Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2016., 11:31   #5251
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Baš su poslovni u Vipu...eto drago mi je da su izgubili jednog korisnika, a da si ti dobio sličnu ponudu kod drugih.
Ja sam se upustio u to potpisivanje ugovora na novo ime, bio nekoliko dana bez usluge, sve je prošlo ok, ali moglo je to ići puno lakše da se ne prave grbavi u Vipu.

Što si kod Terrakoma na kraju dobio i koliko te to ispada mjesečno?

Btw identičnu priču sam čuo od susjede iz ulice...tek kada je potpisala ugovor sa Iskonom i kada je Iskon počeo odrađivati prebacivanje sa Bneta, zovu ju na telefon i nude 3u1 za 135 kn, sa gađenjem ih je popljuvala i otkantala, jer je to tražila od prvog trenutka kao i ti.

Tako da nisi jedini
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 11:37   #5252
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Dobio sam njihov trio paket - 100Mbps internet (optika), 82 TV programa, flat telefon prema svim fiksnim i mobilnim mrežama, na 18 mjeseci za 119.5kn mjesečno.
Nakon toga 6 mjeseci po 239kn.

3585kn u 2 godine dakle.
bnet bi me ispao 3228kn, znači platit ću sveukupno 357kn više.
Ali sam dobio duplo brži net (najbitnije), 20-30 tv programa više (zaboravio sam koliko bnet daje, ali ovo mi je ionako skoro pa nebitno) i flat telefon prema svemu što postoji (apsolutno mi je nebitno, ali eto, bnet je tu davao samo prema fiksnim mrežama i prema vip mobilnim mrežama).

Ja zadovoljan

Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Btw identičnu priču sam čuo od susjede iz ulice...tek kada je potpisala ugovor sa Iskonom i kada je Iskon počeo odrađivati prebacivanje sa Bneta, zovu ju na telefon i nude 3u1 za 135 kn, sa gađenjem ih je popljuvala i otkantala, jer je to tražila od prvog trenutka kao i ti.

Tako da nisi jedini
Neka, tako im i treba kad su debili
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2016., 12:14   #5253
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Igorr, to sto si napisao o bnetu vrijedi za apsolutno sve operatere, sve do jednoga. Naravno da im je s poslovne strane bolje privlaciti korisnike i nuditi super akcije, jer je vecina korisnika inertna i tesko se odlucuje na promjenu. Nemoj misliti da je kod drugih ista drugacije.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 12:22   #5254
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ali i mogli bi procijeniti (općenito svi operateri) kada im se javi korisnik koji je upoznat sa problematikom i zna što traži ili će tražiti isto kod drugih.
Oni i sa takvim korisnicima idu APP metodom, barem u ovih nekoliko slučajeva koje čitam i doživim.

@Igorr odlična ponuda i cijene...Bnet u osnovnom TV paketu daje 40-ak programa.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 12:38   #5255
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Ali i mogli bi procijeniti (općenito svi operateri) kada im se javi korisnik koji je upoznat sa problematikom i zna što traži ili će tražiti isto kod drugih.
Oni i sa takvim korisnicima idu APP metodom, barem u ovih nekoliko slučajeva koje čitam i doživim.
Upravo to.

Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
@Igorr odlična ponuda i cijene...Bnet u osnovnom TV paketu daje 40-ak programa.
Je, ful sam zadovoljan

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Igorr, to sto si napisao o bnetu vrijedi za apsolutno sve operatere, sve do jednoga. Naravno da im je s poslovne strane bolje privlaciti korisnike i nuditi super akcije, jer je vecina korisnika inertna i tesko se odlucuje na promjenu. Nemoj misliti da je kod drugih ista drugacije.
Lak je napisao više manje identično kako i ja gledam na to.
I još samo da dodam - ne znam hoće li stvarno tako biti, ali pitao sam ove iz terrakoma što nakon ovih 24 mjeseca, kakve će mi (makar odokativno) biti ponude za produljenje.
Rekli da će mi u najmanju ruku ponuditi isto kao i za prelazak kod njih, a vrlo lako da da ću kao dobiti i nešto ekstra kao "stalni korsnik" (x mjeseci besplatno dodatne tv programe, tipa HBO i sl).

