Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2007., 22:36   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Virtualizacija - info, how-to, pitanja, savjeti, problemi...

Poceo sam se malo igrati sa virtualizacijom. Program sam pronasao na stranici https://www.vmware.com/ . Workstation izdanje umjesto servera jer sam skuzio da mi vise pruza workstation.

Dok server pruza daljinsko upravljanje putem web sucelja i auto boot virtualne slike prilikom boota racunala, fali mu dosta opcija koje su po meni jako bitne, poput kloniranja imagea itd.

Takoder postoje drugi programi poput Virtual PC 2007 od Microsofta, Virtual Boxa ali vjerujte mi wmware je najbolji.

Za one koji neznaju sto je virtualizacija najgluplje receno buduci da sam i ja proprilicno glup sto se virtualizacije tice mozete u jednom trenutku imati pokrenuto vise operativnih sustava na vasem racunalu. Te ih koristiti za programe ili testiranje programa, pa ih jednostavno izbrisete itd....

E sad zasto sam otvorio ovu temu. Volio bih da netko tko koristi virtualizaciju vec na svojim racunalima napise nesto o tome tako da i mi ostali nesto naucimo.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 23:49   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Slično kao i ti, koristim VMWare. Za što ? Najčešće za isprobavanje Linuxa i učenje polagano u njima...

No mogućnosti su ogromne, od emulacije raznoraznih file server, web server OS-ova. Primjena je stvarno puno i mogućnosti je puno, ali moji dometi su testiranje raznih Linuxa i učenje (linux i google pod ruku ) o dotičnom.

No, svakako je važno imati što više RAM-a i dobar proc...

EDIT:
Nisam napisal niš pametnog, jer eto - znam o tome koliko i ti i samo ono kaj su pisali na forumu ovdje i eventualno kaj sam malo prosurfao na netu.
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2007., 23:57   #3
Mr. NiceGuy
Premium
 
Mr. NiceGuy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Vukovar
Postovi: 136
Odnedavno sam se i ja počeo igrati sa VMwareom. Kao host OS mi služi Win XP, a za sada imam jedno virtualno računalo sa Debian+Apache+Postgresql.

Uglavnom, za ono što ja radim (programiranje, upoznavanje sa samim sustavom), stvar je izvrsna. Što prije nisam naišao na VMware? Izbjegao bi svu onu zaj*** sa particioniranjem i dual bootom. Što se tiče neke ozbiljnije primjene, ne bih znao koliko se virtualizacija koristi.

Evo i jedne teme s drugog foruma, vezano uz virtualizaciju: ES
__________________
Ahhh, what an awful dream. Ones and zeroes everywhere... and I thought I saw a two.
It was just a dream, Bender. There's no such thing as two.
Mr. NiceGuy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 13:58   #4
dzad
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
virtualizacija sama po sebi nema neku primjenu na jednom lokalnom računalu za privatne potrebe osim što je jako zgodna za učenje i upoznavanje drugih os-ova.

po meni daleko najbolja upotreba dolazi na području serverskih os-ova jer na jednom serveru digneš još par koji mogu imati različite namjene. dobiješ na jednom fizičkom serveru više virtualnih kod kojih ni ne primjetiš razliku u odnosu na fizičke. naravno, dok sve to fizički server stiže isprocesirati.

meni je dobro došla da se malo upoznam s Vistom, a i da dalje ostnaem na xp-u. sad si baš planiram nadograditi komp pa si instalirati longhorn i još po koju virtulanu mašnicu pa se malo zafrkavati s time. za učenje jako dobro
dzad je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 15:34   #5
bundalovd
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 15
Pozdrav svima.

