Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2013., 16:52   #241
michelkovacic
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: vrbovec
Postovi: 9
evo probao sam na svom pap 4055 ubacit root sa Bin4ry_v30 ali ništa. odradi aplikacija svoje, napiše da je ubacio superuser i sve, ali kad se mob restarta superusera nema. provjerio sam i sa root checkerom, nije rootan. kako ga rootati??
michelkovacic je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 07:50   #242
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Nemoj ga rootat jer nećeš moć instalirat službene nadogradnje koje dolaze direktno na mob - postavke/ o telefonu/ system updates. Ako ga baš moraš rootat napravi prije backup sa sp flash tool tako da možeš vratit na tvorničko stanje.

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 02.06.2013. u 08:04.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 14:25   #243
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Instalirao sam na 4040 rom sa ruskog foruma "http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=464688", isprobao par njih, jedini koji mi je sjeo i solidno radi je "signed_lite_lewa_pap4040" link - https://disk.yandex.com/public/?hash=zFHcyRx78V0Fnn%2BK1QwPqPVXMGfnKHR4MaJTzjsyhBg%3D, ostali imaju puno kineskih i ruskih s#%$a, makar ima i ovaj ali ne toliko, maknuo sam sve što mi je smetalo i nepotrebno, GPS radi, rade i obje SIM kartice, čini mi se da je brži od originalnog roma, samo što nisam mogao postići da je hrvatski u cijelom softveru telefona, samo neke stavke, to pomoću More locale 2 sa Google Play-a. Drugi programi za lokalizaciju se izgube nakon restarta telefona. Naravno, hrvatski je u programima koji su instalirani. Mislim da ću ga ostaviti, počeo mi se sviđati, ako netko isto pukušava to, prvo backup. Sada uplaodam ROM koji sam očistio za sebe, pa mogu dati link.
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 18:15   #244
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Zpoljak Pregled postova
Instalirao sam na 4040 rom sa ruskog foruma "http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=464688", isprobao par njih, jedini koji mi je sjeo i solidno radi je "signed_lite_lewa_pap4040" link - https://disk.yandex.com/public/?hash=zFHcyRx78V0Fnn%2BK1QwPqPVXMGfnKHR4MaJTzjsyhBg%3D, ostali imaju puno kineskih i ruskih s#%$a, makar ima i ovaj ali ne toliko, maknuo sam sve što mi je smetalo i nepotrebno, GPS radi, rade i obje SIM kartice, čini mi se da je brži od originalnog roma, samo što nisam mogao postići da je hrvatski u cijelom softveru telefona, samo neke stavke, to pomoću More locale 2 sa Google Play-a. Drugi programi za lokalizaciju se izgube nakon restarta telefona. Naravno, hrvatski je u programima koji su instalirani. Mislim da ću ga ostaviti, počeo mi se sviđati, ako netko isto pukušava to, prvo backup. Sada uplaodam ROM koji sam očistio za sebe, pa mogu dati link.
Pozdrav!
Svaka čast na trudu , može li link da probamo?
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 21:30   #245
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Može se skinuti s gornjeg posta, ako netko želi evo link https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0_02062013.zip ,nadam se da sam ga dobro zalijepio, radite sve na svoju odgovornost. Nakon instalacije je sve na ruskom, ali nije problem u postavkama naći jezik i prebaciti na engleski, dalje je lakše. ja sam maknuo neke sitnice koje su me smetale, slike, aplikacije, stavio neke svoje melodije, nema audio playera i kamere, naknadno se instalira neki koji inače koristite, za lokalizaciju More locale 2, pokazao mi se najboljim, meni sistema nije na hrvatskom, ali su aplikacije koje se instaliraju nakon toga na hr. Ovaj Rom mi je savim OK, kad se malo doradi radi brže i fluidnije nego tvornički.
Prije svega Backup!!!
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 22:07   #246
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Zpoljak Pregled postova
Može se skinuti s gornjeg posta, ako netko želi evo link https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0_02062013.zip ,nadam se da sam ga dobro zalijepio, radite sve na svoju odgovornost. Nakon instalacije je sve na ruskom, ali nije problem u postavkama naći jezik i prebaciti na engleski, dalje je lakše. ja sam maknuo neke sitnice koje su me smetale, slike, aplikacije, stavio neke svoje melodije, nema audio playera i kamere, naknadno se instalira neki koji inače koristite, za lokalizaciju More locale 2, pokazao mi se najboljim, meni sistema nije na hrvatskom, ali su aplikacije koje se instaliraju nakon toga na hr. Ovaj Rom mi je savim OK, kad se malo doradi radi brže i fluidnije nego tvornički.
Prije svega Backup!!!
Pozdrav!
eh da si ovo javio par dana ranije, prije nego sam si posložio telefon da radi po mom guštu, probao bih i ovo, ali sad mi se nekako ne da sve nanovo raditi.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 23:31   #247
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Zpoljak Pregled postova
Može se skinuti s gornjeg posta, ako netko želi evo link https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0_02062013.zip ,nadam se da sam ga dobro zalijepio, radite sve na svoju odgovornost. Nakon instalacije je sve na ruskom, ali nije problem u postavkama naći jezik i prebaciti na engleski, dalje je lakše. ja sam maknuo neke sitnice koje su me smetale, slike, aplikacije, stavio neke svoje melodije, nema audio playera i kamere, naknadno se instalira neki koji inače koristite, za lokalizaciju More locale 2, pokazao mi se najboljim, meni sistema nije na hrvatskom, ali su aplikacije koje se instaliraju nakon toga na hr. Ovaj Rom mi je savim OK, kad se malo doradi radi brže i fluidnije nego tvornički.
Prije svega Backup!!!
Pozdrav!
Instalirao sam rom i moram kazat da sam prezadovoljan, još da ima hrvatski bio bi savršen. Za sada nema bugova i vizualno je prekrasan. Obavezno ga treba lokalizirat i radi googla , da vas ne baca na strane stranice. Hvala puno Zpoljak.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 07:36   #248
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Instalirao sam rom i moram kazat da sam prezadovoljan, još da ima hrvatski bio bi savršen. Za sada nema bugova i vizualno je prekrasan. Obavezno ga treba lokalizirat i radi googla , da vas ne baca na strane stranice. Hvala puno Zpoljak.
dajte napravite nekoliko screenshotova telefona s tim rom-om da vidimo na što liči. tnx!
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 17:12   #249
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 09.10.2013. u 19:34.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 20:20   #250
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
lijepo to izgleda (jedino ne vidim dual sim, vjerojatno nemaš ukopčanu drugu karticu?)

