te pita za format svako malo se i meni dogadja na jednoj instalaciji windoza i nema veze direktno sa stickom. Pitate te za format, ali možeš normalno pristupiti svim podatcima.
Ne nije. Ako pitas corsair dali to ide pod garancijom odgovor je da, posaljite ga i mi cemo ga zamjeniti.
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 09:46   #75
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ne nije. Ako pitas corsair dali to ide pod garancijom odgovor je da, posaljite ga i mi cemo ga zamjeniti.
Tocno tako!
Corsair je jedan od malobrojnih tvrtki koji i danas drze do svog imena pa bio u pitanju i USB stick!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 10:27   #76
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
A to bi ljudi koji rade u informatičkim dućanima trebali znati. Točno za svaki firmu kolika im je zapravo tolerancija na to što je fizičko, a što nije oštećenje. lol. Da meni netko dođe sa pohabanim stickom, rekao bi mu da garancija ne vrijedi, a ako želi probati neka otiđe drito proizvođaču!
  Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 11:39   #77
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
1. ma šta se tiče šerafa, razlika je premala da bi se uočila, ne znam ni kako si ju uspio uočiti.

2. ma kakvo kontaktiranje feniksa ili corsaira ili koga već, ja nisam kupio komponentu od njih već od linksa i links ima da mi da novi šeraf ili cijelu komponentu ako s njom nešto nevalja

3. ja bi isto poslo mail inspektoratu, jer tvoj slučaj je granični... otišlo je k vragu zbog tvoje graške ali tvoja greška je uzrokovana njihovom greškom koju je bilo jako teško uočiti, nek se inspektorat muči

4. naručio ja preko neta napajanje corsairovo 570w ako se ne varam... uglavnom na netu piše kako je napajanje modularno... još meni sumljivo piše tx a znam da je bila samo serija hx modularna, ali to je tad bilo novo izašlo na tržištu pa reko možda znaju... dođe to doma ja otvorim kutiju primim za kablove i izvučem cijelo napajanje (čitaj nije modularno). i sad ja moram iz vukojebine u zagreb u links na servis... dođem tamo i ljepo fino dobar dan, kupio sam napajanje trebalo bi biti modularno ali nije, htio bih ga zamjeniti za neko drugo koje je modularno, veli mi neki novi njihov tamo: nema problema evo tu potpišite. ja: ok. potpišem i čekam. prođe pola minute pita mene lik: vi trebate još nešto??? ja: reko ne samo napajanje... veli on meni: ali to će vam biti gotovo tek za tjedan dana... a ja: MOLIM??? KOLKO???... on: pa da za to treba tjedan dana... ja: gotov da koji im je k... to je njihova greška... pita on mene: a jel vi mislite da bi bilo pošteno prema drugima da mi to napajanje vratimo u prodaju bez testiranja...??? ja: a jel bi bilo pošteno prema meni da ja nemam kompa tjedan dana zbog vaše greške??? i tako doletava neki lik iz servisa (iza) u čemu je problem? ja objasnim, on uzme napajanje, spoji na neki uređaj pričeka ravno 5 sec, i veli ok napajanje je u redu možeš mu dat potvrdu za drugo...

poanta: izgubio sam hrpu živaca zbog njihove greške... i istina je da su postali bahati ali ostali su još gori...
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 13:28   #78
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Serafian Pregled postova
2. ma kakvo kontaktiranje feniksa ili corsaira ili koga već, ja nisam kupio komponentu od njih već od linksa i links ima da mi da novi šeraf ili cijelu komponentu ako s njom nešto nevalja
1) Links ga nije proizveo
2) Links ga nije zapakiravao
3) Savjestan kupac će provjeriti prije montaže što treba imat a što ima

Najbolji su mi takvi likovi-oni su to kupili tamo i oni to nek izvole riješit...alo,kuc kuc...pa oni to samo prodaju...Ak kupiš vešmašinu u pevecu misliš da je pevec dužan to složiti? Ne-ideš u ovlašteni servis s njom...tako je i sa ovime ovdje.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 13:35   #79
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da ne spominjemo koliko je notorno glupo kupovati stvar prema slici na webu + na svakom, ali baš svakom web dućanu ti fino piše da ne odgovaraju za nenamjerne pogreške u slikama.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 13:43   #80
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
1) Links ga nije proizveo
2) Links ga nije zapakiravao
3) Savjestan kupac će provjeriti prije montaže što treba imat a što ima

Najbolji su mi takvi likovi-oni su to kupili tamo i oni to nek izvole riješit...alo,kuc kuc...pa oni to samo prodaju...Ak kupiš vešmašinu u pevecu misliš da je pevec dužan to složiti? Ne-ideš u ovlašteni servis s njom...tako je i sa ovime ovdje.

