Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2016., 00:46   #121
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nije to problem, vidi.

4G
kanal 3 - 1800 MHz - HT, VIP
kanal 7 - 2600 MHz - VIP
kanal 20 - 800 MHz - HT, VIP

Dakle samo lokalno saznati na kojoj frekvenciji ti je odasiljac i deri... pa nece se ukinuti frekvencije nego se samo moze spektar prosiriti.

Uskopojasna tj. band antena svakako ce bolje primati nego vise-band antena tako da nema bojazni "pusenja" a ako se moze koja kuna ustediti... sto ne ?

kanal 3 i 7 su za one koji su blize odasiljacu a kanal 20 ima pokrivenost skoro kao i GSM signal tako da ako si dalje nema sanse da sa vise-band antenom dobijes bolje nego sa antenom za jedan band samo.

Mozda je i u tome caka ovima sto sa tim antenama igrackama dobiju bolji signal a losije rezultate speedtesta ? Kada prikopcaju antene prebaci ih na drugi band nego bez njih i iako je bolji signal izgleda da svaki band ne daje jednaku propusnost !

Valja testirati, svaki band, svaku antenu...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 01:54   #122
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Hmm, gdje se gledaju postavke tj. statistika TURBO tarife, kolko trenutno sam potrosio prometa ?

Na Router Stats imam promet curent i total za mjesec ali tu broji SVE (evo nocna tarifa bi trebla vec debelo biti u pogonu (sa dje skor 1AM) i ja sad skidam dva file od nekih 1Gb ukupno i vidim da mi broji u statistiku i to sto sam skinui zadnjih 10 minuta ????

EDIT: nasao sam na VIP stranicama (nakon registracije) ali tajming oko potrosnje je dosta zakasnjeli, meni pise stanje do 1.12.2016. u 15:54h sto je laganih 9h kasnjenja za sadasnjim stanjem tako da nemogu provjeriti radi li "nocna tarifa".
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 02.12.2016. u 02:07.
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2016., 01:54   #123
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

Mozda je i u tome caka ovima sto sa tim antenama igrackama dobiju bolji signal a losije rezultate speedtesta ? Kada prikopcaju antene prebaci ih na drugi band nego bez njih i iako je bolji signal izgleda da svaki band ne daje jednaku propusnost !

Valja testirati, svaki band, svaku antenu...
Lako moguce, cak vrlo vjerojatno, jer brzine koje postizu uvelike ovise i o zakrcenosti (congestion) pojedine frekvencije.

Kad sam sam testirao uvjek sam bio spojen na istu celiju (Cell ID) i brzine su mi tokom 24h varirale od 40-90MB uz uvjek potpuno stabilan, jednako jak (vrlo jak!) i jednako kvalitetan signal.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 02:04   #124
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije to problem, vidi.

4G
kanal 3 - 1800 MHz - HT, VIP
kanal 7 - 2600 MHz - VIP
kanal 20 - 800 MHz - HT, VIP
Stvarno stanje je malo kompliciranije od ovog, jer su to stari podaci, prije nego je Tele2 usao u igru.

Ovdje imas podatke koji su puno svjeziji...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 15:24   #125
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
....Usmjerene antene bi trebao uzet samo ako imas slobodni pogled na toranj bazne stanice, inace se uzimaju drugacije vrste antena, kao recimo OVA.
Jel postoji kineska alternativa njoj?
Wept je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 15:50   #126
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 17:58   #127
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nevalja doticna pisljiva boba Ta antena je tipicna kinezishe prevara na jebeju. Pogledaj samo deklarirano pojacanje od 35dB; sve5 samo su zaboravili stavit tocku ispred, jer .35dB je otprilike pojacanje te navlakuse...

