Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2019., 23:40   #31
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Ako ide za nas
Gledaj da je gigabitna mreza
Ostalo je nebitno
2 ili 5 ghz
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 07:20   #32
Jakic007
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
E hvala, mislim da cu onda uzeti hap lite.
Samo me jos kod njega muci jacina antene posto je interna. Na stranici pise antenna gain 1.5 dBi, a ne mogu naci za speedport i zte koliko je posto su mi oni ok referentna tocka. Ne bih htio samo da je slabiji signal od njih. Ako je isti ili jaci uredu je.
Jakic007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2019., 07:40   #33
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,081
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Je li itko isprobao synology router?
Imam rt ac1900 malo preko dve godine. Pucaj.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 08:39   #34
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
p.s. Asusa ac1200g+ sudeći prema postovima ovdje na forumu bi bilo dobro izbjegavati puno ljudi ima problema,uređaj je napravljen za najdoljnji segment tržišta,premalo memorije i ne baš velika briga asusa oko razvoja firmwarea.
Imam Asus RT AC1200G+ skoro godinu dana, nikakvih problema, gura 500/120 bez problema, puno opcija za konfigurirati, a da ne pričam da se nijednom nije skršio, smrznuo, poblesavio. WiFi signal više nego dovoljan da pokrije prizemlje i kat kuće (nalazi se na katu u kutu). Ne znam zakaj su iskustva drugih negativna, ali osobno nemam apsolutno nikakvih prigovora, samo preporuke.

S druge strane, meni je na mreži samo oko 10-ak uređaja pa možda zato je ovaj dovoljan. No nebitno, moja iskustva su pozitivna.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 09:54   #35
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Imam rt ac1900 malo preko dve godine. Pucaj.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Ma ništa posebno, nisam u šopingu, ali mi izgleda kao vrlo interesantan router koji je redovno održavan.

Podržava li OpenVPN klijente i forsiranje korištenja VPN-a na određene LAN IP adrese, a ostale da koriste normalni internet?
Kako si ti zadovoljan? Nešto s čime si posebno zadovoljan?
Jesu ubacili podršku za ostale DNS protokole (DoT?)?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 11:30   #36
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,081
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ma ništa posebno, nisam u šopingu, ali mi izgleda kao vrlo interesantan router koji je redovno održavan.

Podržava li OpenVPN klijente i forsiranje korištenja VPN-a na određene LAN IP adrese, a ostale da koriste normalni internet?
Kako si ti zadovoljan? Nešto s čime si posebno zadovoljan?
Jesu ubacili podršku za ostale DNS protokole (DoT?)?
Što se tiče updatea i supporta kad sam ga ja kupio bio sam na bnetu i nisam dobivao IP adresu od njihovog modema (kad bi izbacio njihov ruter i direktno spojio Synology, modem ili infrastruktura ispred njega trebala bi davati Auto DHCP na WAN). Pisanje helpdesku kroz sučelje rutera i kroz tjedan-dva je izašao update koji je to fixao. Naravno, u međuvremenu sam im morao osigurati pristup ruteru s obzirom da su im logovi koji su se automatski generirali bili apsolutno beskorisni. Makar sam bio valjda jedan korisnik u čitavoj Hrv koji je na taj način to koristio - fiksali su i radilo je uredno.

OpenVPN podrška postoji makar ju osobno nisam koristio, mogu se nekakvi addon packovi instaliravat, jedan od njih je i VPN server koju nudi stvari vezane uz openVPN. No nisam imao potrebu za tim pa nisam niti pokušavao- Koliki je bandwidth VPN-a kroz Synology.

Nemam pojma ni za ostale DNS servere, makar možeš posebno istalirati njihove DNS i Radius server aplikacije koju nude dosta toga u odnosu na defaultne mogućnosti rutera-

Nešto sitno sam se igrao sa L2TP-om i IPSecom zbog rodbine van RH i backupa raznih sadržaja no to smo riješili da sam im dao RDP pristup na home serveru pa nek tu rade kaj hoće (veza je 100/50 pa nije nikakav problem)

U vrijeme kad sam nabavio Synology lova je bila spremna za neki AC Asus, no reakcija supporta i komunikacija putem maila/Skypa su me prevagnuli.

