Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2020., 15:17   #421
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
poskupilo sa 10$ na 17$ baš nakon što sam postao ovaj LiitoKala Lii-PD4.
Meni se ipak čini bolji nego taj iz Lidla, isto puni 18650 ali ne podržava debele baterije (što mi nije ni bitno).
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2020., 16:05   #422
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Prvi dojmovi za Tronic punjač iz Lidla.

Stavio dvije Panasonic AA eneloop pro od 2500 mAh, pokazalo prvo da su na 60%, upalila se odmah crvena lampica i krenulo punjenje, jako brzo je došlo do 90% i onda je tu stajalo oko 15-20 min do pune napunjenosti, tako da bih rekao da je punjaču trebalo oko 30 min za ove dvije da ih potpuno napuni. Stavio Vartu AAA od 800 mAh, mislim da je bila pri kraju jer je pisalo 0%, i nju je kroz niti pola sata napunilo do 100%. Kad punjenje završi upali se zelena ledica. Zasad mi se čini da jako brzo puni i da je potpuno jednostavan za korištenje. Malo je kompaktnijih dimenzija, ali može primiti veliku količinu baterija. Za te novce i garanciju je sasvim ok, ako se pokaže pouzdan. Napredak u odnosu na nepametni Sanyo NC-MQN04E kojeg je trebalo ostaviti preko noći da mi napuni bateriju, sa tim da nikad kod njega nisi znao na koliko je posto baterija napunjena, već po nekom svom izračunu. Imam mali usb punjač Sanyo NC-MDU01 koji stane u džep, puni po 2XAA i 2XAAA, polupametan je, blica plava ledica za vrijeme punjena i prestane blicati kad je punjenje gotovo. Njega ću koristiti kad negdje budem išao od kuće za svaki slučaj ako bude potrebno.

Hvala panoramixu na preporuci.

Zadnje izmijenjeno od: HAL 9001. 20.12.2020. u 23:26.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2020., 13:08   #423
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Gledam, možda je bolje uzeti i LiitoKala Lii-500, jer on ima i discharge test i pokazuje stvarni kapacitet u mAh baterije.
Svako malo je na akciji za oko 15$.
Nisam našao (osim u ekranu) neke velike razlike između novijeg 500s modela
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:14   #424
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Preporuka za ovaj. Imao sam i Lii-500 ali sam uvijek koristio ovaj. Ne znam zasto, ali bolje mi je sjeo
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:47   #425
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Lii-500 nema dok 500s ima da se vidi kada je koja baterija gotova.
Ne znam isplati li se 10$ više dati za tu s novu verziju
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 16:37   #426
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
U Lidlu od četvrtka punjive AA i AAA baterije, 2400mAh i 950mAh. 8 komada, 55 kuna.

https://www.lidl.hr/hr/p/budi-sam-sv...aterije/p49796
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 17:33   #427
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 962
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
U Lidlu od četvrtka punjive AA i AAA baterije, 2400mAh i 950mAh. 8 komada, 55 kuna.

