Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2019., 21:01   #1801
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Dobio sam novi router, s novom karticom, za produljenje ugovora. E sad, stari je upravo malo prije prestao raditi i novi radi.

Kaj sad sa starim? Mogu to prodat ili kaj?
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 22:31   #1802
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nevjerojatno kakvi idioti rade u tom sada A1, ali već preko 2 tjedna se čeka dogovoreno produljenje ugovora. Nakon nekoliko poziva tim njihovim službama, odgovor je uvijek isti: vide u sustavu da je novi ugovor unijet, ali nije aktiviran, ne znaju zašto, ali su napravili požurnicu i biti će u roku 48h. I tako već nekoliko puta. U međuvremenu ugovor istekao i prebacila se tarifa na onu najskuplju bez ugovorne obaveze.

Odgovor A1: pričekajte prvi račun i onda pišite žalbu i tražite umanjenje računa.
Ovo ne može biti slučajno.
Imao sam stari ugovor do 01.12.2018.g
Meni su 09.11.2018. telefonski ponudili uvjete oko kojih smo se složili.
Dolazi ugovor koji nema veze sa dogovorenim.
Zovem, žalim se, lik mi kaže napisati će on prigovor za mene neka se strpim za odgovor.
Idu dani, ja zovem da pitam što je sa ugovorom, ne želim da mi prođe onaj rok od 14d za raskid bez preyebavanja, nazovem i kažem tako.
Stiže novi ugovor, ajde kao sada sve manje-više štima (iako nije sve kako smo dogovorili, tj. kako su reklamirali, ali ne da mi se opet zajebavati).
I taj ugovor stiže sa datumom 21.11.2018.g., kao sve oni uvažili, greška, isprike...
Početkom 12. mj. stiže račun na punu cijenu staroga ugovora (imao sam onih famoznih 50%), ja nazovem i kažem da mi stari ugovor još vrijedi...joooj da, da...greška, isprike, ništa se ne brinite, platite po starome i gotovo.
Danas mi stiže kombinirani račun na pola 12-og mjeseca, do 17.12. puni iznos stare tarife, a od 17. nova tarifa, kao proporcionalan iznos broju dana aktivnosti nove tarife, jasno sa punom cijenom najma dodoatnih uređaja, punom cijenom dodatnih paketa (umanjene ali iznos kao za čitav mjesec).
Zovem SZK; kažu oni u sustavu vide 17.12. kao datum produženja ugovora (?!).
Kažem imam ugovor pred sobom na 21.11., tada je produžen.
Kaže cura:" Eee, pa nejde to tako, sigurno ste potpisali tada (u 12.mj.), ugovor postaje važeći kada potpišete primitak pošte" (???!!!).
Ja joj lijepo citiram kako piše da je ugovor "sa danom 21.11., sklopljen preko sredstva daljinske komunikacije i valjan bez potpisa i bez pečata".
Kaže ajd' vi to lijepo kopirajte pa mailom ili poštom prigovor, samo na odgovor se čeka i do 2tj. (opet).

Znači ovako- mjesečno sam kao fizička osoba VIP-u do prošle godine za dvije pretplate mobilnih tarifa ostavljao oko 600kn (rate uređaja included), tv+internet do sada oko 190kn (sada i nešto više po novome ugovoru, no ja nikako da dočekam normalan račun da vidim koliko ), plus tri bonaša, znači brat-bratu još cca 200kn.
Milju mjesečno, dakle.
Skinuo sam jedan ugovor za mob 2018.g. jer su bili gamad kod produženja.
Skinuti ću i ovaj drugi čim istekne u 6mj. ove godine.
Bonaše sam odmah transferirao u drugi u mrežu.
A ovo im je i zadnji ugovor za tv+internet, proći će i ove dvije godine, a onda će se pridružiti tekom i optimi

....
Pitanje: šta je bolje za mene, da ih vijam putem maila ili pisane pošte?
Tj. kako putem pisma dokazati poslani sadržaj istoga, u slučaju da treba tražiti arbitražu treće strane, a da ne kompliciram sa ovjerama, odvjetnicima, sada odmah?
Jel' mail dosta?
Ona curica je nešto pričala da moram ovjeriti mail za komunikaciju, no pričala je i da moram vratiti potpisani primjerak ugovora, tako da...
Imao tko nešto slično?

P.S. Imam neodoljiv osjećaj da oni ovo rade namjerno, instruirana APP metoda.
Ne mogu vjerovati da se de facto stalno u obračunu stavki događaju "greške", naoko i letimično ako čitate sve je to o.k. (tarife se slično zovu), +pdv, +qrac palac i eto sume.
Ja vjerujem da cca svaki 20-ti lik to plati ne razmišljajući (neki gazda birca, neka firma i štatijaznam, deda neki...bubam sada) i eto njima preko noći fine zarade, a ostali se preyebavaju ovako kao ja žaleći se i istjerujući pravdu.
Nevjerojatno!

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 10.01.2019. u 22:41.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2019., 07:49   #1803
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
Green_FanBoy, taj stari ruter je sada tvoj i možeš ga slobodno prodati, ili držati u rezervi u slučaju da se novi pokvari.

