Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2021., 12:06   #1381
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ova nova mzaba je mrtvo govno. isključeno mi je automatsko ažuriranje aplikacija, nisam je ažurirao ni ručno, ali evo upravo sam otvorio mzabu i blagi moždani odmah.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2021., 12:08   #1382
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Meni se nije updejtalo, znaci trebam se drzat stare verzije dokle god ide ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2021., 12:10   #1383
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ako ti odgovara, u svakom slučaju. nova verzija ti može biti bolja samo ako imaš 16 godina ili ako nesi školovao
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2021., 17:45   #1384
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Pre rano sam se veselio, danas je i moja updejtana.

Jednom rjecju KATASTROFA

Onaj tko je ovo odobrio kao "update" na prijasnju verziju ili je dobro zaradio ili nevidi dobro.

Jos nisam nasao nijednu stavku koja je jednostavnija za koristenje ili da bolje izgleda. Sicusni fontovi svugdje, ogromni proredi i prazan prostor pa sve do zakomplicirane navigacije.

Recimo sad se vise nemoze vidjeti stanje svih racuna (tekuci, ziro, devizni, zb link) na jednoj stranici nego svaki dio pisebno mora listati....

I jos slag na tortu sve poruke su sad tagirane kao nove/neprocitane a nigdje nevidim kako ih sve oznaciti kao procitane pa trebam klikati jednu po jedu unazad xy godina da mi prestane svjetlit crveni krug koji oznacava novu poruku....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 04.12.2021. u 17:51.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 10:19   #1385
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
zaba

Citiraj:
Obavještavamo vas o izmjenama i dopunama Odluke o tarifi naknada za usluge Banke koja će se primjenjivati od 31.03.2022.

Izmjene i dopune tarifnih stavaka se odnose na:
- uvođenje novih tarifnih stavaka za aktivaciju i korištenje novih paketa
- ukidanje mogućnosti ugovaranja postojećih lepeza i platnih asistenata: Dinamične, Elastične i Premium lepeze mogućnosti te Aktivnog platnog asistenta te ukidanje pripadajućih tarifnih stavaka
- dopunu opisa tarifnih stavaka i napomena uz tarifne stavke za nove pakete u dijelu izuzeća od naplate za vođenje računa, mogućnosti korištenja od strane ovlaštenika, korištenje internetskog bankarstva, ZB trader HR usluga, ugovaranje i izvršavanje trajnih naloga te korištenje besplatnih transakcija unutar paketa
- dopunu napomena uz tarifne stavke za podizanje gotovine na bankomatima drugih banaka u RH i dopunu opisa tarifnih stavaka za izdavanje i korištenje Standardne, Zlatne i Platinum Mastercard kreditne kartice.
https://zaba.hr/home/footer/uvjeti-p...atnice-3122021
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 11:02   #1386
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Odu cijene paketa

Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 11:04   #1387
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
mene sad zanima dal ja sa platnim asistentom ostajem na tome za 30kn ili idem na ovaj od 40?

btw taj novi od 40 nema đabe transakcije, nema mastercard đabe, to je za 77kn mjesečno iliti 924kn godišnje

e sad, dal ima smisla ić u PBZ ili erste? vjerojatno je to sve isti drek, svako ima nešto povoljnije/skuplje?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 11:04   #1388
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Naravno, svka ta "izmjena uvjeta poslovanja...." kako je zovu je u biti poskupljenje.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 12:56   #1389
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
e sad, dal ima smisla ić u PBZ ili erste? vjerojatno je to sve isti drek, svako ima nešto povoljnije/skuplje?
I pbz dize cijene usluga, dobia sam mail u 10. misec da od 27.12. krecu nove cijene ilitiga sluzbeno "Obavijest o namjeravanim izmjenama Okvirnog ugovora o platnim uslugama".