https://www.lidl.hr/hr/p/budi-sam-sv...aterije/p49796
Jel to uopće čemu po toj cijeni ili će nakon 2. punjenja prestati raditi?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 17:50   #428
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
A evo, osobno sam kupio kad su bile prije jedno tri godine prošli put, od AA su mi dvije riknule nakon nekog vremena, dvije rade još sasvim super za LED lampu, a od 4 AAA koje imam 3 koristim u wireless tipkovnici za PC konstantno i nema nikakvih problema s njima. Ova četvrta mi se i negdje zagubila
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 18:08   #429
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Moja iskustva s tim lidl baterijama su da ih trećina rikne nakon 1-2 punjenja, ostale još rade. IMHO, zaobići u širokom luku :-)
Koje punjive AAA kupiti, da nisu skupe i da vrijede donekle?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 20:53   #430
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 974
Meni su dobra iskustva sa tim Lidlovim baterijama, koristim ih u blicevima, vjerojatno nema zahtjevnijeg uređaja jer znaju povući i po 6 ampera. Imam nekih 8 setova po 4 od one zelene Tronic serije i sve su preživjele bar 20 punjenja. Dvaput mi se dogodilo da je baterija mrtva došla iz trgovine, s obzirom na cijenu nije mi se dalo gnjaviti sa zamjenom, ali vjerojatno bi to zamijenili bez problema.
Ako baterije brzo crkavaju mogao bi biti problem u punjačima, ja koristim LitoKala, BT-C3100 i Soshine neki, svi znaju pravilno napuniti i terminirati punjenje. Loš punjač koji ne zna dobro detektirati kad je baterija puna ju može uništiti. Također je bitno da punjač može i isprazniti i izmjeriti bateriju, primjerice s punjačem koji nema mogućnost praženjenja se neće lako otkriti da recimo 3 baterije imaju 2500mAh, a jedna 1000mAh. Onda ako se koriste u seriji kao u većini primjena djeluje da kratko traju, a u biti je jedna problem.
BTW, i bijela Eneloop mi je jedna u setu od 4 došla mrtva iz trgovine, tako da valjda to nije rijedak problem.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2021., 21:29   #431
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Zaboravih napisati - samo AAA su mi crkavale, one šarene pa sam ih prestao kupovati
AA rade sve ok, one srebrno-crne. Punjača imam 2: Lidl starije generacije i Opus BT-C3100. Nije do punjača. Najčešće sam ih nalazio crknute u daljinskima i sl. uređajima koji vuku stvarno malo struje. Krepucne daljinac, izvadim van dvije Lidl baterije, jedna skroz mrtva, druga ima 1.2V.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 11:05   #432
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 974
Moguće, meni su dosta lošije bile one starije serije Tronica, a nove (zelene, eco) su se pokazale prilično dobre i AA i AAA.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 12:15   #433
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Best buy - Ikea LADDA
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 12:57   #434
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Best buy - Ikea LADDA
Slažem se s preporukom za IKEA Ladda AA i AAA baterije, koristio sam isključivo Tronic i Ladda, Tronic još iz vremena kada IKEA nije došla u HR, odrade posao, ali razlika je oko 3 kune po bateriji između Tronic i Ladda.

I jedne i druge punjene u Nitecore D4 punjaču, ove godine su počele odlaziti Tronic baterije proizvedene 11/2015, sve starije su crkle i to ne crkavaju postupno da im slabi kapacitet nego se odjednom ne daju napuniti, voltaža padne na tipa 0.11 V. IKEA nijedna nije crkla, jesu mlađe ali dulje traju dok se potroše i ne primjećujem smanjenje kapaciteta, tako da vjerujem da će i dulje trajati overall.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 16:43   #435
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 974
Pa pet godina života za punjivu bateriju koja košta kao jednokratna Duracell i nije neki loš deal
Night je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 19:33   #436
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Pa pet godina života za punjivu bateriju koja košta kao jednokratna Duracell i nije neki loš deal
Nije, ali Ladda je bolji, čini mi se da imaju veći kapacitet, dulji životni vijek i uvijek su dostupne za razliku od Tronica.

Isto tako, nisam neki puteni treehugger, ali platio bih neku premiju na istu bateriju s duljim životnim vijekom zbog količine otpada, iako nikal nije toksičan, ipak je teški metal.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 20:03   #437
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 178
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 21:30   #438
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Šta je s eneloopom,jel još uvijek jedna od top punjivih? Imam ih masu doma koje sam kupio daaaavno i još rade ali treba mi još
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 21:49   #439
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Šta je s eneloopom,jel još uvijek jedna od top punjivih? Imam ih masu doma koje sam kupio daaaavno i još rade ali treba mi još
Radi i hrpa mojih kupljena još tamo negdje 2007. ili 2008. Sad su pod Panasonicom i povremeno naletim na njih u nekim shopping centrima.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 10:27   #440
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 178
Eneloop sam vidio da ima u ADM-u
https://tinyurl.com/y59wowxu
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 17:44   #441
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Šta je s eneloopom,jel još uvijek jedna od top punjivih? Imam ih masu doma koje sam kupio daaaavno i još rade ali treba mi još
Kažu da je Ladda isti Eneloop, identična baterija.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 11:30   #442
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Ima li tko iskustva s punjivim USB AA baterijama? Znaci nesto ovog tipa
https://www.aliexpress.com/item/1005001511371635.html

