Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2021., 19:56   #511
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
pozdrav ekipa

malo sam čitao zadnje 2 stranice u temi, ali želim odgovor iz 1. ruke ipak od vas koji koristite pro-ping

istekao mi je 10.10.21. ugovor s t-comom i naravno, debili me nisu kontaktirali, nego me zvala ženska danas i nudi mi pro-ping
ja reko.. čekajte da provjerim.. čini mi se da imam važeći ugovor kod t-coma
i vidim reko istekao mi je, ali nisam siguran i pitam tehničku podršku preko web-a
i tak, potvrdi on meni da je istekao i pita me da li želim produžit, jer inače će mi sljedeći račun biti 30kn skuplji
reko super. pa valjda je vama u cilju da me zadržite i zovete oko produženja ugovora, a ne što ja vas moram podsjetit "hej ugovor mi je istekao. ćemo produžit? "
vidio sam da je netko dolje napisao da su se promijenili što se toga tiče, ali ok..
sad baš namjerno neću ostat kod t-coma, ako ne ponude nešto jeftinije od aktualne ponude

uglavnom.. vratimo se na temu
zanima me taj pro-ping generalno (optika)
da li bi ga preporučili?
bitan mi je ping
da li generalno konekcija stabilna? nema pucanja veze?

što se spajanja tiče:
vidio sam da pišete da optika nejde kroz zemlju, nego oni stave antenu na krov pa se onda valjda spaja na odašiljač negdje..

i isto sam vidio da je neko napisao da se spojiti može 1 uređaj žično
taj dio ne kužim. pa jel se ne dobije router i zar se ne mogu uređaji povezivati bežićno?

Optika radi odlicno, u pravilu u 365 dana, mozda jedan dan u godini budu problemi i to obicno ili dok se kod njih nekaj smrda ili kod nekoga cije usluge oni koriste. Inace je veza stabilna, nisam primjetio nikakve oscilacije, ping je dobar.

da, optika ti ide preko stupova za struju i provede ti ju u prostoriju koju hoces, i onda spoji na ruter. mozes zicno, mozes preko wifija.

kvaka je prije bila da su rekli da samo zicno ide max brzina, preko wifija do unazad par mjeseci nije islo preko nekih 100 mbita. I onda odjednom ko da je proradilo, ide ful brzina, (150 mbita), barem meni, preko kompa, integriran wifi s antenom (asus tuf x570 plus wifi maticna). Preko laptopa i mobitela mi ide manje, ali i dalje vise nego dovoljno.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 09:21   #512
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 207
Hvala na odg.

Posto mi je bitan ping i stabilnost, i dalje sam malo skeptican oko tog dijela s antenom, ali ok.. ako kazes da sve ok radi

Znaci preporuka definitivno?

Iz Novigrada P. sam inače.

I imam ponudu od iskona 165kn/mj. (Down. 35-50mbps | up. 7-10mbps + tel. (free razgovori prema fiksnim mrezama)
A kod pro pinga razmatram ovu opciju optike 250 + tel..139kn/mj.
Pa ne znam sto da radim..

EDIT: e da, zanima me i kakva im je korisnička podrška.

i može li mi netko tko je iz koprivničko-križevačke županije i da ima optiku, screenati speedtest? zanima me ping da si usporedim

Zadnje izmijenjeno od: lux3320. 22.10.2021. u 09:55.
lux3320 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2021., 10:17   #513
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
evo moj speedtest sad na novoj brzini od 250/125 (preko wifija - komp)
Ja sam iz Đurđevca



korisnicka podrska im je oke, relativno brzo odgovaraju... evo ja sam im justros bio poslao mejl, dobio sam odgovor u roku 14 minuta. mislim da je to novi rekord
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 01:10   #514
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 207
Hvala puno :-)
Narucio usluge pro-pinga
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 19:54   #515
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Postao mi je dostupna Pro Ping optika u ulici imam par pitanja.

Uzeo bi odmah i njihov TV posto mi se vise ne gnjavi s EvoTV-om, no zanima me kako se njihov TV prijamnik spaja s routerom? Mora li ici na zicu ili se moze spojiti preko wlana?

Trebam li imati svoj wlan router posto im u FAQ-u pise da u cijenu nije ukljucen "bežični router za bežično povezivanje uređaja"?

