Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2020., 11:21   #14401
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Pa dobro,danasnja plasma je zapravo oled,ili ipak nije? Bas me zanima plasma vs oled burn in tj koja je od tih tehnologija sklonija burn in-u. Za plasmu odprilike znam jer sam ih isprobao barem desetak od panasonica. Oled mi je jos uvjek nepoznanica glede toga
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 12:39   #14402
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Koji mob imaš?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2020., 12:45   #14403
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Stari S. galaxy a5 2015. Ima am(oled) zaslon i slika jer vrh i neprimjecujem nikakve anomalije glede screen burn-a.
Znam da sam svojevremeno birao izmedju Lg g3 moba i ovog samsunga i odabrao potonjeg zbog nebo-zemlja razlike u kvaliteti ekrana.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 13:40   #14404
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
https://www.youtube.com/watch?v=tR-__suycVQ

Pokreni ovo na full screenu, pa vidi koliko burn-ina imaš, ja na svome u 2 godine sa avg 6h screen on timea imam malo na address baru (signal od wifia i antene), neprimjetno u svakodnevnom korištenju.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 13:54   #14405
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A kako ti oled reagiraju na ove Hd i Nova tv fiksne natpise koje su pokačili po ekranima. Jel to znači da ako mi tv radi 12h na istom programu da će mi ostati NovaTv HD na ekranu.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 13:59   #14406
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Nop nop imaju nekoliko handlinga toga, automatski smanje svjetlinu di skuže da je logo ili "statičan sadržaj" (konfigurabilno na LG-u off, low, high) i nekad rade pixel refresh, iako ja to još nisam doživio.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 15:19   #14407
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Nažalost, žrtve smo ECO mafije. Zamisli da su se plazme nastavile razvijati bez obzira na potrošnju struje. Danas bi ionako trošile manje zbog novih tehnologija a o slici da ne pričam...
Ne bi islo.
Proizvodnja 4k plasme je jednostavno preskupa.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 15:21   #14408
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Pa dobro,danasnja plasma je zapravo oled,ili ipak nije? Bas me zanima plasma vs oled burn in tj koja je od tih tehnologija sklonija burn in-u. Za plasmu odprilike znam jer sam ih isprobao barem desetak od panasonica. Oled mi je jos uvjek nepoznanica glede toga
Nije.
Oled ima tipicno sugavih lcdeovskih 300MR dok plasme imaju nativno 1080MR

Oled je prijelazna tehnologija do microleda
Plasma je vrh i nedostizna za oled
Skupa proizvodnja i potrosnja su sprijecile daljnji razvoj superiorne tehnologije
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 15:36   #14409
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Nop nop imaju nekoliko handlinga toga, automatski smanje svjetlinu di skuže da je logo ili "statičan sadržaj" (konfigurabilno na LG-u off, low, high) i nekad rade pixel refresh, iako ja to još nisam doživio.
Da, logo drzim na low jer high ugasi negdje cijeli screen.
Mali pixel refresh svakih 4h rada. Cim zagasis tv. On napravi nesto na 10 sec i i onda ga ugasi skroz. A imaju i onaj veliki neki svakih 2000h od 1h koji ti javi kad dodjes do te cifre.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 16:29   #14410
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
OuttaControl@
Probao test nigdje nista na ekranu a mob star 4 godine. Mozda malo razlika u svjetlini na vrhu ekrana cca pol centimetra. Uglavnom bolje od lcd-ova i njihovih bb i dse

Amd_shill@
Ali u pravilu plasma nema crnu kao oled,mada i tu ima varijacija. Npr ja nedavno imao dvije plasme 42gt50. Jedno vrijeme je jedna bila u kutiji a drugi tv sam koristio Kad sam ih isao usporedjivati na istim postavkama ova iz rezerve je imala malo jacu svjetlinu. Zbog toga sam taj tv odlucio ostaviti a drugi tv prodao. Nedugo nakon toga sam skuzio da tv koji sam ostavio nema prikaz crne kao ovaj sto sam prodao Eto mislio sam da znam puno o plasmama kad ono se zeznuo.
Druga stvar kod plasme koja je minus u odnosu na oled je dithering
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2020., 16:56   #14411
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Nije.
Oled ima tipicno sugavih lcdeovskih 300MR dok plasme imaju nativno 1080MR
Šta je MR?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 17:47   #14412
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Nop nop imaju nekoliko handlinga toga, automatski smanje svjetlinu di skuže da je logo ili "statičan sadržaj" (konfigurabilno na LG-u off, low, high) i nekad rade pixel refresh, iako ja to još nisam doživio.
Moj Philips to nema (koliko sam uspio naći), ali kažu da je manji problem kad je nešto "dimmed", što svijetlija boja, to će brže doći do burn in-a. I navodno nije bitno dal je konstantno, nego "pamti". Ne kužim se dovoljno u tehnologiju, ali recimo da ti treba 10,000 sati da se dogodi burn in, to ne mora biti 10k sati u komadu, nego može biti sat po sat (ili možda postoji minimalno vrijeme koje je potrebno da se započne oštećenje / burn in?).

