Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2010., 10:50   #61
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 786
Citiraj:
Autor SnakeCRO Pregled postova
Mogu reć da do sada nisam baš impresioniran igrom....previše mi izgleda arkadno, baš onak codemasterovski...morali me budu dobro uvjerit u slijedečih mjesec i pol da je to igra koju želim kupit.
ovakvi komentari su mi najgenijalniji.......

izgleda arkadno.....ili ekipa koja brije na rfactor jer kakti nije arkadan, zamisli svi veliki znalci i stare iskusnjare sa predsezonskih testiranja........

hebala vas realnost, od nas 100 da sad sjedne u pravi f1 bolid možda bi nas 5 uspjelo završiti krug, možda...

i sad vi hoćete nekakvu realnost.........

ja baš želim da igra bude onakva kak na telki vidim da vozači voze - jednostavno i lagano ko perce

igram hebenu igru, ne sjedim u pravom bolidu
glista je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 12:02   #62
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Pa da, sve je to istina.

Po već neznam koji put, rekli su da budu igru bez beda mogli igrati i klinci i ostali igrači koji ne pate za simulacijama ili prvi put igraju tak nešto, i oni bolje zahtjevniji igrači sa volanima, itd.

Jedan od developera igre je izjavio da je igrao rfactor i ostale trkače igre jer je i sam fan tog žanra, a posebice F1. Bio je na puno utrka i vozio je formulu na jednoj stazi. Naravno ne bolid F1 nego neku slabiju klasu.

U početku razvoja igre je rekao da bi igri dao 5/10 što se tiče realnosti u odnosu na rfactor, a prije par tjedana da bio dao 8/10 te se nada da bi se finalna verzija mogla pribliziti 9/10 (naravno pri onim postavkama koji najviše teže realnosti). Ako im u razvoju pomaže F1 vozač Anthony Davidson, onda bi to ipak trebala biti igra koja bi trebala zadovoljiti većinu igrača.

Za dva mjeseca bumo i sami vidjeli i probali kak bude to išlo. Ja se jedino nadam da budu dobro rješili kontrole i postavke za volane. GRID i DIRT 2 od Codemastersa mi je bilo koma voziti prek volana. Valjda bude ovdje bolje izvedeno.

Zadnje izmijenjeno od: TheBEaST. 21.07.2010. u 12:08.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2010., 12:25   #63
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
E sad vozim ovu f1 2010 delux i na startu sam i mislim si ja hoće li biti u f1 2010 da voziš probni krug tak da si namjestiš bolid na start kako želiš! Znate ono kad u utrci svi malo prema nutra stanu da zatvore vozaća!
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 13:16   #64
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
mislim si ja hoće li biti u f1 2010 da voziš probni krug tak da si namjestiš bolid na start kako želiš! Znate ono kad u utrci svi malo prema nutra stanu da zatvore vozaća!
Formacijskog kruga neće biti u F1 2010, kao ni sigurnosnog auta, nadalje, trka neće moći biti prekinuta jer nema crvene zastavice, onaj krug nakon utrke i podij također nisu u ovoj verziji, neće biti mehaničkih kvarova za bolid igrača... da ne nabrajam, više na linku.

btw, DEMO verzije neće biti!
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 13:49   #65
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
The game is running at 30fps.

WTF?????????

koja budala je ikad ograničila fps u igrama pogotovo u igrama ovako brzog stila!!!!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 15:02   #66
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor x64 Pregled postova
Formacijskog kruga neće biti u F1 2010, kao ni sigurnosnog auta, nadalje, trka neće moći biti prekinuta jer nema crvene zastavice, onaj krug nakon utrke i podij također nisu u ovoj verziji, neće biti mehaničkih kvarova za bolid igrača... da ne nabrajam, više na linku.

btw, DEMO verzije neće biti!
Ne mora biti da bude sve kako je navedeno na tom linku. Ipak je to napisano još u ožujku i u međuvremenu su se oni odlučili svašta dodati ili promijeniti.
A i logično je za neke stvari da neće biti u ovoj 2010 verziji, nego u F1 2011. Da u ovoj verziji sve živo stave, u sljedećoj nebi imali niš novo za staviti.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 15:44   #67
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Ne mora biti da bude sve kako je navedeno na tom linku. Ipak je to napisano još u ožujku i u međuvremenu su se oni odlučili svašta dodati ili promijeniti.
A i logično je za neke stvari da neće biti u ovoj 2010 verziji, nego u F1 2011. Da u ovoj verziji sve živo stave, u sljedećoj nebi imali niš novo za staviti.
Ok istina, ali ni u jednoj igri nema sc na stazi tak da nebi bilo niš im prerano staviti te neke stvari ja osobno nislim da oni će to nama još odgoiti koji mjesec jer mislim da je premalo podataka vani! Jer da su oni zadovoljni s igrom oni bi sigurno izbacili demo verziju!
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 15:50   #68
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
Jer da su oni zadovoljni s igrom oni bi sigurno izbacili demo verziju!
Baš

Due to the nature of the game, and its layers of licensed content, it will not be possible to make a cut-down, limited content sample that would serve as a demo for F1 in 2010 within our production deadlines.
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 17:00   #69
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Citiraj:
Autor glista Pregled postova

igram hebenu igru, ne sjedim u pravom bolidu
Da ne lupam sada cijeli quote. Uglavnom, dodjes doma umoran, obavis jos hrpu obaveza (zena, djeca, domacinstvo) i onda dodje ponoc i hoces se malo opustiti. Naravno da ti treba igra koja ce ti omoguciti da skrenes misli i opustis se... Ne sada da te jos i igra kaznjava za svaku malu pogresku!

