Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2013., 08:44   #4861
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Mislim da netrebaš brinuti.....imaš potvrdu da si ga htio vratiti 3 dan i još su ti potvrdili iz HTC-a da trebaš dobiti novi.....

Tako da se sa time javis u Agram i trebali bi odobriti zamijenu....
Iako mislim da potvrda iz HTC ima vecu tezinu od biločeg drugog.....




p.s Meni je frend odnio ajfon pod garancijom u tcom i čekao je vise od 45 dana na zamjenu....nakon toga je dobio vidno korišteni ajfon koji je malo kvrckao (kao da se nesto odlomilo unutra) i taj isti dan se vratio i zahtjevao novi uređaj iz kutije.....iako je bilo u prvih 7 dana žena u tcomu mu je rekla da tih 7 dana vrijedi za sve osim za ajfon...lolčina...tek kad joj je frend rekao da mu pokaže di to pise je dobio novi iz kutije.....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 09:50   #4862
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
p.s Meni je frend odnio ajfon pod garancijom u tcom i čekao je vise od 45 dana na zamjenu
To je u redu i to je normalna procedura.
Jedna stvar je ako t-centar, agram servis ili HTC imaju neki svoj interni pravilnik, ali zakonski, procedura je da ti vracas neispravan proizvod u trgovinu i ide postupak reklamacije koja se mora rijesiti u razumnom roku.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:11   #4863
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
To je u redu i to je normalna procedura.
Jedna stvar je ako t-centar, agram servis ili HTC imaju neki svoj interni pravilnik, ali zakonski, procedura je da ti vracas neispravan proizvod u trgovinu i ide postupak reklamacije koja se mora rijesiti u razumnom roku.
Sve 5, ali meni nije normalno čekati skoro 2 mjeseca mobitel sa servisa....pa titanik je potonuo u 3 sata..o čem mi pričamo....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:16   #4864
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Mislim da netrebaš brinuti.....imaš potvrdu da si ga htio vratiti 3 dan i još su ti potvrdili iz HTC-a da trebaš dobiti novi....
Ovo je jako upitno, proizvođač rijetko ima pravo odlučivanja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:26   #4865
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
@master_hrc
45 dana je normalno. Nažalost, u Zakonu nigdje ne piše konkretan broj već navode 'razuman rok' što znači da ovisiš o onome što je prodavač propisao u svojim dokumentima.

@iggy
Da nisi mislio prodavač?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:33   #4866
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@master_hrc
45 dana je normalno. Nažalost, u Zakonu nigdje ne piše konkretan broj već navode 'razuman rok' što znači da ovisiš o onome što je prodavač propisao u svojim dokumentima.
Ni približno. Nosilac jamstva se može obavezati po jamstvenim listovima (zato obično stavljaju 15 do 45 dana), ali razuman rok može definirati samo sud i donekle DI.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@iggy
Da nisi mislio prodavač?
Ne, proizvođač.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 11:01   #4867
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sve 5, ali meni nije normalno čekati skoro 2 mjeseca mobitel sa servisa....pa titanik je potonuo u 3 sata..o čem mi pričamo....
Ovo mi je uljepšalo dan, mislim da ću koristiti tu izreku kada budem nešto nosio na garanciju i budem imao problema, ™
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 11:13   #4868
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ovo mi je uljepšalo dan, mislim da ću koristiti tu izreku kada budem nešto nosio na garanciju i budem imao problema, ™
Meni je bezveze - koliko im je trebalo da ga (Titanic) dovedu u normalno stanje?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 12:40   #4869
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Meni je bezveze - koliko im je trebalo da ga (Titanic) dovedu u normalno stanje?
Vidim praviš se pametnjaković umjesto da se koliko toliko složimo da je više od 45 dana čekanja mobitela ful pretjerano....bez obzira kaj piše u zakonu...
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 13:05   #4870
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ne vidim razlog zašto bi se moj trebao slat serviseru da se popravi u razumnom roku, kad nije softverska greška, kaj će ga na servisu ravnat peglom?