Jedina potencijalna mana jest da Asus nudi nešto jači HW za tu lovu pa u nekim vršnim opterečenjima nudi bolje performanse no s obzirom da dok smo supruga i ja doma na njega je spojeno 3 moba, 2 tableta, 3 piceka i još 7 wifi smarthome pizdarija imao sam samo jednom problem di se "mučio". Taman sam updateao dva nekakva windows 7 laptopa, radio inicijalni backup ženinog laptopa (cca 300gb) i malo mi je ping poskočio u igrici kad sam bio na WiFiju, no to sam više lupio limit same AC tehnologije nego rutera. Povratak na kabel ostatak dana i problema nije bilo. Naravno da sam dan poslje skužio da ima mogućnost prioretiziranja prometa po mac adresi za Wireless

Ako se ikad poželiš igrati s VPN cimni me na pm pa uz pivu/čevape možemo probat. Ti isprobaš kaj te znaima, ja naučim nekaj novo
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 14.02.2019. u 11:36.
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 06:07   #37
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nemoj ić na ništa mikrotikovog šta ima "ac" u nazivu ako ne želiš glavobolje. imam ih 3 komada u firmi, eno čekaju da se otpišu. hap lite mini ima veću wifi propusnost od ac uređaja (oko 220-240mbita @ 40mhz n, dok ac lite ide oko 200njak mbita @80mhz ac).
OT i isprike na dizanju teme.

Hap AC:
https://photos.app.goo.gl/RSRpNkDysbnz6PAH8

Cap AC:
https://photos.app.goo.gl/ib9PsbAafqCqegzA9

Obzirom na dual chain uređaj koji se spaja na njih, maximum.
Hap AC teško da će preko ovog ići zbog CPU bottleneck, bez obzira na triple chain konfiguraciju uređaja.
Cap AC nema nego dual chain. CPU na 30%. Dakle ovo mu je isto max.
Hap AC lite ima single chain 5 GHz, ovo što si napisao mu je cca max propusnost.
Ne vidim razlog zašto onda izbjegavati Mikrotik sa AC.
Ono što stoji, je da sam se morao igrati da dobijem rezultate.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 03:58   #38
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,531
veća moguča brzina - bolja propusnost - stabilnija veza, to su pogotovo na bakru bitne prednosti, veza ti oscilira i zauzetošću kanala na 2,4 GHz ti može doći do pucanja s time da ne znaći da kanal koji je danas slobodan da će i sutra biti slobodan ,jer i susjedi imaju iste probleme kao i ti i isto čačkaju po kanalima tako da je bežična veza preko 5 GHz u svakom slučaju bolja solucija i to ne u prvom redu radi same brzine,moraš svatit a to se dobro vidi ako se koristi neki program za analizu wi-fi-a da 4 susjeda dobro placirana u najnezgodnijem slučaju mogu zagušit sve kanale,situacija se može samo još i pogoršati jer preko 90% uređaja "smart home" može samo preko 2,4 GHz doduše njima nije ni potrebna "izuzetna stabilna veza" ,ali dovoljno da smeta, a kako vrijeme ide svako od nas ima poneki "pametni uređaj doma" a toga će biti sve više i više.routeri ako moraš kupiti, se ne kupuju svaki dan ,preživjet će ti dvije generacije računala u pravilu, pa malo treba i misliti što će biti za koju godinu ,pa stoga se može potrošiti 100-200 kn više na opremu,"ac 600" stikovi su ti oko 100 kn može se naći i ispod 100 kn ,znaći sve zajedno nije neki nemogući trošak.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 27.03.2019. u 04:04.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 19:40   #39
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Pozdrav,

imam HT optiku i mislim se riješiti Speedporta jer nije baš bajan. Dakle, kupio bih router i spojio ga direktno u ONT. Telefona nema, samo MaxTV i Internet. Bitna mi je niska latencija (višejezgreni procesor mora biti), WAN propusnost do 1000 Mb/s (bar da bude futureproof) i 802.11ac. Worst case ima na mreži spojeno max 7 uređaja.

Listam par dana i suzio sam izbor na sljedeće, u prihvatljivom cjenovnom rangu:
* TP-Link AC1200 Archer C5 (nisam pronašao info za VLAN tag, pa nez jel podržava uopće)
* Asus RT-AC58U
* Mikrotik hAP ac2

