Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2021., 13:06   #5701
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Izgleda da mi je otisla ploca koju sam bio namjenio za novi rig, a kartice u dolasku. Moze preporuka je li bolje ici na Gigu Z390 D (s.1151) + neki pentium, Gigu B460 HD3 (s.1200) + neki pentium, Msi X470 Gaming Plus Max + R3 1200af ili nesto cetvrto? Nisam pametan. Sa intelom bar imam integriranu grafiku...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Daedalus. 21.05.2021. u 14:15. Razlog: typo
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2021., 13:13   #5702
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Definitivno Intel, AM4 ploče su problematične za mining sa više od 4 grafe
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2021., 14:15   #5703
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Z390D ima 6 slotova ...

B460 HD3 ima 5 slotova ...

Sve ovisi koliko kartica misliš staviti i koje naravno, ja tražim ploču sa 3 x16 konektora,ali da svaki ima barem x8 vezu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 17:45   #5704
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Update, uspio sam povratiti staru ploču u život tako da ću odgoditi nadogradnju dok ne popunim slotove (tj. još jedan preostali).
Nbdy mislim da znam na što ciljaš, pogledaj ovaj link (netko se već potrudio napraviti tablicu).
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 17:48   #5705
Spectra
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Srbija
Postovi: 1
Spectra

Pozdrav svima,
Unapred se izvinjavam ako je već bilo ovakvo pitanje.

Minujem ETH na ethermine 6 meseci, a to se regularno prebacuje na metamask wallet.
Nisam jos razmisljao da podizem taj novac, ali u slucaju sledeceg all time high-a bih verovatno i podigao neki deo.

Koliko vidim sa metamaska moze da se salje crypto npr. menjacnici ali tu placam fee za slanje i fee menjacnici a na sve to treba i porez da se plati.

Posto do sada nisam nikada dizao novac, moja pitanja su:

Da li postoji neka jeftinija opcija(npr. prebacivanje negde pa direktno povezivanje sa bankovnim racunom)?

Takodje kakva su iskustva sa metamaskom, da li je bolje imati wallet na binance ili coinbase?

Hvala unapred,
Spectra je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 19:18   #5706
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Spectra Pregled postova
Pozdrav svima,
Unapred se izvinjavam ako je već bilo ovakvo pitanje.

Minujem ETH na ethermine 6 meseci, a to se regularno prebacuje na metamask wallet.
Nisam jos razmisljao da podizem taj novac, ali u slucaju sledeceg all time high-a bih verovatno i podigao neki deo.

Koliko vidim sa metamaska moze da se salje crypto npr. menjacnici ali tu placam fee za slanje i fee menjacnici a na sve to treba i porez da se plati.

Posto do sada nisam nikada dizao novac, moja pitanja su:

Da li postoji neka jeftinija opcija(npr. prebacivanje negde pa direktno povezivanje sa bankovnim racunom)?

Takodje kakva su iskustva sa metamaskom, da li je bolje imati wallet na binance ili coinbase?

Hvala unapred,

Nađeš se s nekim, najbolje ispred zgrade policije

Ti dobiješ keš na ruke a on kripto na svoj wallet...
Samo... Teško da ćeš na ATH opet samo tako
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 09:32   #5707
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
Update, uspio sam povratiti staru ploču u život tako da ću odgoditi nadogradnju dok ne popunim slotove (tj. još jedan preostali).
Nbdy mislim da znam na što ciljaš, pogledaj ovaj link (netko se već potrudio napraviti tablicu).
Pregledao sam tu tablicu, ali do bilo koje ploče koja ima 3 ili više slotova je ko da tražiš iglu u plastu sjena ili je cijena nenormalna, tak da bolje da stavim svaku karticu u svoju ploču :-)

Citiraj:
Autor Spectra Pregled postova
Pozdrav svima,
Unapred se izvinjavam ako je već bilo ovakvo pitanje.

Minujem ETH na ethermine 6 meseci, a to se regularno prebacuje na metamask wallet.
Nisam jos razmisljao da podizem taj novac, ali u slucaju sledeceg all time high-a bih verovatno i podigao neki deo.

Koliko vidim sa metamaska moze da se salje crypto npr. menjacnici ali tu placam fee za slanje i fee menjacnici a na sve to treba i porez da se plati.

