Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2013., 22:04   #481
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Da, ja sam na 4.7 GHz držao "stock" voltažu na 1.432 V kao i u "defaultnom" Turbo režimu rada kad je na 4.1 GHz, na 4.9 GHz ga nisam ni stavljao, al bi isto najvjerovatnije morao malo podizati voltažu za stabilnost.

Nego pod ovo "stabilno u Intelburntest-u" smatraš bez rušenja sistema ili bez throttlinga ? Jer meni je na 1.432 V stabilan bez rušenja i pri 4.7 GHz što sam ga držao pola sata u "Intelburntest-u", jedino ga je znao mjestimično throttlat na 1.4GHz i 0.9 V.

Što se vodenog tiće, budem baš pogledao da vidim kakav sistem imaš.

Nego kolike su ti temperature procesora u Intelburntestu sa tim vodenim, do koliko se penju ?

Baš sad gledam preko SpeedFan-a u idle-u temparatura procesora je 41 °C, a ventilator vodenog je postavljen na 70 % odnosno cca. 1800 RPM gdje ne proizvodi toliku buku k'o na 100 % odnosno cca. 2350 RPM. Sobna temperatura je 26°C. Vjerujem da su vrijednosti ipak OK.

Zadnje izmijenjeno od: centaur. 27.09.2013. u 22:20.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 22:32   #482
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Vrijednosti su ti ok.

Na stock voltazi, prilikom duzeg opterecenja temp je oko 50c,
Brzina mi pada i ako ga ostavim na defaultnim postavkama.

Na ovoj stranici sam nasao rjesenje.
Instaliraj am overdrive, slijedi tocku 1 i tocku 2.

Nakon toga mi ne smanjuje brzinu..

Kod mene je problem u Biosu..bem ti onog tko ga napravi

http://www.overclock.net/t/1202751/a...-please-sticky
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 22:36   #483
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
E da..ja nemam ventilator vodenog spojen na maticnu.
Pumpu sam spojio na mjesto ventilatora CPU-a...rezervar sam spojio na maticnu (power off!..tako da ako padne razina vode, pišti i gasi komp..a ventilatori su spojeni na molexe.
Stavio sam dva vent da pusu na vrm-ove na grafikoj i dva na maticnu..jedan na memoriju..drugi na VRM-ove i bridgeve..tak da je sve hladno..pa je opet trookiralo..
Sad cu iskljuciti one bucnije ventilatore dok ne nabavim neke tihe..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 23:24   #484
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Na koju stock voltažu misliš 1.350 ili 1.432 (turbo režim) V ?

Znači ni u Interburntestu nakon par sati na stock voltaži ti ne prelazi 50 °C ?

Koliku voltažu držiš na 4.4 i 4.7 GHz kad radiš Interburntest ? Kolku voltažu stavljaš na 4.9 GHz ?

Možda je puno pitanja, al eto interesiraju me neke stvari pošto i sam imam FX procesor.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 23:34   #485
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Evo upravo sam skuzio ak ukljucim HPC (tak nesto) u Biosu ..vise nema drop-a..iako su sve preporuke da se ugasi.

Nisam ti bas potrosio sate i sate testiranja..mozda par sai ukupno.
Nakon sto mi je intelburn test javio da ne prolazi s "auto" voltazom preko 4.4..probao sam ga na 4.7 i 4.9 s dignutom voltazom za 0.200 V

4.7 je prosao sat-dva tedtiranja..no kako sam bio nestrpliv odmah sam skocio na 4.9...
Tu mi nije prosao intelburn test..al igre su radile ok..
Kak nisam uocio razliku u Igrama, veatio sam na 4.4 GHz i tu stao

Tedtiram ovo tvoje pa ti javim..

Mozda ce sad raditi bolje..

Temp na 4.7 i 4.9 su dosezale 60.. Ponekad i 65..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2013., 14:52   #486
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Malo sam se u međuvremenu poigrao sa BIOS-om i CPU-om i shvatio da moja ploča "ASRock 970Pro3" (viši razred niže klase, ili niži razred srednje klase matičnih ploča) debelo overvolta procesor (sa 1.3500V na 1.440V kada je uključena opcija APM (Application Power Management) i kloka ga za 100 MHz, sa 4000 na 4100 MHz tako da sam isključio tu opciju te je sada u idle-u temperatura CPU-a 37-38 °C na soboj temperaturi od 25-26 °C, a nekakav čudan klok od 100 MHz za toliko veću voltažu je besmislen i možebitno zbog takve voltaže dugoročno štetan. Znači CPU sada radi na deklariranih 4000 MHZ uz stock voltažu od 1.350 V, a potpuno je stabilan na 4700 MHz uz 1.430V.