@Wept
Ne postoji (za sad) kineska kopija, ali sam siguran da ce za mjesec dva biti i one dostupne.
Ova predlozena je svapski proizvod proizveden u Njemackoj i nigdje na pakiranju, kutiji ili anteni/kablovima nema oznake "Made in PRC".
Slicna je situacija i sa taljanskom (deklarirano nesto slabijom) Sirio antenom, rade ih samo u Italiji i isto kostaju nestvarno mnogo (130 funti, ili 130$ na Amazonu) Danas sam nasao sam jednu u engleskoj za 65 funti, pa im ocito cijene pocinju padati...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 02.12.2016. u 18:08.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 19:20   #128
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova

Ja imam takvu, i radi, ali teško da je 35dB pojačanje, ako šta trebaš samo pitaj

Imam ju spojenu na usb LTE stick, sad je trenutno vani na krovu.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 19:30   #129
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Ja imam takvu, i radi, ali teško da je 35dB pojačanje, ako šta trebaš samo pitaj

Imam ju spojenu na usb LTE stick, sad je trenutno vani na krovu.
jesi možda bilježio signal sa i bez nje ? jel ima ulogu usmjeravanje ili ju samo gurnes vanka? kakav kabel si koristio za spajanje i koliko dužine? hvalaaa

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 19:47   #130
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
jesi možda bilježio signal sa i bez nje ? jel ima ulogu usmjeravanje ili ju samo gurnes vanka? kakav kabel si koristio za spajanje i koliko dužine? hvalaaa

Poslano sa mog SM-G930F
Već sam pisao o svom setapu ovdje http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=310

i ovdje http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=91

Koliko sam gledao kad sam se s njom igrao, bolji je signal, ali prvenstveno mi je bilo bitno daje mogu van stavit i puno lakše podešavat nego ruter sa stickom. Kabal je onaj koji dođe s antenom, nekih 1.5m
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2016., 21:24   #131
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nevalja doticna pisljiva boba Ta antena je tipicna kinezishe prevara na jebeju. Pogledaj samo deklarirano pojacanje od 35dB; sve5 samo su zaboravili stavit tocku ispred, jer .35dB je otprilike pojacanje te navlakuse...

@Wept
Ne postoji (za sad) kineska kopija, ali sam siguran da ce za mjesec dva biti i one dostupne.
Ova predlozena je svapski proizvod proizveden u Njemackoj i nigdje na pakiranju, kutiji ili anteni/kablovima nema oznake "Made in PRC".
Slicna je situacija i sa taljanskom (deklarirano nesto slabijom) Sirio antenom, rade ih samo u Italiji i isto kostaju nestvarno mnogo (130 funti, ili 130$ na Amazonu) Danas sam nasao sam jednu u engleskoj za 65 funti, pa im ocito cijene pocinju padati...

Ma da, jasno, njihove deklaracije nisu uopće niti za čitati.
A da su cijene ovih EU proizvodnje velike, jesu.


Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Već sam pisao o svom setapu ovdje http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=310

i ovdje http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=91

Koliko sam gledao kad sam se s njom igrao, bolji je signal, ali prvenstveno mi je bilo bitno daje mogu van stavit i puno lakše podešavat nego ruter sa stickom. Kabal je onaj koji dođe s antenom, nekih 1.5m
Znači ipak postoji neko poboljšanje sa njom. Za 10-ak dolara nije neki bed ako ne bude davala očekivane rezultate, pa možda valja probati s njom. Barem za početak, dok cijena u EU ne padne.
Wept je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 22:39   #132
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Citiraj:
Autor Wept Pregled postova
Ma da, jasno, njihove deklaracije nisu uopće niti za čitati.
A da su cijene ovih EU proizvodnje velike, jesu.




Znači ipak postoji neko poboljšanje sa njom. Za 10-ak dolara nije neki bed ako ne bude davala očekivane rezultate, pa možda valja probati s njom. Barem za početak, dok cijena u EU ne padne.
To ti je po mom iskustvu bacen novac. Imam bas takvu antenu i hocu se je rijesit. Nisam se dosad rjesavao jer ne namjeravam nekoga prevarit. Ta antena ima taman toliko pojacanje kolko onda izgubi na 1,5m vrlo loseg kabela. Jedina joj je prednost da ju mozes stavit van prozora, za razliku od routera, ali ne izravno na kisu/snijeg.

