Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2020., 09:17   #2041
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
edit: ranije stavljen video, del plz
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 05.10.2020. u 09:29.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 09:55   #2042
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
edit: ranije stavljen video, del plz
Zanimljiv video, no ima tu dosta nagađanja i cherrypickanja.
Recimo, digital foundry analiza pokazuje značajno odvajanje ampere od turinga na većim rezolucijama i sa višom razinom rt elemenata, sa cca25% na 1440p do 50% na 4k, što ipak pokazuje veći rt potencijal ampere, a to je tek početak - novim igrama i povećanjem rt elemenata ampere bi mogla još i više rasti u odnosu na turing

https://youtu.be/RyYXMrjOgs0

Zatim, dok govori o veličini čipa u 3080, mudro zaobilazi 7xx seriju gdje je 780 također bila na većem čipu, samo što je to prigodno izbacio iz sličice jer bi mu to valjda kvarilo teoriju
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2020., 10:14   #2043
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nisi shvatio poantu videa...nvidia kod ampera nije ni blizu pojacala snagu RT jezgri kako je to Jensen prezentirao, a performance gain u naslovima sa ray tracingom primarno dolazi jer je ostatatak gpu dijela jaci, tj. kartica je overall jaca


Citiraj:
However, there's still an enormous performance difference between ray tracing enabled and disabled. With the RTX 3080, there is a 61 percent performance drop with RT enabled, which is equivalent to the performance drop seen when you turn on ray tracing with the RTX 2080 Ti. This suggests that while the 3080 is faster for ray tracing overall, that’s down to simply being a faster card; the RT cores aren’t any better at accelerating ray tracing in this game, as the performance delta between on and off is the same between Ampere and Turing.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 11:07   #2044
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
nisi shvatio poantu videa...nvidia kod ampera nije ni blizu pojacala snagu RT jezgri kako je to Jensen prezentirao, a performance gain u naslovima sa ray tracingom primarno dolazi jer je ostatatak gpu dijela jaci, tj. kartica je overall jaca
Shvatio sam ja video
Samo što nije baš točan jer digital foundry pokazuje da je rast ray tracing perfomansi ipak veći, kad je i rt opterećenje, odnosno tezolucija veća. Na 1440p je 3080 25% brža, no na 4k native i s višim rt postavkama razlika raste na 50%.
A to je tek početak, novim igrama i novim driverima razlika u rt perfomansama bi mogla biti i veća. Jedno je teoretiziranje bez uvida u sve nijanse i mogućnosti tehnologije, a nešto sasvim drugo je praksa.
Zato te video uratke uvijek treba uzet sa zrnom soli, pogotovo ako su rađeni s unaprijed određenim zaključcima
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 11:47   #2045
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
letimicno pogledao video od df, i dalje ne vidim gdje je mjeren drop u perf sa i bez RT da se moze doci do zakljucka koji bi pobio ono sto sam u prethodnom postu quotao.

isto tako ovakvi rivjui bez grafova su mi meh, i imam filing da se vise svodi na dojam nego na akšual brojke, nebitno za raspravu, ali primjera radi - npr lik govori da mu dlss1.0 igra izgleda bolje nego pure 4k, pa onda kaže da mu malo ispod 60 fps(53-58)kod rtx2080ti nije dovoljno, par min nakon kod rtx3080 slican fps mu je dovoljan.
ne pratim df ali ako se dobro sjecam oni su prije svih izbacili perf za ampere sa cherrypickanjem settingsa. tj po nvda uputama(ponavljam mozda grijesim ali tako mi je u sjecanju da su ih ostali rivjueri kasnije popljuvali)

a sto se tice nerdtechgasm, on je fino i nedvosmisleno rekao da se povecanje rt perf ampere vs turing moze vidjeti u app koje znaju/mogu ubrzati RT denosing zbog bal bal bla da ne citimra sto je lik rekao u videu, a i da ne drulim dalje jedno te isto mislim da su i neki drugi kolege tu sa foruma koje prate rivjue slicno napisali oko pure rt perf (non)gaina u igrama s rt-om
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 05.10.2020. u 11:55.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:07   #2046
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
letimicno pogledao video od df, i dalje ne vidim gdje je mjeren drop u perf sa i bez RT da se moze doci do zakljucka koji bi pobio ono sto sam u prethodnom postu quotao.

