Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2007., 22:04   #31
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Evo, meni propada ovo...Baš je danas stara faksirala tu svu dokumentaciju i taman kad je sve poslala, uletila joj neka kolegica koja joj je ispričala svoju sretnu priču s Iskonom i stara odustala od svega...Naime, navodno je ova isto tak poslala te ugovore i čim su ugovori dišli ovima u iskon, t-com je ovoj odma isključio telefon.Tak je ona, prema njenim riječima, ostala bez telefona 12 dana, kad su došli ovi iz Iskona i rekli joj da ne može imat dsl...Kaže da je imala cijele procedure oko povratka broja nazad i da nebi uspjela odma riješit to da nie imala neku vezu tam u t-comu...Jbg, stara je, kad ječula tu pričicu odma zvala iskon i odgodila sve...i eto, tak sam ja opet osto bez dsl-a...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 22:42   #32
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
da i kod mene suzvali doma (mene nije bilo), sestra rekla da pošalju papire
..kad su stigli papiri bacio sam ih u smeće...za mene je iskon=tcom...
..telefon ne mičem sa h1 pogotovo ne nazad na tcom..i još ugovor 18 mjeseci..da ne bi možda..lukav je taj tcom
alimilano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2007., 22:53   #33
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
@JVC MX-GT88: gle pizdeki su u Tcomu .. to svi znamo ... ali to sto se desava nekome nije toliko cesta pojava vjeruj mi..a ako ces ici tom politikom jucer je nekoga pregazio auto stoga nemoj izlaziti iz kuce .. razmisli koliko zapravo koristis fixni telefon i da ga nemas 12 dana da li bi svjet propao..ja znam da meni nebi.. cak bi mi bilo i drago
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 23:37   #34
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Kužim ja sve to...To i ja pokušavam staroj objasnit, al jbg, žena se prepala i nemreš tu ništ...A i čuj, ja sam predo zahtjev za dsl i kod t-coma, a tam su mi stonirali ugovor nakon 3 mj s objašnjenjem da mi je to nedostupno, a na njihovim stranicama piše da je dostupno.Probo sam kod Iskona, na čijoj stranici piše ista stvar-da mi je dostupno, a 99% sam siguran da bi opet sve završilo ko s T-comom!
Zato, do daljnjeg, ostajem na dial-up-u...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2007., 23:37   #35
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
mene svako malo zovu ,a ja se uglavnom ne stignem javit
jucer me zvala zena da ce doc 16.4 , spojit to , popodne , jos ce me nazvat taj dan kad ce tocno doc . par sati veli da mi nece radit fon (nikakav problem mi nije to)

zasad sve ide according to plane
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2007., 02:38   #36
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
@Hrvoje xyz
Evo, ako ti bude trebalo:
http://forum.pcekspert.com/showpost....8&postcount=41
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2007., 11:15   #37
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
trebat ce , trebat ce . fala!
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2007., 16:07   #38
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
Evo ja baš danas potpisao zahtjev i poslao u ZG, i ženskica na info-u mi je rekla do 10 dana da čekam max. Inače frend je uzeo u Tcom-u i rekli mu mjesec dana, ali su mu došli za manje od 10dana, tako da i jedni i drugi znaju doći ranije bez obzira što kažu.

Ali definitivno je bolje od T-com(a), jer za 150kn tel+flat internet, meni je npr. sad kablovska i internet puno skuplji ( 159kn kabl + telefon) tak da mi je ovo u startu dosta bolje.
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 13:38   #39
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
ja ću vidjet ako su cimeri za, pa ćemo najverojatnije uzeti flat za 150kn.
ako to prođe, bit će veselo. jedva čekam
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2007., 16:02   #40
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Najveci je problem sto ti iskon duo nikada ne dode tocno 1. u mjesecu. Meni su ga spojili negdje 12. u mjesecu pa prvi mjesec mi je dosao t-comov racun za tih 12 dana za telefon, takoder t-com maxadsl flat racun koji su oni procijenili da za 12 dana dode 180Kn + ti iskon posalje svoj racun do ostatka mjeseca te racun sa preplatom unaprijed za sljedeci mjesec (a potroseni iznos telefona ti posalju sa sljedecim racunom). Tako da se ne iznenadis kad prvi mjesec dobijes hrpicu racuna.
E.T. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2007., 16:25   #41
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,267
I meni je stari digo paniku kad je vidio veliki račun, a kada sam ga ja pogledao skontao sam da naplaćuju adsl i pretplatu unaprijed. Mogu reći da sam dosta zadovoljan i da mi je d/l bolji od adsl-a (iako je i on bio Iskonov) - cca. 125:107 kb/s. Jedino malo kod telefoniranja ima jeke jer se ipak radi o VOIP-u, ali da se preživjeti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 17.04.2007., 17:44   #42
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
šteta kaj nis minuta nije ukljuceno u tel. pretplatu...ispada da za 100 kuna kaj placas telefon na iskonu dobis samo pausalnu pretplatu bez ijedne minute razgovora a kod tcoma za 70 dobis odredeni broj minuta besplatnih