Živi bili pa vidjeli
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 13:17   #5256
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Iggor-na žalost svi operateri imaju skoro pa prepisana takva pravila. Sve nas to nervira već godinama, ali ništa se ne mjenja. Čak sada po prvi put na B-net stranici postoji akcija za postojeće korisnike (prvi put). To što ti sada Terrakom obečava ništa ne znači. Bit će ti i kod njih isto. Najbitnije je da ti dođeš kod njih, a onda je politika svih da se ljudima neda mjenjati operatera.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 20:44   #5257
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Iggor-na žalost svi operateri imaju skoro pa prepisana takva pravila. Sve nas to nervira već godinama, ali ništa se ne mjenja. Čak sada po prvi put na B-net stranici postoji akcija za postojeće korisnike (prvi put). To što ti sada Terrakom obečava ništa ne znači. Bit će ti i kod njih isto. Najbitnije je da ti dođeš kod njih, a onda je politika svih da se ljudima neda mjenjati operatera.
To je samo još dodatan razlog za otići, da dovoljan broj ljudi tako napravi - došlo bi im iz dupeta u glavu
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 00:31   #5258
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Dobio sam njihov trio paket - 100Mbps internet (optika), 82 TV programa, flat telefon prema svim fiksnim i mobilnim mrežama, na 18 mjeseci za 119.5kn mjesečno.
Nakon toga 6 mjeseci po 239kn.

3585kn u 2 godine dakle.
bnet bi me ispao 3228kn, znači platit ću sveukupno 357kn više.
Ali sam dobio duplo brži net (najbitnije), 20-30 tv programa više (zaboravio sam koliko bnet daje, ali ovo mi je ionako skoro pa nebitno) i flat telefon prema svemu što postoji (apsolutno mi je nebitno, ali eto, bnet je tu davao samo prema fiksnim mrežama i prema vip mobilnim mrežama).

Ja zadovoljan



Neka, tako im i treba kad su debili
ne branim nikog, ali aj objasni zasto je najbitnije imati 100mbita, umjesto 50 mbita

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 01:03   #5259
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
Da budeš faca na forumu sa potpisom sa speedtesta
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 11:00   #5260
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ne branim nikog, ali aj objasni zasto je najbitnije imati 100mbita, umjesto 50 mbita

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Osim činjenice da će mi zbog posla jednom do dva puta tjedno uštedjeti ogromnu količinu vremena u danu - zbog osnovne matematike, za 11% više para se dobije za 100% veća brzina.

Tebi to iz nekog razloga nema smisla?

U tom slučaju će ti čika ispričati pričicu ( ). Zamisli da ovaj tren kupuješ novi procesor, i imaš mogućnost kupiti ili 4 core procesor na 2GHz za 1000kn ili 4GHz procesor (iste arhitekture/IPC) za 1110kn.
Ti bi odabrao ovaj za 1000kn?

U real life situacijama je puno bliže obrnuta situacija, da ti se za "premium" brzine (bilo čega) naplati za 100% više para da bi dobio za 11% bolje performanse (karikiram ali nisam ni daleko od istine).

Po meni je cijela ova dilema no-brainer, a ako tebi nije - što da ti radim
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2016., 18:51   #5261
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
samo da si to htio, onda bi odmah istrazio gdje je povoljnije, a ne bi htio ostajati na istom provideru koji ti nije mogao ponuditi toliku brzinu. tako da sam i ja blizi mirkopoterovom objasnjenju

nego zakaj se ovo djubre od modema toliko grije? technicolor 7200
  Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 19:30   #5262
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
samo da si to htio, onda bi odmah istrazio gdje je povoljnije, a ne bi htio ostajati na istom provideru koji ti nije mogao ponuditi toliku brzinu. tako da sam i ja blizi mirkopoterovom objasnjenju

nego zakaj se ovo djubre od modema toliko grije? technicolor 7200
Super mi je pričati ovako sa nekim specijalnijim ljudima na forumu, kao da pričaš sa djecom od 5 godina
Forumi - ne možeš ih ne voljet.

Ajmo ponovo, da ti probam nacrtati.
Odakle ti da mi bnet nije mogao ponuditi tu brzinu? Imaju u ponudi i 120Mbps, ali za nerealno veću cifru.
U početku sam mislio da je onih bnetovih 134.5kn mjesečno za 3D paket sa 50Mbps best buy samo takav (sa dotičnih 50% popusta tijekom svih 24 mjeseca pretplate, jelte) i za nikog drugog nisam ni čuo da nudi takvu cijenu, a kamoli za brže pakete.
Nakon što su me iživcirali sam išao vidjeti da li bi se dao dogovoriti neki neslužbeni deal sa nekim drugim operaterom, i eto došao do terrakoma koji mi je ponudio već napisano.

