Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2016., 17:21   #1
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
LG mobiteli - 2. dio

Otvaramo novu temu o LG mobitelima, budući je stara krcata sa 3600+ postova.

Diskusije o LG uređajima nastavljamo ovdje, a ako ste nešto zaboravili ili želite pogledati u staroj temi, možete to obaviti OVDJE.

Uživajte.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 18:19   #2
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Samo da pitam (kad vec ima nova tema ), je li istina da LG G3 display ima losu vidljivost na suncu? Volio bih cuti to iz prve ruke.

I vrijedi li 3GB vs 2GB u tom modelu?
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2016., 18:33   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Ima dobru vidljivost na suncu. Nije kao superamoled od Samsunga ali je dobar. 3GB naspram 2GB se ne vidi u praktičnom radu, samo u benchmarcima. Jedino kaj 3GB model ima 32GB inetrne memorije pa je s te strane velik plus. No oba se mogu nadograditi na 128GB SD kartice tako da niti pohrana nije neki problem.
Odličan telefon za te novce, za koje se može naći na tržnici.

Prekjučer sam ga fleshnuo na MM (6.0) i mob odlično radi. Napravili su jednu ispravku (od dvije koje su me smetale na prijašnjima) i to da su u quick toggles stavili flashlight tj svjetiljku. Nema je u widgetsima ali je i ovako odlično. Ne treba third appsove instalirati da je dobiješ. McAfee još nisu maknuli i to je ta druga stvar koju bih volio da se da ukloniti.
Root koliko sam vidio za MM još nema ali kad dođe ide gore i mičem McAfee-a.
Telefon radi odlično s novim MM, razliku osim kozmetičke i nekih dodatnih funkcija nisam vidio. JEdnako fluidno oba rade, možda bih malu prednost dao MM (ali to je možda placebo). Kamera je malo poboljšana, brže fokusira i fotke mi se čine malo bolje. No za to trebam još 50-ak fotki okinuti da bih sa sigurnošću mogao reći.
Sviđa mi se što LG i za starije uređaje razvija software, za razliku od nekih drugih velikih prizvođača telefona.
Ugl jako dobar posao LG, neka tako nastave.

P.S. Stavio sam onaj poljski 16GB firmware na 32GB i sve radi uredno, vidi se 32gb memorije, ima HR jezik, 3GB memorije, sve radi kao i original.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 18:36   #4
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
I cim ima 32GB interne memorije to automacki znaci da ima 3GB rama?
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 18:46   #5
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
I cim ima 32GB interne memorije to automacki znaci da ima 3GB rama?
Da.

Citiraj:
16 GB, 2 GB RAM/ 32 GB, 3 GB RAM
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 19:17   #6
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Tako sam vidio i za LG G Flex 2 da pise, no izgleda da imaju verzije sa 16GB/2GB te 32GB/2GB ram, pored verzije 32GB/3GB ram.

I kad smo kod LG Flex 2, je li ko koristio? Cijenom je slican kao G3, ali ima SD810 i bolju ergonomiju. Te naravno OLED display sa 1080p (G3 je LCD sa 1440p).
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 20:14   #7
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
zanimljiv koncept, ali ne znam da li ima kaljeno staklo za njega kao zaštita. Folija nije bed ali staklo je staklo .
Rezolucija nije minus, čak bih rekao da je plus, po meni više od FullHD-a na mobu ne treba.
Malo je jači CPU i GPU, pa ako je to presudno odi na Flex. Po ostalim speckama su vrlo slični:
http://www.phonearena.com/phones/com...ones/8347,9038
Inače me ovako savijen podsjeća na Nokiu onu banana stara, koji je model bio 8110?
Evo je: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...a2b9be8399.jpg
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 20:26   #8
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da, najznacajnije sto tu vidim u specifikacijama (a da nismo vec rekli) je 1080p@60fps snimanje kod Flex 2. Kod G3 1080p ide u 30fps.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 23:58   #9
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 977
Jel netko mozda prodaje flex 2 maticnu plocu? Prijatelju otisla pa nigdje da nađe. Sorry (iskreno) na offu
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 02:34   #10
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,657
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Tako sam vidio i za LG G Flex 2 da pise, no izgleda da imaju verzije sa 16GB/2GB te 32GB/2GB ram, pored verzije 32GB/3GB ram.

