Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2018., 19:56   #8161
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Već sam ti gore napisao, ne smiješ splitter - om "kombinirati" ZAS i Bnet mrežu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 20:25   #8162
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Citiraj:
Autor strix Pregled postova
mislim da imamo ZAS (antenski prikljucak - koaksijalni te satelitski prikljucak - neznam kako se zove kabel), dali u toj opciji se bnet moze spojiti na satelitski prikljucak a da antenski ostane za dvbt?

Uvijek ti ostane opcija da na "ostalim" TV - ima imaš 9 digitalnih domaćih + cca 96 dig. radija + analogija (dok ide)
Kako ovo misli, da prikljucim sobnu antenu na tv i hvatam to sto ima?
Vjerojatno bi mogao satelitski koaks "premjestiti" na dvb-t (ako je sve u istom ormariću) no onda ti ostaje pitanje je li ti satelit u svakoj sobi ili samo u dnevnom.

Kao što ti Nikky kaže ne smiješ kombinirati dvb-t i bnet jer ćeš napraviti smetnje.

Bnet preko svog koaksa pušta i 9 digitalnih kanala i 40ak analognih kanala koji su free. Dakle ako spojiš kabel od bneta direktno u tv ćeš to moći gledati. Nedostatak je nešto lošija slika na analognim programima i nitko ne zna do kada će to biti tako (nešto se šuška da bi trebali ukinuti free analogiju).
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2018., 21:48   #8163
strix
Registered User
Moj komp
 
strix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Kvarner
Postovi: 26
imam antenu i satelit u svakoj sobi tako da to nije problem, ako se bnet moze staviti preko satelitskog kabela onda super...
strix je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 22:24   #8164
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor strix Pregled postova
imam antenu i satelit u svakoj sobi tako da to nije problem, ako se bnet moze staviti preko satelitskog kabela onda super...
Jesi siguran da ti iz TV ormarica u stan dolaze dva koaksijalna kabela, bojim se da ti dolazi samo jedan i na njemu imas i zemaljske i satelitske TV programe samo sto svaki idu na svojoj frekvenciji po tom jednom koaksijalcu a onda se na TV uticnicama granaju na prikljucak za zemaljske TV programe i onaj za satelitske TV programe.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 23:10   #8165
strix
Registered User
Moj komp
 
strix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Kvarner
Postovi: 26
e sad nisam vise siguran
trebao bi rastaviti uticnicu pa vidjeti ako silaze 2 kabela ili samo jedan...
strix je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 09:40   #8166
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Tesko da ce biti dva dolazna kabela jer uticnica ima mogucnost ulaza - prikljucenja samo jednog koaksijalca, jer ako imas sprovedeno po stanu na jos dva mjesta onda je jedan dolazni a drugi odlazni prema uticnici u drugoj - trecoj sobi.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 11:45   #8167
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Kako kaže kolega Cilim, ne možeš imati dva kabela u utičnici. Ili je utičnica prolazna, pa ima dva mjesta za spojiti kabel ulaz i izlaz prema drugoj utičnici ( označeno strelicama), ili je završna, pa ima samo jedno mjesto za spoj kabela.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 11:50   #8168
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
I šta je sad na kraju povoljnije uzeti? Bnet 3D ili A1 Trio paket?
A1 izgleda 10kn skuplji, ali postoji opcija povezat i mobilnu, sa Bnetom to vjerojatno nije moguće.
I dobije li se za 2D ili Duo paket 6 mjeseci bez naknade ili samo za 3D i Trio?

I ima li razlike u tv paketima što se tiče programa i cijene?
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 15:19   #8169
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Za 2D ti je tri mjeseca bez naknade. Za 3D je šest mjeseci, ali samo za nove korisnike.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 15:39   #8170
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
Bnet 3D ili A1 Trio paket?
A1 ima bolji paket, više kanala i neograniceni pozivi prema svim mobilnim mrežama.

Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
ali samo za nove korisnike.
Postoji fora da sklopis ugovor na daljinu s drugim operaterom koji možeš raskinuti unutar 14 dana.
Nakon što a1 dobije obavijest o tome, nazvat će te i možeš se dogovoriti za 6 mjeseca besplatno...
cba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2018., 17:35   #8171
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor cba Pregled postova
A1 ima bolji paket, više kanala i neograniceni pozivi prema svim mobilnim mrežama.

Paketi u A1 su 10 kn skuplji. 3D je 229,00 u B-netu 219,00. 2D, A1 219,00 , B-net 209,00.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 18:26   #8172
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto info od poznanika koji radi u A1. Dakle nije SZK studoš nego je na "poziciji". Veli da su rezultati prelaska korisnika sa Tcoma na A1 zbog Lige Prvaka poražavajući. Zato su i davali ove probne periode i to.
Uglavnom PlanetSport paket uzimaju postojeći A1 korisnici, dok se ekipa ArenaSporta ne odriče baš. Birtiji uglavnom uzimaju uz Tcom A1 ali ne gase Tcom da bi imali samo A1.

