Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2019., 21:10   #91
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
ja sam u ovome malo ozbiljnije tek zadnje 3-4 godine, i zapravo se držim mikrotik/ubnt/tp-link kombinacije.

mikrotik ima "da" uređaje i "ne" uređaje. outdoor su im odlični za prosječnog korisnika, čitam da su rješili i problem sa arm ac uređajima. ne rade kao cambium, ali s obzirom na cijenu to se od njih baš ni ne očekuje. za casual ptp ili ptmp link, definitivno preporuka.
imam ih 7-8 razbacano po gradu, do sada je samo jedan sxt cedio, ali je kupljen rabljen. reinstalirao ga, opet radi. svi ostali jednom kad ih upališ, zaboraviš da postoje.

indoor me se nije dojmio nikako. počev od pokrivanja, do toga da im cap-ovi umiru i imaju bubice. koristim hap mini i hap lite po doma jer ih imam, i jer ionako moraju pokrivati samo 1 prostoriju. ali za nešto veće od toga - nisu.

ubnt - nikad ozbiljnijih problema. moj powerbridge je maaaalkice zastario i povećani broj konekcija ga ubije. sa ostalim outdoor uređajima nikad problema. malo su jadni sa opcijama tho.

tp-link - sa originalnim softverom nemam neka ozbiljna iskustva. sa openwrt-om rade fantastično. laki za podesit, rock solid, sa free softverom koji na cheapo hardveru radi jako dobro , koji ima brdo funkcija ali nije kompliciran kao routerOS.

za po doma - definitivno tp-link + openwrt kombo. za outdoor preostala 2.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 09:16   #92
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Vidim da nisi nikada radio nešto takvo u produkciji ili mjestu gdje sve ovisi o tvom linku i wifi-u.

UBNT ima svojih problema, pogotovo kada nije "za po doma". Njegov provisioning svako malo je užasan, switch se izblesira, poe se neće upaliti itd. Uglavnom ima problema. Ne onakvih s kojima se ne može raditi, ali ima problema.

Mikrotik ima svojih muha, ali za routere, odlični. 2011, 3011 i CCR, odlični strojevi. Mikrotik kao AP, niti koristimo niti ćemo se ikad vraćati na njih.

TP-Link ne koristimo, izbjegavamo. Bilo gdje da pričam s ljudima, uvijek se D-Link i TP-Link spominju zajedno s riječi smeće, odron itd. Ne ulazim u to, nisam ih nikada koristio, ali kada radim procjenu mreže i ponudu za implementaciju nove mreže, TP-Link i D-Link idu direktno u smeće.

Uglavnom, kako je kolega Nikky napisao, svaka roba ima svog kupca i jako ovisi o tome što radiš i što trebaš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2019., 09:29   #93
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
nisam. naveo sam svugdje "za kućnog/prosječnog korisnika".
naravno da će se stvari razlikovati u odnosu na neki drugi scenarij. uostalom, tada se niti jedna od tih marki ni ne gleda, firme s kojima radim prelaze na cambium. linkovi su ostali na tiku, ali hotspot ap-ovi su cambium.
samo tada jedan AP ne košta više 500-600kn, nego košta 2000kn. a to je cifra koju će malo koji kućni korisnik platiti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2019., 09:36   #94
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Pogledaj Ruckus, pa vidi cijene
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 00:22   #95
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Meni HAP AC2 gura 170/100 preko wirelessa (profil je 200/100), sad sam naručio malo bolji USB adapter pa ću vidjeti da li mogu još malo podignuti brzinu.
Evo, uzeo sam TP-Link T4U USB adapter i gura mi maksimalno optiku preko wirelessa. cca 8 metara udaljenost između routera i kompa. Evo rezultata:



Zasad zadovoljan

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 24.05.2019. u 09:20.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 08:47   #96
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Preporuka 4g routera

Preporuka 4g routera?
Imam sim karticu, ali moram nabaviti router.
Sta trebam gledati?
Do nekih 400 Kn ima li sta?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.06.2019. u 01:01.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 17:39   #97
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Pozdrav ljudi,
trebao bih preporuku nekog routera s dobrim QoS-om. Cijena ne mora biti prevelika, ionako je brzina neta cca 20mbit. Do sada sam koristio Netis WF2409 u kombinaciji s Iskonovim ZyXEL VMG513 (ZyXEL u bridge modu, jel) i do jučer je radio jako fino, lijepo raspoređivao ovaj jad od bandwidtha na 4-5 uređaja (istovremeni IPTV, Youtube i mrežno igranje je gurao bez poteškoća). No od jučer odbija raditi kako spada, a ovaj ZyXEL je živa muka po pitanju QoS-a...
Hvala!
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 11:34   #98
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Može preporuka rutera za bridge mode?

