Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2016., 11:06   #361
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
i7-6700K temperature

Je li ovakav profil temperatura normalan tijekom stress testa? Čudno mi je što se dešavaju tolike oscilacije u temperaturi. Očekivao sam da će temperatura rasti i smiriti se oko neke vrijednosti, no tu oscilira +- 15°C. Ventovi su svi na maksimalnim brzinama tijekom stress testa i u idleu.
Edit: Kod Cinebencha izgleda to dosta bolje i temperatura ne oscilira toliko. Doduše, benchmark traje dosta kratko
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	load_1.jpg‎
Views:	293
Size:	433.8 kB
ID:	16211   Click image for larger version

Name:	load_2.jpg‎
Views:	300
Size:	554.7 kB
ID:	16212   Click image for larger version

Name:	idle_1.jpg‎
Views:	274
Size:	540.4 kB
ID:	16213   Click image for larger version

Name:	cinebench.jpg‎
Views:	294
Size:	537.9 kB
ID:	16214   Click image for larger version

Name:	prime95.jpg‎
Views:	280
Size:	618.4 kB
ID:	16215  


Zadnje izmijenjeno od: realmadrid. 15.03.2016. u 11:44. Razlog: Dodan profil temperatura tijekom Cinebench CPU Benchmarka i prime95
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2016., 11:52   #362
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Asus H81 M-K - visoke VRM temperature.

Pozz svima. Imam samo jedan mini problem s kompom. Naime; imam Asus H81 M-K matičnu i imam VRM temperature oko 80°C samo tako. Dal' se trebam brinuti ili? Ima koji način da to rješim?
NateC je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 16.07.2016., 19:25   #363
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje vezano za nogice koje drze hladnjak na procesoru.
Naime, zbog dotrajale paste skinuo sam hladnjak i ocistio te pri pokusaju povrata hladnjaka pukle su plastike koje ucvrste hladnjak na svom mjestu...Sad me zanima postoji li neka metoda ucvrscivanja hladnjaka bez tih nozica?
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2016., 19:53   #364
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ne. Druge nabavi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 11:26   #365
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ne. Druge nabavi.
Zna li netko gdje bi mogao kupiti nogice, sve ST ducane sam prosao i nitko nema?
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 11:34   #366
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Cuj, obzirom da nemas opciju Moj komp ispunjenu, nigdje nisi napisao koji hladnjak je u pitanju, niti koji socket, kako da ti se pomogne?

Vjerojatno je box u pitanju i tu ti takorec svaki servis moze pomoc, samo neznamo kako si pitao.

http://www.njuskalo.hr/procesori/int...oglas-19737607
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 11:44   #367
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Cuj, obzirom da nemas opciju Moj komp ispunjenu, nigdje nisi napisao koji hladnjak je u pitanju, niti koji socket, kako da ti se pomogne?

Vjerojatno je box u pitanju i tu ti takorec svaki servis moze pomoc, samo neznamo kako si pitao.

http://www.njuskalo.hr/procesori/int...oglas-19737607
Ispričavam se na previdu. Znači stari komp koji koristi moja majka, ima Intel 8200 procesor i hladnjak kao na slici.[IMG][/IMG]

Uspio sam pronaći na njuškalu: http://www.njuskalo.hr/procesori/int...oglas-18953511
pa se nadam da će mi to odgovarati.
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 13:53   #368
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
To je to.
Samo pažljivo kod rastavljanja i sastavljanja, da ih ne potrgaš...
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 13:57   #369
Zvosab
Registered User
Moj komp
 
Zvosab's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 111
Hladnjak od i3 za i5 proc?

Hi ekipa!
Napravio sam mali upgrade procesora sa i3 3240 na i5 3350p ali za i5 nisam dobio hladnjak. Da li ce posluziti hladnjak koji sam dobio uz navedeni i3 za ovaj i5?

Tnx!
Zvosab je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 14:09   #370
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Poslužiti će bez problema , ako ne radiš overclock procesora .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2017., 14:13   #371
Zvosab
Registered User
Moj komp
 
Zvosab's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 111
Necu raditi overclock.
Hvala!
Zvosab je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 15:01   #372
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
TDP 55 vs 69 W
Naravno da će poslužiti, samo obrati pažnju na temperature i cpu fan rpm u "test" fazi.
Da sad ne tražim vidi jel možeš korigirati / definirati custom krivulju temp vs cpu fan rpm u Bios - u ako treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 23:12   #373
user69
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: down
Postovi: 11
i3 kojem trebaju 2 hladnjaka :)

Pozdrav,

U pitanje je stariji Sony Vaio; i3 370M (2.4 Ghz) / 4gb ddr3 / ati 5650.

