Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2009., 17:18   #61
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
nevjerujem da ti naplate posebno promet ako imas flat... samo brzinu i ako se ne varam 5-6kn kosta ukljucenje optiblasta i traje 1dan tako sam cuo.... dobra stvar nema sto...
al budimo realni kome je potrebna veca brzina od 10mbit.a ? i to je po meni previse 5mbita je i vise nego dovoljno za 90% ljudi koji imaju flat
Budimo realni treba velika brzina, jer dok se naprimjer na what.cdu skine nešto ostali SeedBoxeri i stranici to pokupe i u banani si. Meni osobno DL speed ne treba preko sadašnjih 4Mb, ali UL speed bi makar htio da je 2Mb. Najbolje bi bilo da je simetrično, ali u RH ću se načekat do toga
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2009., 19:35   #62
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Za DL mi je dosta i 2,jer mi je i na jačoj vezi na 200 DL ograničen,ali bi volio UL isto makar 2-to mi je čak i bitnije.Dal će se nešto skinut sa 3 ili 6 ili 12 sati mi ne igra toliku ulogu,ali lakoća kojom ću to vratit da.
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2009., 11:11   #63
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Za DL mi je dosta i 2,jer mi je i na jačoj vezi na 200 DL ograničen,ali bi volio UL isto makar 2-to mi je čak i bitnije.Dal će se nešto skinut sa 3 ili 6 ili 12 sati mi ne igra toliku ulogu,ali lakoća kojom ću to vratit da.
Hmmm....brzina mi je koma, ne znam sta rade u t-comu, ali nadam se da ce uskoro prestati u sloziti sve kako treba.
Inace, sada sam na paketu od 4, si nesto planiram uzeti brzi paket jer je ovo koma......i ne kuzim kada ekipa izbacuje neko svoje brzine tj. od kuda im to hebemu....kako imaju tolike brzine i koji su to hebeni paketi!?!
No, upload je katastrofa....budimo realni, vecina nas sve skida sa privatnih torrenta gdje moras drzati neki bar koliko-toliko dobar ratio, a to bas i nije lako...pogotovo ako skidate file od nekih 10-ak GB......hebemu pa kako da ja sada napravim ratio 1:1!? Mislim da cu se prebaciti na rapidshare....a i ekipa prodaje jeftino accounte.

Mali OT:

//mod: ima vec tema o Rapidshare-u. Tamo to pitaj//
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 23.03.2009. u 13:07.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2009., 15:01   #64
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ovo je tema o T-Comu!!!!
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 19:18   #65
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
imam najsporiji paket od tcoma i povecali su brzinu sa 200 i nest kilobajta po sekundi na 300 i nest. upravo primjetih.
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2009., 16:59   #66
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Evo vec 3 dana mi veza kenja i mislio sam da je prvo do windowsa ali i nakon promjene brzina mi sere. Dobivam max 8 preko dana a preko noci mi ide normalno (FF-Opera-Chrome) i zenska u SZK mi je rekla da probam istestirati vezu preko njihove stranice i probao sam s 100MB i krene sa 400 pa dođe na max ali onda polako pocne padati na 900 pa je prijavljen kvar.

Edit: Razgovarao sam sa tehnicarem i kaze da su mi testirali vezu i da ide do 22Mbit i da neznaju u cemu je problem jer nema niti tolikog suma da mi prca vezu pa sam probao vratiti d-link i ista stvar se događa, pa mi je rekao da budu mi digli vezu da vide kako ce se ponasati onda.
__________________