No ipak, morate svi shvatiti da konacni izgled i "feeling" neke igre diktira izdavac. A izdavac gleda SAMO jednu brojku - broj prodanih primjeraka. Zamislite sada koliko ce primjeraka prodati ako je igra, kako bi mi to rekli - "prava simulacija"! Zato postoje beta testeri koji izdavacu daju feedback i prema tome game developeri moraju prekrajati igru.

Sto se demoa tice, citao sam (zaboravio gdje) da izdavaci sve vise izbjegavaju izradu besplatnog demoa, tj. gura se inicijativa da bi se demoi preko digitalnih servisa prodavali za sicu. Jer i izrada demoa kosta. Izdavaci danas samo gledaju zaradu.

Jel bi F1 igra trebala biti "prava simulacija"? Bilo bi lijepo kada bi bila, ali onda bi to bila igra za uski krug ljudi, a to bi rijetko koji izdavac financirao...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 19:14   #70
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
Ok istina, ali ni u jednoj igri nema sc na stazi tak da nebi bilo niš im prerano staviti te neke stvari ja osobno nislim da oni će to nama još odgoiti koji mjesec jer mislim da je premalo podataka vani! Jer da su oni zadovoljni s igrom oni bi sigurno izbacili demo verziju!
Naravno, i meni je žao što neće biti recimo formacijski krug da zagriješ malo gume, malo taktiziraš na startu. A tu je naravno i SC i zanimljivosti koje on donosi, odnosno kako njegov izlazak može drastično utjecati na konačni rezultat (vidjeli smo kak je Ferrarri prije par tjedana izvukao deblji kraj ni kriv ni dužan).

Očito je da nisu stigli neke stvari dovršiti kako treba pa ih neće staviti u igru, a time i imaju nešto novo za pokazati u F2011. Treba imati na umu da su kretali manje-više od nule i da je trebalo izraditi sve staze (njih 19, i to vrlo, vrlo detaljno), pa fore za dinamičkom promjenom vremena, upravljivosti bolida, itd...sve to naravno traži puno vremena.

Za F2011 budu imati recimo snažnu podlogu u F2010 pa budu se mogli koncentrirati na SC i ostale stvari koje nedvoljbeno fale. Bolje i tako, nego da budu neki bugovi vezani uz SC i sl jer su nabrzak pokušali ubaciti u ovogodišnju verziju igre.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2010., 23:33   #71
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ja od ove igre očekujem:

Ultra High Texture
Igrivost
Fiziku koja vuće ka realnosti.
Detaljne staze
Savršen zvuk
Pametni i agresivni AI
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 09:36   #72
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Kad je Codemasters u pitanju, mislim da s ovim neće biti problema - HQ texture, detaljne staze i savršen zvuk. Ma, znaju oni dobro to sve upakirati u završni proizvod (ok, nekad pretjeraju)

Citiraj:
Autor Amepshi
Jel bi F1 igra trebala biti "prava simulacija"? Bilo bi lijepo kada bi bila, ali onda bi to bila igra za uski krug ljudi, a to bi rijetko koji izdavac financirao...
U potpunosti se slažem sa čitavim postom, pogotovo s ovim zadnjim. F1 gleda širok krug ljudi, ipak je riječ o službenoj igri natjecanja i još k tome PEGI 3 lol, ako bude GRID s F1 bolidima - ja sretan.
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 08:27   #73
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor x64 Pregled postova
ako bude GRID s F1 bolidima - ja sretan.
ako bude grid onda 0 bodova od bilo kakve fizike. Tamo su auti do 100 isli za 2 sec...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 08:50   #74
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Neće biti crvene zastave... cssss... pa ja sam kupio za Nintendo 64 tada (1998) igricu F1 World Grand Prix (ili kak se već zove). To je bilo pred 12 godina i bila je napravljena po sezoni 1997. U toj igri postoje crvene zastave, kao i sve ostale... tako da mi je ovo jednostavno nevjerovatno. Bilo je napravljeno tako da ako u prvom krugu odustane 5 vozača, izbaci se crvena zastava.
stoga mi nikako nije jasno da 12 godina kasnije, oni ne mogu ubaciti red flag...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 14:14   #75
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 786
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
ako bude grid onda 0 bodova od bilo kakve fizike. Tamo su auti do 100 isli za 2 sec...
no, pa taman ko stvoreno za f1
glista je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 16:58   #76
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
igraj te rfactor i mod od f1 , nemora te se hebavat s tom igrom...
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2010., 11:01   #77
marko777
Registered User
 
