Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2019., 12:33   #91
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Skini si ofišl tool od proizvođača i s njim izvrti sken. Ako on prijavljuje grešku, reklamacija i traži drugi.


@Nikky

Jonsbo W1

Da, šteta što nema. Potipa mi se po ladicama 4 port backpane od nekog HP-a, moram vidjeti da li je isti razmak konektora.


@Gabre

Super izbor, fakat možeš staviti hrpu diskova unutra.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 13:16   #92
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Mladići, što vi od operativnog sustava koristite za nasove?
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2019., 14:49   #93
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Mali offtopic.

Imam T-Com router Speedport 724V koji na sebi ima USB port. Ako uštekam u njega neki HDD može li mi taj HDD biti u windowsima mapiran kao mrežni disk ili mu pristupati mogu iskljujčivo preko nekog FTP programa?
Evo ovako, na youtubeu vidim da podržava ovo što tražim, ali ja u windowsima 10, router jedino vidim kao "streaming device", a ne vidim ga kao "computer". Sad ne znam trebam li nešto posebno u windosima omogućiti (probao sam se igrati s network discovery) ili je stvar do routera?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 14:50   #94
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Kako koristim i hrpu drugih stvari i jer to znam koristiti: windows server 2k16. Da samo nas koristim, vjerojatno bi nesto drugo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 15:37   #95
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Eto krasno, mada "nije kraj svijeta" 1 relocirani sektor.
Možda je slučajnost tj. da se da oživiti / aktivirati.
Ipak je to novi hdd.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 16:55   #96
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
ima jos detalja...
prjmjerice smartctl -t long /dev/ada1 mi se iznova pokrece (valjda) na tom disku dok kod ostalih dok god traje test pise running i primjerice 70% remaining... stjecem dojam da taj test ne radi ispravno na tom disku.
pise u medjuvremenu: previous self test completed with error i self test log error count increased from 0 to 3 pa 5 to 7 itd.
nesto s tim diskom definitivno ne stima pa cu ga sutra izvuc napose za test sluzbenim wd diag alatom.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 17:11   #97
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Da, odvrti WDdlg ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 20:43   #98
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sve ovisi što za što hoće koristiti "NAS". Meni je NAS i fileshare, i torent mašina, Plex server, smarthome server, par virtualki imam gore i nakupi se.

jel bi ti se dalo slozit neki kratki tutorial, sa par linkova, uputa, sto kako... ?

sto bi mi trebalo od hardvera a sto nije tipicno



ili preporuciti neki dobar sajt, u moru svega sto nalazi,?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 20:51   #99
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Evo, nakon svega, zakljucak je da je jedan od pristiglih diskova definitivno failan. WDdlg extended nije ni moga jer je zabloka na read-u, jedan sektor specificno. WDdlg quick sam pokrenia nakon toga i javia je gresku. Kad na to dodam sve sto je smartctl long izbacia, ovaj disk ide na reklamaciju.







evo definitivno razlog zbog kojeg stvarno triba pregledat prakticki svaki disk.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 21:03   #100
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
evo definitivno razlog zbog kojeg stvarno triba pregledat prakticki svaki disk.
Mada sam to već rekao.
Bojim se da će biti i gore kako hdd - ovi budu ispadali iz main streama.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2019., 21:07   #101
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
sad se samo triba nadat da ce reklamacija protec bez problema, o cemu cu izvjestit naravno... tako da znate sto vas ceka...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 21:22   #102
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Ako je disk u jamstvu nema razloga da ne prodje.

Ubuduce prilozi screenshote da imas neki dokaz (manje zajebancije, brza reklamacija)
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 21:26   #103
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
Mladići, što vi od operativnog sustava koristite za nasove?
Ja koristim OMV (open media vault), baziran na Debian linuxu.

Najveca prednost je sto ne moras formatirat diskove na kojima su ti podaci prilikom friske instalacije + to sto raid nije uvjet za rad, a sto je meni super jer nemam potrebe za time.