E sad, iskreno mi se najviše dopada ovaj Mikrotik, izgleda kao najbolji omjer cijene i dobivenoga. Međutim, s njim je malo problem konfiguracija (možda ako netko ima T-Com optiku direktno na ONT može podijeliti svoje korake / screenshotove konfiguracije, nisam ništa pronašao guglajući). Isplati li se uložiti više novca i ubost nešto kao RT-AC68U? Iskreno mislim da je overkill...
float je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 10:11   #40
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Imam bas taj kombo, hap ac2 i direkt u ont. Radi odlicno vec preko godinu dana. Po meni se ne isplati davati puno vise novaca za npr asus router. Ako zellis detalje za konfiguraciju, javi se na pm.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2019., 22:16   #41
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,531
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Imam bas taj kombo, hap ac2 i direkt u ont. Radi odlicno vec preko godinu dana. Po meni se ne isplati davati puno vise novaca za npr asus router. Ako zellis detalje za konfiguraciju, javi se na pm.
u istom cjenovnom razredu su manje više iste hardwerske mogučnosti,asusov veliki plus je jednostavnost softwera - laiku dosta pristupačno,
bez dodatnih peripetija pri konfiguriranju i stabilnost,netreba valjda pričat što je skuplje to je bolje,ali svatko treba kupiti ono što mu treba
za njegove potrebe.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 21:13   #42
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 448
Innbox od iskona počeo zezat sa wifi... svako malo moram pali/gasi da dobijem wifi, dok lan portovi uredno rade, ima internet preko njih

zatražio bih da stave innbox u bridge pa me zanima što od ova dva uzeti da odradi posao iza njihovog modema ili ako netko ima konkretniji prijedlog neka postavi link

ne treba mi ništa fancy ni skupo, čak mi je dosta 100 mbit u mewži

https://www.links.hr/hr/adsl-router-...icni-053524159

https://www.links.hr/hr/wireless-rou...icni-053524132
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 23:32   #43
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...a jesi probao postaviti fiksno wifi kanal sa najmanje smetnji na tom Inbox ruteru ?
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2019., 23:45   #44
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 448
jesam, nije gužva oko mene, vidim samo još jedan modem od susjeda prekoputa... lijevo 2 kuće do mene nemaju net, a desno 1 i slijedeća je dosta daleko... iza ima 150 m do prve kuće
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 01:39   #45
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Gledaj da u pameti ima predviđen AP mod rada,
inače ćeš trebati "kemije" sa konfigom.

ASUS RT-N12 D1 > ima AP mod rada, N300 2.4 Ghz
umjesto navedenog imaš jeftiniji DIR-809 > ima AP mod rada, dual band WiFi, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 04:09   #46
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,350
Citiraj:
Autor Jakic007 Pregled postova
Pozdrav,

Otprilike 5 godina sam imao ZTE 931VII v1 od T-Coma i nisam mogao port forwardati njega jer opcija jednostavno nije radila. Ostatak je radio 'ok' ali eto poceo je crkavati pa je danas dosao tehnicar i ugradio novi SpeedPort Plus.

Sav sretan, odem u njegove postavke na 192.168.1.1 i ubrzo dozivim razocarenje jer ne mogu DNS server namjestiti koji zelim, citam po forumima da ni na njemu ne radi forwardanje portova, signal katastrofa...

Sad evo proucavam malo koje su mi opcije obzirom na to da imam maxtv i vidim da je moguce rjesenje da kupim third party ruter, postojeci SpeedPort prebacim u brdge mode, na njega spojim MaxTv i novi ruter(lan->WAN) i dobivene pppoe postavke utipkam u novi ruter.

E sad, zanima me par stvari.
1. Znaci ako sam dobro razumio, speedport onda ima samo ulogu modema i dostavlja liniju na maxtv i na moj novi ruter?
2. Ako je 1. ispravno onda na svom novom ruteru sam bog mreze i mogu namjestit dns server, portovima upravljati, firewall, nat... Sve postavke su na meni?
3. Ako je sve pod 1 i pod 2 tocno koji mi ruter preporucate kupiti da ima dosta dobru jacinu signala, da je pouzdan i siguran(vjerovatno je dobro da dobiva firmware update redovito od proizvodaca) i da mi nudi sve te opcije koje sam naveo gore.

Ne znam bas kako se krecu cijene pa eto ako mozete molim vas da posaljete par modela koji bi odgovarali razlicitih cijena i napisete zasto se mozda isplati uzeti skuplji i tako to.
Napomena: nije problem naruciti s interneta izvana ili bilo gdje u RH.

Hvala unaprijed!

Edit: zaboravio sam napomenuti da sam na bakru 40 Mbps download.

1.Cijena?
2.Sa VoIP podrškom?

I dalje kod mene radi ko sat DSL-AC68U (upogonjen IPTV i Net)
Koliko znam TCom je jedini koji i dalje će ti dati Username i Password za WAN a ostali ti nebi ni za kakve pare.
Mogu samo da ti kažem da niti neosjetim WAN downtime na ovom DSL-AC68U

https://www.asus.com/Networking/xDSL...ters-Products/
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 18.04.2019. u 04:17.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 09:53   #47
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
u istom cjenovnom razredu su manje više iste hardwerske mogučnosti
Pa i nije baš... HAP AC2 je 370 kn + PDV. Prvi uređaj cjenovno je Asus 1200 model koji je na lošem glasu, a hardware-ski nije u tom rangu.

Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
asusov veliki plus je jednostavnost softwera - laiku dosta pristupačno
to stoji, Asus je s te strane lakši za konfiguriranje za običnog korisnika


Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
stabilnost
E vidiš to je veliki minus (nekih) Asusovih routera po meni. AC 68 pregrijavanje, gubitak 5 GHz mreže, dok za 1200 model ljudi nemaju baš lijepih riječi. Baš što se stabilnosti tiče. Na nekima su to možda popravili i rade ok, ali jbg dok se jednom opečeš, pušeš na hladno...

Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
netreba valjda pričat što je skuplje to je bolje,ali svatko treba kupiti ono što mu treba
za njegove potrebe.
ne mora biti. Nekad je jeftiniji uređaj i bolji. No svako kupuje što želi i što mu se sviđa, iako nije u skladu s našim razmišljanjima.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2019., 12:43   #48
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 448
naručen DIR-809

hvala
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2019., 12:53   #49
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Uzeo hAP ac^2, namjestio konfiguraciju u 5 minuta i jednostavno radi savršeno. Bilo je vrlo jednostavno, na Mikrotik wikiju ima resursa o sličnim konfiguracijama (VLAN Triple Play).

Iako je uređaj pola veličine Speedporta, Wi-Fi performanse su znatno bolje, a da o stabilnosti i mogućnostima ne pričam

Posebice kad imaš fleksibilnost da prioritiziraš internet VLAN više nego IPTV VLAN

Hvala vam na savjetima svima, toplo preporučujem Mikrotik
float je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2019., 19:07   #50
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Mikrotik bomba.. već godinama ljudima stavljam tika za router i unifi zabit za wifi

nema bolje kombinacije.. nikad nijedan problem igdje
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 13:41   #51
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Mikrotik bomba.. već godinama ljudima stavljam tika za router i unifi zabit za wifi

nema bolje kombinacije.. nikad nijedan problem igdje
Ma katu imam 4G router može neka preporuka za AP u prizemlju povezani bi bili lan kablom
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 16:07   #52
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Unifi
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 17:03   #53
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
kupi bilo kojeg asusa i prst u uho
očito mi ovdje bezveze tipkarimo
svako malo netko .. šta da kupim
kupi bilo kaj . sve je dobro za vulgaris usere


ovdje su ti 2-3 tabora
mikrotik VS ubnt VS razno
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 18:16   #54
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Razmišljam o kupovini kvalitetnog wifi routera. Trenutno imam Optima VDSL. Službeno 30Mbit, a u praksi 10-20Mbps. No to nije glavni problem, već komunikcija unutar mreže. Na Innbox šrotu, rijetko dobijem preko 2MB/s kod prijenosa podataka (transfer datoteka s računala na računalo), a često to bude i ispod 1. To je unutar kuće koja je prizemna, ali od starih, debelih zidanih zidova. Radna soba mi je preko dvorišta u drugom objektu i tu sam morao uzeti extender da bi dobio bilo što.

Naravno da sam razmišljao i o provlačenju kablovinja, ali to mi stvara poveće probleme. Naročito za ovaj dio izvan kuće. Ne mogu kopati ispod, jer je sve asfaltirano, a po zraku mi je riskantno.

Zato sam gledao malo jače wifi routere po netu. Prema inicijalnom proučavanju, ovaj TP-Link Archer AC2300 bi trebao biti neloš za long range u tom nekom "budget" segmentu. Ima li tko kakva mišljenja i/ili isksutva o tom uređaju? Ili bolji prijedlog?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 18:21   #55
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
powerline ? pa da si sfuraš lan do "bojte" preko struje ?
ili p2p link do prostorije sa 2x sxt mikrotik ili AC disc, pa imas i preko 100 mbit vezu onda
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 18:41   #56
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
O powerline-u sam razmišljao isto. U kući imam nove instalacije i puno opcija, ali do "bojte" su mi prastare instalacije, za koje neznam kakve su zapravo. Pa se bojim da bi se signal mogao pogubiti i da bi rezultat opet mogao biti spora i nestabilna mreža.

Imaš konkretni savjet za powerline adaptere? Mislim, koji model?

P2P moram proučiti. O tome ne znam skoro ništa. Ako se ne varam, to se montira vani? Dakle treba do toga na dva mjesta dovući ethernet i struju? To je komplikacija.