Posto do sada nisam nikada dizao novac, moja pitanja su:

Da li postoji neka jeftinija opcija(npr. prebacivanje negde pa direktno povezivanje sa bankovnim racunom)?

Takodje kakva su iskustva sa metamaskom, da li je bolje imati wallet na binance ili coinbase?

Hvala unapred,
Postoje i "banke" na koje možeš majnati ... recimo wirex,binace ....

Ima ih, a imaju svoje kartice,pa sa njih možeš direktno kupovati ili dizati keš na bankomatu ....
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 12:23   #5708
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Spectra Pregled postova
Pozdrav svima,
Unapred se izvinjavam ako je već bilo ovakvo pitanje.

Minujem ETH na ethermine 6 meseci, a to se regularno prebacuje na metamask wallet.
Nisam jos razmisljao da podizem taj novac, ali u slucaju sledeceg all time high-a bih verovatno i podigao neki deo.

Koliko vidim sa metamaska moze da se salje crypto npr. menjacnici ali tu placam fee za slanje i fee menjacnici a na sve to treba i porez da se plati.

Posto do sada nisam nikada dizao novac, moja pitanja su:

Da li postoji neka jeftinija opcija(npr. prebacivanje negde pa direktno povezivanje sa bankovnim racunom)?

Takodje kakva su iskustva sa metamaskom, da li je bolje imati wallet na binance ili coinbase?

Hvala unapred,

Coinbase uzima velik fee kod prodaje al se može sa revolutom tamo dok binance uzima manji fee a imaju svoju karticu. Ako kopaš direkt na binance ili coinbase veća je naknada na pool i na kraju manje dobiješ nego ovako
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 14:34   #5709
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Pregledao sam tu tablicu, ali do bilo koje ploče koja ima 3 ili više slotova je ko da tražiš iglu u plastu sjena ili je cijena nenormalna, tak da bolje da stavim svaku karticu u svoju ploču :-)
Da, to ili
spomenuta x470 ploča za 100 eura sa amazona za dvije kartice (odnosno 100-tinjak kuna više u našim dućanima) ili
žrtvovati desetak mh i opičit je na riser i hiveos (pretpostavljam da si upoznat sa novim updateom), odnosno ubost je na non-x8/x16 slot.
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 21:55   #5710
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
Da, to ili
spomenuta x470 ploča za 100 eura sa amazona za dvije kartice (odnosno 100-tinjak kuna više u našim dućanima) ili
žrtvovati desetak mh i opičit je na riser i hiveos (pretpostavljam da si upoznat sa novim updateom), odnosno ubost je na non-x8/x16 slot.
Jesam, čak i sa time da je neka greškica u samom programu,pa hash kod nekih opet padne na 25 ...

lolelieb je napravio odličnu stvar, a i dalje radi da prorade kartice kako treba ...

Inače imam ploču koja prima 3 kartice,ali valjda zbog napajanja samih pci-e slotova, stalno se ruši,tako da su sad 2 i treća u drugoj ploči,jedino kaj me zeza su wimbloze na kojima moraju biti te kartice da hash-aju 50 ...


EDIT :

Evo sad gledam x470 ploču ... 900 kn,ali opet nema 3 slota x8 (barem), znači da nije baš samo tak uzeti ploču x470 ...


https://www.msi.com/Motherboard/X470.../Specification
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2021., 22:48   #5711
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Nema, imaju samo dva x16/x8 ali bi barem imao jednu windows masinu manje.
Ja sam evo tek sad poceo sa hiveos i, za nekoga tko je tudum za linux, cini mi se skroz ok. Doduse primjetio sam, kad idem napraviti absolute overclock na core, da mi rtx3070 pocne zesce cvrcati pa ipak koristim offsete.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Daedalus. 23.05.2021. u 22:48. Razlog: typo
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 22:50   #5712
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Coinbase uzima velik fee kod prodaje al se može sa revolutom tamo dok binance uzima manji fee a imaju svoju karticu. Ako kopaš direkt na binance ili coinbase veća je naknada na pool i na kraju manje dobiješ nego ovako
Ja sam na coinbaseu. Ne uzima nikakv fee na pool, nego ti uzima kad mjenjus ethu lovu i kad si prebacujes na racun..

