Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2012., 19:48   #1
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426
Wasteland 2


Developer: InXile Entertainment, Obsidian Entertainment
Žanr: RPG
Web: http://wasteland.inxile-entertainment.com/
Datum izlaska igre: listopad 2013.

Wasteland 2 je post-apokaliptični, izometrički party-based RPG na poteze. Nastavak je Wasteland igre iz 1988. godine i duhovni nasljednik Fallout-a 1 & 2. Igra izlazi za PC, Mac OS X i Linux.



gmax je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 18:06   #2
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426

Zadnje izmijenjeno od: gmax. 11.02.2013. u 11:35.
gmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2013., 17:28   #3
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
early beta je vani, vec neko vrijeme, igra je odlicna.... je beta je, al za ispobat super

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...39467004_o.jpg

igra mi se oldskul fallout a ovo je preteca
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 00:19   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Dugo nitko ništa ne piše
Evo nabavija sam betu pa da malo vidim kako to izgleda...
Dojmovi?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 19:07   #5
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Izašla igra. Ljudi jel neko probao? Vidim pozitivne recenzije.
  Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 19:08   #6
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Upravo se skida sa Steama.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 10:08   #7
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
G2play prodaje EU steam key za 30 eura, jel našao netko jetfinije?
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 11:02   #8
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ne i to je razlog zašto cu pričekati sale.
Ima.ruski key ali treba VPN za igranje.
  Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 11:50   #9
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Na g2a ima za 25 eura, skida se
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 12:20   #10
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426
Ja sam isto uzeo s G2A, nisam našao jeftinije od toga.

Edit: Sad dok se igra skida, čitam malo komentare i debelo preko 90% su pozitivni. Najbolji su negativni komentari ekipe koja uspoređuje ovu igru s Fallout 3 i na temelju toga su procjenili da je igra smeće. Da se čovjek zapita s koje kruške su ti likovi pali?


Zadnje izmijenjeno od: gmax. 20.09.2014. u 12:41.
gmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2014., 12:45   #11
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
sa kruške na kojoj je sve ha de jedan osam nula P i ima puno bluma i drov distanca
  Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 13:30   #12
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
skida se
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 18:00   #13
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Na TheGameKeys.com sam ga kupio za 25 EUR.

Odigrao par sati, zasada vidim da je malo neispolirana, ali se vidi da je napravljena s ljubavlju.

Imam osjećaj da bi ovo mogla biti igra koju ću igrati jako, jako dugo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 18:43   #14
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426
Nakon 2 sata odigranih u komadu, sviđa mi se i to jako. Detaljno istražujem sve, svaki kamenčić prevrnem. Težina mi je tamam, igram na ranger težini i u Ag Center-u trenutno muku mučim s florom i faunom, ginem ko...
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 22:26   #15
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Probao, nije mi se svidilo. Cim pocnu govorit da je "kao" fallout 2 to je crveno svjetlo da pospjese prodaju. F2 je legenda, amen.

Sad glede igre, kopirali su GURPS koliko su mogli od Fallouta, ajd ok. Predjem preko svega toga, nema bloddy mess perk? WTF.
Dalje, debilana sa inventorijem. Primjer, upadnem u fight sa raiderima, svi sa puskama, pobijem sve to, lootam i nijedan od leseva nema ni puske, ni ammo, samo scrap i junk.

U F2 je svaki gad kojeg sam ubio imao oruzje sa kojim je na mene pucao i ammo, ako nije potrosio. Ovo me debelo odbilo od igre, nemogu se sa time nekako pomirit. Ako hocu random loot lesa igracu diabla, ovdje ako lik puca na mene puskom ocekujem da ima to u inventoriju kad/ako ga ubijem.

Nema onog humora od F2 i atmosfere, il ja drzim visoke standarde il smo danas svi ocajni za igrama tog stila sta su nam prirasle srcu.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 06:17   #16
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nda... Jučer sam malo više odigrao, definitivno je random loot u igri. Jednom Otvorim sef, unutra tri vrste metaka. Poginem pet metara dalje, reloadam save point prije otvaranja sefa, opet otvorim sef, odjednom unutra tri vrste junka i health kit.

