Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2021., 12:15   #11521
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Bude li tako meni pucalo nakon sto me prebace iskapcam LAN iz rutera i spajam se na mobitel. Ako ne rijesi se pucanje do kraja mjeseca onda prijavljujem da me stave na FR otvoreni profil kao stoTremmert kaze.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 19:34   #11522
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Mrvicu je brzinu dignuta.. Jel ovo može stvarat probleme kod veze, u vidu nestabilne veze tj pucanja iste?
53mbits je max.brzina, a oni su pustili 41, po njima, to bi bilo u granicama stabilnosti..

Jučer je bilo manje errora..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screen Shot 09-17-21 at 07.32 PM.JPG‎
Views:	218
Size:	75.7 kB
ID:	24394  
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2021., 22:14   #11523
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Petak je obično peak dan, svi se nakače na internet kad dođu doma jer nema škole/posla do ponedjeljka. Tako da ako petak preživimo, onda je preko tjedna obično ok a danas mi nije nijednom puklo. Super.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 22:55   #11524
brownie
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
A meni 24 puta ..
brownie je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2021., 14:31   #11525
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Brzinu su još malo podigli, a s tim ide i više errora..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screen Shot 09-18-21 at 02.29 PM.JPG‎
Views:	183
Size:	82.1 kB
ID:	24400  
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2021., 19:16   #11526
brownie
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Ja imam cak i manje gresaka ali svakih sat i pol zapne na sinhronizaciji i minutu sam offline dok opet ne krene dalje. Luda sam!!!
Cekati i poludjeti?



brownie je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2021., 21:35   #11527
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor brownie Pregled postova
Ja imam cak i manje gresaka ali svakih sat i pol zapne na sinhronizaciji i minutu sam offline dok opet ne krene dalje. Luda sam!!!
Cekati i poludjeti?



Nemaš CRC errora samo FEC šta je sasvim uredu.
Vjerovatno ruter zajebaje jer je klasično ISP smeće.
Poznato je da ISP ruteri znaju zapet na PPPoE a pogotovo kad je profil brzine u samom kraju stabilnosti pa LCP(link control protocol) svako malo ruši PPPoE.
To sam doživio na malom Asusu naštekanog na A1 VDSL koji je na samom rubu stabilnosti pa je LCP rušio PPPoE ali i dalje je bio u Syncu.
Inače ručno sam postavio u Asusu da gađa lošije margine i onda LCP više nije rušio PPPoE ali brzina je bila do 2 Mbit lošija.

Rješenje je jednostavno
Odreć se VoIPa(ili zvat TCom da prebace broj na MSAN pa ide splitter) i nabavit vlastitu modem ruter opremu i mirna si za vjeke vjekova AMEN.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2021., 09:21   #11528
23 Joke
Talični Tom
 
23 Joke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 85
Brzina mi dupla kod brata, sa 10 na 20 zadnjih par dana, je li on još uvijek na adsl. Ne želi ulaziti u ruter pa ne mogu provjeriti.Prije je udaljenost od centrale bila cca 1.5 km.
__________________
23 Joke je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2021., 11:51   #11529
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor 23 Joke Pregled postova
Brzina mi dupla kod brata, sa 10 na 20 zadnjih par dana, je li on još uvijek na adsl. Ne želi ulaziti u ruter pa ne mogu provjeriti.Prije je udaljenost od centrale bila cca 1.5 km.
To je VDSL ako ima 20/3 i to je u samoj granici.
ADSL na TComu ide max 10/1

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2021., 13:18   #11530
23 Joke
Talični Tom
 
23 Joke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
To je VDSL ako ima 20/3 i to je u samoj granici.
ADSL na TComu ide max 10/1

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Hvala, brzina mu je 20/1.5
__________________
23 Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2021., 18:30   #11531
brownie
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Nemaš CRC errora samo FEC šta je sasvim uredu.
Vjerovatno ruter zajebaje jer je klasično ISP smeće.
Poznato je da ISP ruteri znaju zapet na PPPoE a pogotovo kad je profil brzine u samom kraju stabilnosti pa LCP(link control protocol) svako malo ruši PPPoE.
To sam doživio na malom Asusu naštekanog na A1 VDSL koji je na samom rubu stabilnosti pa je LCP rušio PPPoE ali i dalje je bio u Syncu.
Inače ručno sam postavio u Asusu da gađa lošije margine i onda LCP više nije rušio PPPoE ali brzina je bila do 2 Mbit lošija.

