Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2021., 18:39   #331
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pošteno, nebi ga radio za "dvajspet kuna"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2022., 16:20   #332
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Koji UPS kupiti?

Pozdrav ekipa.

Trebam savjet. U naselju je dosta nestabilna struja - svako malo pa je nestane na kratko, napon je nestabilan, itd.
Pa se zainteresirao za UPS.

Na njega će biti prikopčano:
1) NAS - 4bay uskoro, ali trenutno je Raspberry Pi4 + HDD
2) router + switch - Asus RT-AX86U + TP-Link LS1005G
3) PC - slabiji (PSU max 200W) + eventualno monitor

Poželjno da ima RJ45 1GBit.
USB nije obavezan ali nije "viška".

Ne treba mi neki kapacitet - u najgoru ruku čisto da izdrži par minuta dok se sve automatski ne ugasi.


E sada, ja sam onako u grubo uspio izdvojiti ove (neki nemaju 1GBit, ali ajde):
CyberPower BR700ELCD - 700VA 420W - 8 schuko + 1 usb - RJ45 (brzina ???)
CyberPower UT850EG - 850VA 425W - 3 shucko (samo) + 1 usb - RJ45 1GBps
APC BE850G2-GR - 850VA 520W - 8 schuko + 2 usb - RJ45 10/100
APC BE650G2-GR - 650VA 400W - 8 schuko + 2 usb - RJ45 10/100
APC BX750MI-GR - 750VA 410W - 4 schuko - RJ45 1GBps

I da, cijena do oko 1000 kn, if possible

Pa ako netko ima iskustva ili savjet - hvala
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 02.03.2022., 16:36   #333
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
šta će ti gbit lan na ups-u?? to nigdje nitko ne koristi, i ne koristi ničemu.
ako već, onda za dsl.

mi smo pretežno na apc ups-ovima u firmi (i ja doma, jedno 5 -6 komada imam), u firmi jedno 40-50 komada. jednostavno rade. neki malo zuje i krckaju ali svo zlo u tome.
u zadnje vrijeme uzimam apc sa 3+1 šuko utikač iza. jači modeli imaju 2 akumulatora od 7ah, slabiji ima jednog od 12ah. pa računaj na to prilikom buduće zamjene akumulatora.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2022., 17:54   #334
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Čemu nova / posebna tema kad ima stara gdje smo sve nedoumice i opcije objasnili ?
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=105546

Lupiš ovo u Nabavu > https://www.nabava.net/neprekidna-na...d=980&cdo=1100

Neka mod premjesti
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2022., 19:02   #335
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
šta će ti gbit lan na ups-u?? to nigdje nitko ne koristi, i ne koristi ničemu.
ako već, onda za dsl.
Mi smo pretežno na apc ups-ovima u firmi (i ja doma, jedno 5 -6 komada imam), u firmi jedno 40-50 komada. jednostavno rade. neki malo zuje i krckaju ali svo zlo u tome.
u zadnje vrijeme uzimam apc sa 3+1 šuko utikač iza. jači modeli imaju 2 akumulatora od 7ah, slabiji ima jednog od 12ah. pa računaj na to prilikom buduće zamjene akumulatora.

GBit lan sam mislio iz razloga što bi preko njega spojio NAS sa routerom - ne znam da li se to uopće i "smije" i da li ima smisla? Nisam spomenuo, ali nemam telefonsku paricu, nego mi je router spojen na 4G dongle, tako da jedina žica koja vodi "u zid" iz routera jest napajanje.

Vezano za "zujanje" - UPS bih držao u dnevnom boravku, unutar komode ispod radnog stola, pa bih htio da je UPS što tiši / nečujan. Ne smeta mi ako ventilator vrti dok nestane struje, tj. dok se potrošači napajaju preko UPSove baterije, ali dok je u standby bi mi bilo malo nezgodno da cijelo vrijeme zuji. Tražim možda nemoguće?

Vezano za zamjenu akumulatora - pretpostavljam da se to odnosi na jednostavnost/cijenu zamjene baterije? Također, kako mogu znati u kojem je kakva baterija ako to u specifikacijama proizvođača ne piše...?


