Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2021., 17:45   #4141
9000
Registered User
Moj komp
 
9000's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Tražim preporuku za airflow based kućište, znači obavezno da prednja stranica ima mesh direktno do radijatora. Nikakva staklena/plexi/plastična prednja strana ne dolazi u obzir.

Ne zanima me nikakav RGB, ne želim bočnu prozirnu stranicu, ali da je što jeftinije. Ne zanima me vertikalni mount za GPU, ali htio bih da mogu stavit bilo koji GPU unutra, znači duljina min 34 cm, i minimalno 1 240mm radijator, ako stanu 2 još bolje. Ako jedan od njih može biti 240mm odlično.

Za sada sam pronašao:
Fractal Design Meshify C, zvuči odlično ali radije ne bih dao 100€ za kućište ako ne moram. Vidim da su se pojavile vani i novije varijante Meshify kućišta, ali samo u varijanti sa prozirnom bočnom stranicom.
https://www.protis.hr/products/detai...pajanja/129620

Bitfenix Nova Mesh mid tower, paše cijenom, ali nekako mi ne izgleda dovoljno kvalitetno, i mislim da nije moguće montirati radijator na vrh.
https://www.caseking.de/en/bitfenix-...-gebf-195.html
https://www.youtube.com/watch?v=eubmc9GgJ4w (varijanta sa staklenom stranicom u recenziji, ali to je okvirno to)

Vidim još da postoji i Coolermaster NR600, ali osim što nema varijante bez prozirne bočne stranice, i ono je cca 700kn.

Ima li što u rangu 400-500kn da zadovoljava moje prohtjeve? Još bolje ako je dostupno u hrvatskoj, ali nije uvjet.
9000 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 19:23   #4142
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor 9000 Pregled postova
Tražim preporuku za airflow based kućište, znači obavezno da prednja stranica ima mesh direktno do radijatora. Nikakva staklena/plexi/plastična prednja strana ne dolazi u obzir.

Ne zanima me nikakav RGB, ne želim bočnu prozirnu stranicu, ali da je što jeftinije. Ne zanima me vertikalni mount za GPU, ali htio bih da mogu stavit bilo koji GPU unutra, znači duljina min 34 cm, i minimalno 1 240mm radijator, ako stanu 2 još bolje. Ako jedan od njih može biti 240mm odlično.

Za sada sam pronašao:
Fractal Design Meshify C, zvuči odlično ali radije ne bih dao 100€ za kućište ako ne moram. Vidim da su se pojavile vani i novije varijante Meshify kućišta, ali samo u varijanti sa prozirnom bočnom stranicom.
https://www.protis.hr/products/detai...pajanja/129620

Bitfenix Nova Mesh mid tower, paše cijenom, ali nekako mi ne izgleda dovoljno kvalitetno, i mislim da nije moguće montirati radijator na vrh.
https://www.caseking.de/en/bitfenix-...-gebf-195.html
https://www.youtube.com/watch?v=eubmc9GgJ4w (varijanta sa staklenom stranicom u recenziji, ali to je okvirno to)

Vidim još da postoji i Coolermaster NR600, ali osim što nema varijante bez prozirne bočne stranice, i ono je cca 700kn.

Ima li što u rangu 400-500kn da zadovoljava moje prohtjeve? Još bolje ako je dostupno u hrvatskoj, ali nije uvjet.
Ha našao sam ovu varijantu, na prvu je minus što podržava GPU do "samo" 325 mm. Ali ni Meshify C koji si spomenuo ti ne podržava tu duljinu koju si naveo kao uvjet.

Signum SG1

Cijenom full povoljno.
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 21:08   #4143
9000
Registered User
Moj komp
 
9000's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Zika21 Pregled postova
Ha našao sam ovu varijantu, na prvu je minus što podržava GPU do "samo" 325 mm. Ali ni Meshify C koji si spomenuo ti ne podržava tu duljinu koju si naveo kao uvjet.

