Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2013., 08:44   #601
drazenzg
Registered User
Moj komp
 
drazenzg's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Meni je za 4300 isto javljao grešku s driverom (žuti uskličnik). Izbriši driver iz Device managera, odspoji mob, resetiraj PC. Potraži na Googleu (ili ću ti ja dati drivere kada dođem doma, okačim na DropBox ili negdje) generičke ADB drivere, tj. upiši ADB driver download i skini prve koje nađeš. Raspakiraj si .zip negdje, spoji mob i uputi ga na folder gdje si raspakirao drivere. Pokupiti će ti generički Google driver i vidjeti ćeš u Device manageru mobitel pod nazivom nešto_Android_ADB (u tom stilu). Meni nije htio rootati kada sam pokretao samu skriptu s admin ovlastima, već sam išao preko CMD-a, pa pokušaj i ti.
Otvori Command Prompt (s admin ovlastima), pozicioniraj se u folder gdje ti se nalazi Runme.bat.
Da provjeriš da li ti ADB uredno prepoznaje uređaj, dok si u (slovo drivea):\(ime foldera gdje je Runme):
/stuff adb devices
Pokrenuti će skrpitu kojom će ADB potražiti kompatibilne uređaje. Nakon što ti kaže da ga je našao, upiši:
runme.bat
Odaberi opciju 1.
Kada ti kaže da omogućiš backup na mobitelu, upali ekran ako ti se ugasio i odaberi Vraćanje postavki (lozinku ne moraš upisivati)
Mobitelu može trebati i više od 10 sekundi da se restarta. Ne odspajaj ga dok skripta ne prepozna mobitel nakon restarta. Kada skripta završi, iako će se mobitel vjerojatno još bootati, slobodno ga odspoji.
drazenzg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 12:38   #602
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
A da, zaboravih pitat.. jel netko probao osposobiti USB OTG na PAP 4040? Mislim, nigdje se ne spominje, pa pretpostavljam da ni ne radi.. al možda netko zna bolje
Ja proba i isključilo ga automatski, nije se moga upaliti nego vađenjem baterije.
brmbo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:16   #603
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
Prvo, stigla mi je folija za ekran za PAP 4040
http://www.ebay.co.uk/itm/6x-screen-...:X:AAQ:GB:1123

Ne odgovara, malo je prekratka, i rupe baš nisu najbolje napravljene. Ali nije ni tako grozna, ako se postavi od vrha telefona prema dolje, rupe za kameru/zvučnik malo ne pašu al ni ne smeta, a na dnu je cca 1.5 mm prekratka, al bolje i to nego ništa. Poslao sam im poruku sa slikama, pa čekam odgovor, možda poprave pa pošalju nove.
Evo update! Danas mi stigle (besplatno) nove folije od iste firme, i ove odgovaraju na PAP 4040 kako treba. Prodavač / firma za 5, čim sam javio da ne odgovaraju poslali su novi paket. I još sam ih dobio na akciji 2+1 gratis tako da svakako preporučam!

Usputno, prve "krive" folije imaju 2 izreza (zvučnik+prednja kamera), dok nove popravljene i dobro izrezane imaju i 3. izrez za senzore.

Zaključna ocjena: preporučam!

Citiraj:
Autor zlajavk Pregled postova
ne prepoznaje ga u device manageru,i onaj link sa prestigio stranice nema nikakve drivere
OK, dakle, jesi upalio USB debugging? Driver je tamo.. a sad jel ADB ne znam..
http://yf2.value4it.com/Service_File...UO_Drivers.zip

Ja sam imao brdo mobova na ovom kompu pa se ne sjećam jel mi povukao neki postojeći više il ovaj..

I obavezno kao Media device spajaj, inače je i meni bio uskličnik i nije ga prepoznavao.