Ovaj mi ide u odabir: TP-Link AC1200 Archer C5 - 340kn

Ili da naručim Xiaomi Mi Router 4?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 12:05   #99
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Imam Mi Router 3, radi ko urica. Jede svaki ISP-ov router i po brzini, i po signalu, plug & play je.

VPN možeš složiti, ima blacklist ip/mac adrese, 1GB je, 2.4ghz, 5ghz, monitoring možeš složiti, app za mob itd.

Ne znam kakav je TP-Link, no Xiaomi je odličan.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 12:08   #100
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Odgovor za Wuchko i gin.tonic
Za tu cijenu uzmi taj TP-Link AC1200 Archer C5,
stavio sam ga u jedan veći kafić / restoran, pristojno hendla xy klijenata i dobro pokriva prostor signalom, radi bez greške,
jedino mu je malo blesav QoS kojeg se podešava po klijentu pa je to nezgodno za gornji primjer ali doma je drugačije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2019., 12:15   #101
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316


Sad se dvoumim između tog Mi Routera 3 za 200kn ili Tp-Link Archer C5 za 340 kn, cijena u Hrvatskoj s jamstvom (TP-Link 36mj, Xiaomi 12mj.)
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 12:32   #102
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Kažem, 200kn, nema bolje kupnje.

App na mobu, možeš raditi remote što želiš, dobivaš alerte ako ti se netko spoji itd.

Kolega Nikky ti je tata mata po pitanju mreža, no kažem, 200kn u usporedbi s jednim Unifi-em od 600kn, nema razlike.

QoS ima isto ok, možeš složiti da ti limitira po uređaju automatski, možeš složiiti QoS da se skalira po broju uređaja spojenih na net, možeš custom postavke slagati itd.

Čak ima i mogućnost guest wifi-a/hotspot, s vlastitim QoS-om nevezanim uz SSID koji ti koristiš. Jedino što mu je mana, da ne može imati više SSID-a, jedan na 5ghz i jedan na 2.4ghz (ili dual band pa je automatski).

Wifi timer (od kada to kada), auto reboot/shutdown u određenim satima itd. Uglavnom, čudo za 200kn
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 12:34   #103
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
jače od mikrotika
user friendly
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 12:44   #104
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Po opisu je taj Mi Router 3 stvarno zvjerčica, nije mi još prošao kroz ruke ...
čekaj malo, spominje se Mi Router 3 i Mi Router 4, koje su razlike ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 12:59   #105
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 252
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kažem, 200kn, nema bolje kupnje.

App na mobu, možeš raditi remote što želiš, dobivaš alerte ako ti se netko spoji itd.

Kolega Nikky ti je tata mata po pitanju mreža, no kažem, 200kn u usporedbi s jednim Unifi-em od 600kn, nema razlike.

QoS ima isto ok, možeš složiti da ti limitira po uređaju automatski, možeš složiiti QoS da se skalira po broju uređaja spojenih na net, možeš custom postavke slagati itd.

Čak ima i mogućnost guest wifi-a/hotspot, s vlastitim QoS-om nevezanim uz SSID koji ti koristiš. Jedino što mu je mana, da ne može imati više SSID-a, jedan na 5ghz i jedan na 2.4ghz (ili dual band pa je automatski).

Wifi timer (od kada to kada), auto reboot/shutdown u određenim satima itd. Uglavnom, čudo za 200kn


Daj link ako može tog za 200 kuna
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 13:05   #106
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po opisu je taj Mi Router 3 stvarno zvjerčica, nije mi još prošao kroz ruke ...
čekaj malo, spominje se Mi Router 3 i Mi Router 4, koje su razlike ?
Osim LAN portova, sitnice.
Gigabitni Eth portovi su na četvorki (trojka ima 100mbit).
Malo bolje hlađenje, dizajn, malo jači CPU, feature-i isti.
Cijena viša.

Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Daj link ako može tog za 200 kuna
Ja sam uzeo ovdje, bio na akciji oko 205kn. Sad je 240.

