Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2010., 09:14   #61
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Ja sam uzeo HTC Desire i tarifu Sve za mene 150 u VIP-u. Ušao sam u akciju prijenosa broja te ostvario pravo na 50kn tokom 24 mjeseca i 50% na tarifu.
Dakle, plaćam po defaultu 75kn+10kn radijsku frekvenciju i to bi trebalo biti 85kn, al ima caka da na sve to ide još i uspostava poziva. Znači za nekih 80 uspostava poziva dobi se još i 20kn + na račun. Isto tak tih 50kn ne pokriva iznos na kraju mjeseca, nego se on prvo troši.

Dakle, krenete surfati 1.12. i skinete nekih 10mb. Oni računaju 1mb = 0,49 lipa i ode vam vaših 50kn bonusa. Kratko i jasno - PLJAČKA. No s druge strane ako ne surfate onda je to ok

Isto tako mi je žestoka provjera stanja na računu za pretplatnike putem sms-a. To se plaća i ide na paket

Al, još bolje mi je bilo kad sam ih zvao tamo oko 3.12. da provjerim stanje na računu. Potrošio sam 5 min razgovora iz paketa, 3mb prijenosa podataka i kaže meni automat da sam trenutno potrošio 0,64kn??? Zovem ja operatera i pitam kako sam potrošio 64 lipe? Jesam li prekoračio 50kn bonus. Veli da nisam onda kako je račun 64 lipe ako je jedna uspostava poziva 0,25lipa??? Ili može biti 50 ili 75 lipa kako jebemu 64lipe???
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 11:18   #62
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Ja sam uzeo HTC Desire i tarifu Sve za mene 150 u VIP-u. Ušao sam u akciju prijenosa broja te ostvario pravo na 50kn tokom 24 mjeseca i 50% na tarifu.
Dakle, plaćam po defaultu 75kn+10kn radijsku frekvenciju i to bi trebalo biti 85kn, al ima caka da na sve to ide još i uspostava poziva. Znači za nekih 80 uspostava poziva dobi se još i 20kn + na račun. Isto tak tih 50kn ne pokriva iznos na kraju mjeseca, nego se on prvo troši.

Dakle, krenete surfati 1.12. i skinete nekih 10mb. Oni računaju 1mb = 0,49 lipa i ode vam vaših 50kn bonusa. Kratko i jasno - PLJAČKA. No s druge strane ako ne surfate onda je to ok

Ovo je totalna debilana
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2010., 11:27   #63
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,207
Tele2 Među nama.
0kn prema Tele, 0,69 prema ostalima, 0,29 SMS, 0,99 MMS, 1kn/MB, 0,25 uspostava, 15sek i 1kB obračunska jedinica.

Sada ne znam da li bi prešao na Bonbon:
0kn prema Bonbon, 0,70 prema ostalima, 0,20 SMS, 0,70 MMS, 0,70/MB, 0kn uspostava poziva, 60sek i 100kB obračunska jedinica.

Doduše na Tele2 se mora nadoplatiti svaki mjesec 100kn ili se u protivnom prebacuje na osnovnu (nepovoljniju) tarifu. GPRS me ne smeta, više me smeta prebacivanje s ručnog T-mobile signala na Tele2 kada se pokaže potreba za netom, a u blizini nema WLAN-a ili recimo kada odlaskom u Zagreb budem „ugašen“ sat vremena prije nego skužim da moram prebaciti na automatsko biranje mreže. Dakle net bi koristio samo za mailove pa brzina nije toliko bitna, ali obračunska jedinica je pošto su oni daleko od 100kb.
I što mi je na kraju bolje uzeti? Tomato ne dolazi u obzir jer ne mislim samo razgovarati, a i gade mi se s onim reklamama + time što su pod Vip-om, a Vip otpada samim time što je Vip + što je preskup.

S Bonbona se ne može besplatno zvati ostatak T-mobilea, no mogu li oni zvati Bonbon ako imaju besplatno prema T-mobileu?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 11:38   #64
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zakaj ne VIP. Sada je idealno pošto imaju akciju da ti prepolove preplatu na pola.

Primjera radi, sa jednom tarifom 250 bi mjesečno imao 125 za platiti skupa sa gigom prometa, 500 minuta poziva i 200 SMS-a.
http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...tarife#panel_2


Primjer kaj možeš dobiti za 900 kuna
http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...i/-/phone/1645

,a otplaćuješ onda po 125 kuna mjesečno.

