Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2014., 20:55   #1
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Problem sa Sapphire r9 290 (crni ekran)

Pozdrav ljudi
Molio bih vas za pomoc... uzeo sam sapphire r9 290 tri x i ne radi mi kako treba, nakon nekog vremena se zacrni ekran i dalje nista. Pokusao sam sa 3 verzije drivera ali nista. Na drugom kompu normalno radi sve a kod mene steka... sa drugom grafom sve u redu. Pokusao sam na 7 i 8.1 windowsima, prosao sve kroz bios maticne, provjerio napajanje... ne znam sto sve nisam pokusao.


Temperatura nije isla preko 50 na oba kompa jer ni ne stignem ju opteretit. Na drugom je neko slabije napajanje (frendov komp). Voltaza na frendovom kompu je bila 11.5 (12V) a kod mene je 11.88 (12V). Jos jedna stvar... dok pokrenem gpu-z pise mi bus interface pcie 3.0 x16 @ x1 1.1 a dok pokrenem render test prebaci na x16 3.0. Dok prekinem test opet "padne" na x1 1.1.
Da napomenem da je sve uredno instalirano i ima najnoviji bios na maticnoj.


Molim bilo koga za bilo kakav smislen savjet. Sav hardver je pod moj pc.
conan je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:11   #2
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Stvarno ne znam šta bi ti savjetovao, jedino ovo za x16 @ 1.1 pa 3.0 tako je i kod mene, to je normalno, nema 3.0 dok se ne optereti...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2014., 22:01   #3
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Probaj smanjit takt graficke. Taj black screen je bio problem u startu sa 290x pa probaj proguglat kak je to ekipa sredivala. Ak ne dela na oba kompa onda je zrela za reklamaciju.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 22:17   #4
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
To sam uzeo od frenda... on ima dvije i njemu obje rade bez problema a kod mene obje štekaju. Integrirana mi radi savršeno...
conan je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 23:24   #5
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Frendu su Fatality napajanja bila problematična. 650W nije moglo 560 Ti 448 držat normalno. Probaj izmjenit napajanje sa frendom. U suprotnom, probaj neku drugu grafu,da vidiš jel do PCI slota.
Ako nije to,onda stvarno nezz.
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 00:55   #6
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jednostavno smanji taktove sto vise i ak radi odnesi to napajanje kod nekog pa probaj ili nest slicno. Opake su te nove high end grafe i ne mora uopce bit da je napajanje neispravno, 750w dobro zvuci ali ima i drugi stvari koje su dosta bitne. Ne kuzim se u to pa necu dalje.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2014., 12:15   #7
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Evo samo da objavim da sam odnio grafu na servis, čekao 11 dana i jućer dobio NOVU sa novom garom koja teće od jučer. Nisu specificirali što nije bilo u redu sa prošlom. Ovaj primjerak, hvala dragom Budi, radi odlično bez ikakvih poteškoća i bilo kakvih trzavica.

Čitao sam da je dosta ljudi imalo problema sličnih mom, ili čak i gorih, dok drugi koji su od prve dobili dobar primjerak, jako su zadovoljni sa dobivenim. Nadam se da ću biti u ovoj drugoj grupi.
conan je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2014., 13:34   #8
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor conan Pregled postova
Evo samo da objavim da sam odnio grafu na servis, čekao 11 dana i jućer dobio NOVU sa novom garom koja teće od jučer. Nisu specificirali što nije bilo u redu sa prošlom. Ovaj primjerak, hvala dragom Budi, radi odlično bez ikakvih poteškoća i bilo kakvih trzavica.

Čitao sam da je dosta ljudi imalo problema sličnih mom, ili čak i gorih, dok drugi koji su od prve dobili dobar primjerak, jako su zadovoljni sa dobivenim. Nadam se da ću biti u ovoj drugoj grupi.
Sretno s novom grafom iskreno i ja pikiram istu (pretpostavljam da je tvoja bila iz Microlinea?) stavio sam bio kod njih na rezervaciju jednu međutim rekli su da je nešto prešlo preko rezervacije pa pretpostavljam da je tvoja RMA bila prioritet naravno ako je riječ o Microline-u, i to u baš zadnjih 2-3 dana jer sam ja nju rezervirao u petak pa do utorka maximalno a u ponedjeljak (16.06) je već otišla zadnja.

Naravno ovo je sve u pozitivnom kontekstu ne mislim da si mi "zdipio" grafu LoL pa da me se krivo gleda, ima mjesta gdje se može nabaviti nego čisto kao dokaz da je Hrvatska tako mala, ja ionako još uvijek čekam riješenje od servisa za jednu reklamaciju pa ćemo vidjeti, nego me zanima ako si zadovoljan kao što i drugi pišu sa ovom zamijenjenom u smislu perfomansi/hlađenja/buke? može i PM da ne spamamo temu.

Hvala
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 13:50   #9
Brucc
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Karlovac
Postovi: 2
Pozdrav ljudi. Od nedavno sam postao vlasnik Sapphire R9 290 Tri-X OC. Imao sam isti problem sa Black Screen. Kontaktirao sam Sapphire Support i odgovorili su mi da te kartice imaju krivo podesen BIOS. Poslali su mi novi VBIOS i upute kako flashat karticu. Nakon pracenja njihovih koraka Flashao sam novi VBIOS i otada nikakvih problema. Nema smrzavanja Black Screena itd. Trenutno koristim 14.4 drivere i igram Battlefield 4 i sve radi kako treba. Ovo sam stavio na Sapphire forum i nekoliko ljudi je probalo sa ovim VBIOS i svima je problem rijesen! Kazu da kartica radi onako kako bi i trebala, bez obzira na drivere. Neznam dali ovaj Bios odgovara na druge R9 290 kartice ali meni je pomoglo. Brzina je ostala ista 1000/1300 jedino sta sam primjetio je da je VDDC Offset sada na 25 a prije je bio na 0. Ako netko zeli mogu mu poslat ovaj VBIOS i upute kako je flashat!!!

Edit: Koristim Windows 7 Ultimate X64, te nisam nikakve preinake radio niti sa Windowsima niti sa GPU. Taktovi kartice su stock, i nista nije mijenjano!
Brucc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na