Koji bezicni router kupiti uzeti do cca 500kn? Bi li bila ok opcija TP-Link AX10 AX1500 ili mozda TP-Link Archer AX20 AX1800?

__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 31.10.2021. u 20:19.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 21:13   #516
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
meni sogor ima njihov IPTV i vele da radi koma, da se svako tolko rusi, zacukava, slika pikselizirana itd. tako da sam ja uzeo EON TV i koristim vec nekih 4 mjeseca, za te novce odlicno radi.

u cijenu bi trebao biti ukljucen njihov router, jer ipak ti on mora opticki kabel spojit u njega, ne mozes ga spojit ti sam. ja ga imam al se ne sjecam dal je mozda bila kakva jednokratna naknada za njega, ali mislim da nije. tak da mi je

ovo za ruter prvi glas.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 22:56   #517
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
meni sogor ima njihov IPTV i vele da radi koma, da se svako tolko rusi, zacukava, slika pikselizirana itd. tako da sam ja uzeo EON TV i koristim vec nekih 4 mjeseca, za te novce odlicno radi.

u cijenu bi trebao biti ukljucen njihov router, jer ipak ti on mora opticki kabel spojit u njega, ne mozes ga spojit ti sam. ja ga imam al se ne sjecam dal je mozda bila kakva jednokratna naknada za njega, ali mislim da nije. tak da mi je

ovo za ruter prvi glas.
Ma mislim da cu i ja uzeti EON. Od Pro-Pinga cu uzeti samo opciju "Optika Family 500".
Najveci problem je sto mi je wifi na TV-u uzas pa cu morati ici direktno s kablom u TV (to mi je najlosija i zadnja opcija posto mi router nece biti u boravku, a ne zeza mi se sada s razvlacenjem zice kroz sobu i hodnik ).
TV-a je LG UHD TV 55SK8100PLA i na popisu je podrzanih uredaja pa cu probati trial EON s njihovom aplikacijom i povezati se wlanom na router kada spoje Pro-Ping.
Mozda mi je na TV-u los wifi zbog pokucnog interneta od Telemacha.
Brzina na pokucnom mi nije tako losa, ali mozda mi TV zeza sam router ZTE MF286.

https://www.speedtest.net/result/12264339336

Nemam pojma koja je to stvar kod Pro-Pinga s tim routerom.

Poslao sam supportu mail i ovo je njihov odgovor:

"Od nas uvijek dobijete router, a vi iza njega možete imati što god želite tj. drugi router."

Nego, daju li ok router? Pitam posto u kuci s katom moram pokriti dosta povrsine pa da odmah kupim neki bolji ako ovaj njihov nije bas nesto.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 31.10.2021. u 23:32.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 23:01   #518
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Postao mi je dostupna Pro Ping optika u ulici imam par pitanja.

Uzeo bi odmah i njihov TV posto mi se vise ne gnjavi s EvoTV-om, no zanima me kako se njihov TV prijamnik spaja s routerom? Mora li ici na zicu ili se moze spojiti preko wlana?

Trebam li imati svoj wlan router posto im u FAQ-u pise da u cijenu nije ukljucen "bežični router za bežično povezivanje uređaja"?

Koji bezicni router kupiti uzeti do cca 500kn? Bi li bila ok opcija TP-Link AX10 AX1500 ili mozda TP-Link Archer AX20 AX1800?

Nisam korisnik Pro Pinga, ali imam AX20 (AX1800) i prezadovoljan sam istim. Nemam apsolutno nikakvih problema; sve radi odlično.

AX10, koliko sam čitao, ima lošiji Wi-Fi u smislu pokrivenosti, a i sporiji je od AX20. Tako da moja preporuka za AX20...
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 23:32   #519
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Nisam korisnik Pro Pinga, ali imam AX20 (AX1800) i prezadovoljan sam istim. Nemam apsolutno nikakvih problema; sve radi odlično.

AX10, koliko sam čitao, ima lošiji Wi-Fi u smislu pokrivenosti, a i sporiji je od AX20. Tako da moja preporuka za AX20...
Tnx, uzmem onda AX20.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 09:31   #520
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Tnx, uzmem onda AX20.
Javi kako radi...

