Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2012., 20:09   #1
Hummer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lošinj / Rijeka
Postovi: 85
Video nadzor 6 kamera

Pozdrav,

Trebao bi postaviti video nadzor - 6 kamera, htio bi ih spojiti žicom, prostor se proteže na nekih 400m2, Isto bi želio da kamere mogu snimati po noći (snimanje na pokret),
Kakav kabel trebva koristi, vidio sam negdje da postoje nekakvi adapteri koji pretvaraju video kabel od kamere u UTP mrežni kabel pa dalje idem s njime, dali se s UTP kabelom može spojiti u snimač ili karticu u kompu?
Dali postoje kamere u koje se direktno može spojiti UTP kabel i onda dalje sa switchem se spaja na jedan kabel i onda u komp/snimač?
UTP mi je zgodan jer već imam proveden UTP kabel u taj prostro koji se treba nadzirat.
Dali se preko UTP kablova može provesti i napajanje za te kamere tako da ne moram provlačiti struju do svake kamere, već da to imam na par mjesta gdje bi bili switchevi?
Koliko često moram postavljat switcheve, mislim koja je maksimalna udaljenost koju UTP kabel može prenijeti bez pojačanja?

Sve bi trebalo biti dostupno od bilo kuda na internetu, i koliki HDD bi trebao staviti da imam nadzor zadnja 2 tjedna ako recimo imam kvalitetu slike nekih 800x600px na 25 fps-a ?

Dali mi sve više isplati uzimati nekakav snimač ili karticu za PC ? gdje je bolji omjer cijene/kvalitete?

Kakve su cijene kamera? dali te kamere u koje se može spojiti UTP kabel koštaju manje ili više?

Sustav nebi trebao prelaziti nekih 4-5k kuna.
Hummer je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 20:20   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
To sto si zamislio je sve moguce izvesti, ali si mnogo fulo u cijeni. Za takvo nesto ti treba 8-10k kuna.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2012., 03:21   #3
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
(nije bas moje podrucje, ali i mene zanima za buducnost mozda)

A kako bi bilo da isprobaš s IP kamerama?
Postaviš AP i povežeš sve?
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 12:25   #4
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,505
@Hummer: kontaktiraj Alarm express ili iDEA alarm market, oni će ti sve lijepo objasniti i mogu ti dati ponudu.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 15:22   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Samo da napomenem. Poucen losim iskustvom moram napomenuti da ne uzimate lose i jeftine kamere,osim u slucaju da kamere postavljate na mjesto koje je udaljeno do 2 metra od osobe,jer se u protivnom lose vidi i nema sanse da prepoznate lice osobe,ako je u pitanju nadzor protiv provale/krađe. Jednom sam cak imao priliku pregledavati snimke s jedne kamere koja je snimila ostecenje automobila na parkingu,snimka je bila toliko losa da se nije vidjela registracija automobila. Pregledavali smo snimke jedne pljacke jednog ducana na kojoj se vide pljackasi,i sve je snimljeno od dolaska do odlaska,cak se nisu ni maskirali ali na kraju snimka ne sluzi nicemu jer je kamera bila losa.
S druge strane,u jednom ugostiteljskom lokalu su postavljene malo jeftinije kamere u svrhu nadzora osoblja, i tu su te kamere bile dovoljne.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na