Rješenje je jednostavno
Odreć se VoIPa(ili zvat TCom da prebace broj na MSAN pa ide splitter) i nabavit vlastitu modem ruter opremu i mirna si za vjeke vjekova AMEN.
Hm. Modem je nov stavljen os njih, radpakiran iz kutije prije 6 mjeseci, speedport plus.
Danas je brat spojio iz kutije po fasadi 10 metara novog telefonskog kabela iz mar-mir, ok kabel, za probu. U pocetku ujutro cim je spojio bila je brzina 100/50. Nije se srusio 3 sata, taman kad je kabel ucvrstio onim malim nosacima za fasadu, brzina je pala na oko 80/40, uz cesca ispadanja. Dakle definitivno je do njihove infrastrukture, vec mi je svega dosta. Nek rijese kako znaju, postavili smo novi kabel puni, mislim da je 0.6 mm, proizvođač Emos, od ormarica do routera direkt. I isto. Male razlike postoje u polaritetu kako se zice spoje u kutiji. U jednom polozaju crvena -crna je gresaka 0 a u drugom polozaju vise.
Ne bum kupovala nikakvu opremu. Na zalost tak je. Mogu mi smanjiti brzinu, tak mi je svejedno jel 50/20 ili 60/30.. samo da ne pada link.
Vec mi je dosta.



brownie je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 13:27   #11532
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Onda se fino prestani žaliti na uslugu.
Rekao sam ti za najbolju soluciju.
Ako nećeš da poslušaš savjet ne mogu ti pomoć.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 15:11   #11533
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
Može li se paket MAX Arena 2 iskamčit za neku manju lovu od 39kn mjesečno?
Citiraj:
Autor Ecips Dlo Pregled postova
to je jedina cijena

od danas moguće za 19kn uz ugovor na 12mj samo se treba pozvati na cjenik posebnih i proteklih ponuda (8. strana)



Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 19:17   #11534
brownie
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Izgleda da je sad u redu. Dosao je moj kum i pregledao sve i ponovno krimpao posebnim klijestima utikac koji ide u router i sad radi vec 5 sati bez iskakanja. Stavio je novi kabel u elektricarsku kanalicu cca 2m iza ormarica da sprijeci utjecaj elektricnog zracenja valjda inace bi bilo bolje da smo kupili kabel koji je zasticen. iza ormarica na kojem je router, tv, kucno kino, tv box sa 20 zica visokog i niskog napona kaze tu je bila hrpa parazitnih struja.

Znaci problem je rijesio novi kabel i pravi elektricar.

Hvala svima
brownie je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 19:30   #11535
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Samo cekaj da prode malo vremena. Past ce ti nazad i SNR i povecat se gusenje. I opet ce pucati veza. Ne zelim te strasiti, ali i meni tako bude nakon sto ugasim i upalim ruter, nakon par sati - do par dana treba da se stabilizira.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 19:36   #11536
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Rješenje je jednostavno
Odreć se VoIPa(ili zvat TCom da prebace broj na MSAN pa ide splitter) i nabavit vlastitu modem ruter opremu i mirna si za vjeke vjekova AMEN.
Btw. vezano za ovo, ajde reci koji bi ti vlastiti modem nabavio? Router već imam (Mikrotik), a rado bi zamjenio i modemski dio (speedshrot), ali obavezno da podržava njihov VoIP (imam negdje spremljen password). Ili izvuci VLAN sa svog rutera/modema na Speedshrot i tako ostaviti Voip. Dakle pitanje je koji modem uzeti?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 19:51   #11537
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Btw. vezano za ovo, ajde reci koji bi ti vlastiti modem nabavio? Router već imam (Mikrotik), a rado bi zamjenio i modemski dio (speedshrot), ali obavezno da podržava njihov VoIP (imam negdje spremljen password). Ili izvuci VLAN sa svog rutera/modema na Speedshrot i tako ostaviti Voip. Dakle pitanje je koji modem uzeti?
Fritzbox ili TPLink (EU) s tim da TPLink ima bolji GUI i netreba kemijanje sa configom kao u Fritza.
Asus trenutno nemože upogonit sve tri usluge osim ako nisi preko splittera(a nije problem rješit da korisnika prebace na MSAN pa ide splitter).