' alt='' border=0>

Zadnje izmijenjeno od: Vejita. 31.03.2009. u 13:55.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 19:37   #67
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
da upitam-jesu li kome povecali brzinu s 2 na 4, i nakn par tjedana je vratili...jeli ti normalno ili da nazovem SZK i trazim da mi vrate na 4mbita ?
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 19:49   #68
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Kod mene je drugačija stvar.
Bilo je 2016/256 s realnim downloadom oko 220 KB/s ( 2016/8=252 ali ajde, minorna razlika ).
Sad po novom je ovako
4704/160 i još nisam doživio da je prešlo 400 KB/s iako bi teoretski download trebao iznositi 588 KB/s. Ajd da je bar 500, ali ako 400 ne mogu dobit, onda stvarno.
Smanjenje uploada mi se isto ne sviđa i samo čekam 1.5 kad im rok ističe u kojem su obećali sve srediti.
Podaci su iz routera.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 01:47   #69
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Pa dobro jel postoji uopće u HR ikoji isp provajder koji to može napravit da šljaka stabilno?

Dobih i ja napokon taj dugo željeni adsl, misleći da će mi ovo biti veliko olakšanje nakon wnw-a ali već prvi dan razočaranje, malo malo pa mi uspori na brzinu dial-up modema, čak i kad se povrati nikad to nije ni približno tih 8mbit-a koliko mi u ruteru stoji da je brzina.
Već sam milion puta testirao na t-comovim stranicama i još mi niti jednom brzina nije prešla 400kB/s uglavnom se vrti od 80-150
Zvao sam već 2 puta SZK i kažu mi da će mi se neko tamo javit čim provjere u čemu je problem međutim nitko mi se ne javlja, ako poludim tražit ću raskid ugovora, ili ću jednostavno prestati plaćati.

Dali možda postoji nekakva kvaka u ruteru koju moram podesit da to proradi normalno, imam thomsona st780i?

Da napomenem, već skoro cijeli tjedan imam flat i cijelo vrijeme mi je tako, stvarno za poludit.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2009., 12:52   #70
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
pa jesi mjerio kolko ti je onaj sn margin i line autt?pogledaj to u ruteru.moze bit da imas doma malo strae isntalacije pa je do tebe
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2009., 20:02   #71
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
meni još nisu digli brzinu, vama? svima koje pitam su vec digli... lud sam više.. ipak nas je troje cimera )
domina je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 21:02   #72
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
Nisu ni meni (Sesvete).
lVlark je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 21:22   #73
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Digli su odkada brzine, telefon u ruke i zovite ih.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 21:27   #74
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Nama na selu se odavno "digo" na 4mbita :P
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 21:42   #75
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ni meni nisu... a svim mojim frendovima jesu... koji su nekoliko kuća dalje od mene s lijeve i desne strane... budem ja njih sutra nazvo...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 16:27   #76
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
a eto zvao ih baš sad i vele da to dizanje brzina ide po planu i programu tako da se moram još malo strpit (( a šta sad... tko čeka dočeka

edit: ako nije po planu i programu onda na bazi potrošnje sigurno je ) prosjek je valjd 100ggiga mjesečno )
domina je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 06:11   #77
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
do 1.5. su trebali dić brzine..


idem sad u krpe, a danas dok se probudim bolje im je da su digli brzinu
domina je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 16:47   #78
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
I dalje 2. Sad cu ih zvat....
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 17:53   #79
pero_B
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dbk
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
I dalje 2. Sad cu ih zvat....
i meni i dalje 2. jutros sam ih zvao i kaze mi lik iz sluzbe za korisnike da su mi digli brzinu, a na moje pitanje kako su mi digli kad nisu, odgovara da jesam li glup i koji mi je, jer je moja brzina od 1,5 unutar reklamiranog do 4. i da se mogu zalit jednio ako padne ispod 0,5, i da nema linija tehnickih mogucnosti, da bi nas razgovor zavrsio tako da mi je nudio da predjem na brzinu do 10.
i sad recite vi meni, ko tu koga j...?
pero_B je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 18:48   #80
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor pero_B Pregled postova
i meni i dalje 2. jutros sam ih zvao i kaze mi lik iz sluzbe za korisnike da su mi digli brzinu, a na moje pitanje kako su mi digli kad nisu, odgovara da jesam li glup i koji mi je, jer je moja brzina od 1,5 unutar reklamiranog do 4. i da se mogu zalit jednio ako padne ispod 0,5, i da nema linija tehnickih mogucnosti, da bi nas razgovor zavrsio tako da mi je nudio da predjem na brzinu do 10.
i sad recite vi meni, ko tu koga j...?
Neznas se razgovarat sa covjekom.