Mogu ja bez problema funkcionirati i na 50Mbps, ali mogu i još bolje na 100Mbps, a ne platiti 11% veću cijenu za duplo bržu uslugu bi bilo poprilično glupo.
Javi ako ti treba i postotke objasniti, možda je to dio koji te buni

A ovo za pokazivanje speedtesta, ne treba mi imaginarno spolovilo kao možda nekima
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 20:09   #5263
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Super mi je pričati ovako sa nekim specijalnijim ljudima na forumu, kao da pričaš sa djecom od 5 godina
Forumi - ne možeš ih ne voljet.

Ajmo ponovo, da ti probam nacrtati.
Odakle ti da mi bnet nije mogao ponuditi tu brzinu? Imaju u ponudi i 120Mbps, ali za nerealno veću cifru.
U početku sam mislio da je onih bnetovih 134.5kn mjesečno za 3D paket sa 50Mbps best buy samo takav (sa dotičnih 50% popusta tijekom svih 24 mjeseca pretplate, jelte) i za nikog drugog nisam ni čuo da nudi takvu cijenu, a kamoli za brže pakete.
Nakon što su me iživcirali sam išao vidjeti da li bi se dao dogovoriti neki neslužbeni deal sa nekim drugim operaterom, i eto došao do terrakoma koji mi je ponudio već napisano.

Mogu ja bez problema funkcionirati i na 50Mbps, ali mogu i još bolje na 100Mbps, a ne platiti 11% veću cijenu za duplo bržu uslugu bi bilo poprilično glupo.
Javi ako ti treba i postotke objasniti, možda je to dio koji te buni

A ovo za pokazivanje speedtesta, ne treba mi imaginarno spolovilo kao možda nekima

vrijedjaj ti samo koliko hoces...u svakom slucaju, moja poanta je da ti nije najbitnija bila brzina, nego odnos prema tebi kao korisniku, te cijena...da je bila brzina (koja ti jos k tome pomaze u laksem poslovanju), onda bi ju imao i kod bneta... kraj price

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 10.11.2016., 22:34   #5264
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
vrijedjaj ti samo koliko hoces...u svakom slucaju, moja poanta je da ti nije najbitnija bila brzina, nego odnos prema tebi kao korisniku, te cijena...da je bila brzina (koja ti jos k tome pomaze u laksem poslovanju), onda bi ju imao i kod bneta... kraj price

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Nije mi cilj vrijeđati, nego samo odgovaram na tvoje podhebavanje.

Ne znam točno na što se kačiš?
Tebe iz nekog razloga "smeta" što sam napisao riječ najbitnije uz 100Mbps?
Pa meni je osobno to najbitnija razlika između ove dvije ponude koje uspoređujem za skoro pa jednake pare. Dodatne flat opcije prema više mobilnih mreža za telefon koji praktički ne koristim ali ga moram imati iz drugih razloga mi ne znače ništa. Više tv programa mi je ok, ali nije da nešto previše patim na to.

Ne znam stvarno više što da ti napišem
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 20:24   #5265
BADSIM
Premium
Moj komp
 
BADSIM's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 150
Nešto vezano za Bnet.
Produžio sam ugovor i zatražio dodatni prijemnik.
Došla dva djelatnika koji nisu iz Bnet-a već iz tvrtke koja obavlja posao za njih (Lantea).
Što želim reći je da su mi donijeli otvorenu kovertu sa mojim podacima i passwordom za mail koji koristim preko Bneta.
Pitam se tko je tu lud, imam mail sa passwordom koji sam postavio, mail koji intenzivno koristim za komunikaciju, a onda dođu dva tipa sa otvorenom kovertom i svim podacima na izvolte....
Poludio sam i odmah mijenjao pass.
__________________
Gigabyte B450 Aorus elite, amd ryzen 5 2600, 8gb ddr4, nvidia 1060 6gb
Arma 3 i Warthunder u srcu, Suzuki Scross u garaži
----------------------------------------------
BADSIM je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 21:04   #5266
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Dobio sam danas Tehnicolor router. Radi OK ( hvala kolega Mephisto na savjetu za wi-fi), ali ga TV vidi kao DLNA poslužitelj.

http://i64.tinypic.com/ok20l0.jpg

Zna li tko može li se to kako isključiti u modemu?

