Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2013., 23:24   #241
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
Toshiba L850-1f0
Intel® Core™ i5-3210M (2.5GHz /3,1GHz TM)
15.6 HD LED,4GB DDR3, 640GB HDD, AMD MR HD 7670M 2GB, DVD-RW, Bluetooth, Wlan, LAN, Kamera, HDMI, USB3.0, boja kristalo bijla s kockastim uzorkom.
Proslo racunalo kupio sam na preporuku ovdje na forumu, pa sam dosao za savijet pri odabiru novog racunala i oduka je pala na toshibu.
Prvi put se susrecem s toshibom dosad sam mjenjao hp, acer,lenovo i sad toshiba koja je na dobrom glasu među laptopima kao mercedes među autima :-)
Laptop sam narucio u svijet medija i za dva dana sam ga mogao podic, plaćen 4600 kn.
24 mjeseca garancija + Dvogodišnja garancija „No Matter What“ koja se nakndano ispuni i isprintas pdf. To mi se cini jako dobro, jer pokriva stvarno sve zivo ukljucujuci i krađe i slicno. Kroz neko vrijeme si planiram jos i produzit garanciju.
Instalacija prosla bez greske, suport od toshibe zakon ima nekih 49 stavki za skinuti. Sve sam poskidao i instalirao ima nekih nepotrebnih stvarcica al vecinom su korisne stvari. Nakon svih nadogradnji instalacija laptop leti. Instalirao sam nekoliko novijih igrice vise radi znatizelje da vidim kako grafika izgleda sve na hight sve leti. Temeperatura u prosjeku 38-40 stupnjeva, tih jako i suma sumarum na laptop sve leti brzinom munje :-) . Najvise me iznenadila kod ovog uredjaja baterija koja drzi 4h bez greske sto nisam ni na jednom laptopu novom mogao dosegnuti.
Kvaliteta izrade vanjska jako dobra i cvrsto dijeluje, boju sam bijelu upravo uzeo radi packi i otisaka koji se na bijeloj boji nevide. Jedina manja zamjerka koju sam zapazio u prvim minutama je tipkovnica koja se jako ali stvarno jako malo zna uviti pri jacem stiskanju. Kroz nekoliko sati koristenja navikao i sve super sad. Posljedica je sto je proslo racunalo imalo metalno. Touchpad super napravljen s nekim kockica neznam kako da opisem al odlican osjecaj, okolo kromirano. Mislim da je s obzirom ulozeno dobiveno jako dobra investicija

Zadnje izmijenjeno od: tomislav1967. 25.01.2013. u 23:31.
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2013., 14:46   #242
Trsta1989
Registered User
Moj komp
 
Trsta1989's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Samobor
Postovi: 4
Acer Aspire 5750ZG

Spec. original:
Intel B950 @ 2.1GHz
GF GT 540M, 1GB
6GB DDR3
640GB HDD
15.6" ekran
...
2x USB 2.0
1x USB 3.0
HDMI
Citac kartica
Neka przilica standard...

Star je vec godinu i 2mj. Na dan kupnje je kostao 3500kn, garancija na godinu dana (bilo bi lijepo da je bar na dvije, al sta je tu je, al onda bi cijena vjerojatno bila preko 3.5k)... Acer ko Acer, lap ko lap, preporucam dodatan ulog od 150 - 200kn za stalak s kulerom, no sve u svemu, mnogo dobar lap. Poslusan, relativno brz (kolko je moguce uz taj B950), jednostavan za koristenje...

Jedino sto me brine jest njegova plasticnost (treba se relativno pazljivo koristit utorima itd), zvucnici nisu nesto ekstra, ali mi to ne predstavlja ama bas nikakav problem, sistem vadjenja baterije je sj**an malo, i razmisljam o nadogradnji proca.

Sve ostalo je sasvim u redu, za 3500kn je bomba.

Osobno... 8.5/10
Trsta1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2013., 12:42   #243
T400
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 8
Lenovo T400

Intel Core 2 Duo T9600 / 2.8 GHz / 6mb L2 cache
4 GB / 8 GB (Max) - DDR3 SDRAM - 1066 MHz
320 GB - Serial ATA-150 - 7200 rpm (stavio adata ssd 120gb a ovaj u hdd enclosure)
14.1" 1440 x 900 ( WXGA+ )
ATI Mobility Radeon HD 3470 / Intel X4500MHD

imam ga nešto manje od 3,5 god, od kad je ssd u njemu funkcionira savršeno, kvaliteta plastike je nešto lošija nego kod starijih thinkpad modela tipa t43...
ne pregrijava se, jedino mi je baterija na 2 sata spala... ne mislim ga mijenjati još godinama...
T400 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 23:54   #244
180power
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dugo selo
Postovi: 39
Prvi je Acer 8920g, kupljen prije par godina, plaćen ko suho zlato

Intel® Core™2 Duo processor T7500 2.2Ghz
3GB DDR2 667Mhz ram
Ati HD3650 512MB
Windows 7 ultimate
320gb HDD

Ima jednu manu, a to je da ima problema s utorm za punjač, inače je laptop solidan ali baš zbog tog kvara ga ne bi ponovno kupio.

