Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2018., 19:14   #40141
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Ljudi, savjet po pitanju guma.

Zimske, razmisljam o mjenjanju kompleta Savinih S3+ koje...... su odlicne, nenadjebive kada zapnes na Velebitu i +5cm snijega. Onda zaista jesu zimske, no obzirom da sam u Zagrebu gdje ce eventualno biti sveukupno par dana s snijegom na kolniku, Sava != kupovina.

Pa malo gledah i komentar na Firestone Winterhawk 3?

Naravno, uvjet je skoro kao kod ljetne kada sam ih uzeo (Uniroyal Rainexpert ) je što jeftinije, a da što bolje odgovara onome čemu je namjenjena - hladno, mokro, poooooonekad zaledeno, poooooooonekad snijeg.

Jer su nam takvi i uvjeti, jel.

Dimenzije 175/70/13.
I da, gledah ih na ovom mjestu, cijenom su malo iznad Save kod nas, preporuka/komentari?
Za ZG zimu gledaj zimsku koja je dobra na mokrom jer u grebza od cijele zime imaš možda 10% snijega ostalo je sve mokro ...

Ali u tom cjenovnom rangu to će biti izazov naći ...

Tak da ti je fulda jedini logični izbor ... iako ona nije baš na mokrom ali je bestbuy od ostalog kaj se nudi.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 19:41   #40142
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Pozz,

Posto zivim u dalmaciji, i nekad odem u zaleđe, a snijega ovde nema skoro vidit ni čut, ali u zaleđu zna nekad pasti nešto. Temperature su rijetko ispod nula ali zimi redovno ispod 15 ali zna često past par ispod 0, palo mi je napamet
možda da umjesto zimskih koje su lošije na suhome/mokrome na 7+ stupnjeva, šta je meni 90% vožnje, kupim Continental AllSeason gume da i ako malo zaledi i padne negdi snijega da se ne moram trest oću li stat, a ljeti da koristim standardne ljetne gume?
Jel mi priča glupa il ima tu nešto
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2018., 19:50   #40143
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Starom je mjesec dana prije isteka garancije riknuo start/stop sistem na 307 1.6 hdi. Lik iz servisa mu je rekao da bi to koštalo +10k kn da nije u gari.

Pogledajte kako lik razvaljuje peglicu na rallyju
https://automobili.hr/novosti/video/...ozite-vec-kako
Otkad se start/stop ugradjivao u Pug 307??? U toj info mi nesto ne stima.

Ja imam 307 1.6Hdi, 66kw. Ph2, dakle redizajn(oni nemaju bas toliko problema sa elektronikom). Vlasnik od 80k k do sada kad ima 317k km. Nije bilo ozbiljnijih problema s njim. Stari ga vozi zadnjih pola godine, od kada sam kupio Ceeda CRDi.

Ne znam zasto vam je taj auto bucan, jer uopce nije. Jedino ako su popucali toplinski stitovi na ispusnoj grani, onda klepecu. Sva 3 skupa su oko 800kn(origigi), ako se dobro sjecam.
Inace, ja sam autom bio relativno zadovoljan. Nije bilo ozbiljnijih kvarova, injektori i turbo nisu ni dirani otkad je kod mene.
Bilo je malo vecih troskova na cca 215k km (amortizeri, lezajevi amortizera, opruge, seleni) i na cca 300k km (restegnuo se lanac od bregastih, preventivno mijenjan i mijenjane poluosovine jer su dobile lufta i pocele su trest na ubrzanju).

Netko ce rec da je to skupo odrzavanje, ali znam iz iskustva u okolini da je na takvim kilometrazama daleko skuplje bit vlasnik Octavie TDi... redovito su servisirane turbine, mijenjani zamasnjaci, crkavali injektori... S druge strane 307 1.6Hdi od 80kw ima plivajuci zamasnjak, varijabilni turbo, dpf... a to voli crkavat i na 307icama (toga nema na 66kW verziji). I zato ti jaci 1.6 HDi motori nisu bas preporucljivi za kupovinu kao polovnjaci.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 19:54   #40144
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Eto vidiš. A govorilo se da je veliki korak naprijed.
Pa i je. U svemu osim u pouzdanosti
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 20:00   #40145
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Isto tako frendu, farba se počela ljuštiti s vrata.
E da, i to. Farba je sranje. Moj se isto poceo ljustit na A nosacu. No farbanje toga je bilo 500kn, nije strasno. Sad se opet pocelo ljustit, sad kod treceg stop svjetla na vratima prtljaznika. Ali u oba slucaja je temeljni sloj bio netaknut, nema tu ni h od hrdje. Antikorozivna je dobro odradjena, A-nosac sam takav oljusten vozio vise od godinu dana