Ukratko proletia san pdf, sve naknade idu malo gore, sve one popuste za skupine usluga smanjuju sa 5-10-20-30% popusta na naknade na 2-4-6-15%

Primjer za vodenje racuna, primjer samo jer mi kljasto kopira iz pdfa:

Vodenje tekuceg kunama staro 6.3-9kn novo 5.4-9kn (ovo je ocito nesto jeftinije, makar ne znam sta znaci od-do)
Vodenje ziro racuna u kunama staro 2.38-3.4kn novo 3.6-6kn
Vodenje ziro racuna u stranoj valuti staro 3.36-4.8kn novo 3.6-6kn
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 12:58   #1390
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
kak si uspio pandu tagirat s mojim textom
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 13:01   #1391
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Je li Erste i dalje najjeftinija opcija nakon HPB-ovog besplatnog SuperSmarta? Znači mobilna aplikacija i tekući samo.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 13:30   #1392
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
I pbz dize cijene usluga, dobia sam mail u 10. misec da od 27.12. krecu nove cijene ilitiga sluzbeno "Obavijest o namjeravanim izmjenama Okvirnog ugovora o platnim uslugama".

Ukratko proletia san pdf, sve naknade idu malo gore, sve one popuste za skupine usluga smanjuju sa 5-10-20-30% popusta na naknade na 2-4-6-15%
S time da su izmijenili usluge u kategorijama i stavili 35% popusta za 7 grupa i 40% za 8 grupa, a te zadnje dvije se ne mogu dobiti bez troška koji umanjuje ukupnu "uštedu" - charge kartica ima godišnju naknadu, a kredit je priča za sebe.

Do sada se 6 kategorija moglo relativno bezbolno složiti bez povećanja mjesečnih troškova - minimalan udio u nekom nerizičnom fondu i kunska oročena štednja u minimalnom iznosu daju popust i mizerni prinos. Revolving kartica nema naknade, a i stambena štedionica ne daje previše, ali niti ne košta.

Konkretno, ako ste do sada vođenje računa i bankarstvo plaćali 14,7 kn, sada ćete plaćati 17,85 kn, odnosno 214,2 kn godišnje.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 14:00   #1393
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Stigla i meni nova zaba, kaj da kažem
Osim da i dalje nisu uvažili moj prijedlog da stanje računa bude opcija da se vidi ili ne. Da upalim app pred nekim pa da se moram crveniti ako je gore -10000kn prek pola ekrana, ili da mogu mahati okolo ako je gore 970000kn? To je moja stvar, ako neću da se vidi, neću. Na staroj mzabi se još bolje vidjelo, sjedio na konferenciji čovjek 2-3 reda ispred mene gleda mzabu i kajpa, -6759kn ili tak neka dobrota. Onak haloooooo ko tu koga, jesam ja jedini kojem to smeta? U ostalim banking appovima je isto stanje prek pola ekrana i neda se maknut?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 16:13   #1394
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
U PBZ bankarstvu ima opcija da prikaze ili sakrije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 19:19   #1395
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
mene sad zanima dal ja sa platnim asistentom ostajem na tome za 30kn ili idem na ovaj od 40?

btw taj novi od 40 nema đabe transakcije, nema mastercard đabe, to je za 77kn mjesečno iliti 924kn godišnje

e sad, dal ima smisla ić u PBZ ili erste? vjerojatno je to sve isti drek, svako ima nešto povoljnije/skuplje?
Nema smisla. Zaba je bila najjeftinija i za poslovanje, sada ce biti sve vise manje tu negdje
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 19:21   #1396
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Je li Erste i dalje najjeftinija opcija nakon HPB-ovog besplatnog SuperSmarta? Znači mobilna aplikacija i tekući samo.
Erste I dalje zadržava 12kn za paket tekući + internet bankarstvo. Erste podiže cijenu transakcije sa 2kn na 2.30 tako nešto. Mislim da sepa nalog ide sa 2kn na 3kn. Uglavnom I Erste je podigla cijene ali samo ovoga gore pa meni ne stvara veliku razliku.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 19:27   #1397
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Erste I dalje zadržava 12kn za paket tekući + internet bankarstvo. Erste podiže cijenu transakcije sa 2kn na 2.30 tako nešto. Mislim da sepa nalog ide sa 2kn na 3kn. Uglavnom I Erste je podigla cijene ali samo ovoga gore pa meni ne stvara veliku razliku.