Pogledaj ovdje iznutricu te antene i poslusaj covjeka koji isto tvrdi da je smece i od nikakve koristi, te procitaj komentare ispod videa, prije nego doneses odluku.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 16:28   #133
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Hvala, uvjerio si me.
Sad vidim da nije ničemu.
Wept je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 03:59   #134
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
A misa mu... @Prezime pa bar ti znas da se te kineske drangulije ne mogu mjeriti sa bilo kojom standardnom GSM antenom.
Niti imas dijagram zracenja, niti dobit po frekvencijama niti ista... ajd pustio sam te malo jer me zabavlja kad netko drugi osim mene prica o antenama ali zahebat ces nekoga

Ta tvoja kako bi radila da si joj ostavio one kablove za koje takodjer nemamo info koliko ima gubljenje dBi po 1m ? Nije svako vican promjeni kablova u anteni i ne kazem da ta tvoja ne radi dobro ali boze moj... i komad zice u zraku je antena jel ?

A znam da znas sta su Iskra GSM antene i tome slicno, nisi tu od jucer...

I da jos nesto razjasnimo za one koji manje razumiju problematiku.

Ne postoji fixno "LTE Antena", antena je glupa stvar, hebe se njoj jel signal GSM, LTE ili EDGE.., svaka antena je projicirana da prima OD - DO odredjene frekvencije i tu je kraj.
Tako je bilo i kada je DVB-T dosao... pola njih pobacalo antene jer nisu DVB-T.

Evo ta tvoja za koju kazes da radi dobro i slazem se tim ako je tebi dobro ali se matematicki ne mogu sloziti nikako jer nema teorije da tih 38cm kineske antene ima bolju ili cak jednaku dobit od jedne Iskre P-56 koja je 98cm i tako sta bih ti priznao samo ako cemo antenu spojiti na Spectrum Analizator pa da vidimo tih 11dBi !

Recimo par primjera kako je antena glupa stvarcica:

LOG antena p-3405 koja ima dobit 12dBi ( 606-802 MHz ) ce odlicno primati LTE na 700/800/900 MHz !

Antena Iskra DTF 92 F ( 470 - 862 MHz ) ce odlicno primati LTE na 700/800/900 MHz, jos i bolje nego p-3405 jer joj je dijagram zracenja najveci u visljim frekvencijama i naravno ako nema LTE filter sto neke izvedenice imaju...

Ova isto ce na "LTE 700/800/900 MHz" rasturati sa bar 8-9dBi a dodje pisljivih 65kn ( Provjeriti da nema LTE Filter )

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1013


Recimo i ovo moze biti antena za LTE:

http://www.weijand.nl/wifi/

Sukladno tablici sto je @Prezime fino stavio vidjeti na kojoj tocno frekvenciji radi lokalni odasiljac i napravimo obican biquad ! Pa i on ce imati bolje pojacanje nego ta kineska sranja, pogotovo ako je namontiran na tanjur od satelitske.

Ovdje imate kakulator za izracun mjera "direktora" za biquad.

http://www.csgnetwork.com/freqwavelengthcalc.html

Za 800MHz oko treba biti 93.75mm
Za 900MHz oko treba biti 83.33mm
Za 1800MHz oko treba biti 41.66mm

I tako redom...

U Kermana imate par antena, evo ako bas netko voli sirokopojasne mada ja osobno smatram da je bolje imati band antenu jer je prijem bolji.

http://www.kerman.hr/index.php?page=...mart&Itemid=64

@buljaka

Jesu dobavljive Iskra antene u Ekranu i po kojoj cijeni ?


Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 04.12.2016. u 04:05.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 09:30   #135
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
@silver_tip nemam pojma, rade sa catv, oni su sada na domeni antene.com pa možda čak i mogu oni nabaviti...

ja ne uspijevam dobiti bolji signal, pomirio sam se sa 27/30 Paketom

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 15:02   #136
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A misa mu... @Prezime pa bar ti znas da se te kineske drangulije ne mogu mjeriti sa bilo kojom standardnom GSM antenom.
Niti imas dijagram zracenja, niti dobit po frekvencijama niti ista... ajd pustio sam te malo jer me zabavlja kad netko drugi osim mene prica o antenama ali zahebat ces nekoga

Ta tvoja kako bi radila da si joj ostavio one kablove za koje takodjer nemamo info koliko ima gubljenje dBi po 1m ? Nije svako vican promjeni kablova u anteni i ne kazem da ta tvoja ne radi dobro ali boze moj... i komad zice u zraku je antena jel ?


