Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2007., 11:54   #61
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Dobiješ pass, ali se razlikuje od ADSL pass-a jer nema ono '@iskon-dsl' već je obični tako da ga ne možeš koristiti na drugoj lokaciji. Monter ti ga ubaci u router i onda si always-on.
Kod Iskona sva telefonija ide putem VOIP-a, a da je taj Siemens je obični analogni telefon. Teoretski ispada da je i on VOIP. Obrati pažnju da ga dobiješ za 1kn ako potpišeš ugovor na 18 mjeseci!
btw, imao sam problema jer 2 dana (u razmaku od tjedan dana) nisam imao telefon, a istovremeno je internet radio bez problema. Došao monter i donio drugi router. Drugi dan nazvali iu pitali ima li još problema, a ako bude da slobodno nazovem tehničku podršku. Svaka čast na usluzi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 11:58   #62
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobiješ pass, ali se razlikuje od ADSL pass-a jer nema ono '@iskon-dsl' već je obični tako da ga ne možeš koristiti na drugoj lokaciji. Monter ti ga ubaci u router i onda si always-on.
Kod Iskona sva telefonija ide putem VOIP-a, a da je taj Siemens je obični analogni telefon. Teoretski ispada da je i on VOIP. Obrati pažnju da ga dobiješ za 1kn ako potpišeš ugovor na 18 mjeseci!
btw, imao sam problema jer 2 dana (u razmaku od tjedan dana) nisam imao telefon, a istovremeno je internet radio bez problema. Došao monter i donio drugi router. Drugi dan nazvali iu pitali ima li još problema, a ako bude da slobodno nazovem tehničku podršku. Svaka čast na usluzi.
hvala na odgovoru. šteta za pass
potpisao sam još kad je trajala akcija pa se nadam da ću dobiti i teljefon
sviđa mi se ova priča s t.p. nadam se da neću imati potrbe za njom. još par dana i normalni net...

p.s. koji si paket i koju brzinu imaš? ono, čitao sam negdje da su brzine malo veće pa me zanima kolik oje to veće...
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2007., 12:02   #63
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobiješ pass, ali se razlikuje od ADSL pass-a jer nema ono '@iskon-dsl' već je obični tako da ga ne možeš koristiti na drugoj lokaciji. Monter ti ga ubaci u router...
Ne dobiješ nikakve podatke a ni "monteri" ih ne ubacuju u ruter...podaci se "ubace" sami...

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
taj Siemens je obični analogni telefon. Teoretski ispada da je i on VOIP
ako je obični analogni telefon, tada "teoretski" ne može biti IP telefon, ne?
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 15:52   #64
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
Citiraj:
Autor jollyb Pregled postova
hm, nego?
dođu monteri, postave to sve, upale ruter i/ili?
Uredjaj se ukopca u tel liniju i on sam povuce konfiguraciju. Posto radi u router modu tebi ne treba password nego se on sam spaja.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 17:18   #65
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Na papiru koji dobiješ od montera ima i user i pass koji možeš upotri***iti pri manipulaciji accounta npr. kreiranju dodatnih mailova i sl.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 18:50   #66
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na papiru koji dobiješ od montera ima i user i pass koji možeš upotri***iti pri manipulaciji accounta npr. kreiranju dodatnih mailova i sl.
Nece bit bas tako jer je na nalogu koji ljudima ostaje samo username a ovo sto ti kazes dobijes postom od iskona.BTW.ako nekome nesto treba u vezi instalacija iskon.dua na podrucju Rijeke i Opatije nek slobodno pita
__________________
HP nw8440,IBM T60


Zadnje izmijenjeno od: gonzo. 14.05.2007. u 00:02.
gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2007., 02:29   #67
The Dragon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: mount everest
Postovi: 6
Ja se samo nadam da ce Iskon odgovorit Metronetu na njihovu cijenu (Metronet: 199 kn - 2 mbit/flat), tj. morat ce jer metronet vec pokriva oko 15-tak gradova i stalno se siri + ima 100 kn jeftiniji internet od Iskona (Iskon: 299 kn -2 mbit/flat), a i bolju pokrivenost (Iskon - samo 5-6 gradova)...
The Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 10:15   #68
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor gonzo Pregled postova
...BTW.ako nekome nesto treba u vezi instalacija iskon.dua na podrucju Rijeke i Opatije nek slobodno pita
zvao sam iskon, tehničku službu u vezi iskon duo usluge i prebacivanja sa t-coma.
ne znaju da li će moja linija biti dovoljno kvalitetna za povezivanje sa novim modemom (adsl2).