EDIT:
Pomogao mi je kolega Mephisto, pa ako koga zanima evo:

USB -> Media server -> Disabled

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 15.11.2016. u 22:02.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 23:16   #5267
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nemoš ljude napamet zadovoljit, tebi opcija ne treba / smeta, a drugom baš to fali ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 00:15   #5268
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor BADSIM Pregled postova
Nešto vezano za Bnet.
Produžio sam ugovor i zatražio dodatni prijemnik.
Došla dva djelatnika koji nisu iz Bnet-a već iz tvrtke koja obavlja posao za njih (Lantea).
Što želim reći je da su mi donijeli otvorenu kovertu sa mojim podacima i passwordom za mail koji koristim preko Bneta.
Pitam se tko je tu lud, imam mail sa passwordom koji sam postavio, mail koji intenzivno koristim za komunikaciju, a onda dođu dva tipa sa otvorenom kovertom i svim podacima na izvolte....
Poludio sam i odmah mijenjao pass.
Zašto bi pobogu koristia email od ISP-a?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 01:14   #5269
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nemoš ljude napamet zadovoljit, tebi opcija ne treba / smeta, a drugom baš to fali ...
Slažem se, ali zato i je dobro da ima opcija Enable-Desabled, pa neka svatko bira kako mu paše. Najgore je kad proizvođači pametuju, pogotovo kod TV-a, pa stavljaju bez toga.
Ja sam ovo i stavio da ljudi znaju da ta opcija postoji i gdje se nalazi.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 19:13   #5270
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Jel ima netko iz regije da nabaci ping vrijednost spram ZG servera?
Meni već par dana kenja 20ms i više(inače je oko 10-12ms).
Ne sjećam se zadnji put kada je tako bilo...
Thx
  Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 20:16   #5271
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
isto tako su i teški cigani prema postojećim korisnicima koji već imaju 3d pakete...

jer se njihove akcije za POSTOJEĆE KORISNIKE, "Tvoj paket za 5" i "Briljantna promocija", ne odnose na vlasnike 3d paketa, već samo na 1d i 2d korisnike koji proširuju uslugu...

Nemožeš iskoristit akcije za nove korisnike jer nisi novi nego stari, a ove dvije promocije ne vrijede za tebe jer nemožeš proširit uslugu pošto već imaš maksimalno, i iz tog razloga KO TE JEBE... to je njihova poruka...

za produljenje ugovora nude cijenu od 255kn, skuplje nego svima ostalima hahahahaha, pa samo zbog te bahatosti i podcjenjivanja treba sve veze s njima prekinut
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 20:42   #5272
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nemoš ljude napamet zadovoljit, tebi opcija ne treba / smeta, a drugom baš to fali ...
Točno.

Mada nije taj Technicolorov DLNA neka naročita sreća. Mislim radi on skroz uredno (npr film 1080p od nekoliko GB ide uredno preko wifija po stanu ), ali ima veliku manu da ne može servirati titlove.
Iako ima urednu opciju u sučelju da se uključe, titlovi jednostavno ne rade. Isto ime filma, pokušano sa raznim extenzijama, ali nema šanse. Šteta.

To je objektivno tom routeru najveća mana, uz strahovito sporo zapisivanje podataka na usb disk/stik koji je na njemu. Preko LAN kabela je cca 1MB/s sa SSD-a od kompa.
Šta je najgore taj usb port na routeru je plave boje, zapravo kao USB 3.0



Jednom sam upitao nekoga iz tehničke podrške u vezi toga, lik mi veli da je to još i super brzina

Vjerojatno bi se pravim firmwareom dalo riješiti, ali mislim da Bnetu nije stalo pošto je ovo bitno za mali postotak korisnika u koje se i sam ubrajam
Na službenoj stranici od routera nema nikakav novi firmware.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 21:51   #5273
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Isto ime filma, pokušano sa raznim extenzijama, ali nema šanse. Šteta.
Muksaj titlove i film isti fajl. Samo tako titlovi rade preko DLNA protokola.


Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Vjerojatno bi se pravim firmwareom dalo riješiti, ali mislim da Bnetu nije stalo pošto je ovo bitno za mali postotak korisnika u koje se i sam ubrajam
BNet je prije par mjeseci nadogradio firmware. Možda se promjenilo nešto - ne da mi se probati
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 22:23   #5274
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Meni na tehnikoljoru kad stavim usb disk i sheram ga nema šanse da normalno nešto pogledaš, stalno buffering. Jedino 480p prolazi, 1080/720p nikako.

sent from my G2
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 00:38   #5275
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Muksaj titlove i film isti fajl. Samo tako titlovi rade preko DLNA protokola.
Netočna tvrdnja. Preko Serviaa rade titlovi i srt. sub. txt. formatu. Biraj.
A pošto imaju nekakvu opciju odabira titlova u routeru koja im ne radi, očito da ta opcija treba imati neku namjenu.

Pogotovo se nisam napušio da gubim vrijeme na transkodiranje videa i titlova u današnje doba

Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
BNet je prije par mjeseci nadogradio firmware. Možda se promjenilo nešto - ne da mi se probati
Jel ? To mi je prva informacija. Očito se nadogradilo bez moga pristanka. Baš ću provjerit jesu išta popravili.

Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Meni na tehnikoljoru kad stavim usb disk i sheram ga nema šanse da normalno nešto pogledaš, stalno buffering. Jedino 480p prolazi, 1080/720p nikako.
Meni je bez problema gurao 1080p filmove bitrejta 7-8 mbps, šta se taman i poklapa sa ovim navedenim brzinama njegovog ''superbrzog'' usb porta .
Ali tu mi je ''dobra'' wifi konekcija bez puno zidova.
Možda ti je mikrolokacija DLNA klijenta lošije pokrivena wifi signalom.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 00:41   #5276
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Kako misliš bez tvog pristanka? Pa njihova je oprema.
A i iako je izaša novi fw za taj CPE ne znači da su ga i postavili na tvoj.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 00:52   #5277
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Tako sam se izrazio, možda krivo doduše.

Pravilnije je bilo reć bez moga znanja

Citiraj:
Information
Standard Specification Compliant DOCSIS 3.0
Hardware Version 1.0
Software Version STDD.01.05
Ovo su podaci o verziji softwarea u mom routeru.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 08:42   #5278
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Netočna tvrdnja. Preko Serviaa rade titlovi i srt. sub. txt. formatu. Biraj.
Serviio nije sinonim za DLNA.

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Pogotovo se nisam napušio da gubim vrijeme na transkodiranje videa i titlova u današnje doba
Izgleda da jesi, jer nitko nije spomenuo transkodiranje
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 10:54   #5279
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Serviio nije sinonim za DLNA.
Kako misliš? Što je, ako nije DLNA poslužitelj?

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Meni je bez problema gurao 1080p filmove bitrejta 7-8 mbps, šta se taman i poklapa sa ovim navedenim brzinama njegovog ''superbrzog'' usb porta .
Ali tu mi je ''dobra'' wifi konekcija bez puno zidova.
Možda ti je mikrolokacija DLNA klijenta lošije pokrivena wifi signalom.
Nije mi jasno što se zezaš sa Tehnicolorom i njegovom opcijom za DLNA kad imaš Serviio. Serviio radi bez greške čak i preko njegovog jadnog wi-fi-a. Radi i na telefonu sa Androidom, tabletu sa win 10 i na LG TV i njegovom webOS-u ( sve provjereno). Iako LG ima odličan player u TV-u od kada sam ''otkrio'' Serviio odustao sam skroz od toga. Ne da mi se zezat sa USB-ovima.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 13:32   #5280
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Serviio nije sinonim za DLNA.
Ovo je izjava mjeseca

Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Izgleda da jesi, jer nitko nije spomenuo transkodiranje
Kako se zove proces ''utiskivanja titlova'' u video, nakuhavanje graha ? :facepalm:

Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Nije mi jasno što se zezaš sa Tehnicolorom i njegovom opcijom za DLNA kad imaš Serviio. Serviio radi bez greške čak i preko njegovog jadnog wi-fi-a. Radi i na telefonu sa Androidom, tabletu sa win 10 i na LG TV i njegovom webOS-u ( sve provjereno). Iako LG ima odličan player u TV-u od kada sam ''otkrio'' Serviio odustao sam skroz od toga. Ne da mi se zezat sa USB-ovima.
Ma ne zezam se uopće, osim šta sam probao jednom. I evo sad ću opet da vidim jeli novi magični firmware išta popravio
Pa u Bnet temi smo, pa komentiramo o njihovoj opremi.
A da je Serviio najbolja DLNA opcija, to se slažem 100%. Samo pazi, Serviio nije sinonim za DLNA
Ante M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na