- Očistio hladnjak
- Očistio cpu/gpu
- Postavio termalnu pastu Artic (jako malo, ali dovoljno - u sredini)

Nakon svega toga ventilator ni u prijašnjim pokušajima, a ni sada se ne gasi, a temperatura u hwmonitoru je 60-65 samo sa pokrenutim Chrome. Nema ništa skriveno pokrenuto, utilization je normalan... dakle skoro pa nikakve aktivnosti ali ventilator i dalje vrti i ako je vjerovati speed fan-u oko 3500-4000 rpm.

Isprobao zaista sve ali ventilator ometa bilo kakav normalan rad, jednostavno teško ignorirati. Što se tiče samog OS-a nema nikakvih usporenja i slično, windows 10 u pitanju.

Na prime95 temperatura ide do nekih ~80 C, gpu također čak i malo manje na FurMark.

Nije mi jasno što se događa. Mislio sam da je pasta pa sam kupio drugu tj sa cooler master na artic. Mislio sam da nisam dobro nanio pa sam pogledao 20 tutorijala na yt da postavim što bolje i efikasnije.

Dakle, sve ono što bi trebalo uraditi sam uradio ali FAN/VENT se ne gasi, i 60-65 C sa 45 dobijem u roku od sekunde kad upalim Chrome i radim neke jednostavne radnje.

Toliko mi je sve dosadilo da se razmišljam ili da kupim novi cpu po mogućnosti i5/i7 ili jednostavno novi laptop iako mi se čini glupost jer sve izgleda uredu i radi laptop fantastično osim navedenog problema koji je glavni.

Laptop je stigao meni sa cooler-om koji ne radi pa sam nabavio drugi također sa panasonic oznakom 99.99% isti kao i prijašnji pa se razmišljam ili je netko unišio ovaj cpu prethodno pa se sada grije kao lud ili je cooler poludio/nije odgovarajući?
user69 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 23:18   #374
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Da li je zrak koji ventilator izbacuje vruć? Ja sam imao slucćaj na starom laptopu da je ventilator konstantno radio na max brzini, a kad bi pokrenuo stress test, temperatura bi došla do 99C, te bi se ugasio. A zrak koji bi ventilator izbacivao bio mlak. Rješenje je bilo kupiti novi hladnjak, očito je na neku foru tekućina iz one cijevi što ide od procesora do aluminijske rešetke isparila.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 23:20   #375
user69
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: down
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Da li je zrak koji ventilator izbacuje vruć? Ja sam imao slucćaj na starom laptopu da je ventilator konstantno radio na max brzini, a kad bi pokrenuo stress test, temperatura bi došla do 99C, te bi se ugasio. A zrak koji bi ventilator izbacivao bio mlak. Rješenje je bilo kupiti novi hladnjak, očito je na neku foru tekućina iz one cijevi što ide od procesora do aluminijske rešetke isparila.
Vruć zrak, pakleno vruć. I zrak, i plastični dio ispod procesora manje tj. topao. A što se tiče stress testa kao što sam rekao, nisam držao duže od 5-10 minuta ali nije mi pokazao znakove kao da će ići preko 80 C
user69 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 23:58   #376
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor user69 Pregled postova
Dakle, sve ono što bi trebalo uraditi sam uradio ali FAN/VENT se ne gasi, i 60-65 C sa 45 dobijem u roku od sekunde kad upalim Chrome i radim neke jednostavne radnje...

..pa se razmišljam ili je netko unišio ovaj cpu prethodno pa se sada grije kao lud ili je cooler poludio/nije odgovarajući?

Sad kad ti napisem uzrok, citat ces 2 puta

Nije unisten, star je.

U windowsima ti je 45c i to je normala no Chrome prije 7-8 godina, koliko je star laptop ili bilo koji drugi preglednik danas nemaju istu "tezinu" niti ima iste instrukcije koje procesor obradjuje i naravno isti radi pojacano...

Nisi jedini sa tim problemom, evo tu imam jedan HP sa A4 mobilcem i prije 4 godine nije zena na fejsari mogla natjerati vise od ~70c koju god igricu igrala, sad ga naguzi na +80 dok padaju neke kockice...

