Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2023., 13:19   #31
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Mda, taj film bojim se da necu gledati

Malo sam updejtao gornji post s vise detalja i scenarija.

QuickSync bi trebao uredno zvakati VP9, samo ne znam kako forsati YT da prikazuje samo VP9. Nekad mi baca A1, nekad VP9, nema pravila. Al oke da ne kradem temu kolegi... I meni yt trza
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2023., 16:51   #32
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Lazarus Pregled postova
Ne znam sad što da ti kažem na to., Bravo čestitam?
Kollega, ukratko, zelio sam te na neki nacin upozoriti na jednu stavku u pravilima, a kaze:
Citiraj:
Savjetujemo svim članovima koji namjeravaju koristiti forum "Problemi" da imaju potpis (signature) koji u sebi sadržava detaljan opis Vaše konfiguracije. Ako se radi o nekoj drugoj konfiguraciji, molimo da to istaknete prilikom opisivanja problema. Na taj način sebi olakšavamo i ubrzavamo rješavanje problema, a ostalim članovima čuvamo vrijeme i živce.
A ti se i dalje sepuris ka pazinski puran, bez uvrede.

Imao sam opciju delete post ali sam vjerovao da ce skuzit pa sam pustio, eto. Drugi su shvatili sto sam htio rec.

Citiraj:
Napravio sam novi račun i otvaram sve video zapise na kojim sam imao probleme i radi bez greške,logiram se nazad na svoj stari račun i ponovo se javlja problem. Kako sad to?
Novi youtubi racun ili novi win acc, nisam skuzio? Da nije neki ad blocker u igri?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2023., 18:43   #33
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Lazarus, čovjek ti pokuša pomoći a ti se ponašaš kao kreten koji ne čita. Jedina razlika između tebe i budala kojima pokušavam pomoći na delu svaki dan je u tome šta njima ipak ne mogu kazati da su kreteni

Sve najbolje u novom litu želim!
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2023., 18:56   #34
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mda, taj film bojim se da necu gledati

Malo sam updejtao gornji post s vise detalja i scenarija.

QuickSync bi trebao uredno zvakati VP9, samo ne znam kako forsati YT da prikazuje samo VP9. Nekad mi baca A1, nekad VP9, nema pravila. Al oke da ne kradem temu kolegi... I meni yt trza
Kako uopće dobivaš AV1 u tako niskoj rezi? Meni tek od 4K YT sam pusti AV1, ispod toga obično bude VP9.
Pogledaj jel ima za tvoj browser ekstenzija, mislim da je bila h264ify ili tako nekako, davno bilo kad sam to koristio. Naklikaš formate koje hoćeš ili nećeš.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2023., 19:53   #35
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Dunno, jednostavno mi ga nudi po defaultu kad odaberem rezoluciju. Koristio sam neki random video novijeg datuma pa probaj:
https://youtu.be/qaquksFzqZA

Probao sam taj extension i noviji enhanced-h264ify i stvar radi, dobivam AVC1 stream. Naravno limitiran si i na rezu do 1080p ako blokiras VP8/VP9.

Svejedno, na Fedori i dalje imam dropane frejmove tako da krivim Linux OS. I ffmpeg ^^
https://youtu.be/9kaIXkImCAM

Anyway, nebitno, moj slucaj ne treba biti predmet ove teme pa se jos jednom ispricavam kolegi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 00:36   #36
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 102
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Kollega, ukratko, zelio sam te na neki nacin upozoriti na jednu stavku u pravilima, a kaze:
A ti se i dalje sepuris ka pazinski puran, bez uvrede.

Imao sam opciju delete post ali sam vjerovao da ce skuzit pa sam pustio, eto. Drugi su shvatili sto sam htio rec.

Novi youtubi racun ili novi win acc, nisam skuzio? Da nije neki ad blocker u igri?

Slobodno delete jer nema smisla da trpim ili da idem u bilo kakvu daljnu raspravu s osobom koja se uvalači adminu sad još naziva kretenom i budalom.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Lazarus, čovjek ti pokuša pomoći a ti se ponašaš kao kreten koji ne čita. Jedina razlika između tebe i budala kojima pokušavam pomoći na delu svaki dan je u tome šta njima ipak ne mogu kazati da su kreteni

Sve najbolje u novom litu želim!
Za daleko manje gluposti se znalo popit kartone i banove,a barem sam ovdje oćekivao određen nivo napram forum hr i baga.
Ako je došlo do ovoga nema smisla nastaviti dalje.
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 00:57   #37
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Žao mi je, nisi moj tip, mkey to bolje radi.

Ne kmeči bezveze. Kad voziš auto na tehnički pregled i servis, prvo te traže prometnu dozvolu. Ovdje ako imaš problem, napišeš konfiguraciju. I u prvom i u drugom slučaju druga strana mora znati što voziš ili posjeduješ. To je jedna stvar...

A druga, vjerovao ili ne, YouTube otkad postoji je barem jedno 10 puta mijenjao codece kojima renda svaki video na pojedinoj rezoluciji. Nema svaka VGA podršku za sve to, što starija, to gore. Prema tome, ono što je do jučer radilo normalno, danas više ne mora.

Znači, ograniči se ili na određeni codec koji je podržan i najoptimalnije radi s tvojom VGA ili mijenjaj hardware, nema treće opcije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 09:53   #38
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ali kak mu onda na novom čistom računu radi sve bez greške

nije do hardvera, neznam do čega je i s čime mu je problematični account zaštopan
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 17:46   #39
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
O jbt koji savjeti, "mijenjaj hardver"
Kao da čovjek ima pentium 3 i 32mb.
Naravno da nitko ništa ne čita nego se napada čovjek bezveze jer više nas se javilo da nešto šteka.

Evo meni se problem riješio sam od sebe, pc mi je dovoljno jak da vrti 16 youtubova u isto vrijeme ali je svejedno bio povremeni lag i "zapinjanje" videa.
To je trajalo cca tjedan dana ali evo više to ne primjećujem iako nisam nista mijenjao na hardveru niti softveru.

Uvjeren sam da je nešto do samog youtuba, odnosno da oni nešto testiraju i kemijaju i u tom slučaju ne moraju biti zahvaćeni svi.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 19:19   #40
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Citiraj:
Autor Lazarus Pregled postova
Napravio sam novi račun i otvaram sve video zapise na kojim sam imao probleme i radi bez greške,logiram se nazad na svoj stari račun i ponovo se javlja problem. Kako sad to?




Ovo su jedine opcije na accountu vezane uz codece i kvalitetu slike, da nije nešto ovdje drukčije?
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2023., 19:27   #41
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Možda probati neku ekstenziju za blokiranje pojedinih codeca, pa ih isprobati jednog po jednog? A može možda biti i do pojedinih jubitovih servera problem.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na