I kad smo kod LG Flex 2, je li ko koristio? Cijenom je slican kao G3, ali ima SD810 i bolju ergonomiju. Te naravno OLED display sa 1080p (G3 je LCD sa 1440p).
Necu reci da sam ga detaljno testira, al ima sam prilike u par navrata poigrat se sa Flex2.
Prvi dojam ok, sama zakrivljenost ekrana me se nije toliko dojmila koliko kontrast i sama
kvaliteta slike. No cim sam ga otkljuca sve je palo u vodu. Nisam moga vjerovati koliko
mob steka. Doslovno na svakoj animaciji i tranziciji su vidljivi frame dropovi. Stvarno uzas
koliko je ustekan, pogotovo sa hardwareom kojeg ima. No sad cujem (i na netu se prica)
da je sa zadnjim updejtom firmwarea mob prodisa i da tek sad radi kako spada...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 03.01.2016. u 09:36.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2016., 03:25   #11
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Flex 2 sada radi odlicno. Prijasnja verzija je dosta stekala. Lag na svakom uglu. Sasa radi ko zmaj.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 10:15   #12
+Tenja
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Napravljena nadogradnja (Lollipop > Marshmallow), zasada sve radi ispravno/uredno. Nadogradnja je s CyanogenMod 12.1 na stock verziju roma (D855 - V30b-EUR-XX).

ROM + Postupak (skraćena verzija, backup naravno):

Factory reset + Flash + Prva konfiguracija:

[stock][rom][v30B][bumped] [Marshmallow 6.0] [d855] (2015-12-30)
Download v2 (modem from v21c)

Reboot u recovery mode (TWRP) + SuperSU (root):

[STOCK][Marshmallow] D855 30B KDZ + Flashable Zips (system+boot+modem+root)[UPDATED!]

LG-D85530B-Flashable.Boot-AutoV2.zip
SuperSU v2.52.zip

To je to

Prava pristupa aplikacijama su poboljšali, ali "PrivacyGuard" na CM-u daje više mogućnosti. Plus čekam "debloated" rom obzirom da brisanje pojedinih aplikacija poput "McAfee Antivirus" ne radi ni uz pomoć TitaniumBackup aplikacije
+Tenja je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 10:21   #13
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Necu reci da sam ga detaljno testira, al ima sam prilike u par navrata poigrat se sa Flex2.
Prvi dojam ok, sama zakrivljenost ekrana me se nije toliko dojmila koliko kontrast i sama
kvaliteta slike. No cim sam ga otkljuca sve je palo u vodu. Nisam moga vjerovati koliko
mob steka. Doslovno na svakoj animaciji i tranziciji su vidljivi frame dropovi. Stvarno uzas
koliko je ustekan, pogotovo sa hardwareom kojeg ima. No sad cujem (i na netu se prica)
da je sa zadnjim updejtom firmwarea mob prodisa i da tek sad radi kako spada...
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Flex 2 sada radi odlicno. Prijasnja verzija je dosta stekala. Lag na svakom uglu. Sasa radi ko zmaj.
Citao sam bas na recenzijama da je bilo dosta lagova, throttlanja, i sl. Ali to je sa Kitkat-om koji je tada bio out-of-box. Vjerujem da sad sa Lollipopom dobro radi, jer ipak je hardver odlican, u samom vrhu. Sto je zabrinjavajuce kako mu je software mogao biti toliko los da uopce steka - meni je to najveca frustracija na mobitelu i razlog zasto sam napustio Android in the first place.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 11:28   #14
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Samo da pitam (kad vec ima nova tema ), je li istina da LG G3 display ima losu vidljivost na suncu? Volio bih cuti to iz prve ruke.

I vrijedi li 3GB vs 2GB u tom modelu?
Iskreno meni je vidljivost na suncu katastrofa i sa skroz pojačanom svjetlinom,al se ne sekiram jer ga koristim samo u hladu

Kaj se tiče 2 vs. 3gb,imao sam oba ubiti sad imam jači,ovaj slabiji je imao izražen lag,al to bi rekao da je do softvera odnosno kitkata bilo,sad na 5.0 v21a radi vrlo dobro.

Jel ko zna kad bi trebao doć MM preko OTA,uređaj kupljen u slobodnoj prodaji u sancta domenici?
Za sad ne daje nikaj.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 12:43   #15
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Nemohuce da je kitkat toliko los, da tek lolipop dobro radi. Ili je to tako samo kod LG-a...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 12:55   #16
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Samo da pitam (kad vec ima nova tema ), je li istina da LG G3 display ima losu vidljivost na suncu? Volio bih cuti to iz prve ruke.

I vrijedi li 3GB vs 2GB u tom modelu?
To mi je bila najveca mana kod G3 mada nije tak strasno, osim po ljeti. Ne idu mu u prilog ni hladne boje ekrana.. 3gb svakako
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 14:55   #17
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Nemohuce da je kitkat toliko los, da tek lolipop dobro radi. Ili je to tako samo kod LG-a...
Moguće je,sa lolipopom je na početku isto bilo problema,mob je bio skoro neupotrebljiv od laga.