hvala na fotkama
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 22:43   #251
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29
ma ništa posebno takvi screen dobijen i s aplikacijom od iphonea na marketu..a s castom roomovima mi nema update da mi skida sam i ode garancija u tri pm..ma to su sve same pizdarije i nepotrebne stvari...
OMEGA SPLIT je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 22:58   #252
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29
OMEGA SPLIT je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 13:28   #253
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor OMEGA SPLIT Pregled postova
ma ništa posebno takvi screen dobijen i s aplikacijom od iphonea na marketu..a s castom roomovima mi nema update da mi skida sam i ode garancija u tri pm..ma to su sve same pizdarije i nepotrebne stvari...

Skoro pa uvijek se može vratiti na tvorničke postavke, a ako ode nešto totalno, onda ga ni u servisu ne mogu pokrenuti.
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 14:44   #254
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor OMEGA SPLIT Pregled postova
ma ništa posebno takvi screen dobijen i s aplikacijom od iphonea na marketu..a s castom roomovima mi nema update da mi skida sam i ode garancija u tri pm..ma to su sve same pizdarije i nepotrebne stvari...
Podrazumjeva se da ako neznaš vratit stock rom na mobitel ni ne ulaziš u rootanje, modanje i instalaciju custom romova, osim toga tema je prestigio pap 4040 i 4300 development. Pozdrav
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 15:17   #255
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor OMEGA SPLIT Pregled postova
ma ništa posebno takvi screen dobijen i s aplikacijom od iphonea na marketu..a s castom roomovima mi nema update da mi skida sam i ode garancija u tri pm..ma to su sve same pizdarije i nepotrebne stvari...