Ali dobro, idemo dalje, zasada imam kronični nedostatak municije iako sve živo pretražujem i ne koristim rafale.

Eh, da, teško je govoriti o kopiranju F2 kada je isti tip (Brian Fargo) radio obje igre.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 09:36   #17
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Pa kopija po stilu, znam da je B.Fargo radio. Al je meni F2 svjetlosnim godinama ispred ovoga. Po prici, humoru, sistemu oruzja i loota. Taj random dio me otjerao na deisntall.

A prije toga, paz ovo, kreiram lika, pocnem igrat, po jednoj borbi 3-4 weapon jama i sve tako, iz borbe u borbu, izludio. Restartao igru, novi lik, isti statsi, u 5h igranja nijedan weapon jam. I to je random izgleda.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 12:51   #18
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
kiling rajders end rednom enkaunters JJEEEEEEE!!!
  Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 14:41   #19
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ali od svih ozbiljnih problema tebi prvo zasmeta što nema Bloody Mess trait.
  Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 19:52   #20
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
fora je igra, ali je tlaka sta nema nista municije, pa treba taktiziratiti maximalno cak i na normalnoj tezini, a mogu misliti sta je tek na vecim
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 20:02   #21
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Pa gle, ja igram supreme jerk (najteža razina).
Kad je gusto, samo hhuhu lutanje wastelandom i random raidersi,
tako, umlatiš par grupa sa dizalicama za auto i sličnim alatima, pokupiš municiju
i opremu i ajmo
  Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 12:23   #22
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426
Ne bi ja uspoređivao Wasteland 2 sa Fallout jednicom ili dvojkom. Realno, daleko je bliža Fallout Tactics-u. U Fallout glavni lik može biti specijalac za većinu stvari, može biti specijalac za oružje, krađu, za popravljanje svega i svačega i pored svega si još može sašiti amputirani ud nazad na sebe. To je Fallout i zbog toga je Fallout bio to kaj je. Wasteland 2 nije bitan glavni lik/pojedinac već grupa i svaki član može biti jebeno dobar u jednoj ili dvije stvari stvari i to je to. A i na kraju krajeva Fargo je rekao da Wasteland 2 neće biti Van Buren pod imenom Wasteland 2.
Igra nije savršena, ima mušica ali igrajući je guštam ko svinja u blatu.

Zadnje izmijenjeno od: gmax. 22.09.2014. u 18:16.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 12:39   #23
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Odigrao sam 15ak sati na težini ranger, završio ag centar, isprobavao sve i svašta. Ispočetka mi se činilo da ima premalo municije, ali ima taman ako je u grupi thief (lockpicking/safecracking). Ima dosta loota, ali treba paziti na eksplozivne zamke (perception/demolition).
Naglasak je na timu, ne na pojedincu. Borba me više podsjeća na xcom enemy unknown, manje na fallout.
Imam dojam da je manje sci-fi priča, a više paravojna strategija, nedostaje malo šarma. Vidjet ću kako će se priča razvijati.
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 13:42   #24
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Probao, nije mi se svidilo. Cim pocnu govorit da je "kao" fallout 2 to je crveno svjetlo da pospjese prodaju. F2 je legenda, amen.

Sad glede igre, kopirali su GURPS koliko su mogli od Fallouta, ajd ok. Predjem preko svega toga, nema bloddy mess perk? WTF.
Dalje, debilana sa inventorijem. Primjer, upadnem u fight sa raiderima, svi sa puskama, pobijem sve to, lootam i nijedan od leseva nema ni puske, ni ammo, samo scrap i junk.

U F2 je svaki gad kojeg sam ubio imao oruzje sa kojim je na mene pucao i ammo, ako nije potrosio. Ovo me debelo odbilo od igre, nemogu se sa time nekako pomirit. Ako hocu random loot lesa igracu diabla, ovdje ako lik puca na mene puskom ocekujem da ima to u inventoriju kad/ako ga ubijem.