1. Links ga nije proizveo ali mislim da je preuzeo neka prava i obaveze u vezi proizvoda. Zašto je u sklopu linksa onda uopće servis? Iz zajebancije?
2. Ovu točku će mo zanemariti pošto nema veze s ničim.
3. Koja glupost. Na kupcu je samo da zašarafi šarafe u ovom slučaju. Coolermaster se treba pobrinut da isporuči ispravne komponente. Kaj bi kupac trebao dat još i stotinjak kuna u bauhausu za šubler da bi provjeravao da li su svi šarafi ispravne dužine, debljine itd.

Meni je bio riknuo coolermaster musketeer. Kvar je bio banalan, samo jednu žičicu je trebalo zalemit. Mogao sam i sam al nisam jer je bio pod garancijom. I odnio sam to u links gdje sam ga i kupio. I tamo su mi to zamijenili za novi. I nisu me slali u coolermaster servis nego su oni to odradili. Pretpostavljam ne iz altruizma nego zato jer imaju nekakav ugovor s coolermasterom s pravima i obvezama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 15:08   #81
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
1) Links ga nije proizveo
2) Links ga nije zapakiravao
3) Savjestan kupac će provjeriti prije montaže što treba imat a što ima

Najbolji su mi takvi likovi-oni su to kupili tamo i oni to nek izvole riješit...alo,kuc kuc...pa oni to samo prodaju...Ak kupiš vešmašinu u pevecu misliš da je pevec dužan to složiti? Ne-ideš u ovlašteni servis s njom...tako je i sa ovime ovdje.

1. Zakonski te links(ili bilo tko drugi) nema pravo slat nikom drugom, ako si kod njih nesto kupio(dakle, da oni su odgovorni za ono sto prodaju). A sad ako oni ne zele to reklamirat, tu je inspekcija.
2. Vidi tocku 1
3. O da, kako da ne. Ja kad sam odnesao u links maticnu, lik je pregledavao vod po vod (sto je vrlo savjesno od njega), ali sto ti mislis da cu ja tako radit kad kupim novu????
Mos si mislit, ja to kupim, a onaj od koga sam to kupio mi je duzan prodat ispravnu robu, sta ne?

Na ovo ispod cu samo rec
dr_epox je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 15:11   #82
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor dr_epox Pregled postova
1. Zakonski te links nema pravo slat nikom drugom, ako si kod njih nesto kupio(dakle da oni su odgovorni za ono sto prodaju). A sad ako oni ne zele to reklamirat, tu je inspekcija.
2. Vidi tocku 1
3. O da, kako da ne. Ja kad sam odnesao u links maticnu, lik je pregledavao vod po vod (sto je vrlo savjesno od njega), ali sto ti mislis da cu ja tako radit kad kupim novu????
Mos si mislit, ja to kupim, a onaj od koga sam to kupio mi je duzan prodat ispravnu robu, sta ne?

Na ovo ispod cu samo rec
Ni sam to ne bih bolje rekao!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 15:33   #83
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dr_epox Pregled postova
1. Zakonski te links(ili bilo tko drugi) nema pravo slat nikom drugom, ako si kod njih nesto kupio(dakle, da oni su odgovorni za ono sto prodaju). A sad ako oni ne zele to reklamirat, tu je inspekcija.
2. Vidi tocku 1
3. O da, kako da ne. Ja kad sam odnesao u links maticnu, lik je pregledavao vod po vod (sto je vrlo savjesno od njega), ali sto ti mislis da cu ja tako radit kad kupim novu????
Mos si mislit, ja to kupim, a onaj od koga sam to kupio mi je duzan prodat ispravnu robu, sta ne?

Na ovo ispod cu samo rec
2. Pogledaj 1
1. Zakonski ta gumica je fizičko oštećenje i prema zakonu si ti sam kriv i links ili netko drugi ti ne treba uvažiti garanciju. To što ti Corsair to bude uvažio je njihova dobra volja, ne dužnost.

