Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2021., 18:22   #91
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Nisam siguran dal je odgovarajuci pdf,ali situacija je sljedeca.
Kolega treba novi komp ali sa 32 bitnim winsima radi knjigovodstvenog programa.
Kakva je procedura sa virtualkama,te uopce neznam ni kako postaviti pitanje.
On treba raditi u programu,a na meni je da mu to omogucim,pa me zanimaju upute/smjernice...
Tnx
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 18:34   #92
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Kakav printer ima? Ako je mrežni to je najbolje, ostalo nebi trebalo biti problema složiti. Ako je usb, onda može biti problem, ako je slučajno iglični s paralelnim portom, onda ćeš sigurno imati problema.

Hyper-V je ok i najlakše ti je ako imaš već windowse i nemaš nekog opskurnog hardvera. Imaš virtualbox, on ima neki passtrough ak se sjećam. VMWare je tu najjači ali neznam kakva je situacija s licencama.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 20.01.2021. u 18:40.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2021., 18:52   #93
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 242
virtualiziraj fizicku masinu i u virtual box, ili ako je opcija linux onda qemu+kvm
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 19:37   #94
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
U najgorem slucaju bude na usb prebacio ono potrebno za printanje.
Ima neki step by step guide?
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:25   #95
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Imas hrpu na youtubeu hrpu tutoriala.

Ukratko, u biosu provjeris dal je omogucena virtualizacija. Pa u control panelu ides add or remove windows components, nadjes hyper-v, stavis kvacicu, i finish. Malo traje. Restart.

Nadjes hyperv, otvoris konzolu. Prvo kreiras virtual switch. Das mu ime, odaberes external i odaberes karticu s kojom komp ide van. Finish.

Onda ides new machine il kak vec pise. Odaberes koliko memorije hoces, koji virtualni switch, odaberes velicinu diska i gdje zelis da bude. Pod instalacijske opcije odaberes iso file koji si pripremio prije. Finish.
Mozes odma, mozes kasnije, desni klik setings i dodaj si jos koju jezgru. Sejvas. Desni klik opet i Connect.

Kad ti se otvori prozor, stisnes zeleni gumb Start. Pocet ce ti se bootat windowsi. Ostalo je sve isto.
Mozda sam koji detalj propustio, pisem s mobitela na pamet.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:28   #96
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Imas hrpu na youtubeu hrpu tutoriala.

Ukratko, u biosu provjeris dal je omogucena virtualizacija. Pa u control panelu ides add or remove windows components, nadjes hyper-v, stavis kvacicu, i finish. Malo traje. Restart.

Nadjes hyperv, otvoris konzolu. Prvo kreiras virtual switch. Das mu ime, odaberes external i odaberes karticu s kojom komp ide van. Finish.
HyperV je malo prekompliciran za ovo sto mu treba, Virtualbox bi bio idealan za njegov slucaj...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:41   #97
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Neznam, susteo sam se dvaput s virtualboxom tako da nemam iskustva. Vjerujem da moze i u njemu sve odraditi

Nema sta biti komplicirano, treba mu osnovno i to je next next finish i u hyperVu
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:45   #98
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Za početnika su VirtualBox i VMware Player (1 - 2) jednostavniji za podesiti, mada je na kraju tak svejedno, samo ovisi kaj od spomenutog mu bolje odgovara.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 21:17   #99
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Za početnika su VirtualBox i VMware Player (1 - 2) jednostavniji za podesiti, mada je na kraju tak svejedno, samo ovisi kaj od spomenutog mu bolje odgovara.
Ovo, a dobiješ i seamless mode pa skoro ni ne kužiš da virtualka radi u pozadini.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 23:06   #100
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Hvala ljudi,morat cu to isprobati da vidim kako radi,nikad se nisam time susretao.
Jos mi je zesce da ti knjigovodstveni programi ne prate noviji hardware.
Valjda bi masina sa win98 bila najbolje rjesenje.
komer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2021., 23:10   #101
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Možda, ali onda imaš zajebanciju s hardverom + backup. Na ovaj način kroz VM, pod uvjetom da taj program proradi, lako kasnije seliš VM backup na druge strojeve, ako se desi havarija.

U svakom slučaju, provjeriš kakvi su preduvjeti za program, pa onda lako složiš 32-bit Windows 7 ili XP VM, ako bude trebalo i Windows 98.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 12:52   #102
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Najskloniji sam 7ici.samo onda moramo na stariji hardwer,iako nije to cak ni problem.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 22:58   #103
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
kako najlakše dignuti virtualnu 10ku, i da mogu spojit webcam da funkcionira na njoj?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 23:06   #104
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Na jedan od ovih prije spomenutih načina, ovisi kaj ti je lakše i brže, a onda samo dodaš novi USB uređaj, tj. web kameru i provjeriš da li radi propuštanje videa.