Iznio bi mogućnost rada A1 mreže na tri frekvencije. Naime, na mom području aktivne su tri frekvencije od 800 Mhz od 1800 Mhz
i 2100 Mhz. Imam ruter ZTE MF286 koji ima mogućnost rada na 2 frekvencije. Kod mene je max jačina signala
/5 crtica- cca 80 dBm, SINR od 5-15/. Imam namjeru kupiti ruter Huawei b715s-23c /CAT 9/ koji ima mogućnost rada na tri frekvencije.
Zanima me što bi dobio na brzini i kvaliteti signala ako uzmem taj ruter.
Brzina mi već dvije godine ovdje u Rijeci ne pada ispod 30 Mbits i kreće se do max 55 Mbits.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 11.01.2019. u 12:26.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 10:10   #1804
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Izmjeriš brzinu na 2100 i za toliko će ti se povećati ukupna brzina. I pitanje je dali je A1 uključio CA3 800+1800+2100. I tele2 ima 1800 i 2100 ali nema uključen CA2 ne radi na dvije frekvencije.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 13:23   #1805
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Radi li netko ovdje na forumu mozda u a1 ?

Pokusavam ih dobiti na telefon danas u tri navrata (37min, 18min i 26min cekanja) ali telefon samo vise "svi nasi operateri su trenutno zauzeti, pricekajte......"

Meni se cini da to nije "sluzba za brigu o korisnicima" nego "sluzba koju boli briga za korisnike".

Na mailove odgovaraju kao da ih saljem postom, 5-10 dana prodje prije nego dobijem odgovor na e-mail. Uzas, od kad su se pretvorili u a1 sve gore i gore (mozda su smanjili place ili otpustili radnike?)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 10:58   #1806
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB... Banda kao i svi ostali.
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 11:02   #1807
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB... Banda kao i svi ostali.
A najbolje od svega je sto ovaj online brojac nesluzi nicemu, vremena na njemu nisu tocna niti se mozes po njemu ravnati/ulozir prigovor, ako zelis izlistanje prometa moras cekati tamo iduci mjesec nakon sto generiraju racun i pisati molbe/zahtjeve da ti poslaju izlistanje prometa koje onda mozes gladati i ne vrijedi ti nista jer nemas stvarno saznanje kad si potrosio promet posto se onilne brojac i njihov PDF/papirni ne slazu s vremenima .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 11:12   #1808
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Green_FanBoy, taj stari ruter je sada tvoj i možeš ga slobodno prodati, ili držati u rezervi u slučaju da se novi pokvari.

Iznio bi mogućnost rada A1 mreže na tri frekvencije. Naime, na mom području aktivne su tri frekvencije od 800 Mhz od 1800 Mhz
i 2100 Mhz. Imam ruter ZTE MF286 koji ima mogućnost rada na 2 frekvencije. Kod mene je max jačina signala
/5 crtica- cca 80 dBm, SINR od 5-15/. Imam namjeru kupiti ruter Huawei b715s-23c /CAT 9/ koji ima mogućnost rada na tri frekvencije.
Zanima me što bi dobio na brzini i kvaliteti signala ako uzmem taj ruter.
Brzina mi već dvije godine ovdje u Rijeci ne pada ispod 30 Mbits i kreće se do max 55 Mbits.
.

Koristim ga dalje, samo sam iz novog prebacil karticu, s tim Huawei crnim imam duplo veće brzine, nego s "novim" ZTE bijelim. Tak da sad "novi" stoji u kutiji... Jer na traženje "cat 6" routera, dobil još jedan cat 4..
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 11:23   #1809
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
U A1 nedaju CAT6, dobivaš samo CAT4. Ako sve naštimaš kako treba /i APN/ onda ne vidim razloga zašto bi bila brzina duplo veća kod crnog huawei /b310s-22a/ ako je na istom mjestu.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 12:45   #1810
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Huawei potegne do 50 mbita, ZTE neide preko 32. Cak ni u 5 sati u jutro. Kaj točno treba nastimavati? Trenutno nisam pri nofcima za vanjsku antenu, a i ovih 50 mbita mi je skroz oke.
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2019., 13:25   #1811
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB... Banda kao i svi ostali.

Nigdje u njihovom imenu ili reklami ne pise da su dobrotvorno drustvo.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 16:04   #1812
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Nakon 11 dana na A1, STARCI potrošili sve GB...

Mene zanima tko je Starcima sredio da koriste/imaju taj internet... Ti ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 17:49   #1813
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sto se tice prometa ja nisam nikad imao zamjerke, sve korektno. Tak da sumnjam da nisu potrosili. MaxTv, youtube, ovo ono, 100giga ode bez problema.

Gledao sam na jednom drugom forumu prosjecnu potrosnju potrosnju, recimo sat vremena 4k netflixa guta 6gb. Tako da 100gb ode brzo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 20:56   #1814
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Gdje skinuti zadnju verziju firm. za ZTE MF283 jer na A1 stranicama nikako ne mogu pronaći?


thx...
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 22:46   #1815
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
DXakle 12.12. prijavih da tv stb ne radi kako treba, da mu ne svijetli lampica i zenska kaze doci ce vam serviser , ok , nakon toga nista, ja opce ni ne gledam tv i danas nema slike, stb mrtav, ja zovem dakle proslo tocno mjesec dana, iz nekog razloga nije realizirano kazu oni, pa jebote kakva je to usluga, ma ne da su a1 nego su ž, uglavnom sad je nedjelja, ponedjeljak je zauzet, ma mrš, mislim da cu cekat kraj godine,mozda i necu , al bojim se da cu morat pobjec s bneta
EDIT:vidim da komentirate promet, pa sto postoji ogranicenje prometa, ja imam flat 3 u 1 paket doplata brzine do 150 i picim po prometu, nadam se da nema ogranicenja
  Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 23:32   #