Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2019., 19:47   #12691
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Ja sam na tvoiju preporuku bacio oko na His dark materials ali ne mogu kazati da mi je bilo zanimljivo. Neboičan žanr u svakom slučaju.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 07:38   #12692
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Jeste li primjetili slavizme u Witcheru? U E03 se spominju vukodlak (baš kao vukodlak, a ne werewolf) i striga (štriga u Istri, Primorju i Dalmaciji od tal. strega = vještica), dok u E08 imate Yarugu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 08:40   #12693
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jeste li primjetili slavizme u Witcheru? U E03 se spominju vukodlak (baš kao vukodlak, a ne werewolf) i striga (štriga u Istri, Primorju i Dalmaciji od tal. strega = vještica), dok u E08 imate Yarugu.

Imaš i slavenskih gradova, Maribor, Novigrad
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 08:53   #12694
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jeste li primjetili slavizme u Witcheru? U E03 se spominju vukodlak (baš kao vukodlak, a ne werewolf) i striga (štriga u Istri, Primorju i Dalmaciji od tal. strega = vještica), dok u E08 imate Yarugu.
Poljaci
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 11:13   #12695
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Jel ima jos netko od vas problem sa audio/video syncom na Witcheru na Netflixu? I to samo na njemu, audio mrvicu kasni za slikom i dosta iritira. Ostali sadrzaji koje pratim nemaju taj problem. Kada gledam Witchera na mobu isto nema taj problem. Samo na firesticku.

Inace, dvije epizode pogledao, nema puno glave i repa, fali mi sadrzaja. Epku od sat vremena gledam sat i pol vremena Nisam neki fan niti sam igrao igre ili citao knjige, al sam cekao ovu seriju i hajp je postojao. Jel i ovo mozda kao neki špageti western? Kakogod, odgledat cu ga makar na silu. Mandaloriana sam zaboravio, ain't nobody got time for that.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 11:27   #12696
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Ja takoder nisam igrao niti citao knjige,i mogu ti reci da mi je dosta tesko bilo za popratit pricu..ep4 ,5i 7 sam morao 2 puta pogledat.

Ostala mi zadnja.to cu danas skup s mandom
  Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 11:37   #12697
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481



Prvih par epizoda mi nije bilo jasno da je skoro svaka scena drugi vremenski period. Tek sam to primijetio u epizodi kada misle da love vukodlaka koji je potomak incesta kralja i njegove pokojne sestre. I onda bude scena gdje se Yennefer transformira i dođe na bal, kad na balu kralj i sestra kao klinci. Onda su mi se vremenski periodi počeli slagati u glavi.

-->
Posloži se na kraju.




Prvih par epizoda mi nije bilo jasno da je skoro svaka scena drugi vremenski period. Tek sam to primijetio u epizodi kada misle da love vukodlaka koji je potomak incesta kralja i njegove pokojne sestre. I onda bude scena gdje se Yennefer transformira i dođe na bal, kad na balu kralj i sestra kao klinci. Onda su mi se vremenski periodi počeli slagati u glavi.

Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 13:07   #12698
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Mr Robot su zakomplicirali nakrajud a mi nije jasno. Gdje je nakraju Ona lesba iz FBIa zavrsila? Otisla na avion za budimpestu i kasnije nakon toga nista o njoj.

A ovo kao da su morali zavrsiti a nisu ni sami znali kako pa sfantazirali da niti oni sami neznaju sto je sad to.

P.S. Moguce da nakon 5 godina ozive seriju pa kazu da je Eliot u stvari Darlene, a Eliot je samo jos jedan od podvojenih licnosti.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 17:49   #12699
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Meni je Witcher dosadnjikav, nista se ne dogadja pa onda najednom nesto bitno. Kao to bi trebalo unijeti dramaturgiju al' zapravo uzrokuje cesto propustanje toga bitnog.

A i nekako naivan. Onaj bard bi kao trebao unijeti dozu humora a zapravo zivcira. Ima dosta scena u kojima je gluma losa, neozbiljna, kao da se zahebavaju. To ukljucuje i Geralta, koji samo sto ne namiguje gledateljima. Dogurao sam do 4. epizode i nisam bas siguran da cu dogurati do kraja. Chernobyl mi je bio puno napetiji
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 20:12   #12700
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
3. i 4. epka su kao nesto i napete, ali imam stvarno problem s pamcenjem i pracenjem onoga sto govore. Jel to uopce bitno? Toliko novih imena, nekih regija, likovi se samo redaju, pa odnosi medju njima, a nijednom ne znam ime (pa ni tom dosadnom bardu). Ako ovo pogledam do kraja, bome ce i Mandalorian dobiti sansu, casna pijonirska!

Jesu ove serije radjene za milenijake s attention spanom zlatne ribice ili sta? Samo bam bam bam mjenjaju se scene, radnje, ljudi. To je valjda neki trend
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 20:18   #12701
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Pa ako je teško pratit radnju, kako je serija napravljena za zlatne ribice?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 20:28   #12702
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
3. i 4. epka su kao nesto i napete, ali imam stvarno problem s pamcenjem i pracenjem onoga sto govore. Jel to uopce bitno? Toliko novih imena, nekih regija, likovi se samo redaju, pa odnosi medju njima, a nijednom ne znam ime (pa ni tom dosadnom bardu). Ako ovo pogledam do kraja, bome ce i Mandalorian dobiti sansu, casna pijonirska!

Jesu ove serije radjene za milenijake s attention spanom zlatne ribice ili sta? Samo bam bam bam mjenjaju se scene, radnje, ljudi. To je valjda neki trend
Mozda je problem u ekranizaciji. Mozda je u knjigama to logicnije, bolje izvedeno. A mozda su u sumi
__________________