ima nas koji volimo prčkat po telefonima
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2013., 18:10   #256
lekru031
Registered User
Moj komp
 
lekru031's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
Može li mi netko poslati sve stock wallpapere sa Prestigia 4300? Hvala unaprijed.
lekru031 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 11:37   #257
veseljko
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Hvala!
veseljko je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 01:50   #258
KarllaCarly
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Citiraj:
Autor alcem Pregled postova
Neki su pitali pa sam napravio mali mod za PAP4300 iskljucivo za firmware 1.0.09.
Dakle, updatean je stock /system/app/SystemUI.apk tako da prikazuje i postotak baterije kao broj u Status baru.

Screenshot:



Kako bude to izgledalo po postocima za punjenje i praznjenje:




Download:
http://www.fileswap.com/dl/YS9eqV0VXi/

Upute (samo za rootane uredjaje!!!):
1. Mountati /system za RW
2. Preimenovati originalni /system/app/SystemUI.apk u nesto drugo recimo SystemUI.apk.bak
3. Kopirati downloadani SystemUI.apk u /system/app
4. chmod 644 /system/app/SystemUI.apk
5. Rebootati
6. uzivati u postotku baterije u status baru.

Za ne-rootane uredjaje postoji mali milijun aplikacija na google playu. Jedina razlika je sto kada se mijenja sistemska datoteke onda sve to skupa radi brze i trosi manje memorije.

VAZNO: Nakon moda ce vjerojatno pucati neka buduca OTA, ako se bude SystemUI.apk mijenjao, pa je potrebno pobrisati ovaj mod, a vratiti originalni file (koji je u koraku 2 bio preimenovan).
Kako si screenshatao?
KarllaCarly je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 17:13   #259
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor KarllaCarly Pregled postova
Kako si screenshatao?
Stisni power tipku + tipku za stišavanje zvuka i zadrži malo. Pozdrav!
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 23:21   #260
josiploza
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: BiH
Postovi: 2
Pattern

molim vas pomozite!!
zaboraviio sam pattern unlock,onda mi je trazilo email i sifru i kad sam upisao pisalo mi je netocan email nije isparavn .onda sam tazio po internetu kako bi mogao to rijesiti i nasao sam da trebam resetirati mobitel u recovery mode to sam uradio i opet kad se upalio opet mi se pojavilo da trebam email i lozinku..ako neko zna kako mogu to rijesit nek pomaze
josiploza je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2013., 10:47   #261
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor josiploza Pregled postova
molim vas pomozite!!
zaboraviio sam pattern unlock,onda mi je trazilo email i sifru i kad sam upisao pisalo mi je netocan email nije isparavn .onda sam tazio po internetu kako bi mogao to rijesiti i nasao sam da trebam resetirati mobitel u recovery mode to sam uradio i opet kad se upalio opet mi se pojavilo da trebam email i lozinku..ako neko zna kako mogu to rijesit nek pomaze
Prvo moraš otključat sim karticu a zatim uči u svoj g mail ili e mail račun i to je to. Neznam u čemu je problem?
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2013., 21:37   #262
josiploza
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: BiH
Postovi: 2
upisem email i sifru ali kada stisnem na prijava pokaze mi da je neispravno..mislim da je to zbog toga sto mi je wifi iskljucen?
josiploza je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2013., 22:15   #263
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
To što si resetirao u recovery mod je samo dio posla. Unutra imaš opciju za wipe data. Krećeš se volume tipkama i potvrđuješ home tipkom. Time ćeš mobitel vratiti na tvorničke postavke (ostaješ bez svega na data i cache particijama).
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2013., 14:08   #264
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor josiploza Pregled postova
upisem email i sifru ali kada stisnem na prijava pokaze mi da je neispravno..mislim da je to zbog toga sto mi je wifi iskljucen?
Moraš biti spojen na internet da bi se ulogira.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 10:25   #265
Neomalik
Registered User
 