Drugi je HP pavillion dv7
i7-3612
8gb rama
750gb HDD
nvidia 635m 2gb

zasad služi izvrsno, još mu fali samo SSD :P
180power je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 18:41   #245
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Lenovo B590

Nakon nesretne epizode s Asusom X54C koja nije trajala ni mjesec dana, kupio sam Lenovo B590 u Technomarketu za 2399kn i produljio jamstvo na 5 godina za dodatnih 300. Radi se o Technomarketovom Super jamstvu koje traje nakon isteka osnovnog jamstva od jedne godine i pokriva mnogo toga što standardno ne pokriva (udar groma, nenamjerna fizička oštećenja itd.) i čak nudi i novi laptop ako cijena popravka premašuje cijenu laptopa (što je slučaj kod kvara ploče). Samo se nadam da TM neće propasti prije isteka 5g.

Specifikacije konkretnog modela su sljedeće:

LENOVO B590 59-362015
VELIČINA EKRANA: 15,6"
REZOLUCIJA: 1366X768P
INTEL B830 DUAL-CORE
RAM 4GB, HDD 500GB,
DVD±RW DL, WI-FI, BT
HDMI, USB 3.0 1, USB 2.0 2, CAMERA HD 720P.

O komponentama nema potrebe previše razglabati jer se očito radi o laptopu namjenjenom najosnovnijoj namjeni i ništa više ne treba ni očekivati od njega.

Što se tiče same izrade kućišta, laptop je u potpunosti napravljen od plastike. Unatoč tomu, kućište djeluje relativno čvrsto iako tu i tamo zaškripi kad ga se pritisne. Za razliku od starog Asusa, utikač punjača djeluje kao da bi preživio prelazak tenka preko njega.

Tipkovnica je dosta ugodna za tipkanje, chiclet je naravno, a unatoč činjenici da do sad nisam koristio chiclet tipkovnicu, privikavanje je bilo vrlo jednostavno. Mana tipkovnice je što klapa u donjim kutevima. Ne znam kako to opisati, ali podloga tipkovnice nije stabilna i uvija se prilikom pritiska na krajnje donje tipke (ctrl s lijeve i Enter s desne strane) i prilikom uvijanja krcka što nije baš pohvalno, pošto se radi o nekakvom navodnom Low(est) end poslovnjaku. Fn i Ctrl su na "standardnim" mjestima što se Lenovoljupcima naviklim na Fn krajnje lijevo neće svidjeti.

Display se antiglare. bez odsjaja, što je pohvalno za cijenu, a prikaz boja, kutovi gledanja i svjetlina su prosječni.

Izgled laptopa je takav da ga nemojte ni slučajno kupiti ženskoj osobi, no to je meni najmanji problem. Baterija traje oko 3h surfanja s max osvjetljenjem što je vrlo dobar rezultat.

Zagrijavanje i buka su minimalni i s tim nema nikakvih problema.

Zaključak: Za tu cijenu nema laptopa bez mane, njegova je definitivno tipkovnica koja proizvodi nepoželjne zvukove na određenim mjestima, iako je to možda samo do konkretnog primjerka. Sve ostalo je ipak u razini onog što se može očekivati i za 2700kn ukupno se teško može proći bolje.

Ako nekoga zanimaju proizvođači pojedinih komponenti, oni su sljedeći: RAM - Ramaxel, HDD - Hitachi, Optika - TSST, Display - Chi Mei.

Ako nekoga još nešto zanima, tu sam.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 18:53   #246
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Lenovo R61i model ali tuniran

T7500 2,2ghz, 4mb l2 cache
4gb ddr2 800mhz
500GB disk wd scorpio

sve odlicno osim ekrana gdje je nesto losije osvjetljenje, inace lenovo softver stvarno vrh podrska, a kvaliteta izrade samog laptopa koji je nesto stariji je vrhunska, nista ne skripi ni neklima se

p.s. nema hdmi, niti touchpad nego ibm trackpoint koji je kad se naviknes brzi i bolji od touchpada
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 09:13   #247
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Dell Precision M6600 - 17.3" Fhd, i7 2720qm, 2x4gb ddr3, M8900 (6970m) 2gb, seagate 750gb. Dodao sam svoj sammy 830 128gb unutra.

Oduštevljen sam laptopom -

Hladjenje - uzeo sam najslabiji quad (2.2ghz) jer navodno je hladjenje jako dobro i pod opterecenjem stalno radi u turbo modu. Tokom pola sata prim95 na max power consumption cpu stalno kuca izmedju 2.7 i 3.0 - temp se drzi oko 80c, uz gasenje turbo moda ne prelazi 70c. Grafa tokom 3d marka 11 nije presla 65. Fanovi su bili i u max loadu puno tisi nego na starom elitebooku 8530p. Dok se surfa/radi nesto jednostavno upali gpu fan svaki put dok ista prodje 52-3, spusti ju na 45 i ugasi se. Cpu u idle ne prelazi 43 a fan je istovremeno potpuno necujan. Jos cu jednom testirati kad nabavim cooling pad.

Grafa ko grafa - 6970m je u biti na pol puta izmedju 6850/70 desktop varijante na nesto nizim naponima i tocno tak radi.

Kvaliteta izrade - kuciste je cjelo magnezisko i aluminiskim finišom i fakat djeluje odlicno i nema nezeljenih piganja nigdje - screen hingevi djeluju jako cvrsto - cak je i maintance cover kompletno metalni. Mana je backlight keyboard - zbog ledica s donje strane nema dodatni komad pleha i ak se jako stisnu tipke na rubovima ima maalo piganje (nekih pol milimitera, ak i tolko) cisto da se moze primjetiti. U biti jednakoj razini ko i na starom 8530p.

Zvucnici nemaju bas, ali visoki i srednji su iznenadjujuce dobri i cisti (s obzirom na laptope) cak i dok se pojaca.