Po meni promašaj taj PlanetSport. Komentatori su za ubit se, a sadržaj osim Lige Prvaka je koma. Nekako mi se čini da se to kad ugovor izađe vratilo natrag na Tcom.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 19:48   #8173
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Eto info od poznanika koji radi u A1. Dakle nije SZK studoš nego je na "poziciji". Veli da su rezultati prelaska korisnika sa Tcoma na A1 zbog Lige Prvaka poražavajući. Zato su i davali ove probne periode i to.
Uglavnom PlanetSport paket uzimaju postojeći A1 korisnici, dok se ekipa ArenaSporta ne odriče baš. Birtiji uglavnom uzimaju uz Tcom A1 ali ne gase Tcom da bi imali samo A1.

Po meni promašaj taj PlanetSport. Komentatori su za ubit se, a sadržaj osim Lige Prvaka je koma. Nekako mi se čini da se to kad ugovor izađe vratilo natrag na Tcom.
Vrlo jednostavan razlog. Dinamo rastura u Europa ligi.
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 19:59   #8174
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vjerojatno mali dio i to, ali velim, sami sadržaj tog PlanetSporta je zaqrac. Osobno ga nebi uzeo za 10 kuna a kamoli za 45. Uzo ga ćaća i njemu je super.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 20:28   #8175
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Vjerojatno mali dio i to, ali velim, sami sadržaj tog PlanetSporta je zaqrac. Osobno ga nebi uzeo za 10 kuna a kamoli za 45. Uzo ga ćaća i njemu je super.
Istina, na Arenama možeš gledati HNL, francusku i talijansku ligu, i dosta ostalog sporta, Europa ligu...

Al pošto meni ističe ugovor za HT za Božić, prijeći ću na A1, fino 6 mjeseci bez naknade, a Arene imam na laptopu i mobitelu
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 21:53   #8176
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Planetsport paket je jednostavno preskup za to sta nudi i to je to.

540 kuna godisnje da bi 6 mjeseci gledao ligu prvaka 4 puta mjesecno.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 22:08   #8177
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
Istina, na Arenama možeš gledati HNL, francusku i talijansku ligu, i dosta ostalog sporta, Europa ligu...

Al pošto meni ističe ugovor za HT za Božić, prijeći ću na A1, fino 6 mjeseci bez naknade, a Arene imam na laptopu i mobitelu
Također imam sve arene i planetsportove na smartTVu ali ostajem na A1 nakon 03/2019 jer mi treba samo 8nternet i osnovni paket TVa.

Arena je daleko bolja po pitanju sporta od Planeta tako da niš od toga. Žao mi je kaj je ćaća uzeo ali on to voli i oće pa eto. Ionako kod mene gleda Dinamo u EL na Areni

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 15:10   #8178
Nome
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kako kaže kolega Cilim, ne možeš imati dva kabela u utičnici. Ili je utičnica prolazna, pa ima dva mjesta za spojiti kabel ulaz i izlaz prema drugoj utičnici ( označeno strelicama), ili je završna, pa ima samo jedno mjesto za spoj kabela.
Ne mora to nuzno bit tocno, znaju odvajat tj dovodit dva coax-a do stana bas zbog kabelske, jer netko zeli imat samo net na kabelu i recimo evotv sa smart karticom u TV-u jer mu idu na jetru STB-ovi od BNET-a

Uglavnom sve ovisi od zgrade do zgrade, ima svakakvih kombinacija.
Nome je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 19:23   #8179
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Nome Pregled postova
Ne mora to nuzno bit tocno, znaju odvajat tj dovodit dva coax-a do stana bas zbog kabelske, jer netko zeli imat samo net na kabelu i recimo evotv sa smart karticom u TV-u jer mu idu na jetru STB-ovi od BNET-a

Uglavnom sve ovisi od zgrade do zgrade, ima svakakvih kombinacija.
Mozes ti po cijevi u zidu dovesti dva koaksijalna kabela, ali ih nemozes fizicki utaknuti u jednu ugradjenu TV uticnicu jer uticnica ima ulaz samo za jedan koaksijalni kabel, tako se rade ZAS-ovi po propisu.
Ovo sto ti navodis je "svakakva kombinacija" i u takvim slucajevima na kraju koaksijalnih kabela nije TV uticnica vec se stave razdjelnici i signali se dijele na TV, na Radio i na SAT ili DAT signal, kombiniras kako hoces.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 19:37   #8180
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Da ne komplicirate a i čoek je dobro napisao, ima svakakvih kombinacija, svaka zgrada je priča za sebe.
Samo za kontru (kaže stih uvik kontra ), imaš "TV utičnica" sa integriranim razdjelnikom za SAT + TV + Radio.

Jedna od x varijanti montaže je takva "origigi" od A1 - Bnet, a poanta je da se interno razlikuje od uobičajenih / dobavljivih u trgovini za Satelit / ZAS varijanti.
Ta "origigi" ima samo ulaz, nema prolaz.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 20:38   #8181
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Iz odavde izniklog straha sam se danas jedva javio na 0800 13 17.

Veli čovjek ističe vam ugovor. Kad već mislim si.