Neomalik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor josiploza Pregled postova
upisem email i sifru ali kada stisnem na prijava pokaze mi da je neispravno..mislim da je to zbog toga sto mi je wifi iskljucen?
Jel ti javlja account unlock ?
__________________
Ako nemaš kome,dođi sam sebi
Neomalik je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 11:21   #266
imc1
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Pap4300Jelly Pregled postova


Trebam pomoć! Imam prestigio pap4300. instalirao sam cloclworkMod recovery 6.0.1.2 i izbrisao data, cache i factory reset pokušao sam zipati novi jellybean 4.2 i mob mi je sve uredno instalirao. No kada upalim stoji samo početni zaslon Prestigio Pap 4300, i ništa, pokušao sam na sve moguće naćine vratiti recovery ali ne ide, neznam što da radim?? Ima li netko riješenje?

Pozdrav!
Imam prestigio pap4300, pokušao sam instalirati novi android JellyBean 4.2. Rootao sam mob, valjda, jer mi je pokazivalo da je rootan. Zatim sam instalirao clockworkmod 6. nešto i preko njega sam obrisao sve što je na mobu, data, cache, faktory reset je napravljen i formatirano je gotovo sve, osim SDcard u njemu i sd-text jer pokazuje error :/ Pokušao sam instalirati par verzija jelly bean-a od drugih uredjaja, instalacija je prošla uspješno no kad upalim mob stoji sam na početnom zaslonu i ne mrda :/ Neznam šta mu je pokušao sam i recovery ali ne prepoznaju datoteku, a preko nekih flash tool neće jer nema usb debbuging i komp ga ne prepoznaju, tj sam otvara njegov sd card internal! Ako itko zna netko riješenje ili od njega da mi da link za rom original bio bi mu zahvalan!
Pozdrav dečki, imam identičan problem samo se radi o 4500t duo modelu i nakon rootanja odradio sam reparticioniranje i nakon toga isto ostane na početnom zaslonu i ne mrda..ostalo sve isto kao i kod ovog problema iznad. Šta da radim??
imc1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 21:15   #267
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor imc1 Pregled postova
Pozdrav dečki, imam identičan problem samo se radi o 4500t duo modelu i nakon rootanja odradio sam reparticioniranje i nakon toga isto ostane na početnom zaslonu i ne mrda..ostalo sve isto kao i kod ovog problema iznad. Šta da radim??
Koji rom si pokušao instalirat?

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 25.07.2013. u 21:34.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 16:28   #268
tomek1221
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: zapresic
Postovi: 4
Imam pitanje stavio sam ovaj rom od zpoljaka sta je stavio i sve super radi samo neznam kako dobit kameru?i dali se moze naknadno kamera instalirat?hvala
tomek1221 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 16:47   #269
tomek1221
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: zapresic
Postovi: 4
i jos jedan problem ta kamera koju god kameru skinem sa marketa a ista stvar je bila i na proslom orginalnom romu,treba mu cca 10 sekundi da slika jednu sliku.mob je duo 4040
tomek1221 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 23:11   #270
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor tomek1221 Pregled postova
i jos jedan problem ta kamera koju god kameru skinem sa marketa a ista stvar je bila i na proslom orginalnom romu,treba mu cca 10 sekundi da slika jednu sliku.mob je duo 4040
https://disk.yandex.ru/public/?hash=...M%3D&locale=ru
. Imaš ovdje link sa novim romom od Lewe koji je bolje optimiziran i sve savršeno radi. Nakon instalacije potrebno je rom lokalizirati sa more locale aplikacijom , radi jezika i marketa. Inače kameru moraš instalirati kao sistemsku aplikaciju, a to možeš tako da je iskopiraš u sistem app sa nekim root explorerom i napraviš permision rw/r/r. Ako trebaš dodatna objašnjenja samo pitaj.

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 20.09.2013. u 23:30.
brisani je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na