Ekran je za TN-ca odlican. Stvarno sam iznenadjen bojama i kontrastom i 1080p stvarno nije premalo za 17.3 - cak bih rekao da je taman.

Jos mi se svidja da skidanjem zadnjeg poklopca imate pristup svemu - 2 od 4 ram slota, oba diska, prža, msata, wwan, wlan, oba ventilatora. Ciscenje ce bit jedsnotavno

Cijena - kod nas takve mašine koštaju papreno ovaj je kupljen vani kao refurbished preko dell outlet usa. Nakon nekih 10ak minuta cijenkanja i raspravljanja o dostupnim modelima s trgovcom plačen je 1050$ cca 6200kn prema pbz tecaju. Ja sam i vise nego zadovoljan jer dolazi s 3g gare kao i novi modeli.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 08:23   #248
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Dell Inspiron 3721

Specifikacije: Intel i7 3537U (2GHz), 8Gb (2x4Gb) DDR3 1600MHz, Seagate/Samsung SpinPoint 1Tb@5400rpm, AMD HD8730, 17.3" 1600x900. Namjena: igranje.

Dobio od frenda da instaliram winse i ostalo. Lap izgleda kvalitetno, a crna plastika ima mrežasti uzorak. Jedini je problem što se otisci prstiju vide na njemu pa to kvari sveukupni dojam.

Obzirom na specifikacije, lap leti. Ugodno me iznenadilo da 5400rpm disk može raditi tako brzo. Vjerojatno zbog toga što na njemu praktički nema još ništa. Kad ga nakrcaju igricama i ostalim stvarima, vjerojatno će se usporiti. Hard je jedino mjesto koje je bilo zagrijano nakon višesatnog rada. Vent se praktički ni ne čuje. S doljnje strane postoji poklopac na 2 šarafa čijim micanjem se pristupa CMOS bateriji, ramu i hardu. Na lijevoj strani se nalazi ispuh venta, HDMI, LAN, 3 usb-a, audio utor i konektor napajanja, sprijeda su 4 LEDice i čitač kartica, a desno optika i 1 usb port. Iza nema ništa. Još jedna mala zamjerka ide činjenici da usb 3.0 portovi nisu posebno označeni već su sva 4 (2 usb 2.0+2 usb 3.0) praktički iste boje (kolokvijalno se usb 3.0 portovi označavaju plavom bojom) pa to malo otežava izbor porta ako imaš 3.0 uređaj. Malo boljim pregledom, ustanovio sam da su kod 2 utora ugravirane oznake SS za usb 3.0. Svejedno, bilo bi bolje da su plavi.

Lap dolazi sa punom verzijom Ubunta koji je očigledno prilagođen njemu jer sve šljaka kako treba. Sve potrebne drivere sam našao na Dellovoj stranici. Navigacija im nije baš bajna (HP je bio mila majka na tom području), ali se nađu. Najbitnije je imati Service Tag. Jedini problem sam imao s pronalaskom wlan+BT drivera. Zapravo, skinuo sam krive, a kad sam htio skinuti dobre nisam to mogao učiniti putem mobitela i tableta nego sam morao paliti komp.

Čovjek ga je kupio na rate pa ga je došao oko 6.200kn dok je cijena za keš 5.822kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 02.06.2013. u 12:44.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 20:50   #249
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Samsung Chromebook Series 3

Nisam siguran ulazi li ovo točno pod kategoriju "laptopi" al neka
Uglavnom, kupio sam Samsungov Chromebook iz Kande..donio ga bratić od cure, pa sam izbjegao svu carinu i davanja cijena u kunama je nešto manje od 1500kn..za početak, dvoumio sam se između ovog modela i nešto jeftinijeg Acer-ovog..odlučio sam se za Samsung ponajprije zbog boljeg dizajna (znam da zvučim ko žena) i kvalitete izrade, iako je Acer hardwareski nešto malo jači. U početku sam za funkciju za koju koristim Chromebook htio kupiti neki 11 ili 13 inčni ultrabook..ali pošto mi je u principu trebalo samo nešto malo, lagano i dovoljno snažno da surfam na internetu i ponekad natipkam koju stranicu teksta Chromebook se činio kao bolji izbor, nego davati 3 ili 4 puta veću lovu za nešto što će obavljati isti posao..
Dakle, dizajn je stvarno za pohvalu..uređaj se lako zamjeni za neki puno skuplji i iako je rađen potpuno od plastike, malo neiskusnije oko će ga zamjeniti za aluminij..tipkovnica je odlična, hod tipki je kratak, tih i dosta je ugodno tipkat..jedini problem je što je ovaj primjerak kanadski pa imam američki layout ( al naikvnut ću se..trackpada sam vidio i boljih, ali responzivan je i sasvim oke..ekran je oštar..HD ready rezolucija za 11 inča je više nego dovoljno, ali boje i kontrasti su vjerojatno mogli biti bolji..čitao sam da su kutevi gledanja užasna i očekivao sam to, ali sada kada ga imam ne čine se toliko loši..ne bih rekao da su išta lošiji od 90% ekrana laptopa iz niže i srednje klase..
Performanse još više-manje ispitujem..bez problema vrti 5-6 tabova otvorenih istovremeno i bez problema vrti flash reklame i slične gluposti na stranicama..skrolanje je najčešće lijepo i bez zastajkivanja, iako se na težim stranicama može pojaviti poneki kratki lag, al ništa zbog čega bi poludili..video na jutubu radi dobro.. 720p na cijelom ekranu će raditi super, 1080p također, uz možda pokoji lag, al opet ništa strašno..eto toliko za sada
nisam siguran ima li još itko chromebook, ali moja prva iskustva su pozitivna..vidit ćemo za koji tjedan kad se hype malo smiri šta će biti
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2013., 23:37   #250
Valentin17
Premium
 
Valentin17's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Karlovac
Postovi: 68
- Posjedujem laptop HP ProBook 4525s, konfiguracija: AMD Athlon II X2 2.3GHz, 6GB DDR3 1333 MHz RAM, Ati Radeon 5470 512 MB dx11 grafička kartica, Intel 330 120GB SSD.

