Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2015., 07:20   #211
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Kako si to uspio na Duronu? Znam da su se na tim starim AMD procesorima kidale jezgre ako bi zakačio krivo hladnjak pa ga stisnuo onda bi se rub jezgre malo smrvio. Ja inače čistim sa običnim toaletnim papirom. Stavim proc na nekoliko slojeva toaletnog papira i čvrsto ga držim dok skidam pastu također sa toaletnim. Nikad problema sa bilo kojim procesorom.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 08:18   #212
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Navlažiš na nekorišteni () WC papir malo medicinskog alkohola, rakije ili acetona (ne onog uljnog) i lagano deri.

Taj proc ima IHS (metalni poklopac) tako da jezgri neće bit ništa, osim ako se ne zaigraš ko syss sa inferiornima AMD-om
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=266972
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2015., 13:51   #213
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Kako si to uspio na Duronu? Znam da su se na tim starim AMD procesorima kidale jezgre ako bi zakačio krivo hladnjak pa ga stisnuo onda bi se rub jezgre malo smrvio. Ja inače čistim sa običnim toaletnim papirom. Stavim proc na nekoliko slojeva toaletnog papira i čvrsto ga držim dok skidam pastu također sa toaletnim. Nikad problema sa bilo kojim procesorom.
Upravo sâm rub jezgre i to noktom (!!) uspio smrviti dok sam pod prstom imao pamučnu blazinicu (ono okruglo što žena koristi za pudranje lica) skidajući pastu. . 'Zapeklo' se bilo uz rub, pa rekoh da mu pomogem.
Drugi sam bio smrvio nakon što su se za cooler zalijepili i ispali s proca plastični, samoljepivi distanceri. Uopće nisam išao zatim. Zdravo seljački sam strugao coolerom po jezgri dok nisam kopče pogodio.

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Navlažiš na nekorišteni () WC papir malo medicinskog alkohola, rakije ili acetona (ne onog uljnog) i lagano deri.

Taj proc ima IHS (metalni poklopac) tako da jezgri neće bit ništa, osim ako se ne zaigraš ko syss sa inferiornima AMD-om
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=266972
Neću.

Idem probati tako.

P.S. Ovu prašinu bi bilo idealno ispuhati, a nikako usisivačem na minimumu snage?

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
I ja sam mišljenja da trebaš samo novi vent + 4 komadička gume na kantunima venta + naći / napraviti kopče i/ili vezice.
e, ovo nisam stavio. Je l to zbog vibracija ili eventualne el. izolacije?

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 17.02.2015. u 17:54.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 14:20   #214
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Pljuneš na procesor i obrišeš rubom potkošulje koju imaš na sebi.
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 14:41   #215
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
P.S. Ovu prašinu bi bilo idealno ispuhati, a nikako usisivačem na minimumu snage?
Kompresorom ili kist širine 2-3 cm + pluća
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
e, ovo nisam stavio. Je l to zbog vibracija ili eventualne el. izolacije?
Na vibracije je mislio.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 01:10   #216
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ljudi, trebam savjet pa da ne otvaram novu temu. Držim svog blumfilda (i7 920 CO) na 3,9 Ghz ali mi na prime blend testu (pri sobnoj temp od 23C) temp najtoplije jezgre idu i do 82C. U igricama koje su CPU zahtjevne ide i niže (zaboravih koliko). Kodiranje videa slično kao prime blend. Cooler je katana 3 i stvarno je tih ali me zanima jer ima smisla kupovati novi bolji. Kučište je antec 300 i njegova 2 venta su negdje na med mislim. Evo 212 je sada skoro 300 kn i to mi se čini malo previše.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 08:39   #217
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Slažem se da je Hyper iz best buy preša u wallet ripoff kategoriju, ali zato za siću imaš novi best buy LC-CC-120 (bar ne ide do 2500rpm ka ta Katana, i ima veće dimenzije, masu i vent od nje)

Sumnjam da može bit lošiji/bolji od Hypera 212 ili bilo kojeg sličnog (de)generičkog tower coolera (ne zaboravi izmirit imaš li mista za ovakve cca 16cm visoke hladnjake)

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=LC-CC-120
http://www.lc-power.de/index.php?id=499

http://www.pcaxe.com/hardver/hladjen...ower-lc-cc-120
http://www.translate.google.com/tran...ngpair=de%7Cen
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 09:22   #218
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Neznam jel mi uopće tih 82 max (kod loada prilikom trasnkodiranja videa odn. oko 78 kod cpu ovisnih igrica) previše ili taj proc to može izdržati? S tim da je to sad po zimi (iako ljeti koristim klimu). Treba mi cooler do 200 kn koji bi ga držao nekih 10ak C manje. Ako postoji takav hehe
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 09:51   #219
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Sudeći po ovome ispod (T case) 67.9C je max - skoro si blizu

http://ark.intel.com/products/37147/...-GTs-Intel-QPI

Ima li prašine po cooleru, je li pasta na procesoru stara - uzmi neku bolju (Artic Cooling MX4), je li cooler dobro sjeo - kakav je otisak paste, na koliko se vrti ta Katana, vidi u BIOS-u možeš li joj povećat okretaje ventilatora na max, s kojim si programom mirija temp. - probaj s nekim drugim, da li je cooler vruć na dodir dok je proc full load (takni vrh one bakrene cijevi - heatpipea)...