Sent using Tapatalk

Može li se s tim tekućim i online plaćati?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 20:20   #1398
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja placam online s erste karticom tekuceg racuna. Visa. Dolazi 3d secure potvrda preko georgea.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 08:13   #1399
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Kad citam postove, ispada da je RBA App top
Moze se podesit vidljivost stanja kad se otvori app, mogu pratit dobrovoljni mirovinski fond (isto RBA). Sve rasporedeno sa smislom. Steta sto traze 35kn mj za paket ..
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 08:40   #1400
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
HPB SuperSmart + Revolut ili Keksica je odlična kombinacija, kome ne trebaju minusi i slično.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 09:18   #1401
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Kad citam postove, ispada da je RBA App top
Moze se podesit vidljivost stanja kad se otvori app, mogu pratit dobrovoljni mirovinski fond (isto RBA).
RBA možeš dobiti za 15 kn mjesečno (vođenje tekućeg računa + bankarstvo, FlexiKlik&Go paket) bez prekoračenja, ali kao i SuperSmart - vrijedi samo za nove račune otvorene preko mobilne aplikacije videopozivom. Prvih 6 mjeseci se naknada ne naplaćuje.
RBA ima i nešto što se zove "Osnovni račun" (vođenje, kartica, bankarstvo) po cijeni od 9 kn mjesečno.

Kako je ona HNB-ova usporedilica naknada totalno loše isprogramirana, po visinama naknada za račun+bankarstvo situacija je sljedeća:
HPB SuperSmart - 0 kn
RBA Osnovni račun - 9 kn
Erste - 12 kn
RBA FlexiKlik&Go - 15 kn.

To je što se tiče široko dostupnih banaka. Ako sam nekoga zaboravio, nadopunite.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 08.12.2021. u 17:00.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 13:12   #1402
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Bome, za osnovne potrebe (tekuci, internet bank, kartica te ako se placaju samo racuni) ovaj FlexiSTART skroz neisplativ naspram Flexi Klik&Go.
Sve me vise vuce osnovni paket.

Valjalo bi skupit ove podatke pa slozit u tablici.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 14:57   #1403
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Da, bas sam htio napisati da mi se RBA s obzirom na ovaj poluproizvod od Zabe uopce ne cini losa.....Bas usporedujem pakete, trenutno imam ovaj od 35 kuna mjesecno, sve mi se cini da cu preci na Flexi Klik&Go za 15 kuna mjesecno....iako nisam siguran da to mogu ugovoriti vec postojeci klijenti banke jer pise da je dostupno samo online za nove klijente...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 15:55   #1404
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Novi si klijent ako nemaš tekući račun u RBA. Ako imaš tekući račun u RBA, prvo ga zatvoriš. Nije važno jesi li ikada bio njihov klijent.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 20:56   #1405
verstappen1337
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Kolege obrtnici i poslovni korisnici molim vas za savjet. Prije pola godine sam otvorio obrt, kao i poslovni račun u ZABA-i. Nažalost, čitavo vrijeme žalim što sam račun otvorio u ZABA-i. Evo zašto:

1) Od studenog 2021. ne mogu primati uplate na svoj poslovni račun preko PayPal-a jer mi je rečeno da je PayPal promijenio nekakve sigurnosne protokole koje ZABA još nije uskladila te nije jasno kada će to biti riješeno (ili će uopće biti)
2) Moja osobna bankarica je totalna zbunjola, sam proces otvaranja računa je bio kaotičan, trajao je preko 2 tjedna i žena je bila totalno dezorijentirana. Također je od nikakve koristi u rješavanju problema s PayPal-om jer sve moje upite "prosljeđuje tehničkoj službi koja radi na rješenju"
3) mZaba PS je očajno loša aplikacija. Već dva puta mi se dogodio problem da je aplikacija registrirala netočan PIN te se zaključala. Sučelje je također očajno (mZaba za građane je drugi svemir), bankovne izvode moram skidati na mobitel pa uploadati na kompjuter, ima nekakav bug sa spremljenim predlošcima pa često moram nanovo raditi nove predloške za plaćanje
4) za desktop verziju e-Zabe za poslove korisnike je potrebno kupiti nekakav USB stick i još mjesečno dodatno plaćati usluge, što je apsurd.