naime, iako imam adsl to ne znači da neću imati problema sa novim modemom. to se ne može provjeriti osim prilikom instalacije iskon.dua (nakon odjave sa t-comove centrale). može se dogoditi da danima (ili tjednima) ostanem bez telefona i adsl-a dok se ne osposobi linija-centrala do moje utičnice.
jedina provjera kvalitete veze je putem tehničke službe t-coma koja treba ispitati gubitke moje veze i meni dati analize koja ja trebam proslijediti iskonu tako da provjere mogućnost priključenja. probati ću doći do toga, ali mi je malo blesavo da se ja moram zafrkavat sa time.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 11:04   #69
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor The Dragon Pregled postova
Ja se samo nadam da ce Iskon odgovorit Metronetu na njihovu cijenu (Metronet: 199 kn - 2 mbit/flat), tj. morat ce jer metronet vec pokriva oko 15-tak gradova i stalno se siri + ima 100 kn jeftiniji internet od Iskona (Iskon: 299 kn -2 mbit/flat), a i bolju pokrivenost (Iskon - samo 5-6 gradova)...
ma super.. nemaju ni jednog korisnika a vec pokrivaju 15 gradova.. )))))

daj mi to objasni molim te
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 11:04   #70
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Pobogu, kakav adsl2? Brzine koje se nude kod nas su daaaaaleko od adsl2 kakve se nude vani i tih 3-4mbit/s se nikako ne mogu smatrati adsl2 (iako teoretski jesu). Modem izdržava do 24Mbit/s (adsl2+), a o takvoj možeš samo sanjati.
Što se tiče signala, vjerojatno će ti monteri izmjeriti signal prije nego dođu kod tebe.
Što se tiče isključivnja, ja nažalost imam loše iskustvo s time. T-com mi je isključio telefone u 8 ujutro, a iskonovci su došli tek oko 15 sati. Ne moram ti objašnjavati šta firmi s 2 telefonska broja znači biti bez njih cijeli radni dan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2007., 11:12   #71
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pobogu, kakav adsl2? Brzine koje se nude kod nas su daaaaaleko od adsl2 kakve se nude vani i tih 3-4mbit/s se nikako ne mogu smatrati adsl2 (iako teoretski jesu). Modem izdržava do 24Mbit/s (adsl2+), a o takvoj možeš samo sanjati....
znam što misliš, ali u iskonovoj teh.podršci su mi rekli da je njihov modem adsl2 i da radi na višim frekvencijama (modem-centrala) od postojećeg adsl modema, te da to što ja koristim adsl, ne znači i da će njihov novi uređaj raditi na mojoj liniji.

ne kužim se u to previše, zato sam ih i zvao. nalazim se relativno daleko od centra grada iako imam 271 tel broj.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 11:28   #72
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
znam što misliš, ali u iskonovoj teh.podršci su mi rekli da je njihov modem adsl2 i da radi na višim frekvencijama (modem-centrala) od postojećeg adsl modema, te da to što ja koristim adsl, ne znači i da će njihov novi uređaj raditi na mojoj liniji.

ne kužim se u to previše, zato sam ih i zvao. nalazim se relativno daleko od centra grada iako imam 271 tel broj.
Daj mi broj telefona i adresu na PM pa cu provjerit sto se moze i na kojoj si centrali
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 17:35   #73
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
ma super.. nemaju ni jednog korisnika a vec pokrivaju 15 gradova.. )))))

daj mi to objasni molim te
oni već dosta dugo imaju u ponudi usluge za poslovne korisnike...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 17:38   #74
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
oni već dosta dugo imaju u ponudi usluge za poslovne korisnike...
pomocu adsla?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 17:43   #75
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
da da, sad sam tek procitao onaj drugi topic i tvoju argumentaciju

al svejedno mislim da nebudu vm mreže 2... nekak mi se cine preozbiljni za takve stvari...

a neznam, samo ce vrijeme pokazati...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 17:43   #76
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pobogu, kakav adsl2? Brzine koje se nude kod nas su daaaaaleko od adsl2 kakve se nude vani i tih 3-4mbit/s se nikako ne mogu smatrati adsl2 (iako teoretski jesu). Modem izdržava do 24Mbit/s (adsl2+), a o takvoj možeš samo sanjati.
To je vecinom problem losih parica u HR a i zasto bi ti dali? Cilj je zarada a ne da ti odmah imas 10Mb za malu paru.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2007., 19:11   #77
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Danas sam dobio jedan njihov račun. I mogu reći da sam ugodno iznenađen. Prije sam za ISDN (3 broja - 1 samo za komp) i razgovore plaćao oko 700kn. Danas 2 broja, razgovori i flat 1024/256 plaćam 430kn. Fina ušteda.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 01:13   #78
The Dragon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: mount everest
Postovi: 6
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
ma super.. nemaju ni jednog korisnika a vec pokrivaju 15 gradova.. )))))