- Laptop sam kupio 2011 godine, ugradio sam 4GB RAMa keks (prije je imao 2+1GB) i SSD.
- Laptop sada radi odlično, redovito mijenjam termalnu pastu i čistim prašinu.
- Dva dana nakon kupnje mi se počeo pregrijavati, to sam riješio nadogradnjom BIOSa i micanjem thermal pada sa grafičke i čipseta, sada je sve OK.
- Koristim ga za posao (AutoCAD, Catia V5), internet, slušanje muzike itd.
- Uglavnom zadovoljan sam njime.
Valentin17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2013., 18:56   #251
b@legar
Registered User
 
b@legar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
HP Probook 4540s - H5V03ES

• Procesor: Intel Core i7 3632QM 2.20GHz / 3.20GHz (6MB cache) Ivy Bridge
• Zaslon: 15.6" LED HD 1366 x 768, AntiGlare
• Grafički sustav: AMD Radeon HD7650M 2GB
• Radna memorija: 2x 4GB DDR3 1600MHz (proširivo do 8GB)
• Tvrdi disk: 750GB SATA
• Optički uređaj: DVDRW DL
• Dimenzije: 375 x 28.7 x 256mm
• Masa uređaja: 2.51kg
• Jamstvo: 12 mjeseci
• Baterija: Li-Ion 6 ćelija
• Operativni sistem: Linux
• Modem: ne
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11 b/g/n)
• Bluetooth: da
• Audio ulazi/izlazi: da
• VGA izlaz: da
• HDMI: da
• USB podrška: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0
• Čitač kartica: da
• Expresscard: ne
• Kamera: da

Ne znam što da kažem. Čitao sam da se dosta kvare, ali me dojmio vizualan dojam, te povoljna cijena za ovu specifikaciju. Tipkovnica me oduševila, pa tako i pristup komponentama (hdd, ventilator, optika etc...).
Malo problema u samom početku kod automatskog prebacivanja grafike ali surfanjem i čitanjem sve sređeno. Kako mi je ovo prvi prijenosnik, nekako se ne mogu na mat ekran, pa imam osjećaj da su izblijedjele boje za razliku od mog stolnog računala. Baterija traje oko 3-4 sata, mada vjerujem da još nije dostigla svoj vrhunac.
Temperatura procesora prilikom normalnih radnji se sada u ova pasja vremena vrte oko 50 a prilikom stres testa oko 75 stupnjeva. Nadam se da je to normalno s obzirom da Tjunction 110 stupnjeva...

Nadam se da nisam pogriješio u izboru s obzirom na uloženo - dobiveno...

Zadnje izmijenjeno od: b@legar. 29.07.2013. u 20:37.
b@legar je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 18:31   #252
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Lenovo Edge E431

- Intel i3 3120M 2.5 GHz
- 4GB DDR3 1600MHz
- Nvidia 710M
- 1TB 5400rpm HDD
- 14" HD+ display (1600x900)

Laptop posjedujem već nekoliko tjedana i moram priznati da sam sveukupno vrlo zadovoljan. Kvaliteta izrade je vrlo dobra za cijenovni rang u kojem pripada. U odnosu na stare IBM-ove thinkpade(tocnije na R51 kojeg posjedujem) kvaliteta je pala, ali treba uzeti u obzir da je Edge serija consumer Thinkpad. Ipak, kvaliteta nije tako loša kako se govori. I iako je rub poklopca malo grublji(na najdužoj stranici je malo oštar), ja sam sasvim zadovoljan kvalitetom izrade. Sa ekranom sam imao jako puno sreće, tj. s time što sam našao model s ekranom rezolucije 1600x900. Što zbog samog ppi-a(131 PPI), što zbog toga što je ekran svjetliji (250 NITS u odnosu na HD ekran koji ima 200 NITS). Uostalom, čini mi se da je to isti ekran koji koriste u L430. Tipkovnica je izvrsna, najbolja tipkovnica na kojoj sam do sada tipkao. Laptop posjeduje novi touchpad koji je jedna velika tipka, ali osjeti na kojem dijelu je pritisnut te prema tome odlučuje da li je lijevi ili desni klik. Također je multitouch pa tako posjeduje desni klik sa dva prsta, scrollanje sa dva prsta, rotiranje... Sve to radi onako kako treba, bez ikakvih grešaka. Baterija ne drži više kao prije, ali je to opet dosta, oko 4 i po sata. Šteta što ne stavljaju bateriju od 62wh kao standardnu, jer ona daje još jedan sat rada. Hlađenje je relativno tiho, slabo se grije. To bi bilo to, sve ostalo je više manje nebitno, ako imate još kakvih pitanja pitajte. Ja sam vrlo zadovoljan. Ako trebam dati neku ocijenu - 90/100

Zadnje izmijenjeno od: DanielDJ. 26.08.2013. u 19:16.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 17:25   #253
MesS
Buy now, cry later
Moj komp
 