Nema onog humora od F2 i atmosfere, il ja drzim visoke standarde il smo danas svi ocajni za igrama tog stila sta su nam prirasle srcu.
Meh pizdio kad su u F2 makli loot armora sto je F1 imao, a sad i ovo

Fakin RNG pa jer moguce da ni goddamn fallout ekipa nemere bez RNGa ovih dana

EDIT: i da, tactics je daleko najlosiji dio Fallout serijala tako da similarities sa Tactics me bas i ne privlace

GRRR. HEJT I REJDŽ
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 16:34   #25
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Malo sam sinoć igra i... hm, nije loše ali nije to "to".

Daleko je ovo od jednog Fallouta (1&2), fali puno toga. Bliže je Tacticsu i X-Comu nažalost.

Evo što mi smeta:

- Razgovori: FO je to ima majstorski riješeno, moga si se barterat sa svakim, linije su bile genijalne, a ovdje je to očajno riješeno - ka da igram Diablo (!) - imaš keyword i klikaš na to - blah, totalno glupo i ne znaš što će ti tvoj lik uopće reći (više-manje svodi se na "Who/What is [Keyword]"...

- Kamera i kut je loš - ili je presitno i predaleko ili preblizu pa ne vidiš ništa malo dalje.

- Grafika i dizajn - znam da je 3D danas obavezan, ali dizajn je dosta generički i niti blizu kreativnim rješenjima Fallouta koja su umjetnost prema ovome, makar je igra 17g starija, ima bolju grafiku i daleko je preglednija.

- Kreacija likova je loša - likovi su bijedni, valjda da se propagira taj teamwork, ali nemožete biti toliko nesposobni - ipak je post-nuklerani divlji zapad i itko tko doživi malo veće godine bi triba biti opak, a ne da ne može sa pola metra sačmaricom pogoditi metu...

Sve u svemu, razočaravajuće s obzirom na to tko je radio, koliko se radila i da je prikupila nemale pare preko Kickstartera (znači nije bilo potrebno udovoljavati ogromnim korporacijama koje guše kreativnost tipa EA, Activision i sl...

Možda je problem i šta smo očekivali nekakvog spiritualnog nasljednika Fallouta (koji je nasljednik Wastelanda )... neznam.

Valjda će Torment: Tides of Numenera valjat
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2014., 15:51   #26
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne sudite ovu igru na temelju prvih 10-20 sati... Što idem dalje to mi je bolja, ima humora tipičnog za Fallout, ima trknute ekipe, vidi se da nije ispolirana, ali me ne briga... i najgore je da se slažem sa Marom praktično u svemu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2014., 16:03   #27
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
http://www.rockpapershotgun.com/2014...w/#more-234733

objektivan review, nije igra godine, ali zaslužuje moje neprospavane noći
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2014., 17:28   #28
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Nazovite me ekscentrikom, ali ja bi wasteland 2 najprije usporedio sa wasteland jedinicom. Tko bi rekao da igra više sliči w1 nego falloutu1/2? Čudo neviđeno!
Carnage Gloom je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2014., 19:57   #29
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473



Trenutno sam nasao 3, onu doktoricu Rose iz Ag centra, indijanca koji se utapao i starog pijanca koji mi je potpuno beskoristan. Postoji 4. koji je mrtav, ali to ovisi koga se ide spasavati prvo.

-->
Gdje nabaviti nove recruitmente za ekipu?



Trenutno sam nasao 3, onu doktoricu Rose iz Ag centra, indijanca koji se utapao i starog pijanca koji mi je potpuno beskoristan. Postoji 4. koji je mrtav, ali to ovisi koga se ide spasavati prvo.

veve je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2014., 22:04   #30
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 426



Trenutno sam nasao 3, onu doktoricu Rose iz Ag centra, indijanca koji se utapao i starog pijanca koji mi je potpuno beskoristan. Postoji 4. koji je mrtav, ali to ovisi koga se ide spasavati prvo.




Angela Deth ispred Ranger Citadel, kaj nju nisi našao? Crvenokosa koka od Ace-a.

-->
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Gdje nabaviti nove recruitmente za ekipu?



Trenutno sam nasao 3, onu doktoricu Rose iz Ag centra, indijanca koji se utapao i starog pijanca koji mi je potpuno beskoristan. Postoji 4. koji je mrtav, ali to ovisi koga se ide spasavati prvo.




Angela Deth ispred Ranger Citadel, kaj nju nisi našao? Crvenokosa koka od Ace-a.

gmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na