Signum SG1

Cijenom full povoljno.
Wow, hvala ti, to je upravo ono što tražim. Sve ok, mogu živit s 325

Čak i izgleda dobro (što nije bio nikakav uvjet )
9000 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 09:25   #4144
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Nije nikakva hica, lako pricekam par dana da cujem live komentar na kuciste

Nekako me vise privlaci crno/antracit kuciste jer je stol crn, 2 monitora i TV su crni, tipkovnica i mis su crni, pa da se nastavi pratit crnilo

@Zika21
hvala na komentaru
Taj P600S je dosta skuplji od ovih gore navedenih, a bijeli stormtrooper look mi nije vrijedan toliko novaca Budem svakako dodao jos ovaj BeQuiet 500DX kao potencijalno kuciste.

Eclipse P400-P500 serija
Fractal Define R6-7-C
Lian Li LANCOOL II
BeQuiet 500DX
NZXT H510i

Jel ima netko od ovih mojih navedenih da odstupa sa losijom kvalitetom ili je to sve tu negdje? Cjenovni rang mi je tu okej, a tesko je vidjet uzivo kvalitetu izrade tih kucista.
A jesi možda razmišljao o Lian Li Dynamic? https://www.caseking.de/lian-li-o11d...-geli-807.html
Imao sam i FD i NZXT, FD je kompaktnije kućište, robusnije, teže i daje dojam više kvalitete od NZXT, ta 2 mogu usporediti. Ostalo, nikad nisam imao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 18:23   #4145
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,102
NZXT H510 je jako lijepo kućište, ali airflow je užas. Imam FD Define C i slagao sam nekoliko konfi u NZXT H500 kućište. Estetski divota, minimalizam at finest, kanalice za cable management super, sve se da uredno složiti. Usporedno po kvaliteti, što kolega Mommistake kaže, FD definitivno.

Osobno sam se naoštrio na PC-O11 Dynamic. Fali mi komocije u ovom FD-u pa bi Lian Li bio dobro rješenje. Ogromno (široko) kućište, to je malo minus. Zauzet će mi pol stola, al aj.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 02:54   #4146
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
hvala kolegi @emilblomsky na opsirnom i detaljnom postu vezanom uz sva kucista koja sam osobno gledao. Cekam jos slike i osobni dojam novog kucista, pa cemo se odlucit za dalje

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A jesi možda razmišljao o Lian Li Dynamic? https://www.caseking.de/lian-li-o11d...-geli-807.html
Imao sam i FD i NZXT, FD je kompaktnije kućište, robusnije, teže i daje dojam više kvalitete od NZXT, ta 2 mogu usporediti. Ostalo, nikad nisam imao.
Izgleda bas *ebeno ogromno kuciste
Nije da je neki ogromni minus, samo mi je bas cudno. Ovo dvostrano stakleno mu je plus za hladenje ili je samo estetika u pitanju?
Vidim da je i na popusti u Uzi shopu, samo je pitanje dostupnosti

NZXT cu onda skroz otpisat jer vas je vec dosta reklo da je estetika glavni faktor, a ja trenutno trazim i kvalitetu uz izgled da potraje neko duze vrijeme
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 16:57   #4147
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,035
Hvala.Nema na čemu.
Vidim da se spominje p600s.Vidim da ide oko 1200kn.
Nisam ga uzeo u obzir jer je veliko,pa sam pretpostavio da te ne zanima.To ti dođe kao xl verzija p500s!
Ali dapače,ok izbor.Jedino sam čuo od kolega koji su ga imali da je malo glasniji po defaultu.Al to se lako riješi!

Uslikao bi svoga ,ali nikako da nađem vremena.Do kraja tjedna stavim slike svakako.
Dojmovi.
Meni iskreno vrhunsko kučište kod koga se vidi koliko se pažnje posvetilo detaljima.
Malo većih dimenzija.Malo šire od standarda.Dovoljno teško da ti da osjećaj kvalitete,a opet ,ne preteško,da se pokidaš kad ga premještaš.
Mesh na prednjoj strani jako lijepo izveden.Elegantnog izgleda.
Da sad ne pišem hvalospjeve imaš njegov review na gamersnexusu,i tamo ti je sve objašnjeno:

https://www.gamersnexus.net/hwreview...sh-case-review

Naravno,ima i mana ali neznatnih.Recimo po meni bi bilo bolje da su umjesto stakla sa obje strane stavili staklo samo na jednu,a time bi malo uštedili,pa su mogli staviti rgb ventove umjesto običnih.Inače,ja preferiram non rgb,ali većina voli da svijetli.
Mogli su umjesto stakla staviti usb c port,a ne da stave praznu rupu ,pa imaš opciju da kupiš kit od Lian li za 15 dolara.
Ne vidim neku svrhu staklene stranice kad iza imaš samo kablove.Ali opet priznanje Lian liu,jer je stavio zaštitne ploče iza ,tako da se svi kablovi mogu sakriti.I onda to zbilja lijepo izgleda.
Gle ,900kn nije malo,ali ovo kučište vrijedi svake lipe.Točka!
Kada ga usporedimo sa Dynamicom?
Dynamic po meni ljepši,ali opet stvar ukusa.
100kn skuplji.
Sklepan da osvoji kupca izgledom,a da bi te osvojio i performansama treba u njega još dosta uložiti.
Predviđen da stoji na stolu,a širinom od 27cm,nekima to može stvoriti problem.Pogotovo ako imaš veći monitor i zvučnike kraj njega,kao ja,jednostavno ne stane.Ako imaš veliki stol,onda nemaš problema.
Po meni dva najbolja kučišta do 1000kn trenutno.Koje god da uzmeš nećeš fulati.Sa Lancoolom imaš gotovo kučište out of the box,dok je dynamic napravljeno da ga sam dalje slažeš po svojim željama,a to naravno košta!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 17:07   #4148
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Izgleda bas *ebeno ogromno kuciste
Nije da je neki ogromni minus, samo mi je bas cudno. Ovo dvostrano stakleno mu je plus za hladenje ili je samo estetika u pitanju?
Vidim da je i na popusti u Uzi shopu, samo je pitanje dostupnosti

NZXT cu onda skroz otpisat jer vas je vec dosta reklo da je estetika glavni faktor, a ja trenutno trazim i kvalitetu uz izgled da potraje neko duze vrijeme
Samo estetika, ali hlađenje ne bi trebalo biti problem u Dynamic-u, mislim da je jedno od najboljih i najpopularnijih kućišta na cijelom svijetu. Temperature sigurno neće biti niske kao kod nekih push/pull vent kućišta (jer ovaj nema ventova), ali svi kažu da su temperature iznenađujuće normalne.

Imaš i Dynamic mini btw. provjeri i to.

Po meni, zlatni gral je Lian Li, tiha patnja većine nas ovdje.

Piše kada čitaš po netu "Luxury for reasonable price".

Pazi, nema dodatnih hladnjaka, tako da imaj to na umu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 19:09   #4149
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Samo oprez, Arctic freezer 34 koji kolega DariX ima vjerojatno ne stane u O11. I kako je netko rekao, kućište je samo po sebi super i ima puno mogućnosti, ali treba dosta ulaganja da sve skupa ispadne kako treba.
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 20:14   #4150
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,102
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Samo estetika, ali hlađenje ne bi trebalo biti problem u Dynamic-u, mislim da je jedno od najboljih i najpopularnijih kućišta na cijelom svijetu. Temperature sigurno neće biti niske kao kod nekih push/pull vent kućišta (jer ovaj nema ventova), ali svi kažu da su temperature iznenađujuće normalne.

Imaš i Dynamic mini btw. provjeri i to.

Po meni, zlatni gral je Lian Li, tiha patnja većine nas ovdje.

Piše kada čitaš po netu "Luxury for reasonable price".

Pazi, nema dodatnih hladnjaka, tako da imaj to na umu.
Bio sam tako uzbuđen dok sam vidio Dynamic mini.
Poveselio se kako ću kupit. I onda skužim SFX format napajanja. A u pm...
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 16:20   #4151
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 896
Koje kućište do 500kn preporučujete? Komp slažem u Futuri IT. Ja sam gledao Fratal design focus G. Ali možda ima nešto bolje.