Store je u VŽ, imao ga na skladištu.


Btw. konfa tog Mi Routera je smiješna. Spojiš ga lokalno na postojeći router/link, skineš APP, QR kodom poslikaš, mob se synca s routerom, postaviš SSID i password (wizard, next, next, next) i to je to. Doslovce od otpakiravanja do rada 2 minute.
Fine tuning ide kasnije, isto je user frendly.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 19.08.2019. u 13:22.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 13:06   #107
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po opisu je taj Mi Router 3 stvarno zvjerčica, nije mi još prošao kroz ruke ...
čekaj malo, spominje se Mi Router 3 i Mi Router 4, koje su razlike ?
Mi 3 - Ethernet ports working at 100 Mbps

Mi 4 - Gigabit Ethernet Ports

To je glavna razlika koliko sam proučio
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 13:13   #108
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Aha, tnx, znači 4 za ove sa "pre - velikim" brzinama
Jasno da se šalim, nekome igra veća brzina (GB) u lokalnoj mreži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 14:03   #109
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Tkogod misli imati barem 2 komla na žici, 100Mbps portovi ne dolaze u obzir.
Čitam da su neki od tih Mi routera dosta otvoreni za custom fw, ima nekih verzija openwrt koje idu gore.
Ima netko iskustava s time?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 14:46   #110
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Zašto?
Imam 2 laptopa i PS4 na žici, nemam problema. Pričamo o routeru od 200kn za kućne potrebe, nikakva produkcija/posao/nasovi itd.

Imaš 2 kompa na žici, gdje će nestati tih 100mbit/s? Mislim,pričamo o 100 mbit/s, ne pričamo o 10/10 brzini (mada i u tom slučaju ne vidim problem).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 15:12   #111
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Pa evo recimo npr. ja doma imam 3 kompa na žici i redovno povlačim video datoteke od recordera s HTPCa na obradu na drugi komp. Pa se razlika osjeti itekako na datotekama reda veličine nekoliko GB.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 15:22   #112
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ne kužim.
Kako si mislio spojiti 3 kompa na router s 2 porta?
Zbunio si me sada.
Ovo što ti govoriš se može lokalno riješiti bez routera, giga kartice na PC-evima, giga kartica na HTPC-u i to je to.

Ali uglavnom, nema smisla što govoriš, jer ovo tvoje je jedan od onih 5% izoliranih slučajeva koji možda (ja i dalje tvrdim da ne treba) trebaju više od 100mbps portove.

Ostalih 95% ljudi neće ni osjetiti razliku. Jer i dalje 90% ljudi u RH ima brzine ispod 10mbps. Prosjek je oko 6, ja mislim.

Pazi, pričamo i dalje o routeru od 230kn

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 19.08.2019. u 15:28.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 15:58   #113
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Moja situacija je bila za usporedbu.
Pokušavam ti reći da ćeš i s dva porta i 2 kompa prije ili poslije doći i situaciju da trebaš nešto iskopirati između ta dva pca.
Što ćeš onda s tim routerom?
Bolje dati 100kn više u startu za neki s Gb portovima pa si siguran.
Danas dosta ljudi ima i net preko 100Mbps.
Evo ti neki dan prodan tu na tržnici tplink C5 za 200 kn, po meni bolji izbor od mi 3 routera iako je rabljeni.
Tvoj komentar s Gb karticama uopće ne kužim, što si tu htio reći? Kakve kartice, svaki pc već godinama ima gb portove na matičnoj.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 16:49   #114
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Bavim se informatikom već godinama, nikada u svom životu nisam ništa kopirao s kompa na komp doma putem mreže, tako da si ti jedan od tih 5% slučajeva, izoliranih.

Vjeruj mi, radim u branši, to mi je plaća, imaš još uvijek firme koje idu na net s 4G routerom s 12-15mbit/s brzinom, pazi, firme!

Da ne pričam doma kako je.

Svakako, uvažavam tvoje mišljenje, no kažem, nema potrebe za giga portovima za home router, barem ne u RH.

Naravno, ako on treba, neka uzme, no tvoja teza "ako imaš više od 2 PC-a, 100mbps ne dolazi u obzir" nema nikakvog smisla jer ne znaš pozadinu "ta 2 PC-a".
Moji starci imaju 2 PCa i gledaju jedino njuškalo. "100mbps ne dolazi u obzir" njima jer..?