Meni je rekao da ce mi isporuciti 4mbita i da nista ne brinem. Napravio mi je prijavu kvara i bok. Sa njima treba na finjaka. On je tamo studos i boli njega quratz za tebe, ako si bezobrazan naravno. Ja sam bio jednom bezobrazan (kasda problem) i popizdio sam i tek su mi rijesili problem kad sam dosao tamo i naparkirao se pod rucnom skoro u t centar i odma me primio neki seronja i rekao da gospodine da gospodine rijesit cemo gospodine nebrinite gospodine i rijesili su. Da sam bio fin rijesili bi mi odma preko telefona.

Ali to ti je nacin na koji trosis SEBE i SVOJE zivce. Da ne pricamo kako mozes najebat ako sparkiras auto u izlog ili nedo bog nekog sunes. Da je zastitar krenuo naprimjer na mene i da sam ga ja sunuo tamo pred svima najebo bi ko budala.

Da bi bio bezobrazan moras biti u stanju doci tamo i umlatiti plačeno iz njih, ako to nemozes onda budi FIN.

Nazovi ponovo i budi pristojan i fin. Mozda si dobio samo neku budalu kojoj se neda radit prijavu kvara.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 20:14   #81
pero_B
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dbk
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Neznas se razgovarat sa covjekom.

Meni je rekao da ce mi isporuciti 4mbita i da nista ne brinem. Napravio mi je prijavu kvara i bok. Sa njima treba na finjaka. On je tamo studos i boli njega quratz za tebe, ako si bezobrazan naravno. Ja sam bio jednom bezobrazan (kasda problem) i popizdio sam i tek su mi rijesili problem kad sam dosao tamo i naparkirao se pod rucnom skoro u t centar i odma me primio neki seronja i rekao da gospodine da gospodine rijesit cemo gospodine nebrinite gospodine i rijesili su. Da sam bio fin rijesili bi mi odma preko telefona.

Ali to ti je nacin na koji trosis SEBE i SVOJE zivce. Da ne pricamo kako mozes najebat ako sparkiras auto u izlog ili nedo bog nekog sunes. Da je zastitar krenuo naprimjer na mene i da sam ga ja sunuo tamo pred svima najebo bi ko budala.

Da bi bio bezobrazan moras biti u stanju doci tamo i umlatiti plačeno iz njih, ako to nemozes onda budi FIN.

Nazovi ponovo i budi pristojan i fin. Mozda si dobio samo neku budalu kojoj se neda radit prijavu kvara.
najgore od svega sto i jesam bio fin i pristojan, odavno sam vec shvatio da drukciji nacin ne vodi rjesavanju problema, ali je momak bio drzak odma cim sam mu proturjecio na njegovo uvjeravanje da mi je dignuta brzina, ko zna, mozda se dignuo na krivu nogu, ali to mene boli ona stvar. ja njih placam, a ne oni mene, i dok sam god ja pristojan ima i oni da budu.
planiram narednih dana svako malo zivkat na telefon, jer iz dosadasnjeg iskustva neke stvari s t-comom mozes rjesiti samo ako si dosadan, pa cemo vidit kome ce prije dosadit.
pero_B je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 23:28   #82
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor pero_B Pregled postova
najgore od svega sto i jesam bio fin i pristojan, odavno sam vec shvatio da drukciji nacin ne vodi rjesavanju problema, ali je momak bio drzak odma cim sam mu proturjecio na njegovo uvjeravanje da mi je dignuta brzina, ko zna, mozda se dignuo na krivu nogu, ali to mene boli ona stvar. ja njih placam, a ne oni mene, i dok sam god ja pristojan ima i oni da budu.
planiram narednih dana svako malo zivkat na telefon, jer iz dosadasnjeg iskustva neke stvari s t-comom mozes rjesiti samo ako si dosadan, pa cemo vidit kome ce prije dosadit.
Zovi ponovo i ponovo i ponovo. Ja do ponedjelja ako ne dobijem zovem ponovo. Ma nazvat cu ih u nedjelju navecer da ih podsjetim