---

150 kuna (75 mjesečno) bi ti bilo nekak idealno ako ne ideš na novi mobač.
  Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 12:53   #65
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Pročitaj moj post gore više pa ćeš skužiti zašto je i nije dobro biti novi VIP korisnik. Mislim ja sam si izračunao i meni recimo to odgovara, al ovaj tvoj od 125 ide 10kn radijska frekva i uspostave poziva.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:12   #66
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kaj me ispadne 30 kuna za uspostavu mjesečno valjda. Meni sve ispod 200 kuna mjesečno paše. (mora biti net uključen=
  Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:18   #67
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Da, ako obaviš 120 uspostava * 0,25lipa = 30kn. Mislim da se razumijemo meni ni to nije loše. Al dok sam došao do tog podatka i podatka o trošenju 50kn morao sam zvati 5 puta SZK i pitati na prodajnom mjestu i opet mi nisu točno rekli sve dok nisam potpisao ugovor
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 13:25   #68
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da, to je bedara. Ja sam na prodajnom mjestu tamo prek puta hotel dubrovnik sve obavio i "preispitao" i žena je bila neka susretljiva i sve objasnila.
  Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 15:05   #69
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Isto tako mi je žestoka provjera stanja na računu za pretplatnike putem sms-a. To se plaća i ide na paket
probaj uslugu moj vip, besplatna je i radi dobro
ili s mobitela odi na live.vip.hr i onda na scroll dolje na moj račun - to se valjda ne naplaćuje (ali provjeri još da ne bi bio...)
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 15:51   #70
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Hvala na infu, informirao sam se o tome.

Al opet i tu možeš "natući" internet prometa pa nije besplatno Mislim šalim se, al sve su oni dobro izračunali.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2010., 18:56   #71
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Hvala na infu, informirao sam se o tome.

Al opet i tu možeš "natući" internet prometa pa nije besplatno Mislim šalim se, al sve su oni dobro izračunali.
U tarifi sve za mene 150 (tj tvojih 75) imas ukljucenih 512 MB mjesecno.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 22:41   #72
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Pa naravno da imam, ali ako gledaš da imaš 50kn bonusa na raspolaganju prvo će ti njih potrošiti ako surfaš (nakon što se potroši taj bonus onda ide trošenje tarife) i onda će ti naplačivati uspostave poziva. Dakle, opet si u banani Nadam se da kužiš što hoću reći.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 02:30   #73
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Pa naravno da imam, ali ako gledaš da imaš 50kn bonusa na raspolaganju prvo će ti njih potrošiti ako surfaš (nakon što se potroši taj bonus onda ide trošenje tarife) i onda će ti naplačivati uspostave poziva. Dakle, opet si u banani Nadam se da kužiš što hoću reći.
Dosad imam nesto iskustva s pretplatama a to su:
VIP - lopovi
T-com - lopovi
Tele2 - lopovi

Cim se prebacim na prepaid, odmah mi je 50% manja mjesecna potrosnja u kunama. Ne mijenjam navike razgovaranja ,sms posaljem mozda 100 mjesecno. Najvise kradu u minutama razgovora. Pratio sam sa zenom minute razgovora i uvijek smo pazili da ne predje 1min ,cijeli mjesec. KAd sam dobio racun uvijek je bilo 1:30 ili 2:24 itd itd. Kad sam se zalio, odgovor je bio "Tako kompjuter pokazuje i mi tu nista ne mozemo" . Onda sam presao na tomato prepaid. Svaki put kad sam onak slucajno isao provjerit koliko mi je uzeo, uvijek je bilo tocno. Valjda sa prepaid korisnicima vise paze jer nisu vezani ugovorom.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 23:13   #74
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Je li se moze prebaciti prepaid broj iz Vipa u T-mobile prepaid? Da se sacuva broj?