marko777's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Neće biti crvene zastave... cssss... pa ja sam kupio za Nintendo 64 tada (1998) igricu F1 World Grand Prix (ili kak se već zove). To je bilo pred 12 godina i bila je napravljena po sezoni 1997. U toj igri postoje crvene zastave, kao i sve ostale... tako da mi je ovo jednostavno nevjerovatno. Bilo je napravljeno tako da ako u prvom krugu odustane 5 vozača, izbaci se crvena zastava.
stoga mi nikako nije jasno da 12 godina kasnije, oni ne mogu ubaciti red flag...
Eh svašta je bilo prije 12 godina...ja sam se još 2002. nadao da će neko zaokružiti sve u vrhunsku igru...F1 99-02 je bio blizu ali su napravili par kardinalnih grešaka i uništili igru...još čekam...u Codemasters, iskreno, ne vjerujem
marko777 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 15:23   #78
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 22:20   #79
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Citiraj:
Autor x64 Pregled postova
A sta su sada zabrijali?!?! Razgovor s medijima na kraju utrke?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 22:47   #80
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
A sta su sada zabrijali?!?! Razgovor s medijima na kraju utrke?
I kaj je tu čudno?
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 10:36   #81
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Evo izašao je recomended, a minimum nisam mogao naći!
http://www.game-debate.com/games/ind...game=F1%202010
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 12:52   #82
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Citiraj:
Autor jopcx Pregled postova
Stavili su press konferenciju poslije trke a nema safety cara u igrici, nepada mi napamet uzimat ovo.

Što se tiče formule u rfactoru, to mi je presmješno.
Kada si takav car onda pljuni par stotina tisuca € pa kupi F1 simulator
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 12:55   #83
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Kada si takav car onda pljuni par stotina tisuca € pa kupi F1 simulator
pa šta ti znaš već ga čovjek ima doma!

Al točno je to da su mogli napravit jebenu pres konferenciju, a SC ne... Debilizam!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 17:06   #84
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Citiraj:
Autor jopcx Pregled postova
Što se tiče formule u rfactoru, to mi je presmješno.
Šta je tu smiješno ?

A što se tiče simulatora....
Flatline je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 19:56   #85
bas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Flatline Pregled postova
Šta je tu smiješno ?

A što se tiče simulatora....
Impresivno, svaka cast na setupu.

Po svemu vidjenom F1 2010 nebu bio bas nesto u smislu realne simulacije, ali zato bi rfactor 2 trebao biti prava stvar.
bas je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 21:23   #86
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Citiraj:
Autor bas Pregled postova
Impresivno, svaka cast na setupu.

Po svemu vidjenom F1 2010 nebu bio bas nesto u smislu realne simulacije, ali zato bi rfactor 2 trebao biti prava stvar.
Setup je ko "bombon", ali mi nesto nije jasno - cemu ce ti pobogu FLOPPY???

Da, da se dovezem na offtopic, no rfactor 2 ce biti dobra podloga za Formulu1.

Naravno, sve je ovo rekla-kazala dok ne vidimo ovaj proizvod. Ma vjerujem da ce se dogoditi ono sto se uvijek dogodi - tu na forumu se ekipa prepucava o "manama" igre, pise doktorske disertacije o tehnickim i filozofskim dostignucima ovog naslova... a kada se "maknu" s foruma i pokrenu igru, ma mozete si misliti kako ce im smetati bilo sto u igri. Mozda ce psovati na neke "nelogicnosti", ali igrat ce dok im se pod ocima ne skupe gnojne vrecice :-)
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 22:25   #87
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Setup je ko "bombon", ali mi nesto nije jasno - cemu ce ti pobogu FLOPPY???
Pa prije 5 godina kada sam sastavljao računalo jedino je floppyem bilo moguće odraditi update biosa.
Flatline je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 22:57   #88
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
@ Flatline
Jadna ekipa na multiplayeru kad ih snadje ovaj tvoj setup. Moj Logitech volan izgleda ko plisana igracka prema ovome , muka me vata, a ove "cicije" primjetise i floppy, dok meni cure sline na te slike (ekran, volan, sic, mjenjac, papucice..) - daj smocija sam gace , odoh u drugi thread a ti uzivaj
Inace
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 08:52   #89
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
10 GB disk i DX9 kartica nije tako ni loše za recommended ma samo neka izađe više. ako i kaj bude bilo loše, popraviti će za F1 2011.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 10:24   #90
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
10 GB disk i DX9 kartica nije tako ni loše za recommended ma samo neka izađe više. ako i kaj bude bilo loše, popraviti će za F1 2011.

Naravno, ipak je ovo prva prava F1 igra nakon dugo vremena

Na jednoj stranici ima pre-order za 25 jurosa. Ne znam dali da narucim :S
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na