daj mi to objasni molim te
O cemu ti sinko, jesi ti pao mozda sa marsa? Je li uopce znas koja je to firma metronet? Ocito neznas. Metronet vec postoji duze vrijeme, ali su prije samo bili dostupni poslovnim korisnicima, tj. tvrtkama sto sada vise nije slucaj... I to je tebi 0 korisnika, neznas o cemu pricas...
Za sve one koji neznaju:
Metronet - dostupni su u 15 gradova, 30 centrala - to je podatak od prije mjesec dana, možda su sada jos negdje dosli...
The Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 01:39   #79
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor The Dragon Pregled postova
O cemu ti sinko, jesi ti pao mozda sa marsa? Je li uopce znas koja je to firma metronet? Ocito neznas. Metronet vec postoji duze vrijeme, ali su prije samo bili dostupni poslovnim korisnicima, tj. tvrtkama sto sada vise nije slucaj... I to je tebi 0 korisnika, neznas o cemu pricas...
Za sve one koji neznaju:
Metronet - dostupni su u 15 gradova, 30 centrala - to je podatak od prije mjesec dana, možda su sada jos negdje dosli...
ok vidim da ljudi ne kuze o cemu ja pricam. oni su se do metro2fasta bavili samo optikom kao tehnologijom spajanja korisnika. sada kada prelaze na adsl je to totalno druga prica. valjda taj dio se razumije? mislim da to buni jako puno ljudi koji mi pokusavaju objasniti kako metronet nije firma nastala prije 11 minuta u garazi...

ja sam isto neko vrijeme kad su oni izasli s metro2fastom mislio da su oni imali dsl ali samo za poslovne korisnike. sto je ispalo da nije bio dsl nego FTTB (mislio sam da nisu dovoljno ludi da bas u svaki mali ured koji hoce internet dovuku optiku).

ja za podatak da su oni u 30 centrala vec usli nisam cuo(cudi me isto da ih je tcom pustio u vise centrala nego li neke od konkurenata zbrojeno).. a prica da su dostupni u vec 15 gradova mi ne lezi uz pricu da jos nemaju ni jednog korisnika. a 30 centrala je za test fazu ipak puno previse IMHO.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 02:03   #80
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
Citiraj:
Autor The Dragon Pregled postova
O cemu ti sinko, jesi ti pao mozda sa marsa? Je li uopce znas koja je to firma metronet? Ocito neznas. Metronet vec postoji duze vrijeme, ali su prije samo bili dostupni poslovnim korisnicima, tj. tvrtkama sto sada vise nije slucaj... I to je tebi 0 korisnika, neznas o cemu pricas...
Za sve one koji neznaju:
Metronet - dostupni su u 15 gradova, 30 centrala - to je podatak od prije mjesec dana, možda su sada jos negdje dosli...
ja samo zelim cuti dojmove prvih korisnika jer prije 3 mjeseca metronet je tek krenuo s DSL projektom. Ako su to uspjeli sloziti da radi za tri mjeseca, respekt.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 14:54   #81
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 15:45   #82
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ako neuzmes flat nego koristis pakete brzina je 10 mbita??? fala bogu da se netko sjetio vise da ne naplacuje brzinu na paketima...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 15:52   #83
dopeer
GTO²
 
dopeer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: SPECiAL PLACE
Postovi: 212
bravo iskon, dobra ponuda
opasno me mami ovih 3mbps za 200kn.

ali 10 Mbps/512 Kbps katastrofa upload!!
__________________
me for t3h win
dopeer je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 16:06   #84
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Oooohoho, 5Mbit-a here I come Svaka cast Iskon
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 16:45   #85
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
ako neuzmes flat nego koristis pakete brzina je 10 mbita??? fala bogu da se netko sjetio vise da ne naplacuje brzinu na paketima...
Ako ti parica toliko omogucava, da, imas 10mbita
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 17:50   #86
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Bit će da se ipak t-com prepao metroneta
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 17:54   #87
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Eh, a neka... to je t-com... a rekao sam da necu vise tekomu davat ni lipe, pa makar ponudili 100mbit flat za 100kn ... al lijepo je vidit konkurenciju
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 20:03   #88
Nakitu
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Da al zasto bi ja morao "prebaciti" telefon na iskon da bi imo nizu cijenu adsla? Jer sto se tu tocno prebacuje kad je Iskon T-com?To je ocito neko imaginarno prebacivanje. Kao sto rekoh nije ni cudo sto propadaju u razvijenom svijetu.
__________________
Srki's L33TSig
Nakitu je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 20:08   #89
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor Nakitu Pregled postova
Da al zasto bi ja morao "prebaciti" telefon na iskon da bi imo nizu cijenu adsla? Jer sto se tu tocno prebacuje kad je Iskon T-com?To je ocito neko imaginarno prebacivanje. Kao sto rekoh nije ni cudo sto propadaju u razvijenom svijetu.
"Unbundled local loop", "Local loop unbundling", "Pristup izdvojenoj lokalnoj petlji", "raspetljavanje lokalne petlje"
guglaj...
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 21:55   #90
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Iskon je u vlasnistvu t-coma. Iskon ima resseler paket koji koristi tcomovu mrezu ali ima i svoju infrastrukturu koja nema nikakve veze s Tcomom. Npr Amis i optima imaju i reseliing i svoju infrastrukturu kao i iskon.

zasto je razlika u cijeni iako je isti vlasnik? pa tcom pokriva cijelu drzavu i imaju bolesno puno korisnika koji nemaju drugu opciju pa im ovi drze visoke cijene. tamo gdje su morali pustiti konkurenciju pustili su i iskon koji ide na jeftinije cijene. jer kad bi tcom spustio cijene na tim centralama gdje je konkurencija morali bi i svima. a ako na tim centralama ne spuste nekako cijene svi ce otici u konkurenciju ..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na