Zanima me postoji li kakva alternativa i koja bi banka bila bolja? Tražim primarno banku koja podržava sve oblike međunarodnog plaćanja i da se transakcije obrađuju već isti dan. Također mi je bitno i da banka nudi dobru aplikaciju za poslovne korisnike, a ne nekakav zbuggani kupus.

Koliko vidim PBZ i Erste nude dobre usluge za poslovne korisnike. Nažalost Erste je sada uveo tu George aplikaciju pa vidim da se ljudi dosta žale, a i banka navodno ne obrađuje uplate isti dan. Ne znam kakva je Erste za poslovne korisnike?

PBZ ima nekakvu prastaru mPBZCOM aplikaciju, ali i neku novu u izradi. Što se tiče međunarodnog poslovanja navodno su dosta dobri.

Kakva su vaša iskustva?
verstappen1337 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 21:29   #1406
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor verstappen1337 Pregled postova
Koliko vidim PBZ i Erste nude dobre usluge za poslovne korisnike. Nažalost Erste je sada uveo tu George aplikaciju pa vidim da se ljudi dosta žale, a i banka navodno ne obrađuje uplate isti dan. Ne znam kakva je Erste za poslovne korisnike?

PBZ ima nekakvu prastaru mPBZCOM aplikaciju, ali i neku novu u izradi. Što se tiče međunarodnog poslovanja navodno su dosta dobri.

Kakva su vaša iskustva?
George se ne odnosi na poslovne korisnike, samo privatne. Barem za sada.
Aplikacija je dobra, tj. stari mBanking.

Plaćanje u EU npr. u EUR, uvijek će ti ukrasti jedan dan. Prevedeno, zaboravi da ćeš nešto platiti isti dan u inozemstvo. Ako si se sjetio u petak, to znači da će transakcija biti u ponedjeljak.

Druga mana im je što ne dozvoljavaju plaćanja veća od 50.000kn preko mBankinga, zbog "sigurnosti". Za to trebaš platiti dodatno za netBanking, kojem zamisli, zadanu transakciju uvijek odobravaš ... drum roll ... mBankingom.

Uglavnom, ok banka, ukoliko ne plaćaš u inozemstvo i ne smeta te što glupostima opravdavaju umjetno ograničenje mBankinga kako bi ti dodatno naplatiti netBanking.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 22:35   #1407
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Plus u Erste domaća plaćanja ne prolaze instant nego se rezerviraju sredstva pa se ceka osim ako je primatelj u istoj banci. Zaba je imala instant placanja dok sam radio s njom. Inace solidna banka za poslovne korisnike, Visa electron od žiro računa radi za online placanja, sve radi kako treba osim tih par 'sitnica"
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 23:03   #1408
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Plaćanje u EU npr. u EUR, uvijek će ti ukrasti jedan dan. Prevedeno, zaboravi da ćeš nešto platiti isti dan u inozemstvo. Ako si se sjetio u petak, to znači da će transakcija biti u ponedjeljak.
Za Erste ne znam, ali ovo je PBZ: https://www.pbz.hr/document/termsCon...a%20objavu.pdf

SEPA plaćanje zadano do 12 sati elektronski ide u inozemstvo isti dan, s istim datumom valute. Provjereno radi.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 16:46   #1409
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Zna li tko može li se dnevni limit u PBZ-u povećati preko SZK bez odlaska u poslovnicu?

Sutra moram pustiti nalog koji je veći od limita, a odgovor ne mogu dobiti danas jer je neradni dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2021., 16:49   #1410
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
U banku ces
50k kn je dnevni/mjesecni limit
A dizes ga u poslovnici
dadoremix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na