Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2013., 16:52   #241
michelkovacic
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: vrbovec
Postovi: 9
evo probao sam na svom pap 4055 ubacit root sa Bin4ry_v30 ali ništa. odradi aplikacija svoje, napiše da je ubacio superuser i sve, ali kad se mob restarta superusera nema. provjerio sam i sa root checkerom, nije rootan. kako ga rootati??
michelkovacic je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 07:50   #242
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Nemoj ga rootat jer nećeš moć instalirat službene nadogradnje koje dolaze direktno na mob - postavke/ o telefonu/ system updates. Ako ga baš moraš rootat napravi prije backup sa sp flash tool tako da možeš vratit na tvorničko stanje.

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 02.06.2013. u 08:04.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 14:25   #243
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Instalirao sam na 4040 rom sa ruskog foruma "http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=464688", isprobao par njih, jedini koji mi je sjeo i solidno radi je "signed_lite_lewa_pap4040" link - https://disk.yandex.com/public/?hash=zFHcyRx78V0Fnn%2BK1QwPqPVXMGfnKHR4MaJTzjsyhBg%3D, ostali imaju puno kineskih i ruskih s#%$a, makar ima i ovaj ali ne toliko, maknuo sam sve što mi je smetalo i nepotrebno, GPS radi, rade i obje SIM kartice, čini mi se da je brži od originalnog roma, samo što nisam mogao postići da je hrvatski u cijelom softveru telefona, samo neke stavke, to pomoću More locale 2 sa Google Play-a. Drugi programi za lokalizaciju se izgube nakon restarta telefona. Naravno, hrvatski je u programima koji su instalirani. Mislim da ću ga ostaviti, počeo mi se sviđati, ako netko isto pukušava to, prvo backup. Sada uplaodam ROM koji sam očistio za sebe, pa mogu dati link.
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 18:15   #244
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Zpoljak Pregled postova
Instalirao sam na 4040 rom sa ruskog foruma "http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=464688", isprobao par njih, jedini koji mi je sjeo i solidno radi je "signed_lite_lewa_pap4040" link - https://disk.yandex.com/public/?hash=zFHcyRx78V0Fnn%2BK1QwPqPVXMGfnKHR4MaJTzjsyhBg%3D, ostali imaju puno kineskih i ruskih s#%$a, makar ima i ovaj ali ne toliko, maknuo sam sve što mi je smetalo i nepotrebno, GPS radi, rade i obje SIM kartice, čini mi se da je brži od originalnog roma, samo što nisam mogao postići da je hrvatski u cijelom softveru telefona, samo neke stavke, to pomoću More locale 2 sa Google Play-a. Drugi programi za lokalizaciju se izgube nakon restarta telefona. Naravno, hrvatski je u programima koji su instalirani. Mislim da ću ga ostaviti, počeo mi se sviđati, ako netko isto pukušava to, prvo backup. Sada uplaodam ROM koji sam očistio za sebe, pa mogu dati link.
Pozdrav!
Svaka čast na trudu , može li link da probamo?
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 21:30   #245
Zpoljak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Može se skinuti s gornjeg posta, ako netko želi evo link https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0_02062013.zip ,nadam se da sam ga dobro zalijepio, radite sve na svoju odgovornost. Nakon instalacije je sve na ruskom, ali nije problem u postavkama naći jezik i prebaciti na engleski, dalje je lakše. ja sam maknuo neke sitnice koje su me smetale, slike, aplikacije, stavio neke svoje melodije, nema audio playera i kamere, naknadno se instalira neki koji inače koristite, za lokalizaciju More locale 2, pokazao mi se najboljim, meni sistema nije na hrvatskom, ali su aplikacije koje se instaliraju nakon toga na hr. Ovaj Rom mi je savim OK, kad se malo doradi radi brže i fluidnije nego tvornički.
Prije svega Backup!!!
Pozdrav!
Zpoljak je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 22:07   #246
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Zpoljak Pregled postova
Može se skinuti s gornjeg posta, ako netko želi evo link https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0_02062013.zip ,nadam se da sam ga dobro zalijepio, radite sve na svoju odgovornost. Nakon instalacije je sve na ruskom, ali nije problem u postavkama naći jezik i prebaciti na engleski, dalje je lakše. ja sam maknuo neke sitnice koje su me smetale, slike, aplikacije, stavio neke svoje melodije, nema audio playera i kamere, naknadno se instalira neki koji inače koristite, za lokalizaciju More locale 2, pokazao mi se najboljim, meni sistema nije na hrvatskom, ali su aplikacije koje se instaliraju nakon toga na hr. Ovaj Rom mi je savim OK, kad se malo doradi radi brže i fluidnije nego tvornički.
Prije svega Backup!!!
Pozdrav!
eh da si ovo javio par dana ranije, prije nego sam si posložio telefon da radi po mom guštu, probao bih i ovo, ali sad mi se nekako ne da sve nanovo raditi.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 23:31   #247
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Zpoljak Pregled postova
Može se skinuti s gornjeg posta, ako netko želi evo link https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0_02062013.zip ,nadam se da sam ga dobro zalijepio, radite sve na svoju odgovornost. Nakon instalacije je sve na ruskom, ali nije problem u postavkama naći jezik i prebaciti na engleski, dalje je lakše. ja sam maknuo neke sitnice koje su me smetale, slike, aplikacije, stavio neke svoje melodije, nema audio playera i kamere, naknadno se instalira neki koji inače koristite, za lokalizaciju More locale 2, pokazao mi se najboljim, meni sistema nije na hrvatskom, ali su aplikacije koje se instaliraju nakon toga na hr. Ovaj Rom mi je savim OK, kad se malo doradi radi brže i fluidnije nego tvornički.
Prije svega Backup!!!
Pozdrav!
Instalirao sam rom i moram kazat da sam prezadovoljan, još da ima hrvatski bio bi savršen. Za sada nema bugova i vizualno je prekrasan. Obavezno ga treba lokalizirat i radi googla , da vas ne baca na strane stranice. Hvala puno Zpoljak.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 07:36   #248
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Instalirao sam rom i moram kazat da sam prezadovoljan, još da ima hrvatski bio bi savršen. Za sada nema bugova i vizualno je prekrasan. Obavezno ga treba lokalizirat i radi googla , da vas ne baca na strane stranice. Hvala puno Zpoljak.
dajte napravite nekoliko screenshotova telefona s tim rom-om da vidimo na što liči. tnx!
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 17:12   #249
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 09.10.2013. u 19:34.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 20:20   #250
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
lijepo to izgleda (jedino ne vidim dual sim, vjerojatno nemaš ukopčanu drugu karticu?)

hvala na fotkama
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 22:43   #251
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29
ma ništa posebno takvi screen dobijen i s aplikacijom od iphonea na marketu..a s castom roomovima mi nema update da mi skida sam i ode garancija u tri pm..ma to su sve same pizdarije i nepotrebne stvari...
OMEGA SPLIT je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 22:58   #252
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29