No kad vidim da se frendu Mazda 6 pocela ljustit na straznjim vratima... ne cini mi se pug tako strasan, bar je u startu u pol jeftiniji
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 20:26   #40146
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pozz,

Posto zivim u dalmaciji, i nekad odem u zaleđe, a snijega ovde nema skoro vidit ni čut, ali u zaleđu zna nekad pasti nešto. Temperature su rijetko ispod nula ali zimi redovno ispod 15 ali zna često past par ispod 0, palo mi je napamet
možda da umjesto zimskih koje su lošije na suhome/mokrome na 7+ stupnjeva, šta je meni 90% vožnje, kupim Continental AllSeason gume da i ako malo zaledi i padne negdi snijega da se ne moram trest oću li stat, a ljeti da koristim standardne ljetne gume?
Jel mi priča glupa il ima tu nešto
Ne vidim smisao kupovine all season guma + ljetni set.
all season su ionako skuplje od pravih zimskih.
Opet, ti najbolje znaš kuda i kako voziš i koje auto voziš.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 20:33   #40147
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pozz,

Posto zivim u dalmaciji, i nekad odem u zaleđe, a snijega ovde nema skoro vidit ni čut, ali u zaleđu zna nekad pasti nešto. Temperature su rijetko ispod nula ali zimi redovno ispod 15 ali zna često past par ispod 0, palo mi je napamet
možda da umjesto zimskih koje su lošije na suhome/mokrome na 7+ stupnjeva, šta je meni 90% vožnje, kupim Continental AllSeason gume da i ako malo zaledi i padne negdi snijega da se ne moram trest oću li stat, a ljeti da koristim standardne ljetne gume?
Jel mi priča glupa il ima tu nešto
Kupi dobre cjelogodišnje (može i te koje si naveo) i prst u uho ...

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Netko ce rec da je to skupo odrzavanje, ali znam iz iskustva u okolini da je na takvim kilometrazama daleko skuplje bit vlasnik Octavie TDi... redovito su servisirane turbine, mijenjani zamasnjaci, crkavali injektori... S druge strane 307 1.6Hdi od 80kw ima plivajuci zamasnjak, varijabilni turbo, dpf... a to voli crkavat i na 307icama (toga nema na 66kW verziji). I zato ti jaci 1.6 HDi motori nisu bas preporucljivi za kupovinu kao polovnjaci.
Neću reći nego znam da je ... i ne možeš mi uspoređivat to sa VW koncernom kod kojih dijelova ima na svakom čošku ...
Imam ja Škodu TDI PD jedini veći izdatak je set kvačila zbog zamašnjaka koji košta 500 eura. Za ostalo su sve stvarno pristupačne cijene a o puzdanosti uz redovito održavanje ne moram ni pričat. Svaka druga daško ima pola miliona kilometara. To kod Peugeot je malo teže za vidjet u tom broju.

Dok sam imao Peuegota 60% dijelova sam morao kupit original. Jer zamijenskog nije bilo ili je bilo toliko loše da nije potrajalo mjesec dana ... znači tu ne pričam o univezalnim dijelovima filterima i disk počicama (potrošni materijal). I ne daj bože da ti ode nekaj specifično onda si ga fasovao ...

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Pa i je. U svemu osim u pouzdanosti
A dizajn? Kao novi model (308) a auto je redizajan 307 redizajna.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 21:44   #40148
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Pošto sam vozio dvije 307-ice SW HDI nekih 8 godina i ukupno napravio 350000 km s njima, mogu reći nešto.

Kod Ph1: loša elektronika i kontakti, centralni ekran nečitljiv kad je toplije, bučniji motori, loše riješeno hlađenje motora, osjetljivi na vodu u gorivu, 2.0 HDI 90 KS jako pouzdan motor

Kod Ph2: nešto pouzdanija elektronika, tiši i ekonomičniji motori, loši prednji halogeni farovi, 1.6 HDI 109 KS jako problematičan motor, osjetljiv na loše gorivo

Zajedničko za sve: kvalitetna unutrašnjost, problematične ručice žmigavaca/brisača, mekan i osjetljiv ovjes, mjenjač dugog hoda i labav, loša cijela karoserija, uglavnom jeftini dijelovi, pregledan u svim smjerovima

Nijedan 307 nema start/stop, to su uveli tek u kasnijim modelima 308-ice kod e-HDI-a.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote