Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2015., 13:01   #1
BSkeledzija
Registered User
Moj komp
 
BSkeledzija's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Gospić
Postovi: 13
Mišljenje o MSI AMD 290x Lightning

Dakle odlučio sam malo nadograditi svoju staru knofu, ali gadnu dvojbu imam između GTX970 ili 290x lightning. Nisam neki fan ali nadao sam se dobiti vaše mišljenje
BSkeledzija je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 13:04   #2
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Mirise na flame fest.

Sa obje ces bit prezadovoljan. Uzmi ono za sto imas bolju ponudu.
Hawker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2015., 13:07   #3
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Sačekaj malo da izađe amd 300 serija. Možda će bit šta bolje tad za uzet cjenovno, a cijene 970 i 290x bi mogle pasti.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 13:32   #4
BSkeledzija
Registered User
Moj komp
 
BSkeledzija's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Gospić
Postovi: 13
Slažem se ali mi je predugo čekati 3xx seriju a cijenu i ne znam. Vjerojatno će pasti za sadašnje generacije ali nije mi problem ako će cijena biti 300-500 niša nego sadašnja.
A i dugo je prošlo od kada sam igrao nešto zahtjevnije pa mi fali :P

Inače što se tiče grijanja. Znam da su ''Hot'' ali čuo sam da se to većinom odnosi na stock cooler. MSI je uvijek imao dobra hlađenja.
BSkeledzija je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 13:35   #5
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
pa samo što nisu došle, nema ti smisla sad to gledat
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 14:41   #6
BoobZ
Premium
Moj komp
 
BoobZ's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
pa samo što nisu došle, nema ti smisla sad to gledat
+1, 16.6. je službeno predstavljanje i eto nove serije pred vratima
BoobZ je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 14:47   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
Lightningicu smo testirali prije skoro četiri mjeseca pa možeš vidjeti kako se ponašala, a naravno tu je i nekoliko testova GTX970 kartica.

3xx serija stiže uskoro, ali nećeš profitirati puno ukoliko ne izdvojiš lovu za najjače Fury modele.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 15:39   #8
BSkeledzija
Registered User
Moj komp
 
BSkeledzija's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Gospić
Postovi: 13
Hvala administratoru.
Da slažem se s njum jedino ako se ne uzme najjača fury verzija neće imati baš nekakvu razliku. Instalirao sam kod prijatelja, koji ima GTX970, Shadow of mordor i stvarno se desilo da na najjačim postavkama šteka zato jer ima ''samo 3.5 Gb memorije'' gledao sam i na youtube i stvarno se to dešava.
E sad što će se desiti kada izađe igrica slična koja će koristiti npr 3.8 GB VRAMA. Vjerojatno će se isto dešavati. Znam da su to ekstremni uvjeti i možda stvarno samo nije optimalizirana, ali kada sam se več odlučio za grafulju za 4.3K kuna onda nekako mi je draža ova. Plus uz nju dobiješ garanciju dokle god je clockaš i krepa dokle god nema fizičkih oštećenja možeš tražiti novu što je isto jedan veliki plus. Međutim GTX970 ma veči radni takt što me i privlači pa zato sam u dilemi.
BSkeledzija je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 15:40   #9
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislio sam u smislu ako ganja 8gb, možda "nova" serija sa tolikom memorijom bude jeftinija od sadašnjih 290X sa 8gb. Pogotovo ako 8gb ide i na non X model koji su uvijek isplativiji
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 15:47   #10
BSkeledzija
Registered User
Moj komp
 
BSkeledzija's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Gospić
Postovi: 13
Da i tu ima nešto.....uh.....sad sam još više u dilemi
BSkeledzija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2015., 16:05   #11
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
pa 3 dana se možeš strpit

i onako je vikend pa neš sad kupovat.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 16:26   #12
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Nema neke razlike izmedju 4GB modela i 8GB modela,a izgleda da ce 390x biti skuplji oko 100$ u Americi od 8GB verzije 290x tako da se mozda ne isplati cekat, osim ako AMD odluci rijesit se svih 2xx modela i dat ih po manjoj cijeni
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 16:29   #13
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Imaš na temi 3xx serije neki lik u americi je dotičnu non X od xfx-a već kupio. Samo je pitanje kakve će cijene biti kod nas
U stvari najpametnije bi bilo (ako bi ovima trenutnim non X sa 4gb pale cijene) njih zgrabiti dok nisu nestale (ako nove sa 8gb budu osjetno skuplje)

Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
a izgleda da ce 390x biti skuplji oko 100$ u Americi od 8GB verzije 290x tako da se mozda ne isplati cekat
To mi nema smisla, te glasine zvuče nevjerodostojno. Kako će rebrand iste u novoj generaciji prodavati skuplje (trebalo bi obrnuto jer je gpu starija)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 13.06.2015. u 16:34.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 16:48   #14
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor BSkeledzija Pregled postova
Hvala administratoru.
Da slažem se s njum jedino ako se ne uzme najjača fury verzija neće imati baš nekakvu razliku. Instalirao sam kod prijatelja, koji ima GTX970, Shadow of mordor i stvarno se desilo da na najjačim postavkama šteka zato jer ima ''samo 3.5 Gb memorije'' gledao sam i na youtube i stvarno se to dešava.
E sad što će se desiti kada izađe igrica slična koja će koristiti npr 3.8 GB VRAMA. Vjerojatno će se isto dešavati. Znam da su to ekstremni uvjeti i možda stvarno samo nije optimalizirana, ali kada sam se več odlučio za grafulju za 4.3K kuna onda nekako mi je draža ova. Plus uz nju dobiješ garanciju dokle god je clockaš i krepa dokle god nema fizičkih oštećenja možeš tražiti novu što je isto jedan veliki plus. Međutim GTX970 ma veči radni takt što me i privlači pa zato sam u dilemi.
Radni takt ti nije jedina odlučujuća stvar kod usporedbe GPU-a, pogotovo iz različitih tabora. Ovdje pomalo miješaš kruške i jabuke
Tako da nemoj previše obraćat pažnju na to.

Pogledaj performase jedne i druge u igrama i odluči. Vjerujem da ne možeš fulat niti sa jednom. Uzmi onu za koju imaš povoljniju ponudu
Sam Fischer je online   Reply With Quote
Staro 13.06.2015., 16:52   #15
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Iskreno moj savjet bi bio pricekat r9 3xx seriju par dana pa vidjet kako se ona ponasa. Vjerovatno ce i same cijene past pojavom navedenih. Inace u odabiru izmedu r9 290x i gtx 970 ja bi na tvom mjestu rade UZEO obicnu r9 290. Vecina R9 290X preko 1100 mhz nejde, a r9 290 sve manje vise idu do 1180-1200 mhz a na tim clockovima grafa leti i bude jaca od 290X. Tako da npr ako nades za 1800kn r9 290 sa jamstvom, ja bi ti to toplo preporuco.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na