Žao mi je što se na ovoj temi nije malo više radilo. VMware je vjerovatno najbolji software za virtulizaciju kako na end-user nivou tako i na enterprise nivou. Radim u takvom okruženju. Koristimo vSphere Environment sa ESXi 4.1 hypervisorom. Moram Vam priznati da je VMware stvarno za ogroman korak ispred Microsoft-a i Citrix-a.
Malo su pokvarili svoju reputaciju sa licenciranjem software u VMware vSphere 5 jer su digli cijene za 2-3 puta... Ali se polako ispravljaju i najvjerovatnije će sve doći na staro.
Microsoft i Citrix su veliki konkurenti i čisto sumnjam da će VMware pustiti da druge firme uzmu veliki dio kolača koji se zove Cloud.
Ukoliko imate pitanja u vezi sa virtualizacijom ili sa VMware-om, na rapolaganju sam Vam

S poštovanjem,

Vladimir
bundalovd je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2011., 01:20   #6
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Hardveraj je toliko napredovao a software ga tako lose prati da je virtualizacija dosla ko s neba. Kucne konfiguracije ipak nisu toliko sklone nekim velikim virtualizacijskim iskoracima no poslovna okruzenja su tako jako napredovala da je to neopisivo.
Toliko stvari se nekada radilo satima cak i danima danas se radi klikom misa. Fakat, svaka cast VM-u koji je ovo ipak prvi popularizirao.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 13:27   #7
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Da ne otvaram novu temu, pitati ću ovdje. Dakle, ovaj vSphere Workstation, jel se on instalira direktno na hardware takoreći, ko neki međuoperacijski sustav na kojeg se onda dodaju ostali sustavi, ili je prvo taj alat instalira u neki domaćinski os tipa Windowse, i onda se unutar tog alata instaliraju dalje po vlastitim željama os-ovi ?
Getriba je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 15:52   #8
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
vsphere je kao baza za sve ostalo i lijepo ima uključen administracijski sustav.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 16:24   #9
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Samo treba pripazit malo na kompatibilnost hardware-a. AKo ima drivere za neke stvari, onda rade, ali ako nema, nema šanse da natjeraš nepodržani hw da radi.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 17:08   #10
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Getriba Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, pitati ću ovdje. Dakle, ovaj vSphere Workstation, jel se on instalira direktno na hardware takoreći, ko neki međuoperacijski sustav na kojeg se onda dodaju ostali sustavi, ili je prvo taj alat instalira u neki domaćinski os tipa Windowse, i onda se unutar tog alata instaliraju dalje po vlastitim željama os-ovi ?

VSphere Workstation kao proizvod ne postoji. Postoje VMware vSphere i VMWare Workstation. Odaberi proizvod.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 17:58   #11
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Za virtualizaciju koristim kvn ( kernel virtual machine ) koj je stvarno odličan te povremeno virtualbox ali binary jer ose nema neke stvari koje mi trebaju. Virtualizaciju ne koristim kao većina za virtualiziranje u učenje linuxa već suprotno, za virtualizaciju windows. Jednostavnije mi je dignuti win u virtualki i kad mi netrebaju ili kad mi dop***e ih ugasiti i dalje imati arch ili openbsd, ovisno na kojem sam kompu.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2015., 12:36   #12
Taman5ipol
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varazdin
Postovi: 3
Pozz, jest stari post, al me zanima dal ima koja virtualizacija servera, al da radi na linuxu ?
p.s. eventualno sam tu potrazio pomoc, ali cekam odgovor; virtualizacija servera

Zadnje izmijenjeno od: Taman5ipol. 17.03.2015. u 10:26.
Taman5ipol je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2015., 22:40   #13
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Taman5ipol Pregled postova
Pozz, jest stari post, al me zanima dal ima koja virtualizacija servera, al da radi na linuxu ?
???
U kom smislu? Imaš VMware workstation na linuxu, ali što točno želiš?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 10:25   #14
Taman5ipol
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varazdin
Postovi: 3
mini mrežu od 3 računala i jednog servera da napravim.. al nestabilno mi radi u tome.. zasto?
Taman5ipol je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 10:35   #15
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Taman5ipol Pregled postova
mini mrežu od 3 računala i jednog servera da napravim.. al nestabilno mi radi u tome.. zasto?
Ajmo ispočetka:

1. Želiš kakvu vrstu hypervisora,
2. Koliko virtualki,
3. Koji su dodatni zahtjevi za rad?

4 VM-a - iliti, jedan VM kao server a tri kao radne stanice nije problem složiti u ničemu. Pitanje je što je to nestabilno?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 02:35   #16
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Ne kuzim... Kolko godina imaju ljudi koji danas otkrivaju VMware koji postoji jos od 1998?