Uglavnom, oba ova rješenja bi mi u radnoj sobi vjerojatno za manju lovu dala bržu mrežu, ali ostaje mi problem po kući, gdje mi isto treba mreža za računalo, media server, rpi, tv, mobitele, tablet...A tome bi sad dodao još i NAS. E sad, znam da postoje powerline adapteri sa wifi hotspotom. Ali to znači da bi morao uzeti barem 3-4 para za sve skupa i to onda sigurno prebacuje cijenu routera, a i pitanje je kako bi se 3-4 para powerline adaptera tolerirala.

Zato sam gledao wifi router. Ako bi mi osigurao barem 40Mbit/s prijenos podataka, ja bi bio zadovoljan. Može li se to očekivati od wifi router-a? Recimo od ovog Archera AC2300?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 01.05.2019. u 19:19.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2019., 20:31   #57
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
jeftino i all in one rješenje teško da je i najbolje
al probaj pa nam javi
nitko ti ovak napamet nemože reč kupi taj ap i svi tvoji problemi su rješeni


lokacija, udaljenost, broj zidova itd itd itd
svi ti faktori su bitni kod wifi-a


a što se tiče struje .. bakar je bakar .. star ili novi
bitno da je ista faza.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 01:42   #58
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
@estugarda
Pa ti uzmi "jeftinijeg operatera" ... **beep**

Ovaj bajni transfer "2MB/s kod prijenosa podataka" je Lan ili WiFi ?
Sad si prisiljen sam složit svoju mrežu a na ISP šroteks prebaciti samo izlaz na Internet (bridge mode),
IpTv, VoIp isto ostaje na njemu.

Kao osnovu uzmi neki pristojni WAN Router, bitno je da ima GB Lan,
WiFi ne mora biti "bijesni" (i skupi) najnoviji AC3200.

Za WiFi treba snimiti situaciju na lokaciji da bi se moglo nešto zaključiti i predložiti.

PowerLine uglavnom dobro radi, imaš novije modele sa GB mrežom,
ako nije velika razlika u cijeni uzmi model sa prolaznom uttičnicom,
tako ne "gubiš" priključno mjesto a uštekan je direktno u zidnu utičnicu ima bolji link.

Startaš sa jednim kitom (2 kom), a možeš dokupiti još 1 ili 2 kom po potrebi.
Sve ih upariš / povežeš i dobiješ dobar link (čitaj transfer) kao da si na Lan - u.
Usput tada lako testiraš jel ti funkcionira i kakav je link do "bojte".

U PowerLine temi smo sve već napisali, generalno treba biti ista faza a ako imaš trofazni priključak (potencijalni klijenti na različitim fazama) onda se treba "igrati" sa oni couplerima ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 08:41   #59
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
A svi su oni "jeftini" kad treba dati opremu. Prošao sam ih skoro sve. Uvijek daju šrot opremu.

Da. 2MB/s prijenos podataka (kopiranje datoteka iz windowsa) dobijem na WiFi. Na dobar dan. Zna biti i manje. LAN nisam ni pokušavao nikad jer bi za to trebao provući kablove, što izbjegavam iz više razloga. Jedan je sigurno lijenost.

Dakle, ukoliko router koči globalni transfer, onda mi ni powerline neće pomoći. To dakle moram istestirati.

A zašto bi na ISP router išta prebacivao? Zašto bi bridge-ao? Kaj se aftermarket wifi router ne može podesiti da je jedini router?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 11:55   #60
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
"Dakle, ukoliko router koči globalni transfer, onda mi ni powerline neće pomoći." > kriva pretpostavka.
On postiže / ima Lan brzine uz tu i tamo sitno veći ping (koji je manji nego na WiFi).

"LAN nisam ni pokušavao nikad jer bi za to trebao provući kablove, što izbjegavam iz više razloga. Jedan je sigurno lijenost. " > koliko već pišemo, da ne kažem trubimo "da je žica zakon" ?

"Zašto bi bridge-ao? Kaj se aftermarket wifi router ne može podesiti da je jedini router?" > jel imaš VoIp (čitaj tel.) preko njih?
VoIp je gnjavaža podesiti na alternativnom uređaju, pametuju i sakrivaju podatke.
Slično je i za IpTv al se da riješiti.

Zato se napravi:
- ostaviš VoIp i IpTv na njihovom uređaju
- gasiš WiFi na njihovom uređaju
- sam ili preko SZK prebaciš Internet konekciju u Bridge mode i dobiješ (tražiš) podatke za PPPoE konekciju
- iza njega stavljaš svoj router, podesiš PPPoE konekciju
- vozi Miško

Eto, zato
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na