Ali ok, ako netko treba više, nema razloga za ne kupiti bolji router, kažem, za 200kn, best buy. Sve ostalo, a da vrijedi nešto, košta

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 19.08.2019. u 17:00.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 22:02   #115
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Svakako, uvažavam tvoje mišljenje, no kažem, nema potrebe za giga portovima za home router, barem ne u RH.
Lolo.
NAS, radni komp, gaming komp, imac, ps4 pro, tv, atmos receiver, nvidia shield, xbox, custom ruter, 16port switch, A1 ruter, iptv. Proguraj to kroz 100mbit kad zena ghleda 4k film a ja skidam 15gb fajlove sa kompa na komp... NHF ali uvijek uvjeravas tu na forumu za te neke fiktivne ideje da je SVIMA dovoljno "x"... Pa 100mbit hw ne spajam starcima vise...
__________________
Bez potpisa.

Zadnje izmijenjeno od: RaneZ. 20.08.2019. u 22:12.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 22:36   #116
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Lolo.
NAS, radni komp, gaming komp, imac, ps4 pro, tv, atmos receiver, nvidia shield, xbox, custom ruter, 16port switch, A1 ruter, iptv. Proguraj to kroz 100mbit kad zena ghleda 4k film a ja skidam 15gb fajlove sa kompa na komp... NHF ali uvijek uvjeravas tu na forumu za te neke fiktivne ideje da je SVIMA dovoljno "x"... Pa 100mbit hw ne spajam starcima vise...
@momi

+ jos jedan primjer - nemaju svi potrebu za switchem doma. U tom slucaju su gigabitni portovi na routeru spas jer je kopiranje s kompa na komp rekao bih jedna od osnovnih potreba. Zajebi prijenosne medije (usb hdd itd.).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 22:36   #117
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Mi tu ekipa na forumu smo informaticki napredniji
Al 90% vuglaris korisnika, swič je swič
Nit ga imaju, nego su spojeni na isp modem i to je to
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 22:40   #118
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Meni su također jako bitni gigabitni portovi iako se smatram nezahtjevnim korisnikom. Media streaming sa olfa NAS SBC-a, kopiranje u mreži su mi osnovne potrebe. S druge strane, vjerujem da ima puno korisnika kojima to nije bitno, ali eto, na ovom forumu vjerujem da ima dosta ljudstva kojima je.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 09:15   #119
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
@momi

+ jos jedan primjer - nemaju svi potrebu za switchem doma. U tom slucaju su gigabitni portovi na routeru spas jer je kopiranje s kompa na komp rekao bih jedna od osnovnih potreba. Zajebi prijenosne medije (usb hdd itd.).
U potpunosti se slažem s tim, no ponavljam, primjer ili 2 nema veze s nekom realnom potrebom. Koliko ljudi kopira s kompa na komp ili ima doma NAS?
Možda ovdje na forumu nekolicina, no van toga, 1-2% ljudi?

Van toga, ljudi još uvijek imaju 2-3 mbit/s brzine interneta, 90% ljudi ne zna složiti router samostalno, 95% ljudi ne zna što je NAS a svi imaju potrebu za giga portovima. Vjeruj mi, znam. Čim spomeneš brže portove, ljudima se razjape oči a pojma nemaju kakav internet imaju, važno je da imaju gigabitne portove.

I uzmi u obzir, mi ovdje na forumu imamo neko znanje pa nam se to čini nekako preko potrebnim. Van foruma, priča je drugačija.

2019. godina, Sesvete (bio jučer tamo), max brzina koju nudi HT ili A1 na određenoj lokaciji je 12/15mbit/s. Ta ista firma ima VOIP, 30 zaposlenih, PBX itd.

Kažem, 90% ljudi nema potrebe za tim, ali ako već ima, uzmeš router s giga portovima i svi sretni.

Ponavljam, router košta 200kn

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.08.2019. u 09:43.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 09:57   #120
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
Gigabitni linkovi su must-have svima. Čak i ako imaš sranje WAN link opet je bitno da možeš prebacivati igre/slike/filmove s kompa na komp, ili na mob, u pristojnim brzinama. Da ne pričam i o npr. Windows Updateu koji koristi lokalni p2p za download update-ova, tako da se ne zasiti taj spor WAN link.


Uglavnom, sa cijenama koje su neznatno više u odnosu na Fast Ethernet switcheve, ludost je ne kupiti gigabitni switch.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na