MesS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 193
Asus N56JR S4010D

- Intel i7-4700HQ CPU @ 2.40GHz
- 4GB DDR3 1600MHz (stavio još 4GB Kingston)
- Nvidia gtx 760m
- 1TB 5400 HDD
- DVDRW DL optika ( u planu zamjena za hdd bay s ssd 120GB kao primarni drive)
- 15" lcd full HD res.
- 4 x usb 3.0
-
Laptop je od jučer kod mene i jako sam zadovoljan s njim . Jedino što mi smeta je rezolucija koja je po mom malo previše na ovu veličinu ekrana. Prelazak s starog laptopa (Acer 5739g) nije korak već veliki skok . Kutovi gledanja na ekranu su odlični , za sad ne vidim probijanje pozadinskog led osvjetljenja, i da ne zaboravim meni bitna stavka kod ekrana je da nije gloss .Kvaliteta je vidljiva u svakom pogledu, kvalitetna osvjetljena tipkovnica, aluminijsko kućište , veliki touchpad ,dosta zanimljivo zvučno riješenje. Zvučnici su B&O koji su u kućištu i jedan mali eksterni nazovimo ga subwooferić od SonicMaster-a koji pristojno upotpuni zvučnu sliku .Baterija je 5200mAh, 56 Wh jučer sam je jednom napuni i ispraznio u cca.2 i pol sata surfanja i slušanja muzike bez regulacije kontrasta .
Kroz par mjeseci ću moć nešto više reć o mojoj ocijeni
__________________

Zadnje izmijenjeno od: MesS. 13.12.2013. u 12:42.
MesS je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 14:10   #254
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
HP Pavilion g7-1232sg

- 2.4 GHz Intel Core i5-2430M
- 4 GB DDR3 (max. 6GB)
- AMD Radeon HD 6470M (512 MB DDR3 dedicated) + Intel HD 3000
- 43,9 cm (17,3") HD+ High-Definition LED BrightView Display (1600 x 900)
- Hard Drive 500 GB SATA (5400 rpm)
- SuperMulti DVD±R/RW with Double Layer Support

Moram prvo reći da sam ja ovaj HP kupio izvan Hrvatske. Zašto to prvo govorim - zato što me 95% prijatelja proglasilo ludim kad sam im rekao da sam kupio HP. Navodno u Hrvatsku dolazi neka lošija kvaliteta HP laptopa (koliko sam primjetio za HR se isporučuje Pavilion g7 sa AMD procesorima) koji se kvare i pregrijavaju ko ludi, no, ja sa svojim laptopom nemam apsolutno nikakvih problema. Jednom mjesečno potrošim kanister komprimiranog zraka da ga pošteno ispušem, bateriju vadim kad je ukopčan na struju i 99% vremena mi stoji na cooleru NotePal U3 Plus kojeg inače možete koristiti kao nosač laptopa, onako, za prvu ruku.

Ovo mi je treći laptop u životu (nakon eMachinesa i Toshibe), i moram priznati da sam s ovim pre zadovoljan. Istina, moje potrebe od laptopa nisu velike (17.3" display, surfanje, gledanje filmova, audio editiranje i produkcija), ali ovaj laptop ih sve zadovoljava. Tipkovnica sadrži numpad, a iskorištene su i funkcijske tipke koje nisu bile u prijašnjim laptopima, pa je ovaj olakšanje svakodnevnih postupaka tipa smanjivanje/pojačavanje svjetlosti displaya ili zvuka.

S obzirom da lap ima 2 grafička procesora, jako mi se sviđa AMD Catalyst Control Center za konfiguriranje korištenja grafičkih procesora (switchable graphics). U tom programu dodijelite svakoj aplikaciji koju imate na računalu (tj. onoj kojoj želite) jednu od 3 opcije korištenja grafičkih procesora: "High Performance" - "Power Saving" - "Based on the power source" - a s time automatski smanjujete i grijanje laptopa - jednom kad sam sve poštimao (pa čak i word stavio na power save), grijanje se primjetno smanjilo.

Kad smo kod Catalyst Control Centra - tu sam imao problem kada sam krenuo s nadogradnjom tog softvera i drivera grafičke kartice. Nije dovoljno samo instalirati novu verziju Catalysta, potreban je kompletan clean install, jer u protivnom se neće pokrenuti i davati će poruku da "nema kompatibilnih AMD drivera instaliranih i/ili nema kompatibilnih grafičkih procesora". Morao sam kompletan clean install napraviti, brisati drajvere i za Intel HD3000 i za AMD Radeon i sam Catalyst centar, ali možda ono najbitnije - ne instalirajte drivere za Radeon sa Windows Updatea - s tim driverima Catalyst nije kompatibilan (bar meni).

Ono što mi se pri grafici ne sviđa je to što je grafičkim procesorima automatski dodijeljeno 512mb radne memorije i vi tu ne možete ništa pa čak ni u BIOSu. Al ajde ok, nikad nisam iskoristio više od 75% kapaciteta radne memorije odjednom, ali opet bi bilo lijepo imati tu opciju u BIOSu.

Sam BIOS je jako štur i osnovan, tako da nemojte očekivati neko veće prčkanje po njemu.

Baterija traje više od 2 sata.

Veliku zamjerku imam na gornji dio laptopa (dakle plastika iza displaya). Taj dio je napravljen od nečeg što se jako lagano ogrebe. Kada sam dobio laptop, na tom dijelu je bila zalijepljena prozirna folija a na njoj natpis "Molimo da ne mičete ovu zaštitnu foliju ako planirate vraćati laptop!" Naravno da sam tu foliju maknuo jer ne izgleda lijepo, i pri prvim nekim lakšim kontaktima te površine sa nečim tvrđim - ostaju crte, tako da je taj dio plastike kod mene izgreban. Nema toga puno, ali se zato vidi.