Pitanje za one koji imaju g3,kad stavite mob vodoravno u razinu očiju,bočnu stranu di je najtanji rub,na lijevoj je više izraženo,jel primjećujete da se staklo lagano odlijepilo od okvira i ima "trbuh" ?
Ovo mi je drugi g3 na kojem mi se to dogodilo identično ko i na prvom.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 18:01   #18
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 872
ima li za G3 D855 službeni Marshmallow OTA ili kabel? Ako ne, kada dolazi kod nas?
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2016., 20:39   #19
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
ima li za G3 D855 službeni Marshmallow OTA ili kabel? Ako ne, kada dolazi kod nas?
http://androiding.how/download-lg-g3...stock-rom-zip/

Taj sam stavio i radi ko urica. Flasha se preko flash toola LG-a, sve je stock. Ja sam skinuo KDZ verziju, nisam išao preko TWRP-a.

EDIT: Opis izmjena sa MM: http://dyk.lgmobile.com/dyk/osupgrade/osu.dev
Link na XDA: http://forum.xda-developers.com/lg-g...5#post63101725

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 04.01.2016. u 10:10.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 11:55   #20
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Gledam sad u HT-u taj LG G Flex2, piše da ima 3GB RAMa i 16GB memorije, a koliko vidim ta verzija ne postoji. Zna itko što imaju zapravo?
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 13:08   #21
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,657
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Gledam sad u HT-u taj LG G Flex2, piše da ima 3GB RAMa i 16GB memorije, a koliko vidim ta verzija ne postoji. Zna itko što imaju zapravo?
Ma vjerojatno su napravili za*eb, moze biti jedino 2/16Gb ili 3/32Gb, isto ko G3.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 13:14   #22
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Pa to kuzim i ja, al sta zapravo imaju?
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 13:25   #23
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Vjerojatno 2/16 jer su tak i G3 imali.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 15:10   #24
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,268
Vi koji imate G2, koji Cloudy preporučate? Nešto mi gadno draina bateriju u stand by-u, noćas ošlo 30% do jutra, skoro zakasnio na posao jer se zgasio. Ali jako čudno, par dana radi normalno, onda se počne blesirati par dana pa curi, pa onda opet normalno, factory reset nije pomogao. Nemam ništ posebno gore, viber, messenger, fejs i te fore...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 13:35   #25
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
kako ti stock radi? jer se meni stock pokazao najbolji. Isto tako dok mi se spojio na 4G mrežu (koja je bila na granici za spajanje) onda mi je popapalo jako puno baterije preko noći, jer se "mučio" sa spajanjem na 4G.
Tad sam isključio 4G i stavio da je max 3G i od tad mi je baterija radila odlično.
Isto tako, jesi li probao dan-dva ostaviti na stocku da vidiš da li ti i tad draina bateriju? Da nije neki app uzrok tvojih problema.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 14:14   #26
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Danas mi stigo tempered glass iz UK, doduše, malo su kasnili sa dostavom, dobio sam 1+1 ali je jedan od toga bio puknuti.. Lijepo su upakirani u pozlaćene case-ove i unutra u spužvicu. nakeljio ovog dobrog na mob pa ćemo vidjeti kako će se pokazati. Koštalo me 3 funte sa ukljućenom poštarinom
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 14:58   #27
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Vi koji imate G2, koji Cloudy preporučate? Nešto mi gadno draina bateriju u stand by-u, noćas ošlo 30% do jutra, skoro zakasnio na posao jer se zgasio. Ali jako čudno, par dana radi normalno, onda se počne blesirati par dana pa curi, pa onda opet normalno, factory reset nije pomogao. Nemam ništ posebno gore, viber, messenger, fejs i te fore...
v3.3

kao sto sam ranije spomenuo, preko noci mi ode 1-3% u 7-8 sati rada.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 15:15   #28
bous
Premium
 
bous's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zg
Postovi: 68
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
kako ti stock radi? jer se meni stock pokazao najbolji. Isto tako dok mi se spojio na 4G mrežu (koja je bila na granici za spajanje) onda mi je popapalo jako puno baterije preko noći, jer se "mučio" sa spajanjem na 4G.
Tad sam isključio 4G i stavio da je max 3G i od tad mi je baterija radila odlično.
Isto tako, jesi li probao dan-dva ostaviti na stocku da vidiš da li ti i tad draina bateriju? Da nije neki app uzrok tvojih problema.
Ovo je istina.Takodjer sam stocku(KK),iskljucio 4g i stavio 3g max jer se previse trosila baterija. Nakon toga baterija opet odlicna,SOT uvijek oko 7h.
bous je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 12:02   #29
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
dal se može nabaviti zadnja stranica za G3 u stilu kožne stranice za G4? tražio sam po ebay-u ali neuspješno
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 12:04   #30
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor KruLe Pregled postova
dal se može nabaviti zadnja stranica za G3 u stilu kožne stranice za G4? tražio sam po ebay-u ali neuspješno
Nema ništa takvog.
Jedino case baš.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na