Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2010., 20:08   #121
likvor
Registered User
Moj komp
 
likvor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
Jeste li mozda testirali novi Avast 5 ili Norton 2010?
Avast 5 - trenutno na 4 računala skupa s commodo foirewallom. ne troši toliko resurse, malo je,naravno sporija ta kombinacija AV+FW. Uglavnom prepručam za kućnog korisnika koji ne želi davati pare za komercijalna rješenja a ne radi veliki promet po pr0n stranicama
Ukoliko dođe do sumnje na zarazu virusom, redom provući Avasta pa aviru pa avg od antivirusnih programa.


Norton 2010 - ugodno iznenađenje. dobio na test originalnu verziju. ne guši računalo kao prijašnje verzije, relativno dobra overall zaštita računala. Inače ništa toliko preposebno.

@zaghorac
nekada s nekim mobitelima kada ih spojiš na računalo otvaranje foldera na mobitelu i kompu teče vrlo vrlo sporo. to nije virus. to se zove "pametno" napisani com driveri.

a inače si proguglaj termin "false positive" pa ćeš vidjeti kako dolazi do njih . Ako detektira 100 sranja od virusa i malware-a, na računalu koje je kao čisto, a kaže da je recimo: Troj.down.typeA to ti ne mora ništa značiti.
ima par AV programa koji to rade na reovitoj bazi koliko sam primjetio.
likvor je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 23:06   #122
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
ma znam da je sporo... ali i nakon sto odspojim mobitel, i cak restaram racunalo, uzasno je sporo. kaspersky prilikom spojanja mobitela javi da je na njemu trojam (ili virus, ne znam vise) i od tad komp pocne stekati. mozda je to toliko doslo do izrazaja jer sam imao stari komp (amd sempron 2500+ OC, 1 gb ddr, neka cudna matsonic maticna). ne znam... ali pretpostavio sam da je kriv virus ili trojanac posto kaspersky javi da je nasao nesto...
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2010., 10:24   #123
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jeno pitanje. Doma koristim godinama Nod32 SS i također na poslu imamo SS BE, ali me zanima koji je Antevirus najlakši za recimo neke starije kante. Imamo u firmi jednu mašinu (Celeron D 2,66 Prescott + neka prastara s775 intelova MBO sa RC410 chipsetom + 512 DDR-400 + 80GB Sata HDD). Stavio sam nod32, mašina se kolje.

e sada, koji bi FREE antivirus bio "najlakši", tj. sa kojim bi komp najbolje radio? Hvala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 10:59   #124
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
probaj avast,on je free
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 12:24   #125
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
e sada, koji bi FREE antivirus bio "najlakši", tj. sa kojim bi komp najbolje radio? Hvala.
Mozes probat i Aviru ako ti se Avast ne svidi, ima malo manje "false positives".
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 14:20   #126
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,438
Nod sam koristio godinama, bio je dobar, ali kao da im je otislo pola ljudi iz firme, i proizvod im vise nema smisla, cak i da je besplatan. Presao na KAV, ali on mi se cini tezak, bootup mi se produzio, i cini mi se prepanican. Deepscan traje godinama. Sad sam nabavio GData, pa cu malo njega testirat.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 16:16   #127
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Bolje Avira. Avast je "teži".
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 20:21   #128
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Bolje Avira. Avast je "teži".
Avira je ok i sam je trenutno imam na kompu, ali mi je zao sto sam maknio Avast5 free. Zasto!?
Prvo mi update na Aviri nije radio no to sam rijesio tako da sam namjestio da mi par puta dnevno provjerava update i to je rijeseno.
Druga stvar....ne kuzim u cemu je problem staviti mogucnost da jednostavno mozez "prozor" prosiriti koliko hoces po monitoru, a ne onako nepregledno sve gledati kako je po defaultu.
Naravno, tu je i ona reklama koju sam pokusao "izbacit" na Win7x64 pa se sada nekada pokaze, nekada ne......tako da ne mogu reci da sam je 100% sredio.
Avast5 opet radi redovit update bez greske (jos te lijepo obavjesti o tome ), puno bolje i preglednije sucelje nego na Aviri, ok detekcija, sta god ljudi govorili meni dosta brzo skenira (daleko brze nego recimo KAV).
Jedini minus je "Boot-Time scan" koji ne radi na Win7x64.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2010., 13:16   #129
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
od kako sam prije godine i pol sa nodom pokupio u dva navrata trojance, prebacio sam se na bitdefender i prezadovoljan sam... a da ni ne spominjem koliko je jeftiniji od precijenjenog noda...
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 12:06   #130
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
hm. eto, ta mašina se kolje i sa Avirom. na koju foru ta Avira "zguta" 90MB ram-a.? katastrofa. što god da probam otvoriti, šlepa se, dok bez ikakvog AV programa, komp sa XP-om radi ko metak. budem probao još AVG free. Avast i Avira su malčice preteški.

