Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2012., 21:49   #2371
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Da, isti u osnovi, ali s turbinom, s kompresorom i elektromotorom između i 126KS po litri. To zvuči kao recept za katastrofu.
Ma kakvim kompresorom i elektromotorom?
Odakle izvlačiš te stvari?

Motor je potpuno isti kao u 535d samo je tamo 1 mala turbina i 1 velika, a ovdje su 2 male turbine i 1 velika.
I ako za 3 godine testiranja i milijun kilometara, nije pravio probleme, neće ni sada kada je službeno vani
Btw, kao da 535d ima puno manje ks po litri...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 21:54   #2372
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Normalno da se ne kvare kad imaju okretnim momet kao prosjecni kamion od 20tona i jos na automatskom mjenjacu. Drugim rijecima ne stiscu se i ne muce se kao npr BMWov dvolitras u 520d. Za tog znam da nije mjerilo pouzdanosti i da ih zna bit po servisima.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2012., 21:58   #2373
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Normalno da se ne kvare kad imaju okretnim momet kao prosjecni kamion od 20tona i jos na automatskom mjenjacu. Drugim rijecima ne stiscu se i ne muce se kao npr BMWov dvolitras u 520d. Za tog znam da nije mjerilo pouzdanosti i da ih zna bit po servisima.
Ne muče se. Kolegica tu na tehničkom ima 2008.-u godinu, vozih se dosta puta u njemu, 150ks je sasvim dovoljno, auto ide fino, potrošnja je smiješna, i problema 0, niti jedan.
Kvare se kod kretena koji kupe 2.0d pa mu vade mast 24/7, a to neće niti jedan dizel podnest, ma kako dobar bio.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:00   #2374
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
ima par dana da sam vozio 520d(f10 na njega mislis?) i ja bogme nisam imao dojam da se sa ičim taj motor muči,dapače 185ks avtic jako ljepo ide

btw napokon prodah auto sutra dolazi kupac...godinu i pol u oglasniku al eto...nekako
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:06   #2375
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja sam radio za jednu NJemacku firmu, prije par god. koji su imali neku vrst kontrolora koji su nam svaki mj. dolazili u kontroli iz NJemacke bas sa 520d i jednim 525d. U dve god. koliko sam bio tamo, jednom je 525d bio na popravku a 520d je bio bar 3 puta koliko se sjecam. To su bila auti 3,4 godine stari vozeni 90% po autoputevima. Uvijek smo se veselili kad im je crko auto jer ne moramo glumit rad, red i disciplinu..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:08   #2376
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
ima par dana da sam vozio 520d(f10 na njega mislis?) i ja bogme nisam imao dojam da se sa ičim taj motor muči,dapače 185ks avtic jako ljepo ide

btw napokon prodah auto sutra dolazi kupac...godinu i pol u oglasniku al eto...nekako
E60 je od kolegice, 150ks. Ali ista stvar. Čini mi se da je problem kod ekipe kad sjedne u peticu koja je vrhunski zvučno izolirana, prilično velik automobil, a ekipa vozi ko zna šta manje i neizoliranije, pa onda nemaju dojam o brzinama koje automobil ostvaruje. Nije to sad 535d sa 300ks, ali i sa 150ks ostvaruje odlične performanse uz zavidno malu potrošnju.

Edit:
Magarac, prije par godina, i automobili stari 3,4 godine su e39, gdje je prva verzija 2.0d motora, sa 136ks, koji je samo bio osjetljiv na promjenu ulja...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:10   #2377
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
@magarac i šta je crkavalo?

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
E60 je od kolegice, 150ks. Ali ista stvar. Čini mi se da je problem kod ekipe kad sjedne u peticu koja je vrhunski zvučno izolirana, prilično velik automobil, a ekipa vozi ko zna šta manje i neizoliranije, pa onda nemaju dojam o brzinama koje automobil ostvaruje. Nije to sad 535d sa 300ks, ali i sa 150ks ostvaruje odlične performanse uz zavidno malu potrošnju.
njega vec treba vrtit da bi iso brzo a zna se kakvi su si dizel i okretaji...otje to otje
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:15   #2378
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Čini se kako će Audi imati laganu sezonu ove godine, sumnjam da će ih uspjeti ugroziti druge LMP1 momčadi.

Toyota ulazi u igru sa svojim bolidom. Već sam mislio da će Audiju bit predosadno ove godine



Zvuk je strava za jedan autić na struju
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 26.01.2012. u 22:56.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:16   #2379
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
E60 je od kolegice, 150ks. Ali ista stvar. Čini mi se da je problem kod ekipe kad sjedne u peticu koja je vrhunski zvučno izolirana, prilično velik automobil, a ekipa vozi ko zna šta manje i neizoliranije, pa onda nemaju dojam o brzinama koje automobil ostvaruje. Nije to sad 535d sa 300ks, ali i sa 150ks ostvaruje odlične performanse uz zavidno malu potrošnju.