Narvno ubo sam obje kartice i oslo sve u krasni qurac za 3 dana..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 09:10   #5713
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Ja sam na coinbaseu. Ne uzima nikakv fee na pool, nego ti uzima kad mjenjus ethu lovu i kad si prebacujes na racun..

Narvno ubo sam obje kartice i oslo sve u krasni qurac za 3 dana..

Svaki pool uzima fee. A kad majnaš na coinsbase ili binance je manja zarada nego npr na ethermine. Ovo smo dobro istražili je walleti uzimaju dosta veliku naknadu ali je na kraju opet isplativije kad se sve zbroji. A prodaja ti je 3 eura fee dok na binance na isto iznos bude npr 0.40 eura.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 21:20   #5714
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
Nema, imaju samo dva x16/x8 ali bi barem imao jednu windows masinu manje.
Ja sam evo tek sad poceo sa hiveos i, za nekoga tko je tudum za linux, cini mi se skroz ok. Doduse primjetio sam, kad idem napraviti absolute overclock na core, da mi rtx3070 pocne zesce cvrcati pa ipak koristim offsete.
Ne kužim te ...

Imam ploču koja ima 3 slota di bi mogao staviti kartice,ali velim zbog (pretpostavka) napajanja pci-e slotova,kad su 3 se ruši ...

Sad su na toj ploči 2, i na drugoj jedna, a neznam kako bi ti da izbjegnem wimbloze,a da ne izgubim hash ???
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 22:31   #5715
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Kako ova Binance kartica funkcionira kod nas, može se plaćat normalno po dućanima? Ako majnam direktno na Binance wallet, onda pretvaram kripto u fiat pa taj fiat na karticu ili kako?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 00:23   #5716
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ne kužim te ...

Imam ploču koja ima 3 slota di bi mogao staviti kartice,ali velim zbog (pretpostavka) napajanja pci-e slotova,kad su 3 se ruši ...

Sad su na toj ploči 2, i na drugoj jedna, a neznam kako bi ti da izbjegnem wimbloze,a da ne izgubim hash ???
Treci slot je x4 brzina (pretpostavljam), to sam htio reci. Je li ta treca kartica koju si probao bila 3060 ili..?
Edit: Imas i ona podesavanja u biosu za pcie gen...

@Mirko
Imam ju ali nisam jos probao nista kupiti niti dizati kes, pogotovo sad.
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 18:09   #5717
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Ako može pomoć..probajem namisti drugu karticu da mi majna..sve je spojeno , riser svijetli, kartica radi vrte se ventovi..ali nikako je nema u windowsima, a proba sam i hive os, isto je ne registrira...

Poslano sa mog POCO F1 koristeći Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 19:29   #5718
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
U windowsima jel ima sto novo (kakav upitnik) u device manageru? Jesi probao direktno bez risera ubosti karticu?
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 19:53   #5719
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
U windowsima jel ima sto novo (kakav upitnik) u device manageru? Jesi probao direktno bez risera ubosti karticu?
Ma nema ništa..jesam, kartica radi, čak sam i riser s karticom uba u normalan slot za grafičku i radi kartica..al mislim da je to do matične..imam xeon koji nema integriranu, pa moram video preko kartice a matična je naravno neka kineska kojoj je bios božesačuvaj, naša sam neke pcie opcije, prebacio neke portove s auto na gen3 al opet ništa, proba sam i različite risere.
Mislim možda uzet onaj spliter koji daje 4 risera pa to ubast u normalan slot.

Poslano sa mog POCO F1 koristeći Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 21:27   #5720
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Svaki pool uzima fee. A kad majnaš na coinsbase ili binance je manja zarada nego npr na ethermine. Ovo smo dobro istražili je walleti uzimaju dosta veliku naknadu ali je na kraju opet isplativije kad se sve zbroji. A prodaja ti je 3 eura fee dok na binance na isto iznos bude npr 0.40 eura.
KOlko ja zam ethermine je samo pool.-.Na svakom polu moras imat novcanik.
mozda sam ja nesto sad pobrko??

Samo ne kuzim kako s coinbase na tekuci.
tj probat cu i sad prvo na paypall
pa onda na tekuci.
mada mislim da paypall uzima proviziju
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 23:31   #5721
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
@Mirko
Imam ju ali nisam jos probao nista kupiti niti dizati kes, pogotovo sad.