dolaze u obzir samo legalni tj. free. A licencu imam za Nod32, ali too heavy. dakle kaspy, norton, panda, bitdef i slični otpadaju.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2010., 13:31   #131
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Ponukan mišljenjima korisnika da je NOD otišao k vragu, išao sam isprobavati redom sve najpopularnije AV alate; Kaspersky, Avira, Avast i još poneki. Zaključak; niti jedan ne radi glatko kao NOD, ili zaguši komp ili je neintuitivan tako da sam odustao od svega i vratio se na stari dobri nod. Ako i sfuša tu i tamo zaboli me, ionako nemam ništa od životne važnosti, nemam namjeru radi tamo nekog Kasperskya žrtvovati funkcionalnost cijelog kompa kako bih se "osjećao apsolutno sigurnim".

Jedino nisam probao bitdefender.a, vjerovatno zato što sam čitao da i on uspori komp..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 13:47   #132
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jeno pitanje. Doma koristim godinama Nod32 SS i također na poslu imamo SS BE, ali me zanima koji je Antevirus najlakši za recimo neke starije kante. Imamo u firmi jednu mašinu (Celeron D 2,66 Prescott + neka prastara s775 intelova MBO sa RC410 chipsetom + 512 DDR-400 + 80GB Sata HDD). Stavio sam nod32, mašina se kolje.

e sada, koji bi FREE antivirus bio "najlakši", tj. sa kojim bi komp najbolje radio? Hvala.
Možda ti se kolje s nečim, tj nekim procesom??
Ja sam stavio kod kuma na 2.4 celeronka s.478, 512ddr 400, 80gm hdd; windows 7 i zadnji nod gore (samo sam isključio startup scanove i scan nakon auto-update-a) i komp radi ko violina, samo moraš zaboravit postojanje multitaskinga
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 14:03   #133
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
a probat ću još NOD 32 3.0 Antivirus, možda bude lakše radio
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 14:36   #134
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Meni Nod32 3.0 zauzme oko 50-55MB tako da probaj, a za firewall stavi nesto drugo. Nikad nisam volio ono njihovo integrirano rjesenje. Kod sestre na kompu je Avira i zauzme oko 80 MB.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 17:39   #135
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
MSE se ni ne osjeti da radi u pozadini, posebno pogodan za starije masine.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 17:41   #136
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
mse se ni ne osjeti da radi u pozadini, posebno pogodan za starije masine.
+1
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 23:43   #137
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
MSE se ni ne osjeti da radi u pozadini, posebno pogodan za starije masine.
meni je uzrokovao na friškoj instalaciji wina (HP 6735b QL-60) probleme koje opisuje Drug Brko s nodom...

kasnije sam imao priliku vidjeti ga u radu na nekom starijem kompu od mojeg i glatko je radio, ali se skeniranje vuklo 3 dana...i ponekad kod provjeravanja nekih akcija naraste iskorištenost procesora na maks i komp zastane na nekoliko trenutaka...

sad, ili svi vi koji koristite MSE imate toliko jake strojeve da nemate takvih problema, ili ne obraćate pozornost na taj detaljčić, jer problem očito postoji. s avirom na istoj instalaciji wina nema tog zastajkivanja...
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 23:49   #138
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
meni je kaspersky vec godinama najbolji. kad ga se podesi kako treba ni ne osjeti se na masini, a mislim da bi tako bilo sa bilo kojim antivirusom (osim norotonom ) samo da se podesi kako spada.

kaspersky mi se pokazao najbolji po detekciji i zastiti.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 25.05.2010., 23:56   #139
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Zadnje vrijeme sam koristio Comodo i izluđivao me jer stalno traži pristanak na ovo,pristanak na ono...panika teška i neću ga više koristiti.