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 01.11.2021. u 10:30.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2021., 09:39   #521
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Ma mislim da cu i ja uzeti EON. Od Pro-Pinga cu uzeti samo opciju "Optika Family 500".
Najveci problem je sto mi je wifi na TV-u uzas pa cu morati ici direktno s kablom u TV (to mi je najlosija i zadnja opcija posto mi router nece biti u boravku, a ne zeza mi se sada s razvlacenjem zice kroz sobu i hodnik ).
TV-a je LG UHD TV 55SK8100PLA i na popisu je podrzanih uredaja pa cu probati trial EON s njihovom aplikacijom i povezati se wlanom na router kada spoje Pro-Ping.
Mozda mi je na TV-u los wifi zbog pokucnog interneta od Telemacha.
Brzina na pokucnom mi nije tako losa, ali mozda mi TV zeza sam router ZTE MF286.

https://www.speedtest.net/result/12264339336

Nemam pojma koja je to stvar kod Pro-Pinga s tim routerom.

Poslao sam supportu mail i ovo je njihov odgovor:

"Od nas uvijek dobijete router, a vi iza njega možete imati što god želite tj. drugi router."

Nego, daju li ok router? Pitam posto u kuci s katom moram pokriti dosta povrsine pa da odmah kupim neki bolji ako ovaj njihov nije bas nesto.
po meni je njihov ruter dobar. ja imam kucu od 106 kvadrata i iza kuce dvoriste od jos 50-tak metara... na kraju dvorista znam cesto biti dok si zapalim vatru i chillam, na kraju dvorista mi je jedino signal dosta slab pa se nekad prebacim na mobilni net ak vidim da bas zeza.

Ruter je Huawei model EchoLife HS8545M5

Imam jednog TP Linka doma kaj stoji u kutiji ali jednostavno nemam potrebe za njime
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 19:42   #522
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Javi kako radi...
Javim, hvala.

Citiraj:
Autor santos Pregled postova
po meni je njihov ruter dobar. ja imam kucu od 106 kvadrata i iza kuce dvoriste od jos 50-tak metara... na kraju dvorista znam cesto biti dok si zapalim vatru i chillam, na kraju dvorista mi je jedino signal dosta slab pa se nekad prebacim na mobilni net ak vidim da bas zeza.

Ruter je Huawei model EchoLife HS8545M5

Imam jednog TP Linka doma kaj stoji u kutiji ali jednostavno nemam potrebe za njime
Sada narucio onu njihovu opciju "Optika Family 500" pa cu vidjeti koji router ce isporuciti, ali pripremiti cu se odmah za kupovinu preporucenog TP-Link Archer AX20.

Jucer sam nakon ponoci premjestao trenutni Telemach ZTE u boravak, cisto da vidim kako izgleda kada ga spojim s kablom u TV.

Ako je ZTE udaljen od telke cca 10-ak metara (druga soba), download je na TV-u 0,3 Mbps.
Ako ga stavim u istu sobu s TV-om, download je cca 17 Mbps na telki tj. gotovo ista brzina ako ga spojim s kablom na TV.
Na kompu oko 80 Mbps s kablom, a na TV-u s kablom cca cetiri-pet puta manja brzina.
Pink na telki oko 120, na kompu 16.

Nadam se da ce Pro-Ping router ili ovaj AX20 biti malo bolji sto se tice wlana na telki pa necu morati razvlaciti kablove ili kemijati s powerline adapterima.
Za ostale uredaje vjerujem da nece biti nekih posebnih problema.

Inace trenutno sve super radi po cijeloj kuci, samo sugavi TV gnjavi, no ionako s Telemach limitom na promet nisam vise nista mogao gledati na TV-u.

Edit:

Dosli danas, spojili i brzine su ove na kablu:

https://www.speedtest.net/result/12287349464

Wlan mi je kat ispod ok i bez problema.
Problem mi je TV tj. ne znam je li dovoljno 5,9 Mbit/s za Eon TV.
Wlan signal mi je u boravku gdje je TV malo losiji s tim njihovim Huawei routerom.