Hvala
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 23:26   #75
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pratio sam sa zenom minute razgovora i uvijek smo pazili da ne predje 1min ,cijeli mjesec. KAd sam dobio racun uvijek je bilo 1:30 ili 2:24 itd itd. Kad sam se zalio, odgovor je bio "Tako kompjuter pokazuje i mi tu nista ne mozemo" . .
Možda uračunaju dio kad zvoni


Jel se meni čini ili Tomato i Tele2 vode mini rat tko je jeftiniji? Jedni su Apsolutno najjeftiniji", a drugi "Sve više je previše". Super je što korisnici napokon profitiraju.
Što bih dao za ovakve cijene na pretplati...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 00:17   #76
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni taj prepaid nikako ne paše. Cijena moba koju dobim ovako na 2 godine pretplate (kad potrefim akciju) mi je daleko više isplativo od cijene mobača + posebno računi + (pitanje ako mogu dobiti net-a koliko mi treba)
  Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 00:33   #77
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Neznam,nisam na prepaidu od doba VIPa od prije 8 godina cca Vjerujem da je ovo sad jeftino al mene ova pretplata nova iz T-Mobilea("za sve") oduševila + nemrem doć na poslovni razgovor sa čovekom i zamolit da me pričeka dok idem "nadoplatit bon"


Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Tele2 Među nama.
0kn prema Tele, 0,69 prema ostalima, 0,29 SMS, 0,99 MMS, 1kn/MB, 0,25 uspostava, 15sek i 1kB obračunska jedinica.

Sada ne znam da li bi prešao na Bonbon:
0kn prema Bonbon, 0,70 prema ostalima, 0,20 SMS, 0,70 MMS, 0,70/MB, 0kn uspostava poziva, 60sek i 100kB obračunska jedinica.
Mislim da ti je jasno iz ovoga da je tele2 bolji.....nemoj pitat za razloge nego zaključi sam
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 00:47   #78
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znači da bi meni kako god okrenem ispalo minimalno zbog neta 500-1000 kuna račun :P (ako uzmem potrošnju od 750-1000 megi)
  Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 00:48   #79
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Neznam,nisam na prepaidu od doba VIPa od prije 8 godina cca Vjerujem da je ovo sad jeftino al mene ova pretplata nova iz T-Mobilea("za sve") oduševila + nemrem doć na poslovni razgovor sa čovekom i zamolit da me pričeka dok idem "nadoplatit bon"




Mislim da ti je jasno iz ovoga da je tele2 bolji.....nemoj pitat za razloge nego zaključi sam
Sve to stoji,ali kad ti cifre s a 600-700 kn padnu na 200-250 mozda 300 onda se covjek zapita. A internet je jedina mana ovih jeftinijih. Da imam 30kn 200mb kao na vipu,ili 20kn 300 na tmobile-u nitko od mene sretniji. Cijeli mjesec poslovno koristenje. Cijene u roamingu necu ni spominjati. Ali eto, izbor ovisi i o samom korisniku i njegovim potrebama.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 00:53   #80
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
2Mad_Duke>

Neznam dal si na mene mislio s ovim postom,nigdje se nisam dotakao potrošnje moba već aludirao na taj prepaid i s drugim djelom aludirao Srđanju šta je bolje između onoga dvoje

Bokte,ja baš i ne surfam s mobom,ak surfam onda je to u birtiji na nekom hotspotu(uobičajeno livescore )....tako da mi 250 tarifa dođe ko budali šamar A kak većina partnera ima 098(na koji su mi besplatni pozivi) fakat se može nadrobit razgovora....uzmeš još jednu tele2 knock-out pretplatu za 150kn i imaš univerzalno riješenje za 400(420 zbog frekvencije)kn da melješ do Čačka Ipak neš povoljnije od Flata(oko 100€) a ponekad je i korisno 2 broja posjedovat
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 10:45   #81
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Vidio sam VIP ima zanimljivu 'Sve za posao' tarifu, ali imam manji problem. Naime, stari je prije 1g. sklopio ugovor sa Tele2 i uzeo mob s popustom (Nokia 6210 Navigator - cca. 800kn s popustom). Ja bi sada raskinuo taj ugovor i prebacio ga na VIP. Može li se to i moram li šta extra platiti teletu zbog moba?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 10:48   #82
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vidio sam VIP ima zanimljivu 'Sve za posao' tarifu, ali imam manji problem. Naime, stari je prije 1g. sklopio ugovor sa Tele2 i uzeo mob s popustom (Nokia 6210 Navigator - cca. 800kn s popustom). Ja bi sada raskinuo taj ugovor i prebacio ga na VIP. Može li se to i moram li šta extra platiti teletu zbog moba?
Zbog mobitela ništa ekstra, jedino ako je potpisan ugovor da vremensko trajanje duže od te godine koja je prošla, onda idu penali po mjesecima.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 10:57   #83
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Zaboravio sam reći da je ugovor sklopljen na 2g. u tarifi Knock-out 150. Gdje bi se moglo vidjeti koliki su penali?

