Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2021., 13:19   #841
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 139
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Mali OT, da ne otvaram novi thread.
Dakle, uzeo Simpa novi broj na trafici, treba mi na moru jer nemam tu A1 signala.
Aktiviram broj, udjem u moj telekom aplikaciju, iznenadim se kad vidim da su upisani vec podaci. Naravno, meni nepoznati. Slao CS, no brz odgovora za sad.
Nemam pojma koji su ovo ljudi 😁
Zna li ko o cemu se radi?
Nije da me puno briga, tjedan dana cu ga koristiti samo, ali čisto informativno bi volio znati o kakvoj marčapiji se radi 😁
Ako imas PIN i PUK od kartice da najbrze rijesis odi u najblizu poslovnicu i prebaci podatke na sebe.
Mene neki balavac u poslovnici zaje... i nije mi htio dati novu sim karticu jer se stara nesto zblesirala (tarifa na bonove), broj u mom vlasnistvu bio preko 10 godina, a oni nisu pobrisali podatke o staroj vlasnici iz Osijeka, kasnije dosao drugi decko na salter kojemu sam pokazao mailove sto sam kupovao bonove online pa mi dolazile potvrde o placanju s brojem telefona na mail.
Nisam imao PIN/PUK info pa prvi kreten u poslovnici nije htio ni cuti, drugi je bio razuman i zakljucio da i nema logike da godinama uplacujem bonove na broj koji ne glasi na mene
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 11:29   #842
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Prošli vlasnik broja.
Broj je obrisan pa vraćen u upotrebu. Automataki bi se trebali obrisat i podaci no negdje im je čini se zapelo pa ostalo u bazi aplikacije.
Nastavno na ovaj "problemcic" koji imaju, naisao sam im na veliki sigurnosni bug u aplikaciji/sistemu.
Kako je dosao novi mjesec, dosla mi je poruka za neplaceni racun za 8. mjesecl na moj MojTelekom aplikaciju.

Prckam po aplikaciji, nadjem sekciju racuni,otvorim racun, kad u njima apsolutno svi njeni podaci, ukljucujuci OIB te HT identifikator
Tako da bi prakticki mogao naruciti bilo sta iz HT ponude tj pretplate, (vjerovatno i od drugih operatera), posto potvrda narudzbe ide na moj broj
Postara se doceka ispred kuce, ili drukcije dogovori....

Takodjer, u aplikaciji sam promjenio gospodjin email, password, i to bez potvrde postojeceg za moj telekom ID kojeg pak ne mogu mjenjati i dalje glasi na njeno ime.

Zar je tako nesto moguce za veliki HT, GPDR, 21.st,.....

Razmisljam da ih malo ucjenim za kakav mobitelcic ili im ovakav propust ide u novine.

BTW

Moram priznat da je gospodja jako uredna prilikom placanja:




Citiraj:
Autor creatin Pregled postova
Ako imas PIN i PUK od kartice da najbrze rijesis odi u najblizu poslovnicu i prebaci podatke na sebe.
Mene neki balavac u poslovnici zaje... i nije mi htio dati novu sim karticu jer se stara nesto zblesirala (tarifa na bonove), broj u mom vlasnistvu bio preko 10 godina, a oni nisu pobrisali podatke o staroj vlasnici iz Osijeka, kasnije dosao drugi decko na salter kojemu sam pokazao mailove sto sam kupovao bonove online pa mi dolazile potvrde o placanju s brojem telefona na mail.
Nisam imao PIN/PUK info pa prvi kreten u poslovnici nije htio ni cuti, drugi je bio razuman i zakljucio da i nema logike da godinama uplacujem bonove na broj koji ne glasi na mene

Nebitan mi je ovaj broj, sluzio mi je samo za tjedan, sva, ali eto, ispalo je na kraju sr.nje. Kako mi sestra radi tamo, proslijedila je slucaj odma do managera tog odjela, pa se digla mala frkica

Ima tu jos detalja koji su se desili u ovoj prici, i dosta su bitni, vezani za kartice itd., ali ne bi sad u javnost s njima dok ne rjesimo jedan problem koji imamo, a recimo da su povezani. Budem update.ao