isto tako ovakvi rivjui bez grafova su mi meh, i imam filing da se vise svodi na dojam nego na akšual brojke, nebitno za raspravu, ali primjera radi - npr lik govori da mu dlss1.0 igra izgleda bolje nego pure 4k, pa onda kaže da mu malo ispod 60 fps(53-58)kod rtx2080ti nije dovoljno, par min nakon kod rtx3080 slican fps mu je dovoljan.
ne pratim df ali ako se dobro sjecam oni su prije svih izbacili perf za ampere sa cherrypickanjem settingsa. tj po nvda uputama(ponavljam mozda grijesim ali tako mi je u sjecanju da su ih ostali rivjueri kasnije popljuvali)

a sto se tice nerdtechgasm, on je fino i nedvosmisleno rekao da se povecanje rt perf ampere vs turing moze vidjeti u app koje znaju/mogu ubrzati RT denosing zbog bal bal bla da ne citimra sto je lik rekao u videu, a i da ne drulim dalje jedno te isto mislim da su i neki drugi kolege tu sa foruma koje prate rivjue slicno napisali oko pure rt perf (non)gaina.
Je, df jest malo sumnjiv zbog očite suradnje s nevidijom i cherrypickanih igara, no pretpostavljam da je to uvjet nevidije da bi dobili eksluzivu. To može baciti sumnju i na alexov video, ali zasad i nemamo nekih detaljnijih analiza, nisu vjerojatno nit driveri optimizirani kako spada, a i ono malo igara s ray tracingom se radilo za turing, zato i kažem da je prerano za neke definitivne zaključke. I kako nema mjeren drip performance kad imaš jasnu usporedbu razlika u perfomansama, imaš i sliku koja pokazuje razlike na 2k i 4k te razlike kod većih i manjih rt postavki - ako na većoj rezoluciji i većim rt postavkama raste razlika sa 25% na 50% onda je valjda jasan zaključak da 3080 ima manji performance drop od 2080ti u zahtjevnijim situacijama.
S druge strane jensen redovito pretjeruje i kenja, to je jasno, sve je to marketing i vjerojatno nikad neće rast rt biti toliko veći koliko on tvrdi, no isto je prerano reći da rasta uopće nema

Zadnje izmijenjeno od: picajzla0707. 05.10.2020. u 12:09. Razlog: Greška
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:14   #2047
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Hardware unboxed RT & DLSS perfromance

Znači RT je onoliko jači koliko ima više RT jezgri, nema tu nekog generacijskog iskoraka (0-10% jače od turinga), performance hit, odnosno delta sa RT on i off (uključujući i DLSS) je otprilike ista. Jensen je obećao od 50-100% porast, koji je to lopov
znaci kako je vec ranije receno, pure rt perf nisu nista znacajno porasle, tj. kako i nerdtechgasm govori(vec je taj video bio komentiran ovdje) i zapravo se bzvz. vrtimo u krug
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:31   #2048
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
znaci kako je vec ranije receno, pure rt perf nisu nista znacajno porasle, tj. kako i nerdtechgasm govori(vec je taj video bio komentiran ovdje) i zapravo se bzvz. vrtimo u krug
E jegiba, kako nisu porasle rt perfomanse kad je 3080 za 92% brža u metro exodus rt u odnosu na 2080, a istovremeno je u istom metro exodusu bez rt brža 'samo' 50%
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:52   #2049
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
HU ti je fino sve objasio u videu i to bas na metro exodusu

eod od mene bikoz izgleda mi kao gubita vremena jer ne možeš ili ne želis shvatiti
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 13:00   #2050
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
HU ti je fino sve objasio u videu i to bas na metro exodusu

eod od mene bikoz izgleda mi kao gubita vremena jer ne možeš ili ne želis shvatiti
Hahaha, jad ne znaš što bi odgovorio onda se odustaje jer je rasorava gubitak vremena.
Odgovori samo na ovo ako i dalje tvrdiš isto - ako nema porasta u rt perfomansama kako je onda u istoj igri razlika 50% bez rt, a sa rt 90% između 2080 i 3080

U controlu je razlika sa rt 125% 3080 vs 2080, bez rt je 'samo' 70%, a kažeš da nema napretka u rt oerfomansama... kako to

Zadnje izmijenjeno od: picajzla0707. 05.10.2020. u 13:11.
picajzla0707 je offline   Reply With Quote