to mi je malo onak..

recimo , ja se mislim odselit od tu di sad jesam..uzeo bih komp naravno,stara se ne kuzi u to.onda bi otkazali flat ocito,ostalo bi 100 kuna pretplate za telefon,nemogu vjerovat da to govorim al u tom slusaju bi se vise isplatio tcom
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2007., 18:29   #43
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,470
T-com ti daje uz pretplatu 60min lokalnih razgovora sto iznosi preracunato po njihovom cjeniku 16.8kn. Amis daje 60min razogovora ukljucenih u pretplatu po broju sto mislim da je posteno.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2007., 13:39   #44
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
doso covjek , poukljucivo to , zaprepastio me da je sad taj crni vrag(router) glavni i da se na njega spaja telefon(sad je sve to u mojoj sobi,jedva imam dost stekera a i sve mi svjetli ko u Betlehemu!) al ajd bitno da radi..nisam trebo ouno ni petljat po portovima.

brzina je kak i kazu oko 760kb/s.upload nisam mjerio..ping je 36!!!
na tcomu amisu optimi nikad nisam dobivo takav ping.

jedino kaj bi azmjerio zasad je to ka jej uredaj , taj tomson ,fakat glomazan . izgleda ko a5 biljeznica skolska samo puno deblji + velim svijetli ko betlehem , ajd da svjetli al on titra stalno .
drugo je cinjenica da se prekine tel.razgovor ak se restarta uredaj il komp..to onak su mogli nekak sprijecit.
to bi uglavnom bilo to , skidam punom parom
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2007., 14:11   #45
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
sto se routera tice:
-u pocetku mi se cinilo da ce izgoriti koliko je vruc bio thomson, ali evo nakon vise od mjesec dana non stop rada vise nije ni mlak
-dva put mi je internet veza pukla kad je netko isao zvati na telefon, no dobro odmah se vrati (kroz par minuta dok se spoji) sto moze biti iritantno ako igras online
-lampice zbilja svijetle kao da imas omanje bozicno drvce
-vise puta mi dode zelja da ga ugasim kojoj se moram oduprijeti
-ispocetka mi se cinilo da je lose sto je i telefon preko njega no sad vidim neke prednosti... npr. ukljucio sam voip telefon koji mi stoji pored kompa umjesto onog u hodniku tako da mi je i blize telefon a ionako mi je komp u dnevnom... sad imam prikaz dolaznih brojeva na telefonu sto prije nisam imao, a i zgodan je onaj njihov pregled kroz browser koga sam zvao, kad i koliko i sl. tako da uvijek znam koliki me racun na kraju mjeseca ceka.
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2007., 14:15   #46
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
u , to nisam ni znao da ima
btw et iskoristi osam onaj tvoj mini turtorijal na Mreže-ama da namjestim portove

a ovo za VOIP phone daj malo pojasni to..kak to .. jel to ono ko skype il kaj?noob sam az to

i jos jedn pitanje, jel moguce zabranit pozive na mobilne mreze?stara mi inzistira na tome,naljutila se na mene kad sam rek oda nemam pojma kak bi se to napravilo..dok smo imali tcom otisla je na postu i tam to sredila da se nemre zvat

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 18.04.2007. u 15:45.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2007., 16:44   #47
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
a ovo za VOIP phone daj malo pojasni to..kak to .. jel to ono ko skype il kaj?noob sam az to
Obican telefon koji osim standardnog prikljucka za tel. ima i USB s kojim ga spojis na komp i mozes s njim ragovarati sa npr. ostalim Skype kontaktima ili "normalno" kao s obicnim telefonom.