Necu nikog zajebat, jer te moje jeftinjare nisam nikom ni preporucio; takve su samo za vjeste s rukama kao sto sam ja, da za probnu instalaciju ustede malo para

Preporucujem samo provjereno kvalitetne uratke, ali usput i napominjem da takvi nerazumno puno kostaju.

Btw, one kineske jeftinjara logice koje sam montirao za probu sele na jednu drugu lokaciju, a na tu istu (moju) lokaciju dolazi
Poynting XPOL-A0002 koju mi salje kolega iz juzno Africke Republike, za trecinu cijene koju traze mulci u evropi :-D

Podatke za te jeftinjare mozes vidjeti na originalnom uratku, jer su cista kopija i po mojim mjerenjima vjerojatno ne odstupaju drasticno od originala, naravno kad se srede

Inace, "fiksne LTE antene" postoje kao i sve druge "fiksne" antene za siroki pojas, kao recimo televizijske antene
Kako se tocno se zna koje frekvencije mora pokrivat tv antena, tako se i tocno zna koje frekve mora pokrivat LTE antena.
Sve drugo su kojekakve specijalke za pojedine frekvencije...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 04.12.2016. u 15:32.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 16:20   #137
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
LTE MiMo Diversity

Malo informacija za svakog tko se ide upustat u vlastito nabavljanje, postavljanje i mozda izradu LTE antena.

Danas su vecinom u upotrebi CAT4 MiMo LTE uredjaji koji imaju dva potpuno odvojena radia i dvije zasebne antene. Kako postici jaci/stabilniji signal je valjda svima jasno, medjutim to uvjek ne daje maksimalni ucinak glede postignutih brzina. Da bi se postigao max moguci up/download potrebno je postaviti cjelokupni sistem tako da oba radia rade na maksimalno mogucim brzinama.

Uvjet za to postici je da se jedna antena NE mijesa u rad druge antene. Tek tada je ispunjen glavni "diveristy" uvjet. Preporucam upoznavanje sa tom tehnologijom, ima na netu puno dobrih napisa...

Za primjer cu navesti moja mjerenja izvrsena sa dvije kineske log-periodik LTE antene spojene na Huawei E5372 MiFi router.

Svaka antena mjerena zasebno daje jednake (skoro potpuno identicne) podatke za LTE_RSSI, LTE_RSRP, LTE_SINR i LTE_RSRQ. Sa samo jednom spojenom antenom, na isti radio routera, brzine up/down su mjerene cca 45/20MB. Medjutim kad se spoje obje antene, onda su mjerene brzine porasle na cca 85/35. To je meni bio dovoljni dokaz da sam zadovoljio MiMo diversity uvjete.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 16:52   #138
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Inace, "fiksne LTE antene" postoje kao i sve druge "fiksne" antene za siroki pojas, kao recimo televizijske antene
Kako se tocno se zna koje frekvencije mora pokrivat tv antena, tako se i tocno zna koje frekve mora pokrivat LTE antena.
Poynting XPOL-A0002 je u naravi panel antena, kako izgleda bilo koja panelka iznutra - zna se. Gle, ja sam nekada u mladosti svojoj bio radio amater i ovo su cinjenice. Od 1926 kako su Japanci izmislili tj. konstruirali Yagi Uda antenu neke revolucije nije bilo. Poboljsanja su iskljucivo u materijalu, preciznosti izrade ali osnovna izvedba je kod svih. Jel to zatvoreni dipol, otvoreni dipol, skup direktora na polovini vala, cetvrtini ili je antena punovalna itd...

Ja ti opet ponavljam da NE postoji LTE antena, postoji GSM antena ako cemo sitnicaviti. Nemoj biti u rangu trgovaca gdje sam negdje prije kupio pojacalo neko ljevo tu za susjeda jer mu slika kocka nekad a na pojacalu pise HD Redy !!

Neka se zna da pojacava i HD signal, jel...