Edit:
Magarac, prije par godina, i automobili stari 3,4 godine su e39, gdje je prva verzija 2.0d motora, sa 136ks, koji je samo bio osjetljiv na promjenu ulja...

Nije bio e39, nego predzadnji model, proslogodisnji model recimo 05 ili 06 godiste..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:20   #2380
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Nije bio e39, nego predzadnji model, proslogodisnji model recimo 05 ili 06 godiste..
Onda ne znam što bih ti rekao, frend mi radi u bmw-u u minhenu, baš na izradi mašina, ovog gore navedenog gledam svaki dan u pogonu, pa nije baš da se kvare.
Problem je što ih je premalo općenito na cesti, većinom su 530d, pa i ovo malo 520d što ima, ako se nešto uspije pokvarit, brzo dođe na loš glas, i ja sam stalno sprdam frendicu da što nije kupila 'pravog' bmw-a a ne taj 'poluproizvod' (redni šestak je jedino šta priznam kod bmw-a, po mogućnosti benzinac).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2012., 22:22   #2381
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Nije bio e39, nego predzadnji model, proslogodisnji model recimo 05 ili 06 godiste..

jel to neka državna tajna šta je rikavalo ?
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:30   #2382
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Je bas sam iso ispitivat nadredene svabe kaj im je otislo na autu.

To su bila ta dva auta, svaki je imao jednog koji su radili ogromne kilometraze. Glavni komentar je bio, koliko se sjecam da su vec stari a po nekim nasim mjerilima bas i nisu bili stari. Nisu to auti koji su kupljeni da se zadovolji neciji ego i da idu s njim na posao, nego auti koji mjesecno rade valjda 10tkm, posto su imali podruznice sirom Europe.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:34   #2383
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ja sam radio za jednu NJemacku firmu, prije par god. koji su imali neku vrst kontrolora koji su nam svaki mj. dolazili u kontroli iz NJemacke bas sa 520d i jednim 525d. U dve god. koliko sam bio tamo, jednom je 525d bio na popravku a 520d je bio bar 3 puta koliko se sjecam. To su bila auti 3,4 godine stari vozeni 90% po autoputevima. Uvijek smo se veselili kad im je crko auto jer ne moramo glumit rad, red i disciplinu..
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
jel to neka državna tajna šta je rikavalo ?
Baš je rikavalo, službeni automobil, sa ko zna koliko km prijeđenih, i 3x na popravku (možda i na redovnom servisu....) u 2 godine

Edit:
@Magarac - nisu to extra veliki kilometri ako su imali takve relacije putovanja. Imali smo svojedobno u ponudi iz jednog autosalona peugeot 307 hdi sa 400.000km, star manje od 2 god., vožen od strane trgovačkih putnika za neku njem. agenciju, samo unutar njemačke, ali relacije su bile Berlin-Minhen-Stutgart svaki dan, +sa strane šta uleti.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:39   #2384
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Ne znam o cemu ovdje ljudi pricaju. Posjedujem E90 318d sa 143KS i auto sasvim fino ide, na 100tkm dosad sam promijenio jednu zaruljicu. Ovdje se prica ko da su svi ulicni trkaci, kao ne moze se brzo vozit, ispod 10s do stotke i cruise od 190km/h @3000rpm mislim to je sporo ili sta?
Vozio sam sve konkurente i ovo je apsolutno najbolji drivetrain u kategoriji.
Da, ima primjeraka kojima su rikavale turbine jer ljudi ne kuze da se turbake ne moze tjerat ko vrag svog ćaću pa ga ne ohladit kako treba. I ovoliko snage i momenta nemam gdje iskoristiti na nasim cestama, a kamoli ove trolitarske mrcine. Za kvarove na ovim autima su iskljucivo krivi vlasnici, a u svakom zrnu ima kukolja. No, BMW za razliku od nekih, zbilja opsežno testira sve prije nego ide u prodaju
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:40   #2385
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Kakav servis. Svabi funkcioniraju malo drugacije od nas. Servis i sluzbeni put ne idu u istu recinicu. Zna se kad je redovni servis a kad je put. Imal sam zaduzen njihov kombi i takve torture sa kilometrima i troskovima nisam nigdje dozivo ni blizu a 8 godina sam radio po raznim firmama po terenu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:43   #2386
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
kako nemaš di iskoristiti?popularna "magistrala" ŽU-VK i tvoj sugrađanin sa žutom M3icom e46 nije najbrži
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:48   #2387
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zvuk je strava za jednog dizelaša na struju
TS030 ima 3,4 litreni benzinski V8 uz "KERS" kapaciteta 500 kJ, možda je greška u komunikaciji s moje strane, no Toyota je benzinac
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:48   #2388
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
kako nemaš di iskoristiti?popularna "magistrala" ŽU-VK i tvoj sugrađanin sa žutom M3icom e46 nije najbrži
Ja sam placam od svoje place i svoj auto i svoje kazne, i nije mi u interesu ista vise dati Milanovicu ak ne moram. A na toj cesti broj poginulih govori sam za sebe kakvih sve tipova tu ima. Ak mi se vozi brzo odem na autoput i bok.
Plus zna se kak se službeni auti voze, pogotovo u Njemačkoj, radio sam tamo vozio sam ih, vozili su me, i mogu reci da je cudo sta su ti auti u stanju izdrzati.
Pa onda kod nas ljudi uvezu te i takve aute i cude se kak se BMW pokvario
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:55   #2389
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
TS030 ima 3,4 litreni benzinski V8 uz "KERS" kapaciteta 500 kJ, možda je greška u komunikaciji s moje strane, no Toyota je benzinac