HDD je od 500gb, sa instaliranim Win7 Home i odvojene 2 male particije (sve skupa 20gb) za recovery i HP programe. Mjesta za drugi HDD nema, pa sam izvadio optički uređaj i uz HDD Caddy ubacio još jedan HDD.

Ventilator nije glasan i radi stalno, i to je jedna od opcija koju možete postaviti u BIOSu - da radi stalno i da se automatski ubrza kada se laptop više ugrije, ili da je stalno ugašen no da se automatski upali samo kada treba izbaciti vrući zrak vani. Ja sam odabrao prvu opciju. No tu pripazite - ako se u jednom trenutku prebacite na opciju br 2, pa se odlučite vratiti na opciju br 1, moglo bi vam se dogoditi ono što se meni 2 puta dogodilo - da se ventilator neće upaliti (a na opciji br 1 mora raditi stalno). U tom slučaju morate napraviti HARD RESET, uputstva imate na netu. Inače, laptop je najtopliji u lijevom donjem kutu, od lijevog SHIFTa prema dolje, i to ja znam osjetiti jače kada tipkam a dlan mi oslonjen na taj dio laptopa.

Audio sustav je dobar s obzirom da je u laptopu.

Od ostalih "sitnica" ima web cam, mikrofon, 3xUSB 2.0, HDMI, VGA, čitač kartica, LAN port.

Sve u svemu jako sam zadovoljan, ocjena 10/10 .
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 18:09   #255
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Acer Aspire E1-570G

nekidan kupio laptop u konfiguraciji s 500gb diska, 8GB rama, GT740M 2GB (overkill ali nisu nudili nista s manje vrama a da je kolko-tolko sposobno)i i3-3217U@1.8GHz. imao sam priliku kupiti nesto jaci hp s hd8750m ali posto se u njemu nalazi a8-4500m koji treba duplo visu snagu (34w naprema 17w), znaci da se i vise grije sto bas i nije pozeljno za laptop. sto se tice snage, iste je jacine kao i moj i3 tako da su te cetiri jezgre samo za show.

laptop je vecinom, ako ne i sav od plastike iako ostavlja dojam da je znatno tvrde i robusnije grade. kamera je takva kakva je, taman da me sugovornik prepozna. disk koji se nalazi u njemu je standardni 5400rpm disk koji bas i ne veseli korisnika ako se radi o pokretanju nekih igara iako u windowsima radi sasvim solidno. zvuk koji laptop moze reproducirati je sasvim zadovoljavajuce kvalitete s obzirom da se radi o laptopu. ekran nije nista posebno i lako gubi kontrast i boje ako se ne postavi u pravi kut gledanja. baterija traje do 2.5-3h, ovisno o koristenju i sto se radi na njemu. sto se tice igara, limitirane su na 60fps afterburnerompa se fps krece slijedece: cod4 na high postavkama bez filtera radi od 45-60fps, burnout paradise radi slicno, killing floor od 40-60fps a cs go u online mecevima od 45-60fps dok u okrsajima s botovima zna pasti i do 18 fps posto su botovi kontrolirani procesorom koji se (u ovom slucaju) bas i ne moze pohvaliti nekom posebnom snagom.

sve u svemu, posto sam trazio laptop na kojemu cu tu i tamo moci zaigrati neke nezahtjevne naslove, za te novce, posto nisam htio ni amd proc ni amd grafu zbog jako losih iskustva s driverma, mislim da sam dobro prosao (3700kn).
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2014., 16:07   #256
llepu
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: VG
Postovi: 67
Dell 5737

Intel Core i7-4500U (1,80 GHz),
2x 8192 MB,
17,3 1920x1080,
SSD Samsung 256 GB ili koliko vec...
W7
AMD Radeon HD 8870M (2 GB)

Prije ovog laptopa sam imao HP laptope od kojih je najbolji bio Elitebook 8730W.

Kučište je izrađeno djelomično od aluminija, djelomično od plastike i prema EBu izgleda drugoklasno, međutim gledajući ostale laptope koje sam imao mogu reći da je najmanje u njihovom rangu ako ne i bolje.

CPU solidan, nije najbrži ali ima jednu odličnu karakteristiku,malo troši struje i ne grije se. Ventilator nisam do sada čuo uopće.

VGA 8870 isto solidna (ima još dodatno ugrađena INTEL-ova), recimo viša srednja klasa. Igre ne igram, radim većinom sa CAD crtežima pa ću reći da male i srednje crteže (do cca 2 km trase) odrađuje dobro (2D i 3D) iznad toga idu lagani trzaji i zastoji slike, ali ništa nepodnošljivo.

Baterija je iznadprosječna, 3 rada na terenu sa AutoCad-om joj nije problem za držati.

16 GB rama je pun pogodak i u sklopu sa SSD Samsung diskom čini dobitnu kombinaciju. Jednostavno brzo i pouzdano.

Ekran je 17" full HD i slika je pristojno vidljiva i pod najjačom dnevnom svjetlošću.

DVDRW isto radi besprijekorno, čini mi se kvalitetniji od svih kojih sam do sada imao.

Nedostatci ovog laptopa leže u driverima i tu bi se mogli dosta namučiti oko njih. Posebni problem je sa Intelovom WLan karticom za koju mi je trebalo tjedan dana dok nisam našao rješenje i instalirao (sad se ne mogu sjetiti sa koje stranice) starije drivere. Koliko sam vidio na Intelovim stranicama je sad izašao driver (kojeg nećete naći na Dell-ovim stranicama) koji vezu drži stabilnom, nema više pucanja.