Asus:
Pregršt fičra i opcija a GUI ko neki svemirski.Najbolji WiFi signal.Najstabilniji od sviju.Trenutni rekord DSL Sync Time 58+ dana a onda je HEP isključio struju radi radova.MESH up u 2 klika.Može nestabilnu vezu napravit stablinom jer možeš mu namjestit da gađa lošije margine.


TPLink:
Ljep GUI ako ne i najljepši.I najveći tudum bi se snašao za postavit sve 3 usluge plus može se do 3 IPTV(MaxTV,.....) namjestit bez dodatnih switcheva i kemijanja.Za jeftine pare se može dobiti TPLink sa Gigabitnim portovima dok je to kod Asusa rezervirano za skupe.Ima TR-069 mogućnost tako da se može spojiti na ACS.


FritzBox:
Ljep GUI ali prekompliciran pogotov kad se ide namještat VoIP i IPTV za nekoga ko je neupućen.Ali stvar radi posao odlično.Za tri usluge previše kemijanja potrebno.
Na ovom forumu previše nahypana mašina jer švabo je švabo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 20.09.2021. u 20:20.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 19:54   #11538
brownie
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Samo cekaj da prode malo vremena. Past ce ti nazad i SNR i povecat se gusenje. I opet ce pucati veza. Ne zelim te strasiti, ali i meni tako bude nakon sto ugasim i upalim ruter, nakon par sati - do par dana treba da se stabilizira.
nadam se da bude tako. javim, hvala još jednom svima.

edit:

da, bilo je razlike u polaritetu parice, obrnuo okrenuto se ponekad gasio dsl, oko 10 sekundi je treperila lampica ali bez prekida slike (na iptv) onda je kum okrenuo polaritet i sad nema grešaka. zasad..
brownie je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 08:29   #11539
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Živim kao podstanar i planiram se seliti na drugu lokaciju za jedno 6mj. Na trenutnoj lokaciji želim internet pa sam zvao agenta od T-com koji se reklamira i on ni je javio da tu mogu imati optiku uz ugovor od 2 godine, no na lokaciji na koju ću se preseliti nema optike niti će je biti tako skoro već je bakrena parica.

E sad, on mi je telefonski rekao da mogu ovdje ugovoriti optiku na dvije godine i da kad se preselim tražim optiku na novoj lokaciji no obzirom da mi ju neće moći pružiti će ugovor postati nevažećim i biti će raskinut bez penala.
Obzirom da mi to nekako ne drži vodi, tražio sam da mi ponudu s uvjetima korištenja pošalje email-om te da mi odgovori jel ću imati pravo na raskid usluge no nije mi odgovorio na email...


Jel se tko susretao s takvom situacijom gdje treba raskinuti ugovor i što mislite da li bih imao pravo raskida nakon seljenja ili bi nakon selidbe zaglavio s plaćanjem usluge na staroj lokaciji?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 07:52   #11540
mirko1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: čakovec
Postovi: 44
Pozdrav znalci ako može radi se o modemu ZXDSL 931VII V4.0 naime kad uđem u modem ne mogu naći stanje parice. Prijavljujem se kao user i onda sa modema ZTEEG8XXXXXXXX. Hvala.
mirko1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 10:08   #11541
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
A hebemu, piše u temi o tom uređaju > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252833
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 10:26   #11542
mirko1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: čakovec
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A hebemu, piše u temi o tom uređaju > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252833
Hvala ušao jesam pitanje je gdje vidjeti stanje max brzine?
mirko1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 20:12   #11543
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
HT webshop me lagano ignorira po pitanju produljenja ugovora za 3 fiksne usluge, ima li ovdje tko kontakt za produljiti ugovor, i da s njim/njom mogu razgovarati o cijenama iz cjenika posebnih ponuda?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 07:11   #11544
brownie
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Citiraj:
Autor mirko1 Pregled postova
Hvala ušao jesam pitanje je gdje vidjeti stanje max brzine?
Pa tu gore

brownie je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 08:03   #11545
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
HT webshop me lagano ignorira po pitanju produljenja ugovora za 3 fiksne usluge, ima li ovdje tko kontakt za produljiti ugovor, i da s njim/njom mogu razgovarati o cijenama iz cjenika posebnih ponuda?
Sa bilo kojim prodajnim predstavnikom to možeš. Samo ispuni obrazac da te kontaktiraju..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 18:47   #11546
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Evo da se i ja malo pohvalim.Pušten otvoren profil.