Evo da javim situaciju.
Došao danas u Agram servis, gdje su oni rekli da ja nisam mogao osobno doći ( u t centru su rekli da mogu) već da sam trebao uređaj ostaviti u t centru, da ga oni prosljeđuju servisu, i da onda servis odobrava zamjenu.

Pošto sam već bio u servisu, bilo mi je glupo ići do centra i čekati da oni pošalju , šef servisa je nazvao t com.
Otišao sam u t centar, i tamo su na licu mjesta odobrili zamjenu uređaja ( i to im je kao mimo procedure ). Čekao sam sat i pol dok im nova tura uređaja nije stigla sa cityekspresom.

Stigla su im samo dva ("jaka neka firma taj t-com"). Od toga je jedan bio u gorem stanju od mog , drugi bar nije bio savijen, te su zvučnici manje zijevali, pa sam ga uzeo u zamijenu. Dobio novu kutiju, novo jamstvo i sve u kutiji.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 13:13   #4871
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Stigla su im samo dva ("jaka neka firma taj t-com"). Od toga je jedan bio u gorem stanju od mog , drugi bar nije bio savijen, te su zvučnici manje zijevali, pa sam ga uzeo u zamijenu. Dobio novu kutiju, novo jamstvo i sve u kutiji.
Kako novi mobiteli mogu doći u takvom stanju? Ti govoriš o 3 mobitela, od čega su 2 užasna, i jedan li la ?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 13:33   #4872
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
A čuj, to su baš sitnice, nebih uopće išao mijenjati da je samo do zvučnika, ali ekran je bio savijen. da se preći preko toga, ali ne kada se radi o mobu od 5500 kn.

Očito im ove prve serije mobitela nisu dobre :/ Moj je proizveden 26/4 za češko tržište ak se ne varam. Tako da ako ce ga neko kupovati, neka upiše IMEI i S/N na ovaj link (http://219.80.249.25/IMEIQuery/IMEIQuery.aspx?ct=zh-CN) i provjeri kad je napravljen, također, navodno je na onim mobitelima koji imaju S/N: SH33 pa nadalje, ispravljeno nešto, makar je moj SH34 .
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 14:32   #4873
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nije napravljen za češko tržište, već HTC ima tamo svoju centralu za ovaj dio Europe. Tamo dolaze svi, a onda im oni stavljaju određeni firmware vezan za lokalni ISP.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 17:25   #4874
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vidim praviš se pametnjaković umjesto da se koliko toliko složimo da je više od 45 dana čekanja mobitela ful pretjerano....bez obzira kaj piše u zakonu...
Zakon ne može definirati rok popravka svakog uređaja. S druge strane, pitanje je kako se servis obavlja.
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ne vidim razlog zašto bi se moj trebao slat serviseru da se popravi u razumnom roku, kad nije softverska greška, kaj će ga na servisu ravnat peglom?
A možda postoje načini popravka. Zamjena je jako "nepopularan" model popravka za servise.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 20:39   #4875
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ne vidim razlog zašto bi se moj trebao slat serviseru da se popravi u razumnom roku, kad nije softverska greška, kaj će ga na servisu ravnat peglom?

Evo da javim situaciju.
Došao danas u Agram servis, gdje su oni rekli da ja nisam mogao osobno doći ( u t centru su rekli da mogu) već da sam trebao uređaj ostaviti u t centru, da ga oni prosljeđuju servisu, i da onda servis odobrava zamjenu.

Pošto sam već bio u servisu, bilo mi je glupo ići do centra i čekati da oni pošalju , šef servisa je nazvao t com.
Otišao sam u t centar, i tamo su na licu mjesta odobrili zamjenu uređaja ( i to im je kao mimo procedure ). Čekao sam sat i pol dok im nova tura uređaja nije stigla sa cityekspresom.

Stigla su im samo dva ("jaka neka firma taj t-com"). Od toga je jedan bio u gorem stanju od mog , drugi bar nije bio savijen, te su zvučnici manje zijevali, pa sam ga uzeo u zamijenu. Dobio novu kutiju, novo jamstvo i sve u kutiji.

Sorry, nisam mogel izdržat da ovo ne stavim : http://hdportal.eu/hd_vijesti/samsun...es-2013-sajmu/

__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je online   Reply With Quote