GSM ( Globalni system za mobilne komunikacije ) je standard i to je celiska mreza na koju se prikljucuju telefoni, stickovi, GSM routeri itd... u kojem frekventnom opsegu/spektru ce pojedina usluga raditi je drugi par cipela.

LTE je samo podskup unutar tog globalnog GSM standarda isto kao i HDSPA ili EDGE itd... i sada ces reci da je antena LTE jer prima od 800-2700 MHz ali je ujedno i UMTS/HSDPA/HSUPA Redy jer prima sve na 850/900/1900/2100 MHz ?

Antena za bilo kakve ovdje opisane nase mobilne komunikacije moze bit samo GSM isto kao sto ne postoji DVB-T antena, niti DVB-T2 antena niti HD Redy antena niti 4K Redy antena sto ocekujem kroz koju godinu vidjeti u trgovinama...

Antena za Televizijski prijem je u naravi UHF ili VHF antena, bila Yagi ili LOG a razlika je u poziciji dipola i LOG antena ima direktore na dipolu naspram Yagi izvedenice gdje direktori usmjeruju signal na dipol e a tako se i proizvode GSM antene s time da je LOG izvedba zastupljenija.

Vidi ovo:

http://www.gsm-repeater.sk/eshop/ant...dbi-p-182.html

Yagica GSM 13dBi ! Rasturit ce tu Panelku tvoju na 700/800/900 MHz sa svojih 13dBi jer panelka je koliko, 8-9 dBi ?

Jel moze raditi za LTE na 700/800/900 MHz ?
Jel moze raditi za UMTS/HSDPA/HSUPA na 700/800/900 MHz ?

Moze, raditi ce za bilo sta od 824 - 960 MHz pa i na 700MHz ce primati signal samo nece biti 13dBi nego nesto manje ali vrh ce joj biti negdje izmedju 824 - 960 MHz i ako imamo sada u oklici nasoj LTE signal na 800/850MHz nemas bolji izbor nego takva antena jer ima 13dBi naspram LOG pa cak i Iskra koje nisu preko 10/11 dBi.

I jos jedna bitna stvar, svaka ta LOG ili Yagi antena se moze postaviti za MIMO, kut izmedju antena u nagibu mora biti 90 stupnjeva i L ( udaljenost ) se izracuna s obzirom na duljinu antene i frekventnog opsega na kojem radi.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 17:02   #139
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,039
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Vidi ovo:

http://www.gsm-repeater.sk/eshop/ant...dbi-p-182.html

Yagica GSM 13dBi ! Rasturit ce tu Panelku tvoju na 700/800/900 MHz sa svojih 13dBi jer panelka je koliko, 8-9 dBi ?

Jel moze raditi za LTE na 700/800/900 MHz ?
Jel moze raditi za UMTS/HSDPA/HSUPA na 700/800/900 MHz ?

Moze, raditi ce za bilo sta od 824 - 960 MHz pa i na 700MHz ce primati signal samo nece biti 13dBi nego nesto manje ali vrh ce joj biti negdje izmedju 824 - 960 MHz i ako imamo sada u oklici nasoj LTE signal na 800/850MHz nemas bolji izbor nego takva antena jer ima 13dBi naspram LOG pa cak i Iskra koje nisu preko 10/11 dBi.
Ne igra mi ni malo, jer u mojoj okolici vecina na 2100 te poneki na 1800 MHz...

Inace, meni jacina/dobit antene na mojoj poziciji u viksi nije presudna, jer sam u podrucju jakog signala. BITNO mi je da mi nakon neophodnih 10tak m kabela ostane bar 3 dB, a s tom panelkom ce ostat i vise od toga.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 23:52   #140
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
36. Mjere zaštite mrežnog integriteta Vipnet d.o.o. nalažu da korisnik Homebox/Officebox Turbo tarife preuzima i/ili učitava osobito velike količine podataka kroz vremensko razdoblje unutar jednog mjeseca, a što može usporiti brzinu širokopojasne veze za druge korisnike na tom području, Vipnet može prema tom korisniku primijeniti mjeru isključenja pristupa internetu do kraja kalendarskog mjeseca. Ta se mjera može primijeniti na korisnike u slučaju da korisnik unutar jednog mjeseca prenese količinu podataka veću od 150 GB.
Da malo odmorimo od antena, dakle jel netko ispucao ovaj limit od 150GB i dali se ovo primjenjuje ? Bilo bi dobro imati info iz vise mjesta sirom RH i po mogucnosti ss stanja prometa.