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Čemu nova / posebna tema kad ima stara gdje smo sve nedoumice i opcije objasnili ?
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=105546
Lupiš ovo u Nabavu > https://www.nabava.net/neprekidna-na...d=980&cdo=1100
Neka mod premjesti
Čemu nova tema? Možda jer je izašlo nešto novih proizvoda otkad je tema zapuštena 2019 godine? Ili je zabranjeno otvarati novu temu, umjesto da se temu na koju nitko nije odgovarao 2 godine diže iz mrtvih.
Ali očito da je najlakše nekoga uputiti na google umjesto udjeliti konkretan i koristan savjet iz vlastitog iskustva.
Uglavnom, usput, preko nabave i jesam došao do gore spomenutih UPS-ova.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2022., 19:10   #336
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Kolega je poslao krivi link
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48114

Prije par mjeseci imas moj slucaj kojeg sam opisivao i raspitivao se za ups a imam skoro pa isti slucaj kao ti: 4g net (nema parice), komplet kucna mreza (ruter, switch, raspberryji), 2-bay nas, komp i multimedia (shield, chromecast) na ups-u koji ima 4 suko uticnice i koristim produzne letve. Pisao sam i o smradu ups-a koji stoji u dnevnom boravku, bolovima u glavi itd itd...

Ono sto si zaboravio, a stavi naglasak na to - da ups ima usb vezu i da ga tvoj buduci nas moze prepoznati kad ih spojis. Na taj nacin ups moze sigurno ugasiti nas ako mu se isprazni baterija (npr nisi doma, nestane struje itd itd). Bitno da se diskovi sigurno ugase, jel.

Gigabitni portovi mi u ovom slucaju nemaju smisla, nemas paricu, maltene ti je mreza izolirana iza ups-a.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2022., 19:29   #337
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja vidim use case za gigabit prikljucak, gdje moze izolirati komp od udara preko mreze iz telke, rutera, bilo cega sto je spojeno na mrezu kabelom.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2022., 20:15   #338
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Istina, taj dio sam previdio jer kod mene sve što je na žici je ujedno na UPS-u (namjerno). Imam shitfest od elektroinstalacija u trenutnom stanu i previše para sam bacio na opremu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2022., 23:09   #339
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega je poslao krivi link
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48114

Prije par mjeseci imas moj slucaj kojeg sam opisivao i raspitivao se za ups a imam skoro pa isti slucaj kao ti: 4g net (nema parice), komplet kucna mreza (ruter, switch, raspberryji), 2-bay nas, komp i multimedia (shield, chromecast) na ups-u koji ima 4 suko uticnice i koristim produzne letve. Pisao sam i o smradu ups-a koji stoji u dnevnom boravku, bolovima u glavi itd itd...

Ono sto si zaboravio, a stavi naglasak na to - da ups ima usb vezu i da ga tvoj buduci nas moze prepoznati kad ih spojis. Na taj nacin ups moze sigurno ugasiti nas ako mu se isprazni baterija (npr nisi doma, nestane struje itd itd). Bitno da se diskovi sigurno ugase, jel.

Gigabitni portovi mi u ovom slucaju nemaju smisla, nemas paricu, maltene ti je mreza izolirana iza ups-a.
Da, pogledao sam par stranica ranije - zaista i jesmo dosta sličan slučaj
Ajde već kad je sličan slučaj - ako dobro kužim kupio si model VP1000ELCD (baš sa šuko, ne onaj VP1000EILCD), right?
Jer vidim da kasnije spominješ C13/C14 konektore pa zato pitam... Ako imaš ovaj bez šuka - kako si rješio spajanje npr. routera na UPS - šuko>C13/C14 konverter ili?