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
i jos jedn pitanje, jel moguce zabranit pozive na mobilne mreze?stara mi inzistira na tome,naljutila se na mene kad sam rek oda nemam pojma kak bi se to napravilo..dok smo imali tcom otisla je na postu i tam to sredila da se nemre zvat
iskreno, nemam pojma. Nazovi ih i pitaj. Sigurno se da nesto iskemijat
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 01:29   #48
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
ok to cu nazvat , al sad dalje , strong dc nemrem nagovorit da radi ... jel ti mozda radis s tim , pa da znas?
ugl evo kak izgleda connection kartica u tom programu

http://img409.imageshack.us/img409/5765/75113877rs5.jpg
?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 11:12   #49
jole_0909
Banned
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: hrvatska
Postovi: 39
za sve one koje zanima koliko se čeka na instalaciju. u petak 13.04 odnio im papire osobno u iskon. danas 19.04 me zavali na telefon da će doći instalirati 02.05. dakle sve skupa oko 3 tjedna.
jole_0909 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 12:06   #50
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,267
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
zgodan je onaj njihov pregled kroz browser koga sam zvao, kad i koliko i sl. tako da uvijek znam koliki me racun na kraju mjeseca ceka.
Kako to dobiti?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 12:36   #51
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
?
puknes 196.168.100.1 u adress bar i sve tam pise,od tel. razgovora do prometa,,very good verygood .
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2007., 11:57   #52
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
e neg ekipo , smijesno je - al imam stalan IP
neznam zas,al ne mjenja se ugl .. i to ne mislim onaj unutarnji 192.168... nego ovaj vanjski,odem na ipadress.com , uvijek isto .

mislim , nebi mi to inace smetalo neg zbog rapidsharea..jel ima neki nacin da se to promjeni .. probo sam i ono prek ipconfiga , napisem renew nis se ne dogodi . napisem release odsteka se s neta

znam za ovo otic na stranicu do modema pa tam disconnet..nesto drugo?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2007., 20:53   #53
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,267
Re: Iskon.Duo

Ovo je moja brzina. Čini mi se malo visoka za 1mbit vezu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2007., 21:51   #54
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Re: Iskon.Duo

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
i jos jedn pitanje, jel moguce zabranit pozive na mobilne mreze?
može
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2007., 15:36   #55
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
ajde lepi bubni kak, dvaput sam ih vec pito prek telefona i oba puta sumi rekli da se jos nemre.
kao, tek to namjeravaju dat tu uslugu.

da bar mogu prek telefona-al trazio sam fon to ne podrzava(da zabranim pozive sa odredenim prefiksom - 098 091 095 092 jel).
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 01:11   #56
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
3.5. poslao papire. zvali me i meni stiže 17.05 - na moj rođendan
di ćeš ljepši poklon

EDIT: iskon duo bih imao u rijeci, doma iskon adsl - ima šanse da pass za flat na iskon duo koristim na običnom iskon adslu? doam imam ovaj iskon adsl po 512 mb, u biti sad imam optima traffic... nešto sam to pročitao na netu, pa me zanima

EDIT2: isto sam negdje pročitao da se onaj telef. siemens bežični koji je dolazio u akciji može koristiti za voip pozive, može malo više info o tome?
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 11:07   #57
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
Ne mozes koristiti isti pass.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 11:36   #58
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
a fak...
pitam zato jer je frend svoj t-com pass (u ovoj akciji 3 mjeseca flata) posudio drugom i promet se samo računao samo ovom s flatom...
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 23:04   #59
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
to su dvije odvojene usluge, a uostalom, neces dobiti pass za iskon duo nikakav
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 01:24   #60
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
to su dvije odvojene usluge, a uostalom, neces dobiti pass za iskon duo nikakav
hm, nego?
dođu monteri, postave to sve, upale ruter i/ili?
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na