Citiraj:
Autor brmbo Pregled postova
Ja proba i isključilo ga automatski, nije se moga upaliti nego vađenjem baterije.
Mda, to se i meni desilo.. s time da se meni upalio nakon spajanja na punjač.. al dođe na isto. Oh well :P
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise

Zadnje izmijenjeno od: LuxZg. 17.01.2013. u 17:24. Razlog: edit... 3 reply-a.. pa spojio u multipost.. još da znam kak obrisat druga 2 posta.. :-/ (debil)
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:20   #604
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
edit.. delete? :P
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:20   #605
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
offtopic.. kak obrišem post?
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 17:36   #606
zlajavk
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 24
Citiraj:
Autor drazenzg Pregled postova
Meni je za 4300 isto javljao grešku s driverom (žuti uskličnik). Izbriši driver iz Device managera, odspoji mob, resetiraj PC. Potraži na Googleu (ili ću ti ja dati drivere kada dođem doma, okačim na DropBox ili negdje) generičke ADB drivere, tj. upiši ADB driver download i skini prve koje nađeš. Raspakiraj si .zip negdje, spoji mob i uputi ga na folder gdje si raspakirao drivere. Pokupiti će ti generički Google driver i vidjeti ćeš u Device manageru mobitel pod nazivom nešto_Android_ADB (u tom stilu). Meni nije htio rootati kada sam pokretao samu skriptu s admin ovlastima, već sam išao preko CMD-a, pa pokušaj i ti.
Ako možeš frende stavi,jer očigledno mi nešto neide.Šta radit sa onim setup information u notepadu,stalno ih dobivam kad tražim drivere ?
I imam XP Win.

Zadnje izmijenjeno od: zlajavk. 17.01.2013. u 20:50.
zlajavk je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2013., 09:26   #607
rofo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Pozdrav!
Zamolio bih Vas ako netko ima stock ROM za PAP 3500. Nešto sam petljao po istom, sve pogubio, i stavio na mobitel ROM od micromax a a57 no sad mi mob ne radi kako treba. Pa bih sve probao vratiti na staro. Hvala.
rofo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2013., 19:50   #608
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Outlook