Ako sam dobro shvatio - UPS ti je uštekan u struju, i u UPS ti je uštekana produžni kabel sa letva...
Ja sam razmišljao upravo nešto slično iskemijati:
ZID < PRENAPONSKA ZAŠTITA (LETVA) < UPS < RAZDJELNA LETVA

Zašto UPS uštekan u prenaponsku zaštitu: jer koliko vidim UPS-ovi imaju do 500njak džula, a prenaponske letve imaju i preko 2000. Pa mi je nekako logički da prenaponsku zaštitu stavim prije UPS-a. Svašta čitam da se ne običava stavljati UPS u letvu ili letvu u UPS, pa eto, ako može da me netko iskusniji da me ispravi ili uputi

UPS:
CyberPower BR700ELCD - 125 J
CyberPower VP1000ELCD - 450 J
APC BE850G2-GR - 310 J

Letve:
APC PM8-GR - 2690 J
CyberPower P0820SUF0-DE - 1050 J

Tako da, npr., ova kombinacija mi se čini ok: APC PM8-GR letva + CyberPower VP1000ELCD UPS...?

Btw, kažeš da ti je NAS spojen na UPS... ako smijem znati, koji model NAS-a imaš? Ja planiram ubosti neki 4bay (Synology DS920+, QNAP TS-453D) pa me zanima njihova kompatibilnost sa UPS-ovima iz prve ruke eto

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja vidim use case za gigabit prikljucak, gdje moze izolirati komp od udara preko mreze iz telke, rutera, bilo cega sto je spojeno na mrezu kabelom.
Yup, točno to - TV mi je na drugom kraju prostorije pa onda npr. mogu TV (koji je spojen na kućnu antenu - u koju može drmnut grom) spojiti sa routerom preko LAN-a koji je zaštićen od prenapona itd.

Zadnje izmijenjeno od: 0v3rl0rd. 03.03.2022. u 00:10.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 07:34   #340
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Razmisljao sam i o C13/C14 konektorima jer sam planirao pripremiti letve prije nabavke UPS-a, ali sam na kraju odlucio za shuko model. Bacio sam sve potrosnje uredjaja i layout produznih letvi na papir i skuzio da mi realno trebaju samo 2 uticnice na UPS-u, a 4 su vise nego dovoljne. Koristim 2 produzne letve s kojima pokrivam dnevni boravak. Ostaju mi 2 uticnice na UPS-u - u jednu sam ubo NAS, u drugu PC.

UPS mi je direktno ustekan u zid, nisam stavljao nista ispred njega. Znam samo da iza UPS-a nije preporucljivo stavljati letve sa zastitom. Nemam pojma kakva je situacija s letvama ispred UPS-a.

NAS je DS220+. Mislim da taj moj Cyberpower nije na podrzanoj sluzbenoj listi, ali su ljudi po netu pisali da radi - i mogu potvrditi da radi. Za QNAP ne znam.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2022., 07:55   #341
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Znam samo da iza UPS-a nije preporucljivo stavljati letve sa zastitom.

Zašto bi ovo bilo tako, imaš neki izvor?
Sa stanovišta UPSa što ga briga što je iza njega?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 07:59   #342
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Pamtim samo da sam na APC-ovom sajtu citao o tome
https://www.apc.com/us/en/faqs/FA158852/

Bilo je jos nekih sajtova, nista znantveno, samo se sad ne mogu ni sjetiti ni naci kroz history.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 08:12   #343
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
Preporuka im je da se ne koristi ni običan power strip ili produžni a u ponudi imaju PZ42I-GR koji deklariraju kao UPS accessory. Osobno imam takav sličan produžni spojen već godinama na APC Back-UPS CS500 i dosad nikad nisam imao problema sa njim.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 09:27   #344
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Hmmm, sada sam malo gledao, pa...

Koliko kužim, razlika je ako se IZA UPS-a koristi:
1. obična produžna letvica - koje se mogu kupiti za 20-50 kn
2. letvica sa prenaponskom zaštitom - tipa APC PM8-GR
3. power distribution unit

Mislim da se prva dva ne preporučaju.

Kako na ovom linku kojeg si postao kažu: "we recommend using Power Distribution Units".