Da, imaš pravo. Uvijek me sjebe kad pročitam "petrol" i mislim da je dizel Nije mi engleski jača strana
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 13:35   #2390
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ma kakvim kompresorom i elektromotorom?
Odakle izvlačiš te stvari?

Motor je potpuno isti kao u 535d samo je tamo 1 mala turbina i 1 velika, a ovdje su 2 male turbine i 1 velika.
I ako za 3 godine testiranja i milijun kilometara, nije pravio probleme, neće ni sada kada je službeno vani
Btw, kao da 535d ima puno manje ks po litri...
http://www.tportal.hr/lifestyle/auto...tri-turbo.html
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 14:36   #2391
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Pretekao si me....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 15:49   #2392
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
I kakve to ima veze sa motorom o kojem smo mi razgovarali????
Ajde prvo bar shvatite razliku između nečeg što je već u pogonu, i nečeg o čemu kruže glasine, na zamisli, tportalu, da se razvija....

"The M Performance TwinPower Turbo inline 6-cylinder diesel engine combines common rail direct injection and three-stage turbocharging with variable turbine geometry. It has a capacity of 2,993 cc, delivering a peak output of 280 kW/381 bhp. The new diesel engine thus achieves a specific output of 93.6 kW/127.3 bhp per litre of capacity. No less impressive is the maximum torque of 740 Newton metres, fully available from an engine speed of just 2,000 rpm. Spontaneous response characteristics combined with a high output and high revving properties make for a driving experience which surpasses virtually anything previously possible with a diesel engine. Another important facet bears out the quality of the engine: in relation to the maximum available output and fuel consumption, the new diesel engine boasts the best efficiency figures ever seen in a serial production engine of this type. Never has such a low level of fuel consumption been available with such high performance. "

Izvor:
http://www.m-power.com/_open/b/varlink1.jsp?lang=en
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 20:33   #2393
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Evo izgleda dolazi kraj uzimanju auta na firmu da se izbjegne porez
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 22:31   #2394
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
ja bih se složio sa ovom odlukom...možda sam u krivu ali tako razmisljam

po meni nekih 20%(velike firme) auta koji su na firmu oni to stvarno i jesu tj za to se i koriste,a ovi ostali firmaši(male firme cca par zaposlenih) svi voze u osobne potrebe,niti to tko kontrolira niti išta(nije da imam išta protiv toga,nek se ljudi snalaze ali tako je)..

ili da su napravili da npr bubam firme sa preko 100 zaposlenih imaju pravo a ovi manji ne..onda bi to bilo realno..

a o reprezentaciji da ne pricam...to je odavno trebalo ukinuti
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 16:31   #2395
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
ja bih se složio sa ovom odlukom...možda sam u krivu ali tako razmisljam

po meni nekih 20%(velike firme) auta koji su na firmu oni to stvarno i jesu tj za to se i koriste,a ovi ostali firmaši(male firme cca par zaposlenih) svi voze u osobne potrebe,niti to tko kontrolira niti išta(nije da imam išta protiv toga,nek se ljudi snalaze ali tako je)..

ili da su napravili da npr bubam firme sa preko 100 zaposlenih imaju pravo a ovi manji ne..onda bi to bilo realno..

a o reprezentaciji da ne pricam...to je odavno trebalo ukinuti
To je glupost, mali poduzetnici većinom koriste auto za potrebe firme, onih 70% je realno.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2012., 20:44   #2396
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 21:47   #2397
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
northeus je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 21:54   #2398
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor northeus Pregled postova
GTR je modan, guglaj Switzer P800
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 22:02   #2399
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
northeus je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 22:34   #2400
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Za novce koliko košta GTR niko na svijetu ne može napraviti igračku sličnih karakteristika. Čak mislim da još nisu izvukli sve od moguće snage. GTR je po meni vrlo uspješan sportski model.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na