Ima tu posla.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 16:36   #220
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ma ljudi drže svoje (isto CO) na 4.0Ghz i na 85C max pod najzahtjevnijim stvarima (kodiranje, stres testovi i itd.) pa im duraju 5+ godina. Naravno nije svaki chip isti. Ali ja svog ionako rješavam za max godinu dana.
Nego, već sam počeo raditi. Bilo je prašine i to sam propuhao s hladnjaka (između rebra i dolje jel vent čistim naravno). Uzeo sam Mx-4 pastu i to je prava žvaka mogu ti reći. Koma. Kad sve riješim javim se s rezultatima iako ne očekujem neku dramu u razlici jel je isti cooler. Stara pasta čak i nije bila jako stvrdnuta (nakon 5 godina) ali je nije bilo puno/dovoljno..Vidjet ću i to s brzinom venta a možda i pojačam case ventove.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2015., 23:34   #221
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Eto. Očistio i propuhao Katanu. Nanio (jedva) novu mx4 pastu (koja ljepljiva žvaka u pm kako to možete hvaliti?) i vratio hladnjak nazad. Uglavnom nema efekta u temp haha. Nego slučajno skužim da mi je na neku foru HT bio upaljen u BIOS-u pa kad sam ga ugasio odmah pale temp sa nekih 82 na max 77 kod najtoplije jezgre (nakon 45 min Prime blend testa) s tim da je većinom temp bila između 72 i 76C. Mjereno sa RealTemp jel kolko se sjećam on je najmjerodavniji za blumfild. A iste temp je pokazivao i speedfan.
Nego evo postavki kod kojih je mjereno..nije loše za CO staro đubre kaj ne? ad još moram vidjeti kako će disati tako s ovim smećem od kulera na duže staze....htio bi da mi dogura bar godinu dana (ili čak i manje) kadm islim uzet novi/ji proc, ploču, memu, cooler....

[IMG][/IMG]

Jedino me **** kaj sam morao tri keksa od kingmaksšrota spustiti na 6x da mi se ne vrte previše preko deklarirane brzine (koja je 1333Mhz)....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 09:55   #222
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Probaj mu malo voltažu spustit ako već nisi.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 16:14   #223
sultz34
uglymadafaka
Moj komp
 
sultz34's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: eternalrecession
Postovi: 478
malo ot:
imam pitanjce u vezi starog TT SONIC TOWERA
nemam ni s775 ni s1155 podnozje za kuler... a bas bi pasao na neki celer G serije za ultratiho kucno torent racunalo i filmice po noci
iskustva ....prijedlozi ? kako ga nakeljiti na s1155
s775 je malo odapeo, osim ak naletim na asrokicu koje redovito imaju sve dual fore, kako s ramom, vga..tako i sa socketima (s775/s1155 swap kulera)

sori, al nisam htio otvarati posebnu temu za ovo
__________________
Neću žvaku, 'oću kusur.

Zadnje izmijenjeno od: sultz34. 19.02.2015. u 16:22. Razlog: sad pročitao da piše sonic, stoji jadan u prasini
sultz34 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 17:15   #224
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Sa njim inače ide adapter za s775 i uz malo volje i vremena, nije ga problem prilagoditi na s1156/55/50.
Ako imaš nastavke samo za AMD onda je teže.
Ako ništa drugo, uvijek postoji tržnica za postavi upit...
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 09:45   #225
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Probaj mu malo voltažu spustit ako već nisi.
Jesam malo ali ne ide više a izgleda da mu je s tom voltažom plafon 3,9 Ghz što je opet super za CO chip. Temp (najtoplije jezgre) nakon 45 min Prime blend testa su max 77C, kod HD renderinga 72 a kod gaminga sa cpu zahtjevnim igrama, ne ide preko 63. Pa mislim da je to ok, pogotovo jer imam osrednji cooler. Uzet ću bolje hlađenje kad ubodem bolji proc/mobo.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 21.02.2015. u 09:24.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 11:31   #226
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
@Drvoje - spustio sam mu voltažu na 1.2 (CPUZ), i dalje radi na 3.9Ghz. Nakon 45 min Prime95 blend testa temp najtoplije jezgre max 74 kod HD renderinga max 69 a cpu zahtjevne igre (ARMA3 itd) ga zagriju na max 60. Mislim da je to to.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 16:48   #227
camil1950
N00B
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 56
Pitanja i informacije o temperaturama i hladnjacima