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 19.01.2021. u 14:33.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 20:39   #4152
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Dečki, trebala bi mi preporuka za case. Dakle, treba podržavati 360 aio cooler i mrcinu od 2080ti koja je podosta dugačka.
Volio bi neko airflow kućište, gledao sam neka ali mi nijedno baš nije zapelo za ok osim corsaira 465x, no 1000 kn mi je nekako puno za dat ako baš ne moram. Postoji li možda kakav case za moj slučaj?
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 23:39   #4153
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Kuciste koje ima staklo sa desne strane (gledajuci prema njemu), sto manje i da stane 240 AIO ?
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 01:04   #4154
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Dečki, trebala bi mi preporuka za case. Dakle, treba podržavati 360 aio cooler i mrcinu od 2080ti koja je podosta dugačka.
Volio bi neko airflow kućište, gledao sam neka ali mi nijedno baš nije zapelo za ok osim corsaira 465x, no 1000 kn mi je nekako puno za dat ako baš ne moram. Postoji li možda kakav case za moj slučaj?
phanteks P400a

@delavi
Ja bi išao na Sharkoon pure steel.Ovaj fractal je stvarno preloše kučište za te novce.Plastični prozor,loš kejbl menađment,itd.

Zadnje izmijenjeno od: danex. 22.01.2021. u 01:15.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 12:49   #4155
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 896
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ja bi išao na Sharkoon pure steel.Ovaj fractal je stvarno preloše kučište za te novce.Plastični prozor,loš kejbl menađment,itd.
Hvala ti ali taj Sharkoon ne dopušta cpu cooler viši od 160cm. Treba mi minimalno 165mm. A što kažeš na Zalman K1 rev.B i Antex NX400?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 15:00   #4156
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Hvala ti ali taj Sharkoon ne dopušta cpu cooler viši od 160cm. Treba mi minimalno 165mm. A što kažeš na Zalman K1 rev.B i Antex NX400?
možda ovo? http://www.pcekspert.com/clanak/bit-...ecenzija/?pg=2
Meni je dizajnom lijepše a prozračnije definitivno.
Kod tebe je problem taj cpu cooler,on dosta ograničava izbor do ovog cijenovnog ranga.
U focus stane taj cooler zato što iza matične imaš samo 7-8 mm za kablovinje.
Koji je to cooler i koje sad imaš kučište?

Zadnje izmijenjeno od: danex. 22.01.2021. u 15:14.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 15:34   #4157
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Dečki, trebala bi mi preporuka za case. Dakle, treba podržavati 360 aio cooler i mrcinu od 2080ti koja je podosta dugačka.
Volio bi neko airflow kućište, gledao sam neka ali mi nijedno baš nije zapelo za ok osim corsaira 465x, no 1000 kn mi je nekako puno za dat ako baš ne moram. Postoji li možda kakav case za moj slučaj?
Kako te Dynamic uspio razočarati da ga želiš mijenjati?
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 16:16   #4158
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
Kuciste koje ima staklo sa desne strane (gledajuci prema njemu), sto manje i da stane 240 AIO ?

Riotoro CR1080?
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 18:26   #4159
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Hvala ti ali taj Sharkoon ne dopušta cpu cooler viši od 160cm. Treba mi minimalno 165mm. A što kažeš na Zalman K1 rev.B i Antex NX400?
Protegni se do ovog ako možeš, podržava hladnjake do ravno 165 mm, ali naravno provjeri s Futurom.

MS TITAN II PRO

Kratki pregled/recenzija
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 21:36   #4160
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 896
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
možda ovo? http://www.pcekspert.com/clanak/bit-...ecenzija/?pg=2
Meni je dizajnom lijepše a prozračnije definitivno.
Kod tebe je problem taj cpu cooler,on dosta ograničava izbor do ovog cijenovnog ranga.
U focus stane taj cooler zato što iza matične imaš samo 7-8 mm za kablovinje.
Koji je to cooler i koje sad imaš kučište?
Baš to kućište su mi u futuri preporučili ali nikad čuo za njih. Cooler je Noctua u14s, baš taj iz recenzije. Čak i proc haha. Sad imam zalman z1 i to nikak nije dovoljno za novi komp koji je zahtjevniji.

@Zika - hvala

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 22.01.2021. u 23:55.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 16:35   #4161
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 20:07   #4162
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Komentirao u SFF temi:

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Imaju multimetar, nijednom ga ne koriste da izmjere konkretan otpor između dvije mjerne točke. Koriste ga samo za mjerenje kontinuiteta (pištanje), što može značiti sve između 0 pa sve do 15Ohma.