Kada sam ga kupovao sam si govorio da burn in nije problem, gledao sam Rtings review i rekao to se meni neće dogoditi... kad sam počeo gejmati na njemu, hud stalno na istom mjestu... mislim da gejmerima ne bih predložio OLED. Rađe Samsung ili Sony LCD...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 18:00   #14413
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
mislim da gejmerima ne bih predložio OLED. Rađe Samsung ili Sony LCD...
Zakaj ne LG koji uvijek ima odličan input lag u game modu a općenito je pouzdana marka....
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 18:03   #14414
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Šta je MR?
Motion Resolution-dakle rezolucija slike u pokretu. Tipican lcd 60hz moze imati rezoluciju staticne slike 8k 4k nebitno a pokretna rezolucija mu je jednaka 300linija po vertikali a sto nase oko percipira kao zamucenje slike
Ako je sd rezolucija koju prilazuju crt televizori 720x576 ispada da takav tv ima vecu rezu u pokretu od 4k lcd-a
Ako hoces vidjeti zamucenje na svom lcd monitoru srolaj tekst veb stranice sa tekstom malo brze i isti probat tako procitati. Ako vidis zamucenje to je tak ali valja znati da kod svih tehnologija prikaza to nije slucaj
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 18:41   #14415
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Nije.
Oled ima tipicno sugavih lcdeovskih 300MR dok plasme imaju nativno 1080MR

Oled je prijelazna tehnologija do microleda
Plasma je vrh i nedostizna za oled
Skupa proizvodnja i potrosnja su sprijecile daljnji razvoj superiorne tehnologije
Ne bi se nikako složio sa tvojom tvrdnjom.Imao sam plazmi od low end do high modela.Jedino gdje sam uvidio superiornost plazme spram oled-a je sd signal.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 19:05   #14416
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ne bi se nikako složio sa tvojom tvrdnjom.Imao sam plazmi od low end do high modela.Jedino gdje sam uvidio superiornost plazme spram oled-a je sd signal.
Najbolji oled ima tipicnih lcdeovskih 300MR i to je činjenica pa zato ukljucuju kojekakve interpolacije i sl.

Plasma ima nativno 1080MR i to je činjenica
Plasma je svakako potentnija tehnologija od oleda,ali skupoca izrade je sprijecila njenu totalnu dominaciju tržištem.

Ovako se kuburimo sa lcd i sa ne bas savrsenim oledom do dolaska microleda, a tad ce oled u ropotarnicu povijesti.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 19:06   #14417
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Motion Resolution-dakle rezolucija slike u pokretu. Tipican lcd 60hz moze imati rezoluciju staticne slike 8k 4k nebitno a pokretna rezolucija mu je jednaka 300linija po vertikali a sto nase oko percipira kao zamucenje slike
Ako je sd rezolucija koju prilazuju crt televizori 720x576 ispada da takav tv ima vecu rezu u pokretu od 4k lcd-a
Ako hoces vidjeti zamucenje na svom lcd monitoru srolaj tekst veb stranice sa tekstom malo brze i isti probat tako procitati. Ako vidis zamucenje to je tak ali valja znati da kod svih tehnologija prikaza to nije slucaj
Isto je i na oledu,300MR
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 19:46   #14418
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zakaj ne LG koji uvijek ima odličan input lag u game modu a općenito je pouzdana marka....
Nije stvar u odzivu nego u burn in-u. U gamingu imaš dosta statičnih sličica tipa minimap, hud..... pa se zato OLED ne preporuča.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 19:52   #14419
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Nije stvar u odzivu nego u burn in-u. U gamingu imaš dosta statičnih sličica tipa minimap, hud..... pa se zato OLED ne preporuča.
Pitanje je bilo zakaj samo Samasug ili Sony LCD kad LG ima odličan input lag za gaming.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 19:59   #14420
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A to je, nisam skontao, klonim se takvih rasprava jel uvijek odu u neželjenom pravcu, pa onda bolje prešutim.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:29   #14421
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pitanje je bilo zakaj samo Samasug ili Sony LCD kad LG ima odličan input lag za gaming.
Po meni imaju najbolju sliku, i osim gaminga su odlicni i za filmove/serije, a Sony i za sport. Input lag 20ms ili 35ms, ja osobno ne gledam. Vjerujem ni vecina vas. Tko je pro gamer i zaradjuje pare od toga, nece na PCE forumu traziti koji TV kupiti bar ja tak mislim