Ako mi onda nista ne naprave, onda idem osobno tamo i pravim se glup.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 12:56   #83
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
e idem ih zvat, dosta je bilo više, nije mi do brzine dl-a, al ak već plaćam 4mbita nek onda bude tako

edit:
kaže ovaj da su mi digli brzinu al zbog tehničkih mogučnosti nejde brže od 1,7mbita
super!

Zadnje izmijenjeno od: domina. 02.05.2009. u 13:08.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 13:34   #84
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Sta ti pise u routeru? Pise li i dalje 2 megabita ili u njemu pise 4, a ti imas oko 2 (tj. 1.7). Jer kod mene i dalje pise 2016 kbps i to ne mogu prodat pod 4. No ja ih nisam zvao i pitao dal su uopce oni mene "povisili", jer mislim da nisu posto linija bez problema podnosi 4 pa i daleko vise.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2009., 13:16   #85
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898


eto kaj mi piše
to sam i spomenuo da mi piše 2 mbita, al svejedno mi je reko da tehničke mogučnosti ne dopuštaju više od 2, u što čisto sumnjam
domina je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2009., 14:50   #86
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Lazu smradovi. Ako ce mene probat odbit s takvim razlogom preko SZK cu povisit brzinu, istestirat kako se ponasa i vratit na manju. Ako me vrate na 2 onda cu im reci da je bila i brza veza i radila ok. A znam da ide linija i brze posto sam blizu centrale.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2009., 23:57   #87
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Hm...a ja mislio da sam neka iznimka kojoj nisu povisili brzinu. Pa prije dva tjedna nazovem SZK i pitam šta je sa povećanjem, ovaj zaprimi kvar (? Yup, mora zaprimiti kao kvar jer im je to kao po nekim regulama.). I čekam ja, i ništa. Jućer opet zvao, kažem drugi puta zovem za povećanje, danas dođem s posla i zvoni telefon, pita ženski glas je li sada brzine OK...speedtest.net kaže da je



Ali fora je bila kako me ženska sa SZK htjela otkantati...možda vam tehničke mogućnost linije ne omogućavaju veće brzine. Ne, jer sam već imao 8Mb/s i radilo je OK. Pa kaže ona jeste li skinuli test datoteku sa T-comovog sajta. Nisam. Pa skinite i javite nam koja je brzina. OK, pa ako sam na speedtestu provjerio brzinu kakva će biti razlika u skidanju datoteke, i na kraju kako će te vi znati jesam li skinuo fajl i kojom brzinom? (zbunj)...OK, zaprimiti ćemo kvar.

Dakle, biti uporan i ne dopustiti da te otkantaju.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 00:48   #88
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam danas zvao. Vise me smetalo sto nisam imao ni pravih 2 mbita. Pita me lik za testnu datoteku, objasnim ja njemu da mi je veza mrtva. Kaze, prijavit cemo kvar. Za 2 sata me zvali, veza sredena. Router prijavljuje punih 4, nema oscilacija brzine. Ne znam gdje to steka kod njih, no izgleda da mogu brzo sredit.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 01:08   #89
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
daj nek mi neko objasni dal mi na ruteru mora pisat 4mbita ak su mi digli brzinu?
pa čak i ak makar ne može potegnut 4mbita?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 03:05   #90
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Mene zvali, jel dignuto. Nije.

Sad idem opet zvat...
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na