3. Zakonski, ako nisi pregledao robu kad si ju dobio i odnio ju doma sva takva oštećenja i slične stvari si sam uzrokovao jer ti NE MOŽEŠ dokazati da su ti oni dali krivu robu. Zato ima onaj trik za paranoidne da kupuješ preko interneta gdje te zakon štiti jer nisi mogao znati što češ dobiti! Što naravno ne vrijedi kada kupuješ u dućanu gdje možeš odmah pregledati svoj kupljeni proizvod!

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 24.09.2009. u 16:44.
  Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 17:19   #84
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
2. Pogledaj 1
1. Zakonski ta gumica je fizičko oštećenje i prema zakonu si ti sam kriv i links ili netko drugi ti ne treba uvažiti garanciju. To što ti Corsair to bude uvažio je njihova dobra volja, ne dužnost.

3. Zakonski, ako nisi pregledao robu kad si ju dobio i odnio ju doma sva takva oštećenja i slične stvari si sam uzrokovao jer ti NE MOŽEŠ dokazati da su ti oni dali krivu robu. Zato ima onaj trik za paranoidne da kupuješ preko interneta gdje te zakon štiti jer nisi mogao znati što češ dobiti! Što naravno ne vrijedi kada kupuješ u dućanu gdje možeš odmah pregledati svoj kupljeni proizvod!
Potpis...

P.S.-u zadnje mi se vrijeme čini da se svi malo previše deru i prijete sa strašnim inspekcijama ali se zapravo vrlo malo razumiju u zakon i njegove primjene te što su zapravo dužnost/dobra volja dućana,što dobavljača a što proizvođača...Radim u struci i viđam to svaki dan.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 17:32   #85
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma ljudi su mahom bezobrazni i točka.

samo kad se sjetim žalopojki na forumu koje su se slagale, a irl dolaze sa mamama u dućan i onda objašnjavaš gospođi u godinama kako joj je sin prerezao matičnu sa šarafcigerom ili sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 18:49   #86
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Potpis...

P.S.-u zadnje mi se vrijeme čini da se svi malo previše deru i prijete sa strašnim inspekcijama ali se zapravo vrlo malo razumiju u zakon i njegove primjene te što su zapravo dužnost/dobra volja dućana,što dobavljača a što proizvođača...Radim u struci i viđam to svaki dan.
Dajte se manite priče o žalopojkama, o prijetnjama inspekcijama, mamicama i sinekima i sličnim laprdanjima pošto je to jedno ogromno generaliziranje i OT te nema veze s konkretnim slučajem čovjeka koji je otvorio temu.
Pa dobro tomek, kad si u struci, daj onda ti pojasni ovu situaciju s jednim kraćim šarafićem. Ti dakle negiraš ikakvu odgovornost coolermastera i linksa u svemu tome? I dakle samo je kupac kriv što su oni stavili neodgovarajući šaraf u pakiranje skupo plaćenog coolera? I zaista misliš da kupac mora znat kakve je šarafe proizvođač zamislio da idu na cooler? Ne postoji mogućnost da kupac vidi da je jedan šaraf kraći al misli da to naprosto nema veze?
Šaraf kojim pričvrščuješ grafu na kućište može bit i 2 cm dugačak, ništa se neće promijeniti time.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 19:01   #87
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Dajte se manite priče o žalopojkama, o prijetnjama inspekcijama, mamicama i sinekima i sličnim laprdanjima pošto je to jedno ogromno generaliziranje i OT te nema veze s konkretnim slučajem čovjeka koji je otvorio temu.
Pa dobro tomek, kad si u struci, daj onda ti pojasni ovu situaciju s jednim kraćim šarafićem. Ti dakle negiraš ikakvu odgovornost coolermastera i linksa u svemu tome? I dakle samo je kupac kriv što su oni stavili neodgovarajući šaraf u pakiranje skupo plaćenog coolera? I zaista misliš da kupac mora znat kakve je šarafe proizvođač zamislio da idu na cooler? Ne postoji mogućnost da kupac vidi da je jedan šaraf kraći al misli da to naprosto nema veze?
Šaraf kojim pričvrščuješ grafu na kućište može bit i 2 cm dugačak, ništa se neće promijeniti time.
Krivim upravo Coolermaster jer kod njih je problem i nastao. Links u ovoj priči nije ama baš ništa kriv (ne,ne radim za njih...zapravo sam kod konkurencije ). A oprosti ako je nekome teško pogledati popis i slikice koja se zove dokumentacija za montažu i pregledati dijelove kojima se isti treba montirati na MBO onda izvini taj isti nema što šarafiti po računalu. Uvijek ali uvijek dosad kad god sam išta takvo kupio ili trebao slagati u servisu uvijek sam prije pregledao sve da vidim da nešto nije oštećeno ili nije u nekom drugom smislu kako treba biti upravo zbog ovakvih sranja. Greške se događaju,svi smo ljudi ali ne treba onda drvljem i kamenjem po nekome zbog vlastite šlampavosti i neinformiranosti.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 19:40   #88
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
ako je nekome teško pogledati popis i slikice koja se zove dokumentacija za montažu i pregledati dijelove kojima se isti treba montirati na MBO onda izvini taj isti nema što.....
(nastavak)..... opcenito raditi sa elektonickom opremom. ma sto god da se kupi, dobije se papir ili malo vise njih na kojima lijepo i detaljno pise cega ima i koliko. a na svemu pise da se treba prije sklapanja detaljno procitati manual, provjeriti pakiranje i u slucaju nedostatka kontaktirati lokalnog prodavaca.