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 09.09.2021. u 11:42.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2021., 08:10   #843
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Poz ekipa, jel ima netko iskustva sa 4tel operaterom iz Samobora?
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 10:28   #844
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Poz ekipa, jel ima netko iskustva sa 4tel operaterom iz Samobora?
6 mjeseci bez ispada, FTTB, optička nit do zgrade, LAN kabel do modema i 150/15 radi okej. Telefon se može prebaciti i dogovoriti jefiniji paket 12kn, bez uključenih minuta.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 12:33   #845
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Mobilni internet, flat opcija, da li tog ima kod nas?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 14:49   #846
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Naravno da ima i to na bonove, samo kaj bas nije jeftinjara - 240kn mjesecno: https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2021., 20:46   #847
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Da ste pratili bilo je 1T za 100kn tijekom veljače u trajanju naredne 2 godine. To je praktički Flat
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2021., 23:17   #848
usbjaj
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: pale
Postovi: 6
Moze li brze se pustiti internet ovde na nekih sam 700 metara od centrale,bar su mi tako rekli

https://ibb.co/ynkdYtY
usbjaj je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2021., 01:18   #849
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
pitaj otvoreni profil pa ces dobit kao sto pise, 55 mbit ali ce ti pucati veza... zavrsit ces na malo vecem downloadu nego sto imas, ali ces vjerojatno dobiti dosta bolji upload i dosta manji ping, ako ti sta znaci.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 21:16   #850
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Preselio se u novu kucu, "naslijedio" internet od bivseg vlasnika, kojem je upravo istekao ugovor kod Iskona. Prije tog sam imao 50 Mbs, sad sam na ovom jadu

https://ibb.co/ZH5FhxN

Jel ima tko kakav savjet, da li ostati ili prijeci na kakvo 4g rjesenje i koje?
On1X je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 21:51   #851
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Gdje si točno u Klc?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 10:12   #852
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Donja svarča na Luščiću, ispod bolnice.
On1X je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 13:50   #853
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
trebao bi preporuku fiksnog interneta. bitan mi je samo internet, ne treba ni telefon niti TV. i želim da ide preko kabla, neću mobilna riješenja.. optiku nemam, znači samo preko bakra..
prije 3-4 godine na istoj lokaciji sam imao H1, Optimu i neznam koje sve još providere.
znam samo da mi je zadnja brzina koju sam imao bila oko 60-70Mbit..



malo sam gledao Iskon je najjeftiniji, 160kn bez ugovorne obaveze.. ima li nešto bolje ili?
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 13:57   #854
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
trebao bi preporuku fiksnog interneta. bitan mi je samo internet, ne treba ni telefon niti TV. i želim da ide preko kabla, neću mobilna riješenja.. optiku nemam, znači samo preko bakra..
prije 3-4 godine na istoj lokaciji sam imao H1, Optimu i neznam koje sve još providere.
znam samo da mi je zadnja brzina koju sam imao bila oko 60-70Mbit..



malo sam gledao Iskon je najjeftiniji, 160kn bez ugovorne obaveze.. ima li nešto bolje ili?
Iskon I Optima imaju slične cijene za vdsl bez ugovorne obaveze. Osobno imam iskon po cijeni 155kn više manje koju kunu.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 14:12   #855
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
uzet ću i ja onda iskon.. čak možda uzmem i sa TV-om ovih 6 mjeseci kad je 50kn, poslije neznam kolika je cijena... moram se raspitati da li mogu otkazati tv po toj promotivnoj cijeni nakon 6 mjeseci...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 09:00   #856
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Trebao bih najjeftiniju opciju mobilnog interneta kojeg bi korisitio 9 mjeseci u godinu.Minimalno 50GB mjesecno.Koja je preporuka?
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 09:08   #857
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Internet posvuda - 60GB za 49HRK.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 09:10   #858
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Internet posvuda - 60GB za 49HRK.
To je pretplata ili bonovi?
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 09:14   #859
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Pretplata bez UO.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 09:21   #860
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Hvala.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 11:44   #861
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Koje su trenutno najbolje opcije za trio pakete? Ima možda kakva ponuda koja nije na netu? Šogoru istječe ugovor na optimi i nude mu produženje za 212kn na 24mjeseca (toliko sada plaća). A1 daje za 1kn prvih 6mjeseci i 244 za ostatak, ali kažu samo 20Mbita brzina (mislim da je HTova infrastruktura ovdje).
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 12:23   #862
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
pozdrav. moze savjet za apartman. net + tel (moram jos vidjeti dali mora imati fiksni telefon za kategorizaciju ili moze biti stavljen i mob).



