Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2008., 18:18   #31
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Znam da je glupo što ću sad napisat ali jesi li uštekao vent od hladnjaka u ploču, vrti li se uopće? Probaj cijeli hladnjak nakon što ga namontiraš pomicat lijevo-desno, ne bi se smjeo previše micat ako je dobro sjeo. Popipaj bazu hladnjaka pri dnu da vidiš jel se grije, ako se ne grije, a piše ovako velika temperatura nije dobro namontiran.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 18:29   #32
Batko
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
PROC

Sad cu otic do lege stavit na njegovu maticnu svoj procesor pa cu vam doc javit rezultate o pregrijavanju !
Batko je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.07.2008., 19:47   #33
DjedMraz
Chile
Moj komp
 
DjedMraz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Destination Unknown
Postovi: 370
super, mjenjaj! samo mi nisi nimalo jasan, mrziš AMD, nevoliš ati, ali si kupio baš njih ....
to je do tebe covjece

btw izbaci li ti neki error na visti slobodno optuži microsoft da nemaju pojma
__________________
___________________
DjedMraz je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 22:48   #34
joco7
clon: joco7 i kloker1974 i martina7 i maja_kokolari blake
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 138
hm....113 previse c
joco7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 01:04   #35
Batko
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Amd DEBIL

Samo cu rec DEBIL
Batko je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 02:18   #36
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor Batko Pregled postova
Samo cu rec DEBIL
OFFTOPIC:Koja je svrha sada ovog posta? Imaš problem, ne želiš napraviti kaj ti preporučimo i onda samo spammaš bezveze, nije da sam neki šerif ovdje, ali mi smeta kada ljudi očekuju pomoć, ali ništa ne rade kako bi taj problem riješili.

ONTOPIC: Još jednom sastavi procesor, MBO i cooler. Ako je procesor radio noramlno prije, nema razloga ni da odjednom prestane raditi. Jesi probao metodu prst na podnožje coolera?
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 02:40   #37
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Brijem da misli na sebe. Kao kaze sam sebi DEBIL - valjda je nešto lejmerski zeznuo. Objasni što si zeznuo, nećemo se smijat, obećajemo. Možda
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 04:38   #38
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Brijem da misli na sebe. Kao kaze sam sebi DEBIL - valjda je nešto lejmerski zeznuo. Objasni što si zeznuo, nećemo se smijat, obećajemo. Možda
hahahaha,LOOOL

Nego kako i sam kazes,ako je na GAM57SLI-S4 bilo normalno do 60C,a na ovoj do 113,ocito je problem il do senzora na MBO,ili do tvog montiranja proca i hladnjaka(nije dobro namjesteno)
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 23:42   #39
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
ja isto imam plocu u moj komp,i danas skinem novi everest (stari nije citao temperature ) i vidi veselja jezgre su svaka ispod 30,ali proc na stabilnih 87 celzija ,ploca je vec skoro 2 mjeseca kod mene i nisam ni gledao temperature,ali mislim da everest malo laze,jer nije bilo ni reseta ni niceg

BTW:slatkis na kraju,bios kaze 40C proc,a everest opet stabilnih 87,bilo load bilo idle

tako da svi vi s gigabyticama nemojte odmah dizat frku vjerojatno senzor laze
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2008., 00:06   #40
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
ja isto imam plocu u moj komp,i danas skinem novi everest (stari nije citao temperature ) i vidi veselja jezgre su svaka ispod 30,ali proc na stabilnih 87 celzija ,ploca je vec skoro 2 mjeseca kod mene i nisam ni gledao temperature,ali mislim da everest malo laze,jer nije bilo ni reseta ni niceg