Pa eventualno za IZA UPS-a uzeti nešto ovako:
1. NaviaTec 10” 4x Schuko Power Distribution Unit 1U
2. NaviaTec 7 Outlet Power Distribution Unit 5x Schuko 2x IEC C13

Onda bi to bilo po nekim "pravilima".


A vezano za surge protector PRIJE UPS-a - sa istog linka:

"Plugging your UPS into a surge protector may cause the UPS to go to battery often when it normally should remain online. This is because other, more powerful equipment may draw necessary voltage away from the UPS which it requires to remain online."
>> to mi ima smisla ako u taj isti surge protector strip uštekamo još neke (jače) potrošače. Ako bi taj isti surge protection strip koristio SAMO za UPS, mislim da onda to ne drži vodu.

"In addition, it may compromise the ground connection which the UPS needs in order to provide adequate surge protection. All APC Back-UPS and Smart-UPS products provide proper surge suppression for power lines without the need of additional protection."
>> to mi ima smisla jedino ako je UPS ima više džula nego letvica. Right?

I zadnje: "If, after taking into consideration this knowledge base document, you choose to use an APC brand surge protector in conjunction with your APC brand UPS, your warranty and Equipment Protection Policy will be maintained."
>> ne bi jamstvo bilo valjano da situacija letvica


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Razmisljao sam i o C13/C14 konektorima jer sam planirao pripremiti letve prije nabavke UPS-a, ali sam na kraju odlucio za shuko model. Bacio sam sve potrosnje uredjaja i layout produznih letvi na papir i skuzio da mi realno trebaju samo 2 uticnice na UPS-u, a 4 su vise nego dovoljne. Koristim 2 produzne letve s kojima pokrivam dnevni boravak. Ostaju mi 2 uticnice na UPS-u - u jednu sam ubo NAS, u drugu PC.
UPS mi je direktno ustekan u zid, nisam stavljao nista ispred njega. Znam samo da iza UPS-a nije preporucljivo stavljati letve sa zastitom. Nemam pojma kakva je situacija s letvama ispred UPS-a.
NAS je DS220+. Mislim da taj moj Cyberpower nije na podrzanoj sluzbenoj listi, ali su ljudi po netu pisali da radi - i mogu potvrditi da radi. Za QNAP ne znam.
Hvala za NAS info
A ovo kad spominješ letve, one su ti uštekane direktno u zid, ako sam dobro shvatio, a ne u UPS? Ili su ti letvice, uštekane u UPS, tj. sva oprema ide preko UPS-a?
Nemam ništa protiv toga jer, realno, kada ćeš iz UPS-a izvlačiti maximalan load - nikad.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 11:40   #345
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Spomenute 2 letve su ustekane bas u UPS, a na njima je jedno 10ak uredjaja. PC mi nije neki monstrum i kad je sve upaljeno i u idleu (97% vremena kad ne gejmam) vuce oko 100W gledano na UPS-u. Runtime je oko 25-30 min, i to sam uspio testirati kad mi je iskocio limitator, a nikog nije bilo doma.

Kad gejmam, opet ne ide preko 200W sto je isto ok. Ovo je real case scenario, ne vrtnja primea i furmarka istovremeno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 19:13   #346
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Odlično, znači nema problema sa spajanjem običnih letvi na njega, mrak

Pitanje vezano za AVT (Automatic Voltage Regulation) - kako kužim, služi za stabilizaciju voltaže kada je napon na ulazu u UPS nizak/visok.
Zanima me da li se npr. kod brownout-a (pada napona) pali baterija UPS-a ili se napon stabilizira bez da baterija preuzme?
To se odnosi npr. konkretno na model kojeg ti imaš, jer bih baš njega i ja uzeo.

Također, kako ti se tvoj VP1000ELCD pokazao po pitanju buke:
1. beep-ovi (alarm, i sl.) se mogu isključiti, right?
2. ventilator - da li je cijelo vrijeme uključen ili se pali u određenim situacijama?