EDIT: našao podatak u Općim uvjetima - broj mjeseci do isteka ugovora * mjesečna naknada. Caka je u tome da u toj tarifi nema mjesečne naknade već samo minimalne mjesečne potrošnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 16.12.2010. u 11:04.
coconut je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 11:04   #84
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zaboravio sam reći da je ugovor sklopljen na 2g. u tarifi Knock-out 150. Gdje bi se moglo vidjeti koliki su penali?
iznos minimalne pretplate(dakle 150) puta broj preostalih mjeseci do isteka ugovora je neka standardna praksa naših operatera. Najbolje provjeriti u svakom slučaju direktno u Tele2, ili na webu u općim uvjetima korištenja.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 11:38   #85
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
opa, tele2 vam daruje kolko si kupite bun. Kupio prosli tjedan bon od 100kn, jos tolko mi darovali. Uz KO tarifu ovo mi je ko budali šamar
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 22:29   #86
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zaboravio sam reći da je ugovor sklopljen na 2g. u tarifi Knock-out 150. Gdje bi se moglo vidjeti koliki su penali?

EDIT: našao podatak u Općim uvjetima - broj mjeseci do isteka ugovora * mjesečna naknada. Caka je u tome da u toj tarifi nema mjesečne naknade već samo minimalne mjesečne potrošnje.
Obicno su te naknade (barem u t-mobile i vipu) 30% iznosa minimalne mjesecne potrosnje il kak se to vec zove. Znaci u tvom slucaju za knock out 150 bi to bilo nekih 50ak kn mjesecno...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 12:26   #87
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Neznam kako ide kod ovih manjih ali mislim da vip i t com imaju politiku da što kasnije raskineš ugovor da su manji penali u postotku.
Ovi koji već dugo koriste one stare tarife preporučam da promjene na neku noviju jer sam tako nedavno išao nešto provjeravati račune od starog i vidim imao je neku prastaru tarifu koja više ne postoji gdje je cijena minute bila najmanje duplo veća od bilo koje novije tarife.
Nakon dosta godina vip bonova prije par godina sam prešao na vip pretplatu jer mi je dosadilo da ostanem bez love na računu a baš trebam obavit poziv.
Prešao na pretplatu i to kad je bila akcija da je pretplata besplatna,trebao mi koji mjesec da uštimam opcije koje mi odgovaraju,tipa vip 0,sms 0, i računi su mi dolazili oko 200-250 kn/mj s tim da sam razgovarao bez brige na koji br. i koliko dugo. Sad sam prešao na sve za mene 400 tj. 200 kn na ovoj promociji jer sam izračunao da mi je mrvicu bolja nego ova stara tarifa + 2GB interneta za "nek se nađe".
Mislim da su sve tarife dobre samo treba malo pogledat račun i vidjet na kojim stavkama se najviše troši i onda uzet tu opciju u pretplati.
Imao sam i tomato i nikako ga potrošit. Mislim da je još bila i neka mogućnost gdje bi na mob dolazile reklame u zamjenu za neku lovu na računu tako da se je sam od sebe punio. Slabo se sjecam jer nisam tip koji nosi dva mobitela pa sam ostavio samo vip iako je bio skuplji,ali ima više mogućnosti koje mi trebaju.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 22:13   #88
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
iznos minimalne pretplate(dakle 150) puta broj preostalih mjeseci do isteka ugovora je neka standardna praksa naših operatera. Najbolje provjeriti u svakom slučaju direktno u Tele2, ili na webu u općim uvjetima korištenja.
Nažalost, ovo je točno
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 18:52   #89
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Da ja pitam za ovu Sve za mene vip tarifu...

ako uzmem ovaj paket 250, sto je po akciji 125 kn mjesecno... dodam cca 30 kn za uspostavu poziva i cenera za radijsku frekvu... pise tamo da mi je u paket ukljuceno 500 min i 1GB prometa... jel to i jedno i drugo ili ako skucam svih gigu prometa nemam vise minuta za razgovor?
perich je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 19:02   #90
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
i jedno i drugo i treće (sms)
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na