naravno, ovdje je ispalo dodatno sranje jer je autor isao na silu uvrnuti cetvrti seraf, i eto pizdarije. i cija je sada krivica? po meni svacija; prvo kupca koji nije provjerio doma kad je dosao da li je sve na broju i da li odgovara specifikacijama (90%), drugo coolermastera jer im se ocito potkrala greska (jako iznimno tesko namjerna, 8%), i treci links koji je samo i samo na svoju volju (i trosak, 2%) mogao primiti hladnjak pod reklamaciju i dati novi. ovo trece je na sami trosak linksa, sto znaci da je to mogucnost onak' - mala .

jer kada se sada sagleda, hladnjak je prodan nov. i sada je pukao nosac ili sto vec.
jel izasao iz tvornice nov i dosao do linksa ili bilo koje druge trgovine koja prodaje CM hladanjake? -jest.
jel hladnjak izasao iz linksa citav i tvornicki zapakiran ili bilo koje druge trgovine koja prodaje CM hladanjake? -jest.
jel sada hladnjak fizicki ostecen? -jest.

i kako da to prode reklamaciju?
ali, da se provjerilo pakiranje, sve bi bilo ocke............
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 19:58   #89
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
(nastavak)..... opcenito raditi sa elektonickom opremom. ma sto god da se kupi, dobije se papir ili malo vise njih na kojima lijepo i detaljno pise cega ima i koliko. a na svemu pise da se treba prije sklapanja detaljno procitati manual, provjeriti pakiranje i u slucaju nedostatka kontaktirati lokalnog prodavaca.

naravno, ovdje je ispalo dodatno sranje jer je autor isao na silu uvrnuti cetvrti seraf, i eto pizdarije. i cija je sada krivica? po meni svacija; prvo kupca koji nije provjerio doma kad je dosao da li je sve na broju i da li odgovara specifikacijama (90%), drugo coolermastera jer im se ocito potkrala greska (jako iznimno tesko namjerna, 8%), i treci links koji je samo i samo na svoju volju (i trosak, 2%) mogao primiti hladnjak pod reklamaciju i dati novi. ovo trece je na sami trosak linksa, sto znaci da je to mogucnost onak' - mala .

jer kada se sada sagleda, hladnjak je prodan nov. i sada je pukao nosac ili sto vec.
jel izasao iz tvornice nov i dosao do linksa ili bilo koje druge trgovine koja prodaje CM hladanjake? -jest.
jel hladnjak izasao iz linksa citav i tvornicki zapakiran ili bilo koje druge trgovine koja prodaje CM hladanjake? -jest.
jel sada hladnjak fizicki ostecen? -jest.

i kako da to prode reklamaciju?
ali, da se provjerilo pakiranje, sve bi bilo ocke............
Potpis...ovime si pogodio u sridu
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 20:08   #90
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
a svi ste vi KOMANDANT DATA i svi bi vidjeli da je saraf kraci 1mm?
dr_epox je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na