Za "smrad" neću ni pitati, jer vidim da se treba dosta dugo luftati
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 19:57   #347
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Svega nekoliko puta sam primjetio pad napona. Uvijek se aktivirala baterija, kao da je nestalo struje. Vidim na svjetlima u stanu kada blicnu, UPS klikne prvi put i odmah zatim i drugi put. I tako 3-4 puta u sat vremena. Mozda to aktiviranje baterije ovisi o podesenoj osjetljivosti na ulazni napon na samom UPS-u. Mislim da je meni to na medium.

Beepove sam ugasio, ne trebaju mi. NAS me obavjesti kad je aktivan UPS.
Nisam siguran da ima ventilator, ne cujem ga. Kad je u standbyju nema nikakvih zvukova. Kad je na bateriji ili se puni onda samo zuji inverter.
Miris, jbga, nadam se da ovisi o sreci ili batchu... Sretno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 20:01   #348
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Svega nekoliko puta sam primjetio pad napona. Uvijek se aktivirala baterija... aktiviranje baterije ovisi o podesenoj osjetljivosti na ulazni napon na samom UPS-u. Mislim da je meni to na medium.
Znači, može se i to podesiti... odlično


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Beepove sam ugasio, ne trebaju mi.
Odlično, znači ima i "bešumo", me likez


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nisam siguran da ima ventilator, ne cujem ga. Kad je u standbyju nema nikakvih zvukova. Kad je na bateriji ili se puni onda samo zuji inverter.
Ventilator ugašen dok normalno ima struje - to mi je dosta bitno, jer ne podnosim baš kada nepotrebno čujem ventilatore


Za sada hvala ti puno
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 18:55   #349
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Uh, oh... Danas sam imao prvo sranje s UPS-om. Iskocio mi limitator, kao i sto puta do sada, ali UPS se nije prebacio na bateriju nego se samo ugasio. A bio je upaljen, svijetli power tipka, sve normalno. Koji k!?

Jutros smo u kvartu imali ispad struje od 15ak min i to je uredno odradio. Kasnije sam samo bacio oko i baterija se bila napunila na sa 70 na 100%. I sad ovaj kiks...

Je to uopce uobicajena stvar za UPS? Sta mu dodje da ne upali bateriju? Znaci sad bi ga najradije bacio kroz prozor.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 19:22   #350
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Koliko je star UPS, tj. koliko je stara baterija? ovo je obično znak da je došlo vrijeme za nabavku zamjenske baterije
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 19:39   #351
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Ma nov je, 4 mjeseca star. Jednom prije 3mj se ispraznio do kraja (nisam bio doma), a sveukupno do sada je imao sigurno 15ak iskapcanja u trajanju od 1-15min.

Sutra cu ga izmrcvariti. Najvise mi je zbog NAS-a, samo zbog njega sam ga i uzeo. Ovo me sada totalno izbacilo, bas depra...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 19:42   #352
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Imao sam do sada 2 cyberpower-ova UPS-a i na oba je ovakvo ponašanje bilo znak da je vrijeme za zamjenu baterije tako da sam prilično siguran da je i kod tebe isti problem. Reklamiraj ga dok je pod jamstvom
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 20:20   #353
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Dovraga i bestraga! Imam to na umu, probam ga za vikend još malo testirati. Maloprije ga okinuo jedno 5-6 puta i sve uredno odradio. Samo mi fali da ga pošaljem na reklamaciju i da mi ga vrate nazad kao "uređaj ne pokazuje problem".
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 20:24   #354
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
I to za "razuman rok" od bijednih 45 dana
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 20:29   #355
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dovraga i bestraga! Imam to na umu, probam ga za vikend još malo testirati. Maloprije ga okinuo jedno 5-6 puta i sve uredno odradio. Samo mi fali da ga pošaljem na reklamaciju i da mi ga vrate nazad kao "uređaj ne pokazuje problem".