No dobro, ukratko... Virtualizacijom iskoristavate neiskoristene resurse racunala na nacin da istovremeno ganjate nekoliko OS-ova... Nije ovaj koncept nista nov, koristio se jos 50ih godina proslog stoljeca na mainframe racunalima (oni veliki IBMovi)...

Ono sto je bitno kod virtualizacije je da u potpunosti cinimo aplikacijsko okruzenje neovisno o promjenama u hardveru... Dakle, ako imas nekakvu aplikaciju koju naganjas u nekoj virtualnoj masini koja vrti Windows XP, i to se vrtilo recimo na 10 godina starom Pentiumu, danas ta ista virtualka moze raditi na Core i7 jedno valjda 20 puta brze, bez da si morao ijedan driver u njoj zamijeniti ili reinstalirati OS... Kod nekih naprednijih virtualizacijskih sustava je moguce nadogradnju hardvera odraditi bez gasenja ijedne virtualne masine (bitno kod kriticnih aplikacija - npr. nije bas fora da ne mozes u ducanu platiti racun jer netko u server sali radi upgrade servera i mora reinstalirati OS, aplikaciju, bazu itd)...

Za laike - slozis virtualku na eksternom disku, odes kod frenda, instaliras VMware Player i upogonis ju sa njegovog kompa i naganjas nekakvu igricu koju on nije instalirao... Ispadnes pametan i vazan pred njegovom sestrom i to ti je to...

A sad, osim virtualnih masina postoji jos sijaset kojekakvih cudesa vezanih uz virtualizaciju - virtualne aplikacije kojima je svejedno na kojoj se verziji OS-a vrte (nazovimo ih portabilnim aplikacijama), pa onda sve moguce vrste clouda (IaaS, PaaS, SaaS, itd) pa do virtualizacije na mobitelima kao slag na torti...


Inace, za neznalice - Iggy je bog i batina za virtualizaciju u regiji zajedno sa jos par ljudi u bransi (neki rade za VMware)... Slusajte njega i svasta cete nauciti...

Za napredne - zaboravite na virtualizaciju i preskocite cijelu pricu, trziste je prezasiceno virtualizacijskim inzenjerima... Odite proucavati cloud, virtualne aplikacije, virtualizaciju na mobitelima, itd... Moja preporuka je AWS (Amazon Web Services), automatizacija uz pomoc Chefa i Puppeta, monitoring sa Nagiosom, Solarwinds, itd... Cackajte malo i ozbiljnije stvari poput securitya u cloudu jer tu leze ozbiljni projekti... Jedan meni jako zanimljiv servis je Zapier, tako da i njega malo prouciti jer je izrazito koristan ako mozete osmisliti procese koji ga mogu iskoristiti... Aj sad caobao, sretno svima...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim

Zadnje izmijenjeno od: calypso. 11.05.2015. u 02:52.
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 09:57   #17
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Iggy je bog
To je zato sto je star ko Biblija.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 10:04   #18
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To je zato sto je star ko Biblija.
Vas dvojica ste mene našli danas, a?

Onda, tko od vas dvojice plaća ćevape?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 12:54   #19
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vas dvojica ste mene našli danas, a?

Onda, tko od vas dvojice plaća ćevape?
Bubba, ionako mu moram donijet poklone...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2015., 15:16   #20
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Kacemo na cevape, a? vas dvojica?
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2015., 12:48   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Kacemo na cevape, a? vas dvojica?
Čekaj da završim neke projekte koji su u toku. A mogli bi i na PM.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 00:59   #22
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,713
ja koristim vmware za test nekog os ili neke igre koja ne radi na mom sistemu,nego zašto a i kolko sam čito ne može dok su rekli da virtualbox može, wmvare ne vidi gtx 760 ko grafičku nego svoju wmvare svga 3d instalira??

http://www.pohrani.com/f/Y/Vf/4Ka3SZ...4-jul-05-2.jpg
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 01:19   #23
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
ja koristim vmware za test nekog os ili neke igre koja ne radi na mom sistemu,nego zašto a i kolko sam čito ne može dok su rekli da virtualbox može, wmvare ne vidi gtx 760 ko grafičku nego svoju wmvare svga 3d instalira??

http://www.pohrani.com/f/Y/Vf/4Ka3SZ...4-jul-05-2.jpg
VMware virtualizira sve hardverske uredjaje (ukljucujuci i graficku) i nikada do sada nisam vidio da je vidio lokalnu graficku unutar virtualne masine... Eventualno mozes spojit USB uredjaja i napravit passthru unutar virtualke, ali to je to...