Gledajući omjer plaćeno/dobiveno mogu reći da je ovo najbolji laptop koji sam ikada imao. 3 godine jamstva bi samo trebale biti dokaz njegovoj kvaliteti.

Eto toliko o tome, nadam se da nije previše nabacano.

LP
llepu je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 17:52   #257
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Lenovo Ideapad G710

Radi se o verziji sa dvojezgrenim pentiumom 3550m koji radi na 2.30ghz, nvidia 820, 4gb dd3 ram i 1tb wd hdd.

Laptop je placen nekih 3300kn i u toj klasi mi je ispao kao best buy. Gledao sam jos i asus i toshibu, ali lenovo je prije svega izgledalo najrobusnije i najcvrsce. Osobno mi ima najljepsi dizajn, nijedna ploha nije glossy osim samog ekrana, tako da nije previse osjetljiv na otiske, a panel od brusenog aluminija izgleda super.

Sam rad laptopa je ekstremno tih, cuje se jedino ako se stavi neki disk u rom, ali ni to nije ni priblizno kao kod vecine PC brace sto se buke tice.

Grijanje, je zanemarivo, doduse nisam nista igrao, vec muzika, browsanje, angry
birds, i nakon nekoliko sati rada, laptop je bio samo mlak na odredjenim djelovima.

Tipkovnica mi je takodjer najbolja u klasi, nema nikakvog uvijanja prilikom tipkanja, osjecaj je ko da kucam po nakovnju a same tipke su fine i vjecitom pc korisniku kao meni, nisu predstavljle problem oko privikavanja. Funkcijske tipke su uglavnom standardizirane, ali ne sve, pa uz one za regulaciju zvuka i svjetloce ekrana nalazimo i tipke za gasenje prozora, biranje izmedju otvorenih prozora, paljenje gasenje bezicne komunikacije (airplane mode), gasenje samog ekrana, gasenje trackpada i biranje izmedju video izlaza. Ono sto mi se takodjer posebno svidja je da funkcijske tipke rade bez pritiskanja FN tipke, tipku je vec potrebno pritisnuti da bi se dobile tipke od F1 do F12.

Trackpad je solidne velicine, a njegove tipke su poprilicno meke i tihe.

Laptop dolazi sa svim potrebnim driverima koji su predvidjeni za windows 8.1 64bit, pa oni koji se odluce zataj sistem nece imati problema oko trazenja istih.

Pored svih dobrih ima i nesto losijih strana.

Ekran je glossy, a kut gledanja nije za pohvalu, srecom radi se o laptopu, pa je uvjek moguce podesiti nagib ekrana, ali nadao sam se da je to uznapredovalo bez obzira sto je ovdje rijec o entry level modelu.

Zvucnici bez obzira sto se navodi da imaju dolby certifikat, nisu nista spektakularno, cuo sam i gorih, ali za nuzdu ce posluziti. Sam stereo je dobar, ali frekvencijski opseg je mozda gori i od nekih mobilnih uredjaja (npr lumia 720).

Rad sa windowsima

Laptop vrti windows 8.1 64bit bez ikakvih problema, sve je poprilicno fluidno, samo bootanje traje maksimalno 15 sekundi, a shut down i krace, tako da tu nemam nikakvih zamjerki.

Eto toliko ukratko, sve u svemu radi se o finom laptopu za navedenu cijenu.

http://shop.lenovo.com/hr/hr/laptops..._specifikacije
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 17:58   #258
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Macbook Pro 13, late 2013.
Daljnje riječi suvišne. E da, gore je Gentoo :P
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2014., 15:18   #259
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Nova igračka lenovo Y510P
Haswell Core i7 4700MQ
8 GB RAMa
2x GeForce GT750M (SLI) 2 GB
1 TB hybrid SSD+HDD

Solidno građen, odazivan, radi posla izbacio win8 i stavio win7, sa oba OSa radi glatko. Tastatura mi je ugodna jedino me nervira to što tipke svijetle crveno dobro lako se iskljući i postoje 2 nivoa osvjetljenja ali mi je malo djetinjasto. Baterija baš i ne traje dugo ali s obzirom da hrani i dve grafičke nije ni čudo. Za sada zadovoljan, mjesec dana druženja. Istina da mi je stari EliteBook 8530P izrazito prirastao srcu i da je puno solidniji ali ni ovaj nije loš. Malo me smeta to što je crn i površina nije nekako dodatno obrađena pa se vide packe.

Uglavnom 8/10 ocjena.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 27.05.2014. u 15:53.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2014., 11:46   #260
lampa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Lenovo 3000 N200
Windows XP SP3

Original verzija:
Intel Core 2 Duo processor (1.6GHz), 1MB L2 cache

1GB so-dimm ddr2
120 GB hard disk
Intel Graphics Media Accelerator X3100 chipset (up to 128MB)

Nova verzija:
Drugi procesor: Intel Core 2 duo T7250 2,00ghz
dodano 2 gb ddr2 so-dimm ram
Tako da sveukupno ima 3 GB rama

----------------------------------------------------------------

Laptop je dobila moja sestra no sad ga i ja koristim. Laptop je prošao svakojake torture od pregrijavanja pa do mučenja sa skidanjem videa, muzike, igrica, igranja...
Dan danas nakon 10 godina radi ko urica. Malo je počeo štekat koji put tokom gašenja no to je sve super s obzirom na rad.
Jedina mana je što je rikla dvd pržilica. Jednom sam je izvadio i ponovo uštekao, radila dan-dva i stala. Baterija je oslabila da nakon što padne na 80% zgasi se na stand by ćim se nešto jače stavi da radi.
Sve u svemu laptop je zakon.
Jedini nedostatci koji ima je što Lenovo do prije je malo škrtario sa slaganjem konfiguracija pa si preveč love dao za laptop koji je slabiji u odnosu na druge. I što je plastičan dosta, no prije su se tako i radili.