Support je dobar obzirom da je free i ima zbilja jako dobrih pluginova.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 22:15   #104
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Openmediavault također, konfiguracija u potpisu. Plex ide bez problema bez transkodiranja, sa nisam probao. Zadovoljan, da imam intel konfiguraciju moguće da bi xpenology slagao gore. Makar ovo kad se podesi zaboraviš na to.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 13:34   #105
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jel bi ti se dalo slozit neki kratki tutorial, sa par linkova, uputa, sto kako... ?

sto bi mi trebalo od hardvera a sto nije tipicno

ili preporuciti neki dobar sajt, u moru svega sto nalazi,?
Ja sam ti išao linijom najmanjeg otpora, pa sam išao na windowse na tom kompu di su mi diskovi jer mi je to najpoznatije i najmanje podešavanja sheranih diskova, torenta i sl.


Oko hardwera se može biblija napisati ali ono što imaš koristi. Ako imaš procesor, ja bi eventualno potražio ploču koja može više diskova ugostiti. Iako i to se rješava prilično lagano s raid karticom ili klasičnom HBA karticom.

Dok napuniš 6 diskova, trebat će ti neko vrijeme. Nema smisla imati 10 diskova od terabajta za kućnu uporabu.

- proc koji imaš
- 4 il 8gb rama
- solidnije 400W napajanje
- manji ssd za OS i diskovi koliko ih imaš


Ja imam 30gb ssd za OS i 3 diska plus eksterni disk za backup bitnoga.

Windows Server 2016 imam gore zbog Hyper-V i virtualki. Poslužit će bilo koji Windowsi. Na 2 diska imam particije od 1TB koje su u miroru. Doslovno u Disk Managementu desni klik na "Add Mirror". Na tome su mi bitni podatci i preko disk backupa mi se to backupira na vanjski disk dodatno zbog krypta i verzioniranja.

Ono kako si planiram složiti je dodati još diskova kako bi digao preko windows Storage Spaces funkcionalnosti raid 5 polje da mi je sve sigurno od zatajenja diskova. Imam dosta veliki library i sad bi mi bilo već žao da mi ode. Iako, još uvijek je sve dostupno na usenetu.

Diskovi su mi sherani, i mapirani na primarnom kompu. Tu nema neke mudrolije. Potrebno je samo složiti "korisnike" za share, da ti user koji recimo shera gore datoteke, da nije admin na računalu i da nemože pisati na C disk. To je kao mjera predstrožnosti, pogotovo ako ne koristiš sam računalo.

Od softwarea mi je instaliran Plex server i dodani su folderi sa sadržajima. Tu je fakat sve next next finiš. Na telki se samo ulogiraš u aplikaciju i upišeš neki kod izgenerirani. U Plex imam dodan SubZero plugin zbog titlova jer svi koristimo pa nekome nešto paše.

Od ostalog softwera koristim torent klijent, neznam kakva je situacija kod vas. Imam samo podešeno da mi klijent automatski doda torrent file iz datoteke kada fajl sejvam na PC-u gdje surfam.

Slagao sam RSS ali sam preljen.

Imam nekih virtualki u Hyper-Vu, al to mi je lab za posao, to je nebitno za ovu priču.

Na telki je plex aplikacija, a na HTPC-u pristupam na plex doslovno preko linka u webbrowseru. I tu recimo dobijem i 5.1 zvuk na receiveru i sve. Preko telke direktno nisam uspio natjerati 5.1.

Fakat ništa posebno truda nije uloženo. Slike su u temi par postova višlje.