Cist, uredan, cak je ventilator noviji jer sam ga mjenjao prije 1 godinu, stari poceo ficukati pa reko da promjenim...

Da se pregrijava gasio bi se ili isao na +90c u bilo kojem stres testu.

Dakle imas uvjete:

1. Windows OK
2. Stres test OK
3. Chrome, Mozilla itd.. FAIL

I kada razmislis te pogledas cinjenice zakljucak se sam namece... web browsanje prije 7-8 godina kada je taj proc izasao i danas nije isto, jednostavno ga ubije jer je star.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 00:08   #377
user69
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: down
Postovi: 11
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Sad kad ti napisem uzrok, citat ces 2 puta

Nije unisten, star je.

U windowsima ti je 45c i to je normala no Chrome prije 7-8 godina, koliko je star laptop ili bilo koji drugi preglednik danas nemaju istu "tezinu" niti ima iste instrukcije koje procesor obradjuje i naravno isti radi pojacano...

Nisi jedini sa tim problemom, evo tu imam jedan HP sa A4 mobilcem i prije 4 godine nije zena na fejsari mogla natjerati vise od ~70c koju god igricu igrala, sad ga naguzi na +80 dok padaju neke kockice...

Cist, uredan, cak je ventilator noviji jer sam ga mjenjao prije 1 godinu, stari poceo ficukati pa reko da promjenim...

Da se pregrijava gasio bi se ili isao na +90c u bilo kojem stres testu.

Dakle imas uvjete:

1. Windows OK
2. Stres test OK
3. Chrome, Mozilla itd.. FAIL

I kada razmislis te pogledas cinjenice zakljucak se sam namece... web browsanje prije 7-8 godina kada je taj proc izasao i danas nije isto, jednostavno ga ubije jer je star.
Ima i toga Čak sam razmišljao i o tome... koliko god zvučalo ovako i onako ipak je to činjenica. i3 370m je izvrstan cpu koji ide rame uz rame sa puno jačim cpu-ovima ali kao što kažeš puno se stvari promijenilo Sve mogu prihvatiti ali da bez pokretanja bilo čega, dakle samo Windows/desktop ili Linux hladnjak odnosno fan se ne gasi nikako, ali baš nikako.. ako ništa barem linux nije commercial i radi na 10x slabijim mašinama, a kod mene i tu fan vrti kao da sam pokrenuo ne znam što..
user69 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 00:10   #378
user69
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: down
Postovi: 11
Jednostavno kao da se trudi ali ne može ohladiti i uvijek radi i pokušava ohladiti.. orginalni i zamjenski izgledaju 100% identično btw.. ali ovaj kao da je bio na nekom slabijem cpu ili napravljen za slabiji pa se sada muči...
user69 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 00:21   #379
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ako gledam dobru sliku...

http://1.bp.blogspot.com/-GLsdNt_1kB...6_fanPower.JPG

Jedno izbusiti rupe odozdola jer tvoj ventilator "uzima" zrak samo ispod tipkovnice.

Kad moja zena dotjera na +90c sa fejsarom - ja busim odozdola pa dok traje...

Mada moram priznati moj ventilator uspori u windowsima dok se nista ne radi, stoji 40-45c i cuje se ventilator ali minimalno.

Si siguran da ti je isti raspored zica staroga i novoga ventilatora ? U biosu nema opcija nekakvih povodom rada za FAN ili cpu-a ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 00:33   #380
user69
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: down
Postovi: 11
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ako gledam dobru sliku...

http://1.bp.blogspot.com/-GLsdNt_1kB...6_fanPower.JPG

Jedno izbusiti rupe odozdola jer tvoj ventilator "uzima" zrak samo ispod tipkovnice.

Kad moja zena dotjera na +90c sa fejsarom - ja busim odozdola pa dok traje...

Mada moram priznati moj ventilator uspori u windowsima dok se nista ne radi, stoji 40-45c i cuje se ventilator ali minimalno.

Si siguran da ti je isti raspored zica staroga i novoga ventilatora ? U biosu nema opcija nekakvih povodom rada za FAN ili cpu-a ?
jadna žena

Dobru sliku gledaš..

to i je poenta, i ja vjerujem da bi trebao jednom "stati". Radi konstantno, malo većom ili manjom brzinom ali se čuje i nije pokvaren pa da se čuje nego jednostavno čuje se kako vrti kao i svaki fan...i ne staje

Što se tiče raspored žica evo sada sam pogledao i isti je..