To i je cijela poanta virtualizacije - virtualizacija hardverskog layera kako bi virtualka bila apsolutno mobilna (odn., kako bi se mogla vrtiti na bilo kojoj fizickoj masini sa bilokakvim hardverom)...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 10:45   #24
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
ja koristim vmware za test nekog os ili neke igre koja ne radi na mom sistemu,nego zašto a i kolko sam čito ne može dok su rekli da virtualbox može, wmvare ne vidi gtx 760 ko grafičku nego svoju wmvare svga 3d instalira??

http://www.pohrani.com/f/Y/Vf/4Ka3SZ...4-jul-05-2.jpg
to sto bi ti htio se zove vga passthrough. samo u tom slucaju ti trebaju 2 graficke u kompu, npr. ob i ta 760-etka. ob grafa sluzi za host os, dok ova druga sluzi za virtualku.

nije bas jednostavno za izvest jer moras imat plocu i cpu koji podrzavaju iommu i sve to znat podesit, no da se.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 03:23   #25
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
to sto bi ti htio se zove vga passthrough. samo u tom slucaju ti trebaju 2 graficke u kompu, npr. ob i ta 760-etka. ob grafa sluzi za host os, dok ova druga sluzi za virtualku.

nije bas jednostavno za izvest jer moras imat plocu i cpu koji podrzavaju iommu i sve to znat podesit, no da se.
Koliko vidim, ovo je podrzano samo na server-level virtualizaciji, dakle VMware vSphere i Citrix XenServer... Ne radi sa VMware Workstation ili Player ili ostalim non bare-metal virtualizacijskim produktima...

http://www.nvidia.com/object/dedicated-gpus.html
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 14:09   #26
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Tako je. Za nekog tko se hoce zajebavat preporucio bi ubuntu, debian, arch sa kvm ready kernelom.

Ovo je jedan od zgodnih primjera sto se moze postici sa jednom kantom
Xen Dual VGA Passthrough: https://youtu.be/Gtmwnx-k2qg
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 19:20   #27
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Tako je. Za nekog tko se hoce zajebavat preporucio bi ubuntu, debian, arch sa kvm ready kernelom.

Ovo je jedan od zgodnih primjera sto se moze postici sa jednom kantom
Xen Dual VGA Passthrough: https://youtu.be/Gtmwnx-k2qg
Hmmmm, ovo je jako zanimljivo, jer je Amazon EC2 baziran na Xen hypervisoru...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 19:35   #28
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
da, fora je. Pogotovo jer se npr iz jedne jace masine mogu dobit 3 solidna pc-a.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 20:22   #29
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
da, fora je. Pogotovo jer se npr iz jedne jace masine mogu dobit 3 solidna pc-a.
Sve mi vise lici na nesto o cem sam pricao na hr.comp.hardver pred nekih 15ak godina...

Cloud desktopi optimizirani za razlicite namjene (gaming, CAD, video obrada, foto obrada, itd)...

Inace, bas me zanima da li ce se pojavit cloud-gaming servis tipa OnLive koji ce koristiti GPU passthrough, jer onda su svi problemi rijeseni... Vec sada imamo prilicno brze linkove sa niskim latencijama, tako da samo vidim napredak... Tko se sada ubaci u ovu pricu, ima zagarantiran posao sljedecih 15-20 godina...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2015., 12:33   #30
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
host moderni os kao win 10, guest xp na kojem treba upogoniti program što nije problem ali zanima me može li se i na kojem virtualizacijskom programu u gostu najlakše upogoniti hardver npr pci kartica koja nije podržana na ičem poslije xpa (tj u hostu)

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 06.09.2015. u 13:42.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na