BTW:slatkis na kraju,bios kaze 40C proc,a everest opet stabilnih 87,bilo load bilo idle

tako da svi vi s gigabyticama nemojte odmah dizat frku vjerojatno senzor laze
Koliko ti pokazuje onaj ružni, odvratni i kričavi soft koji si dobio sa pločom?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2008., 01:10   #41
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Batko Pregled postova
Ne pricam da se amd-ovi pregrijavaju, ali moj ne valja, kupio sam pastu najskuplju sto su imali u vemilu 40kn..(ona tamno srebrna)- skinio hladnjak ocistio sve oprezno, vratio hladnjak i dode mi do 113 stupnjeva i zamrzne se, probao sam sa original hladnjakom koji sam dobio u paketu isto se desava, proc nije klokiran ni nista.. jednostavno se pregrijava. nesto ne valja. mozda sam novi kuler pretegao pa se pocelo to desavat. nemam pojma ali probao sam sve finte.
Ajde ti smanji priču i uhvati se posla...provjeri jeli hladnjak dobro sjeo na jezgru procesora i jeli sve dobro spojeno...ljudi ovdje nisu od jučer i znaju šta pričaju.Ti si definitivno uzrok iznenadnog pregrijavanja procesora,nešto nisi spojio/fiksirao kako treba.Što se paste tiče,na procesor ide jako tanak sloj...iako,ona nije mogla prouzročiti toliku razliku u temperaturi.

Pomogni sebi i nama da ne čitamo ovakve gluposti...odjednom se može dobiti moždani udar,odjednom može grom opalit u zgradu,odjednom ti se golub može po*rati po glavi...ali procesor sigurno ne može odjednom imati tako visoke temperature bez ljudske gluposti/pogreške.

Pogreška je što si vjerovatno nešto zeznuo,a gluposti su ono što pišeš na tu temu.

Bez uvrede,ali imaš potpuni krivi pristup problemu...koji btw,iritira sve prisutne.

Lijepo kreni iz početka dok je taj procesor još uvijek živ.

__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2008., 08:38   #42
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Koliko ti pokazuje onaj ružni, odvratni i kričavi soft koji si dobio sa pločom?
neznam,nikada ne instaliram takve stvari,sam si naveo dobre argumente ( a i istini za volju neznam di je cd od maticne ) ,a prilicno sam siguran da je proc hladan,i da je to samo everest glup
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2008., 14:53   #43
TemplarLord
Registered User
Moj komp
 
TemplarLord's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 47
Heh, i meni je tako, imam MA78G-DS3H ploču i 4400+, Brisbane jezgra, i pokazuje mi temperaturu od 92 stupnjeva... Ali čisto sumnjam da je takva, na samom dizanju windowsa mi odmah očita ~92 stupnjeva, i dok uđem u Crysis, CoD4 ili AC temperatura isto ostaje 92, tak da brijem da je problem sa senzorom... Ili se barem nadam da je
TemplarLord je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2008., 15:58   #44
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor TemplarLord Pregled postova
Heh, i meni je tako, imam MA78G-DS3H ploču i 4400+, Brisbane jezgra, i pokazuje mi temperaturu od 92 stupnjeva... Ali čisto sumnjam da je takva, na samom dizanju windowsa mi odmah očita ~92 stupnjeva, i dok uđem u Crysis, CoD4 ili AC temperatura isto ostaje 92, tak da brijem da je problem sa senzorom... Ili se barem nadam da je
imam MA78G-DS3H ploču i 4800+, Brisbane jezgra na samom dizanju windowsa mi odmah očita 97C za matičnu ploču
iako sam stavia 8 cm vent da pirka preko hladnjaka temp procesora je 41 c
Mene više brine šta procesor neće preko 3000 mhz stabilno sada radi na FSB 235 x 12,5 tribam se još igrat sa multijem možda mu ne paše 12,5
i da mema je kingmax 2x2 gb 800 ali sam je podesia kao da je 667 ali pošto imam i ma69g mogu reč da je matićna zvijer i da poteže do 300 FSB bez problema po meni bolji izbor
panaso je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2008., 16:51   #45
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Batko Pregled postova
paste ima taman da prekrije povrsinu ne previse a ni premalo.. ma neispravan je pa zato..
prije svega nema šanse da ikoji današnji procesor priđe ka 100°C, tj. svi se ugase i prije 80-90, vjerovatno imaju neku zaštitu...i ne pričaj da AMD ne valja! najlakše je reći glupost i ostati živ, to kaj tebi ne radi po volji znaći ne valja. nekom se auto pokvari i gotovo ta marka niš ne valja
Bravo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na