opcije za sad:


iskon mobile wi-fi bez ugovorne - 50kn/60gb LTE speed (dodatnih 20GB/40kn (jednokratna ili reaktivirajuća opcija (max. 10 puta)) + Alcatel Link Zone MW45V - 350kn jednokratno.
koristi to itko?

iskon optika bez ugovorne - 159.90kn net + 5kn tel.

nisam siguran dali ovdje imaju opciju blokade zvanja svega osim nacionalne brojeve koji su flat?


ima nesto slicno za slicne cjene kod nekog drugog? A1 mi je preskupo homebox a iskreno ni ne zelim ih vise u aprtmanu jer su mi se ogadili.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 12:33   #863
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Ma ako imas optiku, kakva je dilema. Nema veze što je apartman, bolje da je ima i da ekipa može rokat netflix i uploadat slike i videje ili kampirat na internetu nego da se vuče net Ne dolaziš na more zbog interneta u pravilu, ali lijepo je dok radi i leti.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 12:41   #864
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Pa sumnjam da ovaj na SIMu ne leti. Al da, zaboravljam da nisam facabuk gen i da uploadam gige slika i gofana dnevno
Ocito cu morat iskon za 165kn ak je to tak.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 17.02.2022. u 12:47.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 13:13   #865
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Optika definitivno. Cak ne mora biti ni optika, ali flat je preporuka svakako. Kad se mobilni net zagusi dobit ces samo losiji rating (ovisi kakvo ti je stanje na lokaciji po ljeti, ne mora biti grozno, a moze traziti ulaganje u bolju 4g opremu). Nama su turisti znali pocuclati gige i gige pa smo se opekli na limitiranom 4g planu. Imali smo 2 ugovora al dzaba to kad dodje familija i opali po torrentima ili sto vec i mos se slikat. Ljeto ili ne, vecina iskoristava net i nazalost na reviewima se to dosta primjeti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 13:17   #866
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
onda ciljam na iskon optiku bez ugovorne. samo nigdje nisam vidio da spominju cijenu instalacije?


edit:
sad iso da izmjere brzinu onu opciju i ispada da uopce nije optika neg parica kad pokazuje down 20-25 / up 2.5-3.5 :-(.
znam da Tkoma ima optiku u neboderu. jel to znaci da ne djele uvjek or what?


edit2: saznao, instalacija iskona i sa i bez ugovorne je 65kn sto je sasvim ok. provjeravaju mi za brzinu pa naknadno javljaju. radi se o neboderu u janka polic kamova na pecinama (rijeka).


edit3: provjerili, dostupna optika. i moze se blokirat brojeve zvanje da ne nabijaju gosti racune. daklem net+tel 165kn/mj bez ugovorne + jednokratno 65kn instalacija.
ono sto sam zaboravio pitati, al valjda se podrazumjeva jest da se dobije valjda router?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 17.02.2022. u 13:42.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 13:39   #867
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
ako imas ht optiku dostupnu, trazi za 169 ili 189kn koliko je vec minimalna cijena max2.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 15:23   #868
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
Kakvo blokiranje poziva, oko čega se ti zamaras? Samo šutni router u špajzu ili zakljucani ormar, i nemoj fizički spojiti telefon.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 15:32   #869
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
a ko ti kaze da ga mogu zakljucati. lokacija na kojoj se nalazi nema tu mogucnost.
a ovo za skinut tel, to stoji, ali opet pa nije mi problem ako postoji ta opcija na profilu zablokirat zvanje van hr i zvanje odredene vrste brojeva i bog, jer nije bilo malo slucajeva kad ljudi to ne naprave pa dobije racune na par milja kn...
AFAIK duzan si zbog kategorizacije imati telefon da mogu zvati hitne sluzbe turisti.
dal mozes stavit mob sa 50kn bona umjesto toga nemam pojma, vjerovatno ne.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 15:48   #870
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ne sjecam se kad sam zadnji put bio u apartmanu s 3 zvjezdice da je imao telefon. Ni rutere ne vidjam, ili su zakljucani, ili su u susjednom objektu pa vise apartmana shera isti wifi. A sve je uredno kategorizirano i na airbnb/bookingu.

Pratim razvoj dogadjaja, ako su u pitanju neka novija pravila.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na