https://i.imgur.com/GXeTPiC.png
https://i.imgur.com/mn2zOAO.png
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 15:18   #11547
brownie
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Da, tak otprilike i ja sad imam, konacno radi..
Koliko imas onin CRC errors?
brownie je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 16:17   #11548
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor brownie Pregled postova
Da, tak otprilike i ja sad imam, konacno radi..
Koliko imas onin CRC errors?
Nema nikakvih errora.
Ako gubiš Sync randomly to ti može znači više stvari npr. veliki INP-REIN i INP-SHINE.
A o parici govoriš gluposti.
Na parici nepostoji nikakvi polaritet nema veze kako okreneš vezu čak možeš dobiti i preko jedne žice.

CRC je ukazatelj da je negdje UTP kabel korodirao/vlažan ili je oštećen a veliki REIN i SHINE ukazuju da imaš smetnje u kući ako ti linija ide istim vodom di i ostale elektroinstalcije a i dovljno je da je jako blizu ostalih aparata,čak i božićne lampice znaju ometat.

Evo i pojašnjenja REINa i SHINEa:
Code:
What are REIN and SHINE?
Repetitive Electrical Impulse Noise (REIN) and Single Isolated Impulse Noise (SHINE) describe interference that can affect the stability and performance of a Broadband service. In both cases, a power source is generating interference in the frequencies used by the ADSL Broadband service.

REIN is where this interference is generated for the duration of use of an electrical device, and will typically result in disconnections or line errors while the device is in use. At its most extreme, REIN may prevent any connection being established at all.

SHINE is where this interference is generated as a burst – when a device is powered on or off, for example. As a result disconnections or line errors may result at the time a device is switched on or off.

What are the effects of REIN and
SHINE on my Broadband service?
In addition to the disconnections caused by REIN or SHINE you are likely to see a slower speed due to line errors and automated systems working to counteract the symptoms by restricting the maximum speed you can connect at. Lowering the speed creates a “buffer” to the interference, so it doesn’t cause your connection to drop.

Example causes of REIN and SHINE
Many electrical devices could be responsible for causing REIN and SHINE that affects your Broadband service. Below is a list of some example sources, however many electrical devices have the potential to cause REIN or SHINE:

Faulty power adapters.
Timed devices, such as central heating.
Christmas tree lights (especially on ‘flash’ setting).
EPOS and PDQ devices.
Railway power lines.
Street lights.
Roadworks.
Faulty set-top boxes, televisions and other appliances.
Power cables running close to telephone wiring in the home.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 16:32   #11549
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,733
Meni stavili FR2 tj. onaj profil koji gura do 14 dB SNR i sad vec 3 dana radi glatko. Daleko od maksimuma koliko je bilo 70/30, ali barem nema CRC-ova i ne puca veza. A i upload veci nego bez otvorenog profila. Meni sasvim ok kad ne moze bolje. Bolje ovako nego 10 gubljenja sinkronizacije svaki dan.

dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 20:19   #11550
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Meni stavili FR2 tj. onaj profil koji gura do 14 dB SNR i sad vec 3 dana radi glatko. Daleko od maksimuma koliko je bilo 70/30, ali barem nema CRC-ova i ne puca veza. A i upload veci nego bez otvorenog profila. Meni sasvim ok kad ne moze bolje. Bolje ovako nego 10 gubljenja sinkronizacije svaki dan.

Jesi siguran?Profil ti je i dalje 17a.
Puno znači vlastita Modem Ruter oprema.
Daleko bolje se synca i stabilna je veza.
Jedan je momak u mom susjedstvu dobio skoro 6 Mbit na Up i Down samo šta je uzea vlastitu Modem Ruter opremu(TPLink).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na