Tehnicar koji je danas dosao, savjetovao je da uzmem ovaj AP:

https://www.hgspot.hr/pristupna-tock...-ac-long-range

Sada ne znam uzeti taj AP ili samo uzeti bolji router tj. TP-Link AX20 AX1800?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 05.11.2021. u 22:18.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 15:07   #523
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 207
danas su mi spojili usluge i zanima me da li se može čačkati po postavkama routera?
utipkam u browser 192.168.1.1, ali ne znam user i pass
zna neko?

još mi je glupo bilo, jer me lik pitao kako želim da mi se zove mreža, itd..
pa reko sam ću si složiti to
kaže on ne ne, da ne mogu sam. reko super -.-'

zeznuo mi je nazive mreža (2,4ghz i 5ghz) - htio sam da bude isti naziv, pa da se automatski time prebacuje i spaja
a i želio bi si provjeriti koji kanal mi je stavio..
a i da vidim što se još nudi u postavkama



i zanime me ovo oko promjene routera... imam router od t-coma i još mi radi trenutno i njihova mreža. i vidim da njihov router ima kvalitetniji signal.
po tome zaključujem da ću morati promijeniti router..
i da li ako uzmem novi, router od pro pinga ću moći u potpunosti zamijeniti i staviti svoj ili?
i da li ću onda moći pristupiti konfiguraciji mreže ili će mi i dalje bacati da moram upisati user i pass?

... ako je potrebno spomenuti - kod pro pinga sam uzeo net + tel, pa da ne bi bilo da kupim router, a tel. mi neće moći raditi u tom routeru...

Zadnje izmijenjeno od: lux3320. 09.11.2021. u 16:11.
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 18:32   #524
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Javim, hvala.



Sada narucio onu njihovu opciju "Optika Family 500" pa cu vidjeti koji router ce isporuciti, ali pripremiti cu se odmah za kupovinu preporucenog TP-Link Archer AX20.

Jucer sam nakon ponoci premjestao trenutni Telemach ZTE u boravak, cisto da vidim kako izgleda kada ga spojim s kablom u TV.

Ako je ZTE udaljen od telke cca 10-ak metara (druga soba), download je na TV-u 0,3 Mbps.
Ako ga stavim u istu sobu s TV-om, download je cca 17 Mbps na telki tj. gotovo ista brzina ako ga spojim s kablom na TV.
Na kompu oko 80 Mbps s kablom, a na TV-u s kablom cca cetiri-pet puta manja brzina.
Pink na telki oko 120, na kompu 16.

Nadam se da ce Pro-Ping router ili ovaj AX20 biti malo bolji sto se tice wlana na telki pa necu morati razvlaciti kablove ili kemijati s powerline adapterima.
Za ostale uredaje vjerujem da nece biti nekih posebnih problema.

Inace trenutno sve super radi po cijeloj kuci, samo sugavi TV gnjavi, no ionako s Telemach limitom na promet nisam vise nista mogao gledati na TV-u.

Edit:

Dosli danas, spojili i brzine su ove na kablu:

https://www.speedtest.net/result/12287349464

Wlan mi je kat ispod ok i bez problema.
Problem mi je TV tj. ne znam je li dovoljno 5,9 Mbit/s za Eon TV.
Wlan signal mi je u boravku gdje je TV malo losiji s tim njihovim Huawei routerom.

Tehnicar koji je danas dosao, savjetovao je da uzmem ovaj AP:

https://www.hgspot.hr/pristupna-tock...-ac-long-range

Sada ne znam uzeti taj AP ili samo uzeti bolji router tj. TP-Link AX20 AX1800?

mislim da ti je 7 mbita za HD programe i 4 mbita za obicne za eon tv.


Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
danas su mi spojili usluge i zanima me da li se može čačkati po postavkama routera?
utipkam u browser 192.168.1.1, ali ne znam user i pass
zna neko?

još mi je glupo bilo, jer me lik pitao kako želim da mi se zove mreža, itd..
pa reko sam ću si složiti to
kaže on ne ne, da ne mogu sam. reko super -.-'

zeznuo mi je nazive mreža (2,4ghz i 5ghz) - htio sam da bude isti naziv, pa da se automatski time prebacuje i spaja
a i želio bi si provjeriti koji kanal mi je stavio..
a i da vidim što se još nudi u postavkama



i zanime me ovo oko promjene routera... imam router od t-coma i još mi radi trenutno i njihova mreža. i vidim da njihov router ima kvalitetniji signal.
po tome zaključujem da ću morati promijeniti router..
i da li ako uzmem novi, router od pro pinga ću moći u potpunosti zamijeniti i staviti svoj ili?
i da li ću onda moći pristupiti konfiguraciji mreže ili će mi i dalje bacati da moram upisati user i pass?

... ako je potrebno spomenuti - kod pro pinga sam uzeo net + tel, pa da ne bi bilo da kupim router, a tel. mi neće moći raditi u tom routeru...
nisam ziher al mislim da samo oni imaju pristup ruteru. ma da nisam ni isprobaval otkad imam optiku, jer vise manje radi besprijekorno
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 09.11.2021. u 18:37.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 19:05   #525
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 207
ma da... pitao sam i teh. podršku i ne daju podatke
oni su valjda prvi koji glumataju s tim.. -.-

pitao sam ih odmah i za router i rekli su da mogu najbolje nakačiti svoj na njihov, jer nisu sigurni da će mi ako njihovog u potpunosti maknem raditi telefon (tako sam i sam mislio da neće tel. raditi, jer ne znam kuda bih ga uštekao..)

https://www.nabava.net/routeri/asus-...gbps-140566601 - taj router planiram uzeti.
što se spajanja tiče, nisam neki ekspert, pa ću vjerojatno trebati pomoć ovdje
ali ukratko što preporučujete kako spojiti? bridge valjda?
.. jer problem je što mi je signal jako loš preko tog njihovog modema. čak na kompu i android box-u koji su udaljeni od modema cca 10ak metara i 2 zida ne lovim 5ghz signal. a i ovaj 2,4 nije bajan baš. stabilnost veze općenito.
valjda bi to trebao riješiti novi router?
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 09:50   #526
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
ima li pro ping onaj mjesečni limit bandwitha, one fore sa fair usageom i sličnim nebulozama.
Vidim da postavljaju kod mene infrastrukturu pa razmišljam o tome da se bacim kod njih.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 09:58   #527
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
kolko ja znam ne.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 15:36   #528
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 207
jel dobio netko od pro pinga podatke za konfiguraciju routera? ili baš nikome nedaju
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2022., 22:04   #529
Dario07
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 12
Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
jel dobio netko od pro pinga podatke za konfiguraciju routera? ili baš nikome nedaju
Ne daju koliko sam upoznat.
Dario07 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 15:38   #530
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
kolko ja znam ne.
odlično, hvala
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 12:02   #531
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Samo da pohvalim ekipu ProPing-a, za sada sve super.

Da se razumijemo, dobro su se naznojili dok su odradili sve moje fiks-ideje oko postavljanja instalacije izvan i u kući, te mdranja po ruteru (jer ne daju admin login, pa sam im prosljeđivao svoje zahtjeve).

Došli kada su rekli da će doći, postavili opremu u 20 minuta, testirali brzine, kreirali moja 2 SSID-a i otišli.

Za ove novce koliko sada košta 250/150, nema bolje ponude. Lokacija Daruvar
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 00:07   #532
Gargamelll
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: koprivnica
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Samo da pohvalim ekipu ProPing-a, za sada sve super.

Da se razumijemo, dobro su se naznojili dok su odradili sve moje fiks-ideje oko postavljanja instalacije izvan i u kući, te mdranja po ruteru (jer ne daju admin login, pa sam im prosljeđivao svoje zahtjeve).

Došli kada su rekli da će doći, postavili opremu u 20 minuta, testirali brzine, kreirali moja 2 SSID-a i otišli.

Za ove novce koliko sada košta 250/150, nema bolje ponude. Lokacija Daruvar

zato, uzmeš svoj ruter, i na njemu imaš potpunu kontrolu...
a od njih samo zatražiš, da tvoj ruter stave u DMZ
ja im rekel i da isključe wifi, tak da je sve preko mojeg

Gargamelll je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 09:56   #533
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 207
ja sam isto lud što ne daju podatke za konfiguraciju routera

znači rješenje je uzeti svoj router i što onda? javim se njima, pa oni to dođu spojit ili kako?
koji router uzeti, tj. što mora obavezno imati?
što je taj "DMZ"?

molim ako možeš detaljnije objasniti korake kada uzmeš svoj router i želiš njihovog "likvidirati", pa da ide sve preko tvojeg.. da li si postavljanje vršim sam ili oni?
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 12:39   #534
Gargamelll
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: koprivnica
Postovi: 40
Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
ja sam isto lud što ne daju podatke za konfiguraciju routera

znači rješenje je uzeti svoj router i što onda? javim se njima, pa oni to dođu spojit ili kako?
koji router uzeti, tj. što mora obavezno imati?
što je taj "DMZ"?