Ako hoćeš ići dublje:

https://www.serverbuilds.net/the-ori...nJ4tg-ZVa9SfgE
https://www.servethehome.com/buyers-...-freenas-hbas/
https://www.facebook.com/groups/420570591730136/


Da mi ne treba virtualizacija na tom računalu, vjerojatno bi išao na spomenuti openmediavault, xpenology, freenas il nešto deseto.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2019-05-03 12_14_23-S-FILESHARE - TeamViewer - Free license (non-commercial use only).png‎
Views:	408
Size:	176.7 kB
ID:	21106   Click image for larger version

Name:	WhatsApp Image 2019-04-28 at 11.19.30.jpeg‎
Views:	435
Size:	136.1 kB
ID:	21107  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 15:25   #106
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Evo, javili su se mailom, poslali upute za slanje... uglavnom, salju svoju dostavnu sluzbu pa ce vjerojatno u pon doc po paket... posto je proslo vise od 72h od dostave, ide prvo na servis pa onda oni dalje odredjuju sto i kako, iako koliko mi je poznato, u hr bi trebali imat 8 dana od primitka za zamjenu bez if and but...


sto se tice odabira os-a za nas, koristia sam freenas i ws2016. freenas je ok sto se tice pouzdanosti, ali user/group podesavanje je katastrofalno. doslovce na freenas boxu moras imat korisnika istog naziva kao i na windows racunalu inace ne sljivi dva posto, npr. ako imam u freenasu korisnika "korisnik", pristupam li s racunala koristeci user korisnik sve radi bez problema cak i ako su passwordi razliciti (samo trazi pass za freenas acc), ali ako sam primjerice "admin" na winsima, i nisam napravia takav acc na freenasu, uopce mi ne nudi odabir usera "korisnik" za pristup freenasu. to je uzasno iritantno.

kod ws2016 takvih briga nema... ako share-u ima pristup korisnik "korisnik", onda ga nije brige s kojeg acc pristupam (korisnik ili admin) dok god ispravno unesem korisnicke podatke i pass za "korisnik". s druge pak strane, ws2016 ima problema kad se koristi sa starijim verzijama windowsa zbog SMB1.0 podrske koja je po defaultu iskljucena.

Koliko god active directory naizgled izgleda kompliciran, toliko pojednostavljuje pristup podacima u vecim okruzenjima s puno korisnika.

Jos nisam proba omv, xpenology i nas4free, ali kako cu sad rashodovat par starih problematicnih 1tb drive-ova, a imam plocu s kojom se mogu igrat, onda mogu za probu slozit nesto s tim os-ovima...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 23:16   #107
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
dobro, i sto je onda provjereno jednostavna solucija za jednog pocetnika u tome svemu...



imam ovako, 6tb ganc novi ni izvadjen iz vrecice, pa 6tb red (trenutno u kompu natrpan), 1x6tb (novi u ext ladici, to bih raskopao i stavio u case, nadao se da ce doc red unutra, a ono blue jebeni, shebo me google i wd ), jos jedan externi toshiba od 5tb ( isto nakrcan spojen na komp, to bi isto iscupao van), jos jedan wd externi (nakrcan) od mislim 4 ili 5 tb.... to bih isto racupsao i stavio u case.... ili mozda njega ostavim kao dodatni backup za fotke iskljucivo...

jos imam 2-3 komada od tipa 500-1tb... to cu vjerojatno bacit u smece, jer me hvata zivcanost sa milion driveova kad otvorim win explorer...


fak, sad vidim da imam skoro 30tb... ala...





sad, kako sve te diskove najbolje slozit u nas... jel se to kako slozit a da se sve vidi kao jedan prostor, ili 2, ili samo softverski da se vidi kao jedan, a u biti neki softver sam stavlja tamo gdje ima prostora, ali da u slucaju da jedan krepa, krepaju samo podaci na tom krepanom....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 23:28   #108
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Ako imas toliko diskova, ja bi isao na windowse i Storage Spaces opciju. Potrpas diskove, odaberes ih sve i dodas u polje. Odaberes raid5 odnosno parity mislim da se zove i to je to. Imas 1 veliki disk, a ako ti nesto krepa, podaci ti ostaju, samo zamjenis disk. Samo treba odraditi full provisioning odma.

Mana tog storage spacesa ti je sto diskovi moraju biti formatirani.

Al definitivno komp i windowsi gore posto imas svakakvih diskova.