Da skratim, niti sam se oglasio on mu ponudio proširenje ponude teve kanala i to ni manje ni više nego za njih 50, sve ostalo kao do sada i to po istoj cijeni.

Moram biti skroman kada sam jedva izustio doviđenja na poziv i vratio se za ručak s kojem me digao .

Ukratko, ja zadovoljan pogotovo što znam da na mom području ništa ekvivalentno a kamoli bolje mogu očekivati evo tamo već 2146-e.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 20:55   #8182
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Koji paket? Koliko novaca?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 21:16   #8183
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
...i koji uvjeti?
Jesi imao kakav popust do sada?
  Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 21:19   #8184
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
3D paket (valjda se tako zove) sa osnovnim teve paketom od nekih 40 kanala.

Doplatio za 150Mbita

Znači ukupno 210-ish kuna. Sada sam dobio i 50 kanala djabe.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 21:24   #8185
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
To je standard zadnje vrijeme. 199 za 3D paket i 15 kn za 150 Mbit/s net.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 21:28   #8186
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Tako je već dvije godine.

Still samo sam podijelio da dijele kanale šakom i kapom.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 22:42   #8187
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Je ima ih kao salete, ali kad napraviš favorit listu, vidit češ da i nema nešto pametno. Ja sam uzeo čak i prošireni paket, radi SK HD kanala ( plačao sam samo njih 45 kn,a cijeli prošireni sa njima u njemu sam dobio za 24,5 kn !!!), a opet nisam na svoju favorit listu dodao tri kanala.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 05.11.2018. u 22:52.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 13:14   #8188
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Tako je već dvije godine.

Still samo sam podijelio da dijele kanale šakom i kapom.
Hvala za info, sada mi je jasnije.
Ja sam uhvatio onu promociju 50% pred 2g tako da mi je račun za 2D (Turbobrzi 150 + osnovni TV paket + prošireni + dodatni analogni priključak za TV) bio cca 180kn.
A ta priča upravo prestaje ovaj mjesec, pa zato pitam šta si ti imao/dobio.
Meni najgore je to što gase analogni signal, i doplaćuje se za svaki dodatni TV prijemnik cca 50kn u prosjeku na ugovor od 24mj., do tri ukupno po uređaju (ugovoru).
To je meni osobno najveći dealbreaker jer ne treba baš crtati prednost analogije po pitanju tih situacija, pogotovo kada imaš troje klinaca u kući, jel...
Digitalno vs digitalno, u toj situaciji, čak mi i t-com ne izgleda loše.
Manje su doplate za dodatne prijemnike, širi paket, besplatna videoteka, veća snimalica (mislim duplo više sati da ima), a kada se pozbrajaju davanja za istu/sličnu stvar u b.net spram t-com najbogatijeg paketa.
Sada čekam samo info o dostupnosti optike pa da t-com dobije legitimitet (navodno zgrada u susjedstvu ima vod, centar Osijeka). "Žica" ne dolazi u obzir.
Naravno, u sadašnjem taboru, čeka me neizostavno pregovaranje sa službom b.net oko produljenja...
Uffff.....
  Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 14:28   #8189
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Što se tiće analogije, nemoj žurit. 11.12. gase u Šibeniku kao test, pa će onda vidjeti kako će ići. Navodno do sredine slijedeće godine, ostatak Hrvatske. Iako je i to upitno. To je prvo, a drugo i kad budu gasili analogiju kod tebe, bit će popust na dodatni STB. U Šibeniku je bila akcija 15 kn/mj. Tako bi trebalo i ostalima. Zato mislim da je bolje sada ne uzimati ništa, nego pratiti razvoj situacije.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 15:42   #8190
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Hvala za info, sada mi je jasnije.
Ja sam uhvatio onu promociju 50% pred 2g tako da mi je račun za 2D (Turbobrzi 150 + osnovni TV paket + prošireni + dodatni analogni priključak za TV) bio cca 180kn.
A ta priča upravo prestaje ovaj mjesec, pa zato pitam šta si ti imao/dobio.
Meni najgore je to što gase analogni signal, i doplaćuje se za svaki dodatni TV prijemnik cca 50kn u prosjeku na ugovor od 24mj., do tri ukupno po uređaju (ugovoru).
To je meni osobno najveći dealbreaker jer ne treba baš crtati prednost analogije po pitanju tih situacija, pogotovo kada imaš troje klinaca u kući, jel...
Digitalno vs digitalno, u toj situaciji, čak mi i t-com ne izgleda loše.
Manje su doplate za dodatne prijemnike, širi paket, besplatna videoteka, veća snimalica (mislim duplo više sati da ima), a kada se pozbrajaju davanja za istu/sličnu stvar u b.net spram t-com najbogatijeg paketa.
Sada čekam samo info o dostupnosti optike pa da t-com dobije legitimitet (navodno zgrada u susjedstvu ima vod, centar Osijeka). "Žica" ne dolazi u obzir.
Naravno, u sadašnjem taboru, čeka me neizostavno pregovaranje sa službom b.net oko produljenja...
Uffff.....
Iskoristiti dok se još da...

Zadnje izmijenjeno od: Daddy. 06.11.2018. u 18:45.
Daddy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na