Avira je,sve u svemu OK samo ako iz nekog razloga ne uspije update,realtime protection i scanner se gasi i neće dalje bez updatanja.
Ili avira ili avast...
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2010., 01:13   #140
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Stavio sam opet Avasta 5.0 free. na kraju komp najlakše radi sa njime. hvala svima na prijedlozima, test je bio opsežan cijeli radni dan
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 00:35   #141
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Zadnje vrijeme sam koristio Comodo i izluđivao me jer stalno traži pristanak na ovo,pristanak na ono...panika teška i neću ga više koristiti.
srećom pa si pogledao malo konfiguracijske opcije. tada si vidio da ima više razina automatizacije, ili ti "traženja pristanka"...mora da si zamijetio da možeš namjestiti minimalno sudjelovanje u podešavanju, što sa sobom donosi ekstra malo ispitivanja
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 01:08   #142
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
Kaspersky internet security, plaćena licenca al kad pogledam što sve na tom kompu imam od podataka isplati se definitivno. prije sam bio korisnik noda al kaspersky mi je puno bolji zadnje 2 godine.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 08:03   #143
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
srećom pa si pogledao malo konfiguracijske opcije. tada si vidio da ima više razina automatizacije, ili ti "traženja pristanka"...mora da si zamijetio da možeš namjestiti minimalno sudjelovanje u podešavanju, što sa sobom donosi ekstra malo ispitivanja
Comodo se mora dobro iskonfigurirat i treba prtljat po opcijama da bi radio odlično i ne stvarao probleme. ja sam ga davno koristio, i ako sam ga ostavio na automacki, onda me je izje... abnormalno.

isto kao i Nod32. zato postoje tutoriali i .xml fajlovi sa postavkama kako da komp bude sigurniji i sretniji. i zato ja koristim Nod32 v4.2.420 Smart security (legalan naravno) jer imam unapred riješene postavke, samo uploadam fajl. nikad nikakvih problema, istina, treba mu barem giga rama u stroju, ali radi bez greške.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 21:22   #144
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Na XP-u koristim NOD 32 Smart Securityv. 4.0.467.0, to je s firewalom, a na Sedmici AVG Pro 9.0.914. Na laptopu, XP, isti AVG. Oba su jednako dobri. NOD je istina postao veći ali je još brz i nezahtjevan. AVG je tu zbog stare slave. Načitao sam se po raznoraznim forumima najrazličitijih ocjena o antivirusima. Svaki test uglednih ezina daje drukčije rezultate. Što više čitaš to si manje siguran. Mislim da se čovjek mora držati onog što valja, dokle valja, a ako se ukaže potreba promijeniti.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 23:44   #145
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor sajko Pregled postova
Na XP-u koristim NOD 32 Smart Securityv. 4.0.467.0, to je s firewalom, a na Sedmici AVG Pro 9.0.914. Na laptopu, XP, isti AVG. Oba su jednako dobri. NOD je istina postao veći ali je još brz i nezahtjevan. AVG je tu zbog stare slave. Načitao sam se po raznoraznim forumima najrazličitijih ocjena o antivirusima. Svaki test uglednih ezina daje drukčije rezultate. Što više čitaš to si manje siguran. Mislim da se čovjek mora držati onog što valja, dokle valja, a ako se ukaže potreba promijeniti.
ma sve je to tu negdje. bitno je imati i antivirus u glavi i sve 5
AVG još nisam probao, ali ljudi kažu da je dobar.

ali nešto se u firmi priča da bi od 2011. prešli na bitdefender sa Eset nod-a. budući da nije na meni, ja sam samo savjetnik (radim nešto totalno drugo ) pa me zanima, jeli pametno odkantat Eset i preć na bitdefender, samo zato jer je ponuda nešto malo jeftinija no za Nod32 SS BE.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2010., 14:36   #146
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Avast sam koristio do najnovije verzije do prije mjesec dana. Nakon tjedan dana muke sam presao opet na nod32. Mogu reci da sam za sad jako zadovoljan. 4.2.40.0 verzija je super i ne mislim se neko vrijeme maknut s noda.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 10:25   #147
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
ovaj Nod32 4.2.40.0 je nešto malo teži od 4.0.4XX. nije drastično, ali osjeti se kad windowsi startaju. nešto je duže onaj splash na ekranu, no u radu nema problema ni zastajkivanja.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 11:10   #148
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ovaj Nod32 4.2.40.0 je nešto malo teži od 4.0.4XX. nije drastično, ali osjeti se kad windowsi startaju. nešto je duže onaj splash na ekranu, no u radu nema problema ni zastajkivanja.
novosti?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 11:42   #149
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Evo ja prešo s Avire na Avast i za sada je sve ok. Jednosavno mi je Avira imala previše false pozitiva iako je sveukupno bila jako dobro AV riješenje, sad će mo vidit kakav je Avast.
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 12:57   #150
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
novosti?
u kojem smislu?
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na