Dosta mi je prakticno rjesenje, pogotovo jer drzi 1.5V, dok su klasicne punjive na 1.2V. Pa mi s klasicnim punjivima vec u startu neki uredaji cudno rade, npr miš. Svakako bi ovo narucio za probu, ali zanima me jel netko vec probao tak nesto ili ako ima kakvu preporuku modela?
daki je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 15:57   #443
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 962
Nisam jos naručio, ali pratim temu. Vodim se istom mišlju kao i ti za 1.5V, ali bih ih koristio u dječjim igračkama, autima na daljinski i slično.
Ne znam koliko bi izdržale u odnosu na klasične baterije u takvim uređajima koji dosta troše baterije.
Napiši review, ja se isto javim kada ih isprobam.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 21:36   #444
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Imao sam Sanyo NiMh AA 2700 mAh, Sanyo Eneloop XX i Panasonic Eneloop pro u Canon fotoaparatu. Čak mi je ovaj prvi model Sanya bolje radio od eneloop modela. Sa Eneloop modelima mi se znalo događati da mi fotoaparat javlja da je baterija pri kraju za netom napunjenu i novu bateriju, ne znam do čega je bilo, da li do sanyo punjača ili samih baterija ili fotoaparata, ali sad bih uzeo nešto drugo. Na Creative Muvo v100 mp3 playeru imam Vartu AAA od 800 mAh i jako sam zadovoljan kako se ponaša tako da ću je vjerujem opet uzeti. Inače taj mp3 player je neuništiv, imam ga skoro 15 godina i samo mjenjam baterije i slušalice. E sada, kako sam nedavno u Lidlu kupio onaj njihov Tronic punjač uzeo bih nekoliko komada AAA punjivih baterija za daljinski upravljač, sat i tako to, također bih trebao za fotoaparat uzeti neke nove baterije. Kako sam već rekao imam dobra iskustva sa Vartom, pa bih vjerojatno uzeo nešto od njih ili možda od neke druge marke koju preporučite.

Gledam Varta ima nekoliko modela, kao Power i Endless itd. Ove Endless bi trebale biti nešto bolje i imati veći broj ciklusa punjena. Sad gledam za daljinske upravljače mi ne treba nešto posebno, mislio sam uzeti npr. Varta Power 550 mAh. Da li su ove ok ili da za daljinski i zidni sat gledam nešto sa više mAh ili da odmah u startu uzmem skuplje modele kao Endless sa više mAh i ciklusa punjenja? Gledao sam u Chipoteke neke modele kao GP ReCyko+ ili Camelion. Uglavnom da skratim, što mi preporučujte da uzmem prvo za daljinske upravljače itd.(AAA) i za Canon fotoaparat(AA)? Hvala
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 11:16   #445
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 974
Za daljinski uzmi neke koje imaju malo samopražnjenje kao što su Eneloop, one novije Tronic, Ladda ... Zato što će u daljinskom baterija trajati mjesecima pa ako su obične NiMH prije će se same isprazniti nego što ih daljinski potroši. A puniti ćeš ih 2-3 puta godišnje pa te nije briga za broj ciklusa kad će bilo koje nadživjeti TV.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 20:08   #446
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Za daljinski uzmi neke koje imaju malo samopražnjenje kao što su Eneloop, one novije Tronic, Ladda ... Zato što će u daljinskom baterija trajati mjesecima pa ako su obične NiMH prije će se same isprazniti nego što ih daljinski potroši. A puniti ćeš ih 2-3 puta godišnje pa te nije briga za broj ciklusa kad će bilo koje nadživjeti TV.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 21:01   #447
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 15:15   #448
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 974
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova

Šteta što nije ispitao koliku maksimalnu struju mogu dati te li-ion baterije u AA formatu, ali vidi se već iz testova kad ih proba na 250mA da napon dosta padne ispod 1.5V, a nekima na pakiranju piše max 1A. To bi značilo da su ok za uređaje sa malom potrošnjom, ali za neke primjene gdje se vuče veća struja (blicevi, fotoaparati, mali alati) nisu uopće upotrebljive.
A s obzirom da postoje jeftini USB punjači za AA NiMH baterije nekako mi ta cijela priča sa USB punjivim Li-ion AA baterijama nema smisla.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2021., 12:51   #449
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
da, ima fora recenzije i dosta detaljne.
ima i za odvijače po čemu sam i saznao za taj kanal.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 23:07   #450
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Jel normalno da punjač baterija zuji/cvili dok puni AA/AAA baterije?
Imam neki eneloop kupljen davnih dana, ne koristim ga često ali kad ga koristim uvijek ispušta neki piskutavi zvuk koji iritira.

Sad gledam da uzmem neki drugi samo radi toga ali ne znam hoće li se i taj drugi ponašati isto.
Mislio sam uzeti neki od LiitoKala, možda onaj model samo sa 2 mjesta (Lii-202), ne trebam više:
https://www.aliexpress.com/item/3289...archweb201603_
elance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na