Ako cemo strogo tumaciti njihove uvjete koristenja ispada da nocna tarifa koja je "FLAT" se brzo moze istopiti ako primjenjuju ovo pravilo.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 00:00   #141
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Po meni je cak i nejasno iz toga dali se to uopce odnosi na nocnu tarifu ako se promet iz nje ne racuna, opcenito sam paket se prezentira kao FLAT ili kako "Predugovorna obavijest" kaze:

"Podatkovni promet ukljucen u mjesecnu naknadu - Neograničeno"
Ako je flat ja nevidim kako onda moze biti ograniceno. i NE nema zvjezdice pored "Neograničeno"

I BTW ja u mome ugovoru imam "samo" 18 clanaka (font cca 5-6 na ukupno 4 stranice) tako da mozd je taj citat od 36-tog clanka neki stari online text ?

Meni je clanak 18 "Završne odredbe" i na krjau njega pise "Ovi Opći uvjeti primjenjuju se od 15. rujan 2016. godine."
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 05.12.2016. u 00:05.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 00:19   #142
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ti imas ugovor koji ima svoje clanke vezane za sam sluzbeni cjenik i opce uvjete koji ti se negdje u tom ugovoru spominju da ih mozes vidjeti na njihovoj stranici.

Ovaj podatak o zaštiti mrežnog integriteta se moze vidjeti samo u uvjetima koristenja Homebox/Oficebox Turbo tarifa !

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjet...07706/26975570

Uvjeti se primjenjuju od 14.11.2016.g. tako da je to vrlo friski podatak i ti uvjeti imaju 51 clanak.

Taj podatak je vrlo vazan sto se tice tih 150GB, rekao bih da je to od krucijalne vaznosti jer ako se pipa zatvara nakon 150GB onda cjela filozofija koristenja usluge u nocnim satima za skidanje nekih vecih stvari pada u vodu.

Zapravo pada sve u vodu jer ovdje se spominje uskracivanje usluge do kraja mjeseca a ne spustanje brzine !

Takodjer ovdje je velika nepoznanica sta ce biti za nekih 6mj. ili 1 godine... ako se to pocne primjenjivati ? Ugovore pod tim opcim uvjetima te usluge kao takve ljudi su potpisali i nemas pravo na raskid pravno gledajuci nikako jer tebi/vama kao ugovorenoj strani nisu promjenili opce uvjete !

Tu nikako nismo na cisto... i sam razmisljam dali uzeti uslugu, ponudu imam ali ova informacija tj. na takve uvjete ne zelim pristati.

Gledam prosli mjesec sam napravio 347GB a vrlo malo skidam... vecinom online gledanje i ako ce mi uskratiti uslugu nekad, bilo kad u te 2 godine nakon 150GB onda je to pusiona teska.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 00:31   #143
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Neznam sta bit i rekao osim da nazoves VIP i pitas. Ja nisam potpisao ugovors sa 51 clankom nego sa 18 i nevidim nigdje link na neki onine tekst , premda prizajem nisam procitao svako slovo ali link te duzine bi primjetio u tekstu. Isto mislim da to nebi ni moglo biti vazece jer oni ga mogu mjenjati online kolko hoc eputa bez da ti znas, u tom slucaju bi to bilo kao da si potpisao Bjanko zaduznicu .

Doduse meni download torrenta ni nije namjena toga pa me nebi trebalo ni strefiti th 150GB ali slazem se da bi bilo dobro znati tocno kako se to racuna/i na sta se sve odnosi..

BTW ovih 18 clanaka na 4 papira ima punooo vise texta nego ovih 51 clanka online jer ovih 18 ima hrpe pod clanaka tipa 5.1, 5.1.1, 2.13, 2.13.... i slicno
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 00:45   #144
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ne kuzis, ti imas ugovor. Ugovor je zasnovan na sluzbenom cjeniku i opcim uvjetima od vipa + opcim uvjetima od pojedine usluge.