Ocijena: 7/10
lampa je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 12:13   #261
amkan
Registered User
Moj komp
 
amkan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: BIH
Postovi: 13
DELL Inspiron 17 (3737)
Veličina ekrana: 17.3"
CPU brand: Intel
CPU tip: Core i7
CPU model: 4500U
CPU brzina (GHz): 1.8
DDR (GB): 8
HDD (GB): 1 TB
VGA: AMD
VGA model: HD 8870M
VGA memorija (GB): 2
Rezolucija ekrana: 1600x900
WebCam (MP): 1
USB2.0 portovi: 2
USB3.0 portovi: 2
Boja: Crna
Operativni sistem: Linux Ubuntu
Težina (kg): 3
Ostalo: Bluetooth, Card Reader, DVD-RW, HDMI, Numerička tastatura

Laptop je kupljen sa garancijom od 3 godine. Solidne je izrade. CPU iako nije quad core dobro obavlja posao. memorije sasvim dovoljno ali mjesta za prosirenje vise nema. Graficka karta je dosta dobra. Probao sam igrati Metro: Last light i sve radi na 1600*900 high postavke bez problema. HDD je 5400rpm ali dosta brz i tih u radu.
Po meni jedini nedostatak su malo losiji zvicnici, pa kome smeta... ostalo sve OK.
Ocjena: 8/10
__________________
Dell Inspiron 17 3737 - Intel Core i7 4500U, 8 GB DDR3 RAM, Radeon 8870M 2 GB DDR5, 1 TB HDD
amkan je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 18:16   #262
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Meni uvalili ThinkPad T420. Dizajn mu je deset godina star, valjda. Nema ni HDMI, ima DP ali za posao ima sve sta treba. Djeluje cvrsto i kvalitetno. Win 7 64, i5 2520, 4gb....
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 23:35   #263
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Ja bi bio sretan da bi mi uvalili T420. Mozes svakako puno gore proci.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 12:30   #264
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Meni uvalili ThinkPad T420. Dizajn mu je deset godina star, valjda. Nema ni HDMI, ima DP ali za posao ima sve sta treba. Djeluje cvrsto i kvalitetno. Win 7 64, i5 2520, 4gb....
Dp to hdmi na ebaju sve probleme rjesava...
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 14:36   #265
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
HP 6715b. Kupljen davno s 1GB rama,diskom od 120GB,s neispravnom optikom,losom baterijom i jednojezgrenim procesorom. Kupio sam ga za pustanje muzike u pauzama na gazama i za pokoji terenski rad tipa konfiguriranje rutera i te seme. Zato mi i nije trebalo novo i zestoko a ni skupo. Zamijenio sam optiku,stavio hard od 320,4GB rama i Turiona sa dvije jezgre te nabavio bakteriju koja drzi skoro sat. Sad imam vitalnog starca koji radi kao sat na Win 7 64-bit.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 14:54   #266
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor banjodido Pregled postova
Ja bi bio sretan da bi mi uvalili T420. Mozes svakako puno gore proci.
Uvalili su mi u smislu da sad mogu radit i doma. Znam da može i puno gore kaj se laptop tiče. Prvi dojam mi je bio, kolko je ovo staro jer izgleda staro a nije baš. Bolje mi radi program s posla na njemu nego na uredskim Sb Cleroima sa 4 Gb.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 15:02   #267
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
To je bezvremenski ThinkPad dizajn.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 15:49   #268
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Bez brige. Vidim da je to posteno sklepano. Ja bi prije to nazval retro nego bezvremenski. Meni se svida i bit ce za job savrsen. Za drugo ni nebu. Iznenadujuce tezak program za posao, word, internet itd.. Za to i je. Tipkovnica mi je super.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 16:54   #269
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Meni uvalili ThinkPad T420. Dizajn mu je deset godina star, valjda. Nema ni HDMI, ima DP ali za posao ima sve sta treba. Djeluje cvrsto i kvalitetno. Win 7 64, i5 2520, 4gb....
Bolje da su meni uvalili inače bi bio presretan nego svi psiekspertaši.
Ja nemam zamjerke u T seriji. Čestitam.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 19:31   #270
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Macbook Air 13, late 2013 godina.

U zadnje vrijeme redovito mijenjam macove, a ovo je prvi puta da imam Aira. Fantastican uredjaj, cak mi je kvalitetom bolji i od skupocjene retine. Ima 8GB rama, 128gb SSD + 128GB sd kartica, Intel HD 5000, i7 koji kuca na 1,7GHz.

Fantastican maleni stroj. Od retine mbp-a mi nedostaje samo ekran. Nista drugo. Flash disk je bolesno brz, a najveca prednost su definitivno fantastican trackpad, odlicna tipkovnica i nevjerojatno dobra baterija.

Jucer sam radio jedan lijepi test. 9h na poslu bez punjaca, pa onda doma odgledao jos stari hit manhunter na njemu. Baterija ostala na 15ak %.

Ukoliko Apple predstavi retinu u Air formatu na sljedecoj konferenciji, ovaj ide na prodaju. Do tad ostaje kod mene
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na