Primjera radi, VMware Player te odmah prilikom priključivanja bilo kakve periferije (na glavni host PC) pita da li hoćeš dopustiti virtualnoj mašini pristup i zapravo nemaš nekog dodatnog posla oko toga.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 23:25   #105
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
odlično, svaka čast.. probam s virtual boxom.. vidim ima na yt kako isntalirati win10 i sve ostalo..
vmware, on je besplatan ili se plaća?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 23:31   #106
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Besplatan je VMware Player za osobnu upotrebu, pogotovo za isprobavanje, a nudi sve kaj trebaš.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 11:23   #107
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Meni osobno je Hyper-V jednostavniji od VirtualBoxa i puno stabilniji. Ako dižeš Windows XP/7/8/10 virtualku na Win10 bare metalu daleko najbolji izbor je Hyper-V.

Sa Hyper-V nikad problema osim kad prilikom prvog pokretanja Virtual switch odluči zezat. M$ to nije u stanju popraviti da im život ovisi o tome. Do danas nisam skužio zašto to radi i u kojim situacijama. Ako je netko skužio, please let me know.

Sa VirtualBoxom sam imao velikih problema od raznoraznih rušenja do gubitka podataka. To je IMO virtualizacija za isprobavanje i zezanje. Nikako to ne bi imao u produkciji pogotovo za financije.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 14:54   #108
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
ne radi mi kamera.. prepozna ju kad odem na usb i kliknem na popis usb uređaja, instaliram software, ali nema slike.. postoje li neke dodatne usb opcije koje trebam uključiti?

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Besplatan je VMware Player za osobnu upotrebu, pogotovo za isprobavanje, a nudi sve kaj trebaš.
thx, pogubio sam se na njihovoj stranici, nisam znao šta trebam skinit a da je za džabe


edit: našao rješenje
https://scribles.net/using-webcam-in...-windows-host/

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 22.01.2021. u 15:07.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 14:58   #109
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Gledam, čitam, probam.
I da odmah odg kolegi koji pita pa kako tek sada a ne 98-e?
Tek sada ima potrebe za ovime.

Jutros sam probao VirtualBox na svojoj konfi (pod moj komp) sa XP-om i to radi poprilično sporo.
Dodijelio sam 2gb RAM i 2 jezgre, stavio to na SSD ako to uopće igra ikakvu ulogu.
Nekakvi savjeti možda?

Probam još VMware Player i HyperV popodne.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 16:04   #110
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Ne bi trebalo biti sporo, jedino, ako ti fale ove VirtualBox Extension Pack opcije ko u prijašnjem slučaju, tj. post prije tvojeg. SSD je svakak dobra podloga za bilo koji VM, tak da tu nemaš brige.

Probaj još i VMware Player, samo prije toga (za svaki slučaj) deinstaliraj VirtualBox da se ne pokolju dva rješenja. Jesi uključil virtualizaciju (SVM Mode Enabled) u samom BIOS-u?
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 16:21   #111
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ne bi trebalo biti sporo, jedino, ako ti fale ove VirtualBox Extension Pack opcije ko u prijašnjem slučaju, tj. post prije tvojeg. SSD je svakak dobra podloga za bilo koji VM, tak da tu nemaš brige.

Probaj još i VMware Player, samo prije toga (za svaki slučaj) deinstaliraj VirtualBox da se ne pokolju dva rješenja. Jesi uključil virtualizaciju (SVM Mode Enabled) u samom BIOS-u?
Uključeno je da u BIOSu, dodao sam i extenzije(VirtualBox 6.1.18 Oracle VM VirtualBox Extension Pack). Jel moguće da je ovo optimizirano za Intel?
Kužim da sporo radi jer sam imao prilike probati već gotovu virtualku na jednom poslovnom laptopu i tamo je to radilo kao lokalni OS, doduše ako se sjaćam bila je riječ o VMware. A lap je neki prosjek, 4/8 intel (coffe lake) sa 8gb ram i SSD.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 16:42   #112
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Ne bi trebalo biti razlike, jer ja sam sve svoje virtualne mašine s prijašnjeg Haswella na kojem su orginal bile kreirane, samo prebacil dalje na Ryzen, tak da ko zna kaj se događa.

Također na službenom laptopu (Core i5-7200U 2C/4T) imam tri-četiri mašine, pa rade bez nekih problema ili znakova usporenosti. Ništ, provjeri kakva je situacija s VMware Playerom.