molim ako možeš detaljnije objasniti korake kada uzmeš svoj router i želiš njihovog "likvidirati", pa da ide sve preko tvojeg.. da li si postavljanje vršim sam ili oni?
ma... ruter u ruter... i nema komplikacija...
DMZ je "demilitalizirana zona"...
imaš pristup javnoj adresi...

ne podržavaju "bridge mode", da se zaobiđe njihov NAT
ali podržavaju DMZ

kad sam ih tražil javnu adresu,, tak su mi rekli
nema "bridgea", ali može DMZ

kaj praktički dojde na isto...
tvoj ruter "je vani", i sam upravljaš sa svime... port-forwaed...
ali si i sam odgovoran.

e da...
jasno. tvoju ip adresu oni stavljaju u centrali u DMZ
a sve ostalo si sam slažeš, jer je "iza" njihovog rutera
a njihova odgovornost je do njihovog rutera


ja uzel ovog:
https://www.pro-ping.hr/webshop/Mikr...ac-lite-tower/


zaheb...
ovoga sam zel:
https://www.pro-ping.hr/webshop/Mikr...nD-TC-hAP-ac2/


razlika je u gigabitnim lan portovima, prvi ih nema

Zadnje izmijenjeno od: Gargamelll. 21.08.2022. u 13:31.
Gargamelll je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 14:20   #535
Gargamelll
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: koprivnica
Postovi: 40
imate problema sa odlaznim mejlovima???

SMTP serverom??

su se postavle pro-ping SMTP servera nekaj mijenjale??

nekaj mi bilo blesavo...
zakaj mi nitko ne odgovara...


pošljem mejl sa upitom, projde i čovjek mi odgovori.
ja replajam... i sad čekam njegov odgovor...
i nema ga i nema

pa sam sam sebi poslal na gmail... i nikaj nije došlo

u međubremenu u postavkama apsolutno nikaj diral

znači server radi na mahove... malo da malo ne

uopće ne javi grešku, kao da je mejl normalno otišel, ali ne dolazi
kada nekaj promijenim u postavkama...
SMTP server odma javlja grešku


ali sad mi mejl "odlazi" ali ne stiže...


sad istražujem, gdi je je*ena greška
Gargamelll je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2022., 08:29   #536
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 207
preko outlooka šalješ?

meni je sve ok
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2022., 12:00   #537
Gargamelll
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: koprivnica
Postovi: 40
Citiraj:
Autor lux3320 Pregled postova
preko outlooka šalješ?

meni je sve ok
the bat

sad poslije malo "istraživanja" sam još više zbunjen

imam mejlove na 4 servera, ht, optinet, metronet i gmail

kad sam sebi, na te servere pošaljem
na ht i metronet, stižu mejlovi
a na optinet i gmail, ne

tako da ne vjerujem da ima uopće veze sa čim se šalje...

nekaj je tu drugo u igri

nezgodno je... kaj više nisam siguran al je mejl uručen ili ne
Gargamelll je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 22:57   #538
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Dal nude kakve pogodnosti za produljenje ugovora /24mj za stare korisnike (ako je netko uopće uspio nešto dobiti) ?
Moze info i na PM.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 23:20   #539
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Gargamelll Pregled postova
the bat

sad poslije malo "istraživanja" sam još više zbunjen

imam mejlove na 4 servera, ht, optinet, metronet i gmail

kad sam sebi, na te servere pošaljem
na ht i metronet, stižu mejlovi
a na optinet i gmail, ne

tako da ne vjerujem da ima uopće veze sa čim se šalje...

nekaj je tu drugo u igri

nezgodno je... kaj više nisam siguran al je mejl uručen ili ne
samo bt i metronet imaju stavljeno da puste visi spam score mailova.
Jednostavno za outgoing mail server koristi onaj mail server gdje ti je i inbox te ukljuci autentifikaciju user/pass prilikom slanja.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2022., 08:51   #540
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 245
Nakon 2 godine gledanja u optiku na banderi, ovaj tjedan je napokon proradila.
Zanima me vi koji imate svoj ruter nakon Pro-pingovog kako ga imate postavljenog?
Pod internet connections imam ove opcije




Ili ga jednostavno stavim u AP mode?

Htio bi i dalje sam upravljat adresama uređaja i izbjeć prebacivanje svih uređaja na njihov ruter
grizli1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na