I definitivno ovo sto si i sam rekao, obavezno backup slika i bitnog na vanjski disk.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2019., 23:36   #109
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma ne mogu ih formatirati, mozda 2 ili 3 mogukoji su novi, ali ove pune..... jedino da idem puzevim korakom pa da prebacujem s jednog na drugi koji je vec formatiran.. kako da se izrazim, pa onda dodam taj stari/frisko fomratirani?

ili se sve mora odjednom... ?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 00:07   #110
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
bekap slika na google i bok


a ako ste paranojik, hebiga
disk prdne kad tad .. i nemas slike


a najbolji bekap je .. foto album
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 02:04   #111
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ide sve na Gphotos. Ali volim imat na disku. Jbga, staromodan sam.

Ko. mi garantira da google se nece sjetiti jedan dan rec, plati rodjo 30-50$ mjesecno da imas unlimited storage.

Gle sto je photobucket ili kako se zove onaj image servis napravio

Ekipa popusila sve zivo jer su doslovno lihvarske cijene stavili
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 11:08   #112
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ide sve na Gphotos. Ali volim imat na disku. Jbga, staromodan sam.

Ko. mi garantira da google se nece sjetiti jedan dan rec, plati rodjo 30-50$ mjesecno da imas unlimited storage.

Gle sto je photobucket ili kako se zove onaj image servis napravio

Ekipa popusila sve zivo jer su doslovno lihvarske cijene stavili
šta fali da staviš winse, a držiš si ext disk(ove) za backup?
aomei backuper je free, podesiš da ti određeni folder backupira navanjski hard (pod uvjetom da je u to vrijeme disk upaljen) i imaš backup.
mislim da se može i podesit da kad upališ vanjski hard, automatski krene backup na njega u točno definiran folder, to sad jednom davno slagao ali se ne sjećam koja je aplikacija bila u pitanju.

ps, ako raskupusavaš vanjske diskove koji su puni, pripazi da ti ih možda komp neće vidjet bez formatiranja. kad sam svoj 3TB imation disk vadio iz kučišta i stavio u komp, ostao sam bez particija (bile raw). imao sam backup pa me nije puno brinulo, ali ako nemaš backup - napravi ga prije.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 12:03   #113
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Vanjske diskove samo treba spojiti preko molex na sata adapterom jer neki diskovi od wd-a se nepale ako dodje 3,3v napon gore. Stavili su zastitu kao, jer ljudi masovno kupuju eksterne i vade diskove.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 12:44   #114
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Da, to sam vidio. Znaš li koje je drugo smješno rješenje ?
Samo malo preciznosti, zalijepiš izolir preko 3 kontakta od 3.3 V na konektoru
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 13:01   #115
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Da, moze i to. Vjerujem da bi mogao i polakirat i s lakom za nokte. Jedino sto bi oslo nakon xy istekavanja.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 14:53   #116
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Da si doma osobno slažem NAS, stavio bih prvo na baremetal ESXi jer ima iznimno mali footprint, i to na neki usb stick, na jedan ssd disk stavio virtualke koje želim tipa XPenology i win server, a dodatne diskove bih složio u RAID i njih koristio za storage za ove virtualke. Fleksibilno rješenje.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 15:22   #117
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Mislim da može i jedan korak manje, ako se ne varam XPenology ima docking tj. virtualke,
jedino moguće da brže radi ovo kad je ESXi osnova.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 15:54   #118
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da može i jedan korak manje, ako se ne varam XPenology ima docking tj. virtualke,
jedino moguće da brže radi ovo kad je ESXi osnova.
Docker je docker, nativno kontejnere nudi i novi esxi, ja radje spustam sve te gluposti sto je nize moguce na hardveru.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 16:05   #119
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Ok, logično.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2019., 19:59   #120
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
wd extended test na preostalim diskovima je prosa ok. Danas sam u live linux mintu pokrenia bht badblocks na diskovima... rezultati bi tribali bit gotovi po izracunu za 40tak sati, taman da se lagano vrte diskovi priko sv.duje do sride... ako i to prodje ok, onda mi opet ne gine fatureta pribacit sve trenutne podatke privremeno na drugi nas, pa onda opet sve natrag kad ove ubacim.
wifi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na