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 20:57   #14422
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Po meni imaju najbolju sliku, i osim gaminga su odlicni i za filmove/serije, a Sony i za sport. Input lag 20ms ili 35ms, ja osobno ne gledam. Vjerujem ni vecina vas. Tko je pro gamer i zaradjuje pare od toga, nece na PCE forumu traziti koji TV kupiti bar ja tak mislim

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Isto tak i tko zarađuje od gledanja filmova i gledanja sporta

edit, eto meni LG poklonio 120 hza pri 1080p rezoluciji, da bi riječ reko
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 21:48   #14423
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Isto tak i tko zarađuje od gledanja filmova i gledanja sporta

edit, eto meni LG poklonio 120 hza pri 1080p rezoluciji, da bi riječ reko


Eto, bas testiram 120hz na C9 :P
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 22:30   #14424
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne mislim na to.



Mislim na problem s TV-om koji imam.
Ja sam na sonyu od staraca dobio drugi nakon reklamacije tih fleka . Bio je star godinu i pol

Ako je bitan točan model nadjem ali neki smart bez androida je

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 10:11   #14425
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Isto tak i tko zarađuje od gledanja filmova i gledanja sporta

edit, eto meni LG poklonio 120 hza pri 1080p rezoluciji, da bi riječ reko
Onom tko zarađuje od gledanja filmova i sporta, motion sickness ili lošija crna neće (direktno) odnjeti zaradu... input lag pro-gošo gameru hoće ali skrenuli smo s teme.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 11:08   #14426
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Najbolji oled ima tipicnih lcdeovskih 300MR i to je činjenica pa zato ukljucuju kojekakve interpolacije i sl.

Plasma ima nativno 1080MR i to je činjenica
Plasma je svakako potentnija tehnologija od oleda,ali skupoca izrade je sprijecila njenu totalnu dominaciju tržištem.

Ovako se kuburimo sa lcd i sa ne bas savrsenim oledom do dolaska microleda, a tad ce oled u ropotarnicu povijesti.
Ja ti baš ne vjerujem brojkama,nego onome što vidim.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 11:22   #14427
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Onom tko zarađuje od gledanja filmova i sporta, motion sickness ili lošija crna neće (direktno) odnjeti zaradu... input lag pro-gošo gameru hoće ali skrenuli smo s teme.
A kaj ako zgubi posao jer je donosio odluke na osnovu loše crne i ako mu se povračalo...pa je zbog bolovanja izgubio zaradu? Pro gameri igraju na 240 Hz monitorima.
Slažem se, skrenuli smo sa teme a LCD LG TV je dobra preporuka zbog niskog input laga za prosječnog gamera.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 11:38   #14428
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
A kaj ako zgubi posao jer je donosio odluke na osnovu loše crne i ako mu se povračalo...pa je zbog bolovanja izgubio zaradu? Pro gameri igraju na 240 Hz monitorima.
Slažem se, skrenuli smo sa teme a LCD LG TV je dobra preporuka zbog niskog input laga za prosječnog gamera.
Zato sam stavio "direktno" u zagradu, jer naravno da ne može raditi svoj posao, ako mu je muka od gledanja nogometa / tenisa. Ili filmski kritičar popljuje neki film jer mu se zgadilo zbog toga što gleda na low budget TV-u.

OK, LG je isto dobar za gejmere, zbog low input laga. Zašto ga ja ne bi uzeo za gejmerski TV? Jer bih osobno preferirao VA panel, pošto kod gejmanja uvijek sjediš pod najboljim kutem i nemaš problema s najvećom manom VA panela. Hence zakaj sam napisao Samsung i Sony, a LG nisam.

Ali iskreno, mislim da nitko od nas casual gamera ne bi vidio razliku između LG-a (najbrži) i Panasonica (mislim da je najsporiji od ovih top marki).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 12:03   #14429
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Kod gejmanja vidljivi kut i input lag nisu najveće mane VA panela, ali da ne idem u detalje ostavio bih ti da neke sitnice ipak sam otkriješ .
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 12:38   #14430
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
OK, LG je isto dobar za gejmere, zbog low input laga. Zašto ga ja ne bi uzeo za gejmerski TV? Jer bih osobno preferirao VA panel, pošto kod gejmanja uvijek sjediš pod najboljim kutem i nemaš problema s najvećom manom VA panela. Hence zakaj sam napisao Samsung i Sony, a LG nisam.
I LG ima VA panela, dok Sony i Samsung imaju IPS (ili neku izvedenicu) panela u svojim tv-ima, tako da ne treba gledati samo proizvođača televizora...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na