I prilikom kreiranja virtualnog diska za VM, odaberi single-file vritual disk/drive, jer multiple-files opcija zna biti uzrok usporenosti.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 02.04.2021. u 17:38.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 19:56   #113
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
Da nisu slucajno neke VT-nesto ekstenzije iskljucene u biosu?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 21:02   #114
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Ne ne sve 5, neznaje je u pitanju.
Krenuo sam prvo samo to čudo instalirati napamet bez da sam pogledao ikakav tut.
Pa sam otkrio da mi je dovoljno označit Enabled Nested VT-x/AMD-V.
Onda gledam zašto je display nikakav tj imam samo 4:3 rezolucije, pa kaže klikni na ''Insert Guest Additions CD'' i instaliraj. Opa došao display, ali se sav skrši kad uđem u FS, ali kad pređem mišom preko prozora, vrati se normalan display. E onda je još ostalo upogonit LAN.
Svašta nešto proba, a svi preporučuju odabir ''Bridged adapter'' i onda odabir pravog adaptera, međutim to ne radi. E onda sam našao da na svom wifi sticku moram shareat konekciju na VB LAN adapter i pustit onu defaultnu postavku NAT i sada ima i neta.
Odabrao sam dinamički HDD od 20gb što je mislim dovoljno za W7 i reko idem probate updateat...javlja nema mjesta. Kad na gostu odem na HDD, kaže available space 0 bytes. Googlam dalje... a može i netko uletit.
EDIT: A baš sam panj...zab sam na swap file.
Metodom pokušaja i promašaja ću nešto i postić na kraju.

Ovo čisto sada malo isprobavam, da skužim barem neke osnove virtualki, VDI je sličan?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 21:18   #115
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Da, sličan je VDI, tj. također se radi o virtualiziranim okolinama, odnosno radnim stanicama, pa im klijenti mogu lokalno ili remote pristupiti za koje već potrebe. Kaj se tvojeg slučaja tiče, neovisno da li ideš prek VirtualBoxa ili VMware Playera, za kućna isprobavanja je NAT sasvim dosta, dok veličinu virtualnih diskova složiš po potrebi, tj. ovisno o operativnom sustavu, a opet da ne bude na knap, mada 50GB je i previše za većinu Linux i Windows opcija. Isto tak uvijek (za početak) odabereš single-file instance za VM disk, pa si bez brige, dok dinamičke opcije proširivanja lako kasnije isprobaš. VirtualBox koristi Extension Pack i Guest Edition dodatke za dodatne napredne mogućnosti unutar VM-a, dok VMware Player ima svoje VMware Tools, pa ih svakak instaliraj za sve virtualne mašine.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 02.04.2021. u 21:25.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 21:27   #116
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, sličan je VDI, tj. također se radi o virtualiziranim okolinama, odnosno radnim stanicama, pa im klijenti mogu lokalno ili remote pristupiti za koje već potrebe. Kaj se tvojeg slučaja tiče, neovisno da li ideš prek VirtualBoxa ili VMware Playera, za kućna isprobavanja je NAT sasvim dosta, dok veličinu virtualnih diskova složiš po potrebi, tj. ovisno o operativnom sustavu, a opet da ne bude na knap, mada 50GB je i previše za većinu Linux i Windows opcija. Isto tak uvijek (za početak) odabereš single-file instance za VM disk, pa si bez brige, dok dinamičke opcije proširivanja lako kasnije isprobaš. VirualBox koristi Extension Pack i Guest Edition dodatke za dodatne napredne mogućnosti unutar VM-a, dok VMware Player ima svoje VMware Tools, pa ih svakak instaliraj za sve virtualne mašine.
Eh da, nisam se dobro izrazio, VDI se slično kreira, upravlja njime?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 21:36   #117
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Da, ali iza toga se krije poprilična infrastruktura, s tim da korisnici moraju imati nekakvo thin-client (1 - 2) računalo da se uopće mogu spojiti na virtualno okruženje, pa onda od tamo odraditi kaj već trebaju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 22:16   #118
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
VDI je super dok ne padne server. Ili dok Windoze ne ažuriraju. Onda je svima sve palo
Još nisam naletio na nekoga tko je bio sretan s VDI riješenjima in the long run.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 22:57   #119
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
VDI je super dok ne padne server. Ili dok Windoze ne ažuriraju. Onda je svima sve palo
Još nisam naletio na nekoga tko je bio sretan s VDI riješenjima in the long run.
Koristim Amazon Workspaces za posao vec valjda 6-7 godina i ne sjecam se da sam imao problema tog tipa... Ima tu nekih bugova, ali u pravilu sve radi, bitno je samo koristiti PCoIP protokol, jer WPS je njesra zesce...

Generalno - ja sam presretan sa Amazon Workspaces... Sa ostalim VDI rjesenjima nisam bas imao posla tako da ne bih mogao puno reci o tome...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 22:59   #120
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, ali iza toga se krije poprilična infrastruktura, s tim da korisnici moraju imati nekakvo thin-client (1 - 2) računalo da se uopće mogu spojiti na virtualno okruženje, pa onda od tamo odraditi kaj već trebaju.
Zapravo ne moraju imati thin-clients... Ukratko, za spajanje se koristi neki remote desktop protokol, oces Citrix, oces PCoIP, oces RDP, oces WSP... Fora je da se mozes spajati sa bilokojeg uredjaja - komp (laptop, desktop, thinclient), tablet ili mobitel...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na