Kada bi sve to dobio napismeno imao bi 41 papir a ne 4-5 listova....

U Ugovoru imas samo skracenicu iz opcih uvjeta pojedine usluge i nemas link u ugovoru nego ti u ugovoru doslovce pise da pogledas opce uvjete za svoju uslugu i sluzbeni cjenik koji je dostupan online na njihovim stranicama.

To je vazece i te kako i sada je samo sporno dali se to primjenjuje ili ne.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 08:10   #145
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Ne, nisi me skuzio. Ne dvojim ja da je to nemoguce da oni to limitiraju na taj nacin (recimo Tcom ima slicnu ponudu LTE i imaju u paketu 300GB prometa ili nakon toga CAP, nema dalje ni po smanjenoj brzini ni nista nego cekas iduci mjesec ili placas dodano Gigabyte po paprneoj cjeni). Pokusavam ti objasniti da opci uvjeti koje si linkao su daleko kraci/manji od ovoga sto se dobije pismeno .

Jel imas ti pismeni ugovor kod sebe ili ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 14:35   #146
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ako ima netko tko može uzeti homebox turbo, a ne treba mu ja bi se ponudio kao otkupljivač ugovora - makar je to teško jer ne poznamo se pa je teško na povjerenje (

pada mi na pamet da iskeširam 4000 kuna za 2 godine i uzmem cijeli paket )

k vragu - strogi su ovi u vipu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 15:12   #147
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
iskesiras a netko ode i odjavi to kasnije ili bude nešto . a i meni su rekli da ne nisam nigdje modem jer se vidi na koju baznu stanicu je spojen. npr onda ne smijemo ni na more ponijeti?

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 15:14   #148
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ako ima netko tko može uzeti homebox turbo, a ne treba mu ja bi se ponudio kao otkupljivač ugovora - makar je to teško jer ne poznamo se pa je teško na povjerenje (

pada mi na pamet da iskeširam 4000 kuna za 2 godine i uzmem cijeli paket )

k vragu - strogi su ovi u vipu.
Zvuci zanimljivo ali mislim da je nelegalno bar kako pishe po ugovoru trebalo bi se korisitit na adresi gdje je registrirano na ugovoru. Sad, kako bi oni to i dali bi provjeravali to neznam.

BTW silver_tip: dobio sam info da Vazi ovoaj ugovor koji sam potpisao a ne ovaj online koji si ti linkao (taj navodno nije jos ni azuriran do kraja) i da mi se nece nista ugasiti niti nakon 150GB a da nocna tarifa ne ulazi u promet.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 19:22   #149
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ama nemam ja protiv da imas i 800GB, ne radi se o tome... Ovdje su svi uvjeti za homebox turbo tarifu i radi se o tome da se nezna tko pije a tko placa.

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjet.../17353338#tab6

Dali je to na toj stranici vazece ili nije ko ce ga znat ? Sutra, prekosutra ti capnu vezu nakon 150GB i kazu gospodine tako ovdje pise i takva su pravila za tu uslugu...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 20:15   #150
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
A jesi tvrdglav i nedokazan , mašala. Dali moram sad copy pastati podatke i ugovore koje sam dobio da bi ti povjerovo ili? Znaci imam pismenu potvrdu od covjeka iz VIPa da jedini vazeci ugovor za mene i moju tarifu je ovaj papiranti koji imam/potpisujem.

Ali "watev'r", menije u biti najsmjesnije kako ti raspravljas o necemu u sto nemas uvid (kolko sam shvaito nemas taj pismeni ugovor kod sebe nego smao pricas o ovom online ??) ali si uvjeren da to nevalja i da si bas i jedino ti u pravu ? Znaci da se razumijemo ako oni ti i naprave ikad ja ima temelje za prekid ugovora bez ikakvih penala i opet dobro.

Uglavnom od mene EOD na ovaj dio oko CAP na 150GB, a ti ako zelis mozes kovati teorije zavjere i dalje, odovlje ti, ja idem surfat na 73/33 , napokon, nakon 10 godina muke sa 4/0.5 .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 05.12.2016. u 20:22.
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na