Imao sam slučaj da UPS normalno radi, ali situacija koja ga ugasi je bila da je uvrlo kratkom roku struja iz mreže nestala, ponovno došla i ponovno nestala. Onako, ispod sekunde cca.
UPS bi se ugasio bez pardona i moglo se isprovocirati.
Pogodi koja je bila marka?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 23:43   #356
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dovraga i bestraga! Imam to na umu, probam ga za vikend još malo testirati. Maloprije ga okinuo jedno 5-6 puta i sve uredno odradio. Samo mi fali da ga pošaljem na reklamaciju i da mi ga vrate nazad kao "uređaj ne pokazuje problem".

Kako sam pročitao tvoj post malo iznad, išao sam malo guglati za APC. I nekako slučajno naletio na ovo: LINK.
Zvuči mi kao tvoja situacija...
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 07:07   #357
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Ja sam tu vec napiso da sam imao Cyberpower i sve je ok dok ima struje. Cak i test prodje ok ali kad nestane struje gotovo odmah crkne. Nakon sto mi je NAS nakoliko puta javio da se ponovo spojio isao gledati sto je. Naravno baterija u banani ali CP nista ne signalizira, dapace. Uglavnom na CP nema indikacije da je baterija losa. Presao na APC. Nakon cca 3 god javi se on u pol 3 ujutro sa bipanjem. Crkla baterija. Napravio par testova za svaki slucaj i soft kaze baterija la'papa. Kod CP mi je soft javio da je sve ok. Sutra kupio drugu i deri Misko. Nece CP vise u moju butigu.

Zadnje izmijenjeno od: markotornic. 05.03.2022. u 10:35.
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 09:08   #358
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kvaliteta olovnih baterija se već godinama pogoršava umjesto da ih poboljšavaju,
odavno poznata stvar, klan "proizvođača" se dogovorio kako bi se češće mijenjalo i vrtila lova.

Uz to u UPS - ove bi trebalo stavljati baterije namijenjene baš za njih,
po karakteristikama blizu kao trakcijske baterije a ne ove za "opće namjene".

APC je pomalo skup ali je uglavnom kvalitetniji od ostalih kineza.

Dakle, uopće nije čudno da se UPS počne tako ponašati nakon x vremena.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 10:39   #359
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Stavis recimo ovako nesto i miran si jedno vrijeme. Ova serija FGHL je ok cijena

https://www.chipoteka.hr/elektronika...l34-9150025598
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 12:58   #360
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Stress testirao sam ovog CP-a, pali gasi na sklopku i nece pa nece da umre. Fuck it!

Ok, zajebao sam se jer sam bio skrt istresti okruglih soma eura za NAS+UPS kombo. Prvi izbor mi je bio SMT750I koji je tada bio nemalih 2500+ kn. Danas ga kod nas vise i nema za naci osim u Telebitu (prije 4mj. sam ga pikirao u Futuri).

Sada, prije nego istresem tih 2500-3000 kn, imam i par pitanja poucen ovim failom od CP-a. Sad mi vise nije tako svejedno.

- je li moguce da je taj UPS lezao na nekoj polici godinama pa da zato baterija sere zbog starosti? Se to uopce smatra starom baterijom, UPS koji lezi i nista ne radi? UPS je stigao s baterijom punom oko 50-60%.
- je li kupovina UPS-a zapravo lutrija sto ces dobiti ili to ne igra ulogu kod olovnih baterija ili skupljih modela koji imaju vanjski/fizicki battery connector (mogucnost iskapcanja baterije dok leze na polici)?
- ili je sve ovo samo rezultat tvornickog peha i nemam o cemu brinuti kod nabavke sljedeceg UPS-a, nego samo reklamirati ovog i prst u uho s nabavkom kvalitetnijeg?

Kao sto se moze pretpostaviti, UPS mi jako igra ulogu zbog NAS-a i nemam izbora nego povecati ulog i uzeti nesto drugo. Cifra do koje bi isao je 3000kn i oko 500W. Realno, nemam potrebu za vise od toga. Obavezno mora biti fanless u idleu/standbyju, to ne mogu dovoljno naglasiti! Za te pare mora obavezno imati mogucnost jednostavne promjene baterije.

Onda, SMT750I ili ima nesto pametnije od toga?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na