Džaba im Fluke kad su njubovi.

Mogli su jednostavnije, bezbolnije i pametnije otkriti u čemu je problem, ali ovako je barem show zagarantiran

Gledati na 2x i na preskokce, čovječe, skoro jedan školski sat potrošiti ni na što.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 20:34   #4163
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
IMHO, nakon kaj prvi put nisu mogli namjerno prouzročiti problem, pa se vratili nakon nekoliko tjedana, bilo im je bitno da pokažu kak se čudo zapali.

Moguće da video materijal popratne i pisanim člankom, kak obično znaju za takve stvari, ali kak god se okrene - NZXT se fino sjebal.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 21:13   #4164
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
NZXT je morao reagirati u svakom slučaju jer je to dio dostupan korisniku, tj. korisnik može i smije šraufati po tom dijelu.

Moje pitanje je kojim korisnicima se to uopće dogodilo - oni koji su šraufali po tome ili je tvornički došlo tak zategnuto, da je uzrokovalo probleme? Čini mi se da moraš bit dosta "konj" da ti se tak neš dogodi, al danas više nikad nisi siguran.

Propust je maestralan jer dizajnirati i potvrditi razvoj PCB-a s vodovima tik do rupe je neoprostivo. Nadam se da neće biti previše skurenih kompova
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 21:17   #4165
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Da, izgleda da je u pitanju neka žešća čang-šlang firma koju su angažirali za PCI-E riser dio, pa PCB samo čeka da ga pravi šrafić spoji na kućište i ode sve u Mp3. Budemo vidjeli kaj ih čeka sa sljedećim "popravljenim" modelom.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2021., 22:09   #4166
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Riotoro CR1080?
i dalje preveliko

thx
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2021., 00:46   #4167
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,289
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, izgleda da je u pitanju neka žešća čang-šlang firma koju su angažirali za PCI-E riser dio, pa PCB samo čeka da ga pravi šrafić spoji na kućište i ode sve u Mp3. Budemo vidjeli kaj ih čeka sa sljedećim "popravljenim" modelom.
Izgleda da su štedjeli unatoč visokim cijenama zajedno sa vodenjačom i napajanjem.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 15:47   #4168
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 09:51   #4169
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Pozdrav! Ovako, imam BeQuiet base 800 kuciste, oko tri godine, i jedini razlog mi je taj sto sam ga uzeo, zbog koristenja optickog pogona.. dakle koristim blu ray/udh przilicu, i jednostavno bi volio koristiti i dalje, ALI, koliko vidim, danasnja kucista nemaju utor za optiku, a svidja mi se jako to sto je napajanje prekriveno skroz, i kablovi se lako mogu maknuti kod takvih kucista.. Isto tako, jedina kucista koja me zanimaju su Full tower, posto je i ovo moje takvo .. Koje vi preporucujete, a i ako bas moram riskirati zbog optike, onda bi morao naci neki externi dodatak da mogu spojiti optiku preko usba na komp
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 10:44   #4170
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,035
Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
Pozdrav! Ovako, imam BeQuiet base 800 kuciste, oko tri godine, i jedini razlog mi je taj sto sam ga uzeo, zbog koristenja optickog pogona.. dakle koristim blu ray/udh przilicu, i jednostavno bi volio koristiti i dalje, ALI, koliko vidim, danasnja kucista nemaju utor za optiku, a svidja mi se jako to sto je napajanje prekriveno skroz, i kablovi se lako mogu maknuti kod takvih kucista.. Isto tako, jedina kucista koja me zanimaju su Full tower, posto je i ovo moje takvo .. Koje vi preporucujete, a i ako bas moram riskirati zbog optike, onda bi morao naci neki externi dodatak da mogu spojiti optiku preko usba na komp
A imaš dark base 900 II.
Dosta staro kučište,pa još uvijek ima dva 5,25" utora.Samo što nije jeftino.

https://www.bequiet.com/en/case/1472
Ima ih još ,ali pošto imaš be quieta ,pretpostavljam da ne želiš s konja na magarca.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na