Na nju prebacuješ samo fiat ili?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 05:57   #5722
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
Treci slot je x4 brzina (pretpostavljam), to sam htio reci. Je li ta treca kartica koju si probao bila 3060 ili..?
Edit: Imas i ona podesavanja u biosu za pcie gen...

@Mirko
Imam ju ali nisam jos probao nista kupiti niti dizati kes, pogotovo sad.
Treći slot je x8,sve 3 su 3060,hasha 50 ko i ove dvije,ali na mining pločama ima obično konektor za molex kao za dodatnu struju,ova nema,malo je starija ploča ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 08:19   #5723
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
KOlko ja zam ethermine je samo pool.-.Na svakom polu moras imat novcanik.
mozda sam ja nesto sad pobrko??

Samo ne kuzim kako s coinbase na tekuci.
tj probat cu i sad prvo na paypall
pa onda na tekuci.
mada mislim da paypall uzima proviziju

Da ethermine je samo pool koji ti isto uzima fee od samog rudarenja al ne ideš za tim. Isto tako ti fee uzima i binance i coinbase ali više. Ne moraš na poolu imat novčanik, možeš direktno majnat na binance ili coinbase i tamo ti ide direkt u wallet. Al isto tako moš majnat na wallet neki tipa atomic wallet, jaxx ili neki na browserima i onda šalješ to šta isfarmaš di želiš.
Nemoj slat sa coinbase na tekući nego šalji na revolut i uzmi njihovu karticu pa sa njom moš kupovat ko i sa od tekućeg računa i dizat gotovinu na bankomat bilo koji. 1700 kn misečno bez ikakve naknade. A moš i na binance umeš njihovu karticu i isto moš dizat mislim 290 eura misečno bez kamate na bankomat i kupovat sa njom a i sa nje moš prebacivat na revolut. Puno bolje od tekućeg i paypala jer nema naknade. A revolut je zakon od tamo moš slat di oš bez kamate i pretvarat u razne valute uz normalnu konverzaciju a ne ko na bankama.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 19:21   #5724
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Možda nije za ovu temu, ali me zanima koja je razlika u riserima (da li uopće ima razlike)?
Koji je po Vama najbolji za rtx 3070 - rtx3080?


thx..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 09:06   #5725
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Na nju prebacuješ samo fiat ili?
Prebaciš iz spota na karticu šta želiš trošiti. Kartica radi normalno i na pos uređajima i na bankomatu. Postoji neki dnevni limit ali zaboravio sam koliki je.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 19:09   #5726
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Možda nije za ovu temu, ali me zanima koja je razlika u riserima (da li uopće ima razlike)?
Koji je po Vama najbolji za rtx 3070 - rtx3080?


thx..
009s plus
cako je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 01:40   #5727
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
a da budemo i iskreni nema neke razlike, barem je ja nisam uočio.
ako riser radi, nije previše bitno kakav je. ovi noviji su malo komotniji jer imaju više priključaka mogućih za napajanje inače isti drek
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 10:19   #5728
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
A da pitam. Jos.. Etherminepool je mjenjo isatu na 0.1 eth a to. Mi puno za cekat.. Na koji pool se prebaciti?
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 14:06   #5729
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Kad smo kod ethermina, mene zanima oce bit kakve isplate prije promjene payout policya. Jel ja majnam sa ovom mojom 3060 na binance wallet, a poceo sam prije 4 dana. Znaci da se sad morem jebat do 0.1 jel nemogu nikak izvuc ovo van, a bas sam ih izabro zbog onog payout policya da svakih 14 dana preostalo isplacuju.


EDIT: nvm ima i dalje 0.01 samo je sad jednom mjesecno
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 14:12   #5730
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Kad smo kod ethermina, mene zanima oce bit kakve isplate prije promjene payout policya. Jel ja majnam sa ovom mojom 3060 na binance wallet, a poceo sam prije 4 dana. Znaci da se sad morem jebat do 0.1 jel nemogu nikak izvuc ovo van, a bas sam ih izabro zbog onog payout policya da svakih 14 dana preostalo isplacuju.


EDIT: nvm ima i dalje 0.01 samo je sad jednom mjesecno

Ne moraš se jebat do 0.01. Ide ti isplata svakih 14 dana bez obzira koliko si izmajnao. Stisni na Ethermine stranici na Payouts i tamo će ti pisat kad je sljedeći payout.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na