Pozdrav svima. Evo danas sam kopio pap 4040 i nakon dosta experimentiranja nekako sam podatke sa sd-a prebacio na mob. ali imam problem sa prebacivanjem kontakata iz outlook expresa sa kompa. Molio bi savjet kako da to rijesim, trebam li nakakav program ili neš drugo...
Sorry ako je o ovome negdje pisano nisam mogao baš sve postove pročitat, brw meni je mob. super za tu cijenu, prije sam imao HTC Desire al otišao zvučnik pa ga dao za sicu i uzeo novi stroj
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 08:49   #609
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
Pozdrav svima. Evo danas sam kopio pap 4040 i nakon dosta experimentiranja nekako sam podatke sa sd-a prebacio na mob. ali imam problem sa prebacivanjem kontakata iz outlook expresa sa kompa. Molio bi savjet kako da to rijesim, trebam li nakakav program ili neš drugo...
Sorry ako je o ovome negdje pisano nisam mogao baš sve postove pročitat, brw meni je mob. super za tu cijenu, prije sam imao HTC Desire al otišao zvučnik pa ga dao za sicu i uzeo novi stroj
podatke iz Outlooka sam ja prebacio tako da sam ih exportirao u *.CSV file, koji sam imortirao na svoju gmail adresu.... nakon toga na telefonu aktiviraš svoj gmail i kontakti se syncaju. pretpostavljam da se i iz OE kontakti mohu exportirati na isti način, importirati na google account i onda naravno syncati na telefon.
nakon toga sve nove kontakte direktno na telefonu spremam na gmail account, jer je mogućnost gubitka kontakata gotovo nemoguće (osim ako ih se ručno ne izbriše). syncanje natrag u outlook ili OE je moguće naknadno ručno, jer google ima opciju exportiranja opet u CSV koji se može importirati u Outlook. jedino nisam doskočio direktnom syncanju kontakata google-a i Outlooka, ali nije da mi je i važno i potrebno, a i izbjegavam mogućnost da brisanjem nekog kontakta u Outlooku sync izbriše isti na gmail accountu i telefonu.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 14:17   #610
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Ok, budem probao tak, jel postoji kakav free sinc program za prestigio kao sta ima za HTC sync?
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 22:42   #611
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
Ok, budem probao tak, jel postoji kakav free sinc program za prestigio kao sta ima za HTC sync?
nemam pojma za sync, kao što rekoh, to radim ručno jer mi je lakše. neke stvari si rješavam preko "wondershare mobilego" (tad telefon treba imati omogućem usb debugging jer taj program radi preko adb drivera - ne koristi ga se biranjem usb storage-a na izborniku telefona).
možda za sync postoji neka univerzalna andorid aplikacija, ali nisam istraživao.
u svakom slučaju, javi dal si uspio ono ručno kako sam ja radio exportiranjem. onaj wondershare mobilego sam koristio za neko sitno editiranje po imeniku, nije loš softver, ima dobrih fora koje se daju iskoristiti.
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 22:57   #612
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
nemam pojma za sync, kao što rekoh, to radim ručno jer mi je lakše. neke stvari si rješavam preko "wondershare mobilego" (tad telefon treba imati omogućem usb debugging jer taj program radi preko adb drivera - ne koristi ga se biranjem usb storage-a na izborniku telefona).
možda za sync postoji neka univerzalna andorid aplikacija, ali nisam istraživao.
u svakom slučaju, javi dal si uspio ono ručno kako sam ja radio exportiranjem. onaj wondershare mobilego sam koristio za neko sitno editiranje po imeniku, nije loš softver, ima dobrih fora koje se daju iskoristiti.
uh... šta me ispati ovo danas, cjelo popodne sam pokušavao na ovaj tvoj način al nikako. Morat ću ručno prebaciti kontakte... ono opći dojam moba je ok al zato zafrkancije sa synkanjem i prebacivanjem podataka. e da, danas sam imao jedan poziv i ono mob. normalno zvoni al ekran je sav bjel i nemogu se nikako javit, resetirao ga i sad sve ok (bar se nadam)
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 07:45   #613
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
uh... šta me ispati ovo danas, cjelo popodne sam pokušavao na ovaj tvoj način al nikako. Morat ću ručno prebaciti kontakte... ono opći dojam moba je ok al zato zafrkancije sa synkanjem i prebacivanjem podataka. e da, danas sam imao jedan poziv i ono mob. normalno zvoni al ekran je sav bjel i nemogu se nikako javit, resetirao ga i sad sve ok (bar se nadam)
Kad je u pitanju prebacivanje kontakata nesto krivo radis ...

Izaberi format u Outlook-u (CSV ili vCard), snimi kao file, odi u gmail, contacts, izaberi import, nadi prije snimljeni file i OK ...
Ukratko, to ti je to ...
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 07:56   #614
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor LUX_67A Pregled postova
Kad je u pitanju prebacivanje kontakata nesto krivo radis ...

Izaberi format u Outlook-u (CSV ili vCard), snimi kao file, odi u gmail, contacts, izaberi import, nadi prije snimljeni file i OK ...
Ukratko, to ti je to ...
on radi iz outlook expressa, mislim da je mala razlika u exportiranju kontakata iz njega. radio sam, ali da budem iskren, ne u zadnjih godinu i pol, pa sam zaboravio (shame on me! - to bih morao znati!)
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2013., 08:54   #615
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor bad_ri Pregled postova
on radi iz outlook expressa, mislim da je mala razlika u exportiranju kontakata iz njega. radio sam, ali da budem iskren, ne u zadnjih godinu i pol, pa sam zaboravio (shame on me! - to bih morao znati!)
Ista prica ... samo treba izabrati neki oblik file-a, a da nije wab, njega ne moze importirati u gmail ...