Nisam mogao naći prikladnu temu pa sam otvorio novu temu u nadi da mi možete udijeliti nekakav savjet. Trenutno imam Xigmatek Gaiu Gaia SD1283 imam priliku prodati je za 180n, procesor je 2500k@4,4ghz pitanje je prodati i kupiti novi do 300kuna ili zadržati trenutni. Vrlo rado bih uzeo rabljeni jer hladnjaci i nisu baš neka potrošna roba, zasad su mu upali u oko Scythe Mugen 2 za 200kn preko njuškala i novi Coolink Corator DS za 300kn. Ako netko ima neku preporuku ili zna nekoga da prodaje bio bih zahvalan

EDIT: Izgleda da sam potpuno slijep promašio sa cijelu hlađenje temu
__________________
When I wrote this, only God and I understood what I was doing. Now, God only knows

Zadnje izmijenjeno od: camil1950. 07.06.2015. u 17:23.
camil1950 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 20:10   #228
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
na mom je ninja3 - nikad preko 69*C na 4.5ghz. na stocku ne ide preko 60 i to vent na najmanjem rpm-u
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 12:44   #229
ilje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: SB
Postovi: 114
temperatura cpu bios

ovako primjetio sam da temp cpu-a nije ista u biosu i na programima poput cpuid,hwinfo,intel utility bios mi pokazuje oko 45c a ovi programi oko 38c sta je sad tocno od toga da mozda sensor nevalja ?
konfiguracija je
=========
i7 4790
asrock z97 pro3
ilje je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 15:32   #230
Arendelle
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Možda su oba očitanja točna. Provjeri brzinu vrtnje ventilatorâ u BIOS-u i u OS-u programima koje koristiš.
Arendelle je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 15:37   #231
ilje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: SB
Postovi: 114
brzina ventilatora je ista i u bios i u programima isto tako temp mb je ista i u bios i u programu jedino me buni temp cpu-a jer znaci kad sam u bios cpu miruje a temp mi je veca za par c nego u programu buni me to
ilje je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 15:39   #232
Arendelle
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Možda je takt CPU-a u BIOS-u veći nego u OS-u koji automatski smanjuje takt u idleu.
Arendelle je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 16:03   #233
ilje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: SB
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Arendelle Pregled postova
Možda je takt CPU-a u BIOS-u veći nego u OS-u koji automatski smanjuje takt u idleu.
pa nevjerujem jer nisam nista diro u postavkama sve mi je po default
taj cpu radi od 3.6 do 4.0 ghz



ilje je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 19:18   #234
Arendelle
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Nemam pojma. Ne bi se trebao brinuti zbog toga, očitanja su sigurno točna, pitanje je samo zašto su u BIOS-u temperature neznatno više.
Arendelle je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 21:04   #235
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
koliko znam, čak i u biosu ti procesor radi pod nekim opterećenjem, tako da ne možeš gledat kao da je proc u idleu.. po sjećanju, radi na nekih 60% opterećenja.. možda bubam, ali znam da se o tome prije govorilo.. tako da, sve ti je to ok
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 21:43   #236
Arendelle
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
koliko znam, čak i u biosu ti procesor radi pod nekim opterećenjem, tako da ne možeš gledat kao da je proc u idleu.. po sjećanju, radi na nekih 60% opterećenja.. možda bubam, ali znam da se o tome prije govorilo.. tako da, sve ti je to ok
To nema smisla. Sigurno ne radi na 60% opterećenja u BIOS-u - jedino što je moguće jest da radi na maksimalnom taktu.
Arendelle je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 21:50   #237
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
objasni to onda na onim cpuima koji nemaju turbo.. moj isto ima veću temperaturu u biosu
edit: http://www.tomshardware.co.uk/forum/...orts-high-temp

"BIOS runs a busy loop on core #0 while OS puts the CPU in a low-power sleep state between interrupts. BIOS temperatures are effectively full-load single core while the OS is "true" idle."

misterija riješena

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 12.07.2015. u 21:57.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 22:09   #238
Arendelle
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Da, i? To nije 60% opterećenja.

P. S. Sve da si u pravu, ono što si riješio ne bi bila misterija već misterij.
Arendelle je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 22:23   #239
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Arendelle Pregled postova
Da, i? To nije 60% opterećenja.

P. S. Sve da si u pravu, ono što si riješio ne bi bila misterija već misterij.
taman dok sam jeo palo mi je na pamet da bi mogao biti prgav.. istina, ali kao što sam napisao bubnio sam da je 60%.. zadnji put kad se raspravljalo o temperaturi u biosu prošlo je par godina.. dobro je pa se uopće sjećam da se radi o opterećenju cpua, a ne o maksimalnom taktu .. čak mi je i za misterij palo na pamet, ali jbg bajo moj, tako je to nakon 10 sati na poslu, uleti koje slovo viška

P.S.. nije sve da sam u pravu, već jesam

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 12.07.2015. u 22:43.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 02:03   #240
Arendelle
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Opravdanja - od njih nikad koristi. Rekla bih ti sad da bi bilo primjereno oslovljavati u točnom rodu, ali ionako ćeš naći opravdanje.
Arendelle je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na