BIOS je limitiran toliko da ima boot opcije i još nekoliko njih ali ništa specijalno, a posebno ne za fan/cpu.

To za "bušenje" i nije toliko loša ideja.. možda napraviti one rezove kao što inače postoje samo ovamo gdje je cpu da ne odudara od dizajna..
user69 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 00:43   #381
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor user69 Pregled postova
To za "bušenje" i nije toliko loša ideja.. možda napraviti one rezove kao što inače postoje samo ovamo gdje je cpu da ne odudara od dizajna..
Ma kakav dizajn... nije to fotelja ili komad namjestja nekoga da se divim dizajnu

Izbusit cjelu rupu koliko je promjer lopatica od FAN-a a ako te bas sekira oce sta povuc odozdola onda uzmes komad mrezice za komarce i naljepis na tu rupu.

Pa tko jos gleda laptop odozdola ?!?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 08:12   #382
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Ti si zamijenio samo ventilator? Možda je hladnjak u banani/heatpipeovi ne valjaju
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 10:04   #383
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Ovo da se grije jer je star prvi put cujem. Moj stari lap sa core2duo nejde prek 65c dan danas
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 11:05   #384
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Ovo da se grije jer je star prvi put cujem. Moj stari lap sa core2duo nejde prek 65c dan danas
Ne grije se zbog same starosti, nego silver kaže da je danas web puno zahtjevniji. Otvoriš par tabova s portalima i zauzeće rama i procesora raste nebu pod oblake.

Evo jedan potencijalni lijek koji liječi simptome, no ne i uzrok:
Throttlestop.

S njim je moj stari i5-3210M dosta hladniji u surf profilu. Napraviš par profila i samo ih šaltaš ovisno o situaciji. Većinu vremena sam na profilu koji drži do 2,4 GHz bez turba sa svim power saving opcijama uključenima, a imam i profil do 2 GHz koji u većini slučajeva radi sasvim zadovoljavajuće. Probaj se poigrati malo s limitiranjem frekvencija pa možda skineš 5-10 stupnjeva.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 11:25   #385
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Moj stari lap sa core2duo nejde prek 65c dan danas
Bar da si naveo model ili TDP procesora.., pa nemos usporedjivati odron sa 2 jezgre sa nekim i3, i5 ili i7...

Imam ja tu neki Celer u nekom 15 godina HP-u i zamisli, ne prelazi 67C no to mu je maximalna temperatura opcenito.

Stavi neki stres test za svoj c2d i ako on NE prelazi 65-75c nadam se da ces skuziti o cemu se radi tj. ako ti je hladnjak cist, uredan i ako
nema neke povece razlike izmedju stres testa i surfanja sa 4-5 tabova znaci da tvoj procesor generira jednako topline u oba slucaja i da mu je to maximala opcenito za grijanje.

Kako ce tvoj proc u surfanju preci 65c ako u stres testu ne prelazi 70/75c ? Na koju foru ? Citaj s razumjevanjem...

Njegov u stres testu ide na 80c dakle dotle moze potegnuti sta god radio, encodirao ili surfao sa 4-5 tabova gdje se vrti neki flash itd.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 12:41   #386
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Donekle je u pravu, I3 je takoder odron s 2 jezgre
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 13:19   #387
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
undervolt?!?!?
__________________
CheCola je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 17:33   #388
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Kupio sam windows tablet/laptop koji koristi Intel Z8300 procesor.
Temperature gledam u najnovijoj Aidi64.
U idle-u su temperature od 52-64C tj prosjek 56C (cpu cores 1-4), matična temp je prosjek 54C.

Dok kada pokrenem stress test (sa i bez gpu test-a) nakon 5min je temperatura 80-84C (cpu cores 1-4), matična 75C dok je "Temperatura 1 i 2 (DPTF) 60C".

Je to ok, koje bi bile normalne temp za ovaj proc?

EDIT: Ovo sve mjerim dok se puni kada se općenito malo više grije ali tablet i dalje mogu držati u ruci, mrvicu je topal u gornjem kutu ali ne ništa strašno.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 20:19   #389
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
http://bfy.tw/B3uI



90c kažu na prvom linku
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 20:25   #390
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Cime se ti zamaras

Ako.te bas toliko muci raskopaj ga i ubaci bakrene folije preko elemenata, uz dodavanje termalne paste naravno.

Imas dosta tutoriala na netu pa potrazi.
Cuky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na