Primjetio sam da pri OC-u ova moja ploča za HT link pod "auto" stavlja vrijednost od 2000 MHz ne znam iz kojeg razloga, ali se bez problema vrati u BIOS-u na 2400 MHz bez ikakvih promjena u stabilnosti.

U intelburntestu sam primjetio tendenciju dropa voltaže, znači bez obzira o kojem kloku se radilo, stock kloku ili overkloku, Intelburntest dropa voltažu, recimo sa 1.430V pri 4700 MHz na 1.400V, i pri toj i takvoj voltaži u Intelburntest-u procesor je stabilan, znači da bi realno bez Intelburntesta procesor mogao raditi stabilno i na 4700 MHz sa 1.400V.

Da li se i tebi događa "vdrop" u Intelburntestu ili imam nekakav problem sa pločom/napajanjem/procesorom ? Čitam po stranim forumima gdje kažu da je to normalno...

Također me zanima dal ima nekakav način za istestirati "turbo core" opciju, volio bih vidjeti kako izgleda u akciji jer nisam još imao prilike.

Zadnje izmijenjeno od: centaur. 28.09.2013. u 15:37.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 14:55   #487
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
od kad sam ukljucio ono u BIOS-u ..nisam mogao dobiti stabilno 4.9 GHz ni uz povećanje napona.

nemam mogućnosti postaviti fiksnu volzažu..već samo dodati i oduzeti u koracima od 0.025


na 4.4 sam uključio sve one kerefeke za smanjivanje potrošnje..tako da se takt spušta na 3.7 Ghz kad nije potrebno... a voltaža se mjenja od 1.2 - 1,48, ovisno o brzini.
na to frekvenciji najćešće je oko 1.45, jer je 90% vremena proc na 4.4
Temperature su na 100% oko 40-43 ....

na 4.6, da mi nekoliko puta za redom prošli dugotrajniji testovi, morao sam podići voltažu za 0.025..

Voltaža je na 1.488 i temperature su na 54 C ....

ma 4.7 je radilo na istoj voltaži i temperature su bile iste...

4.8 sam odmah dignuo za 0.075 od standardne ...i temperature jezgri su nakon dugotrajnog testranja došle na 57-60C ..nekad bi skočile i do 63, no odmah se vratile na 57...pa padnu na 54..onda opet skoće i tako u krug...

4.9 više nisam mogao stabilno odvrtiti..obično bi se smrznuo nakon nekog vremena...tak da sam odustao od daljnjed testiranja...


Vdrop nisam vidio na svojoj matičnoj (ak nisam napisao Gigabyte 970 UD3 , rev 3.0)

Edit: ak ti je na nizak tako napon na 4.7 ...tvoj bi primjerak lagano mogao preko 5 GHz ...
Turbo core sam vidio nekoliko puta...jednostavno se jezgra digne na neko kratko vrijeme preko maksimalne i to je to...ništ spektakularno....
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 17:02   #488
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Uspio sam u Intelburntest-u i Prime-u 95 stabilno izvrtit 5100 MHz jedino na 1.55 V, dalje nisam mogao ni sa 1.55 V. Samo sam dizao množitelj, vjerovatno bi išao i dalje da sam kombinirao niži množitelj sa većim FSB-om.

Drop napona se dešava samo pri testiranju u Intelburntestu, inače ne.

Kak si skužio "turbo core", u kojem si programu to gledao ? U AMD Overdrive-u ? I koju si aplikaciju vrtio kad se uključio "turbo core" pa da i ja probam ?

Ja sam probao u Prime 95 testirati samo 4 jezgre na full load-u da bi "doživio" "turbo core" na njima, ali ništa, sve je ostalo na default-u od 4000 MHz.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 18:47   #489
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Turbo core mi se oalio dok je proc radio na defaulnim postavkama...do 3.5 Ghz..i to je trajalo samo na par sekundi..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 19:24   #490
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Da, skužio sam još nešto u vezi throttling-a, kako god postavio opcije u BIOS-u throttling se dešava u Intelburntestu, bez obzira dal ga vrtio na stock-u od 4000 MHZ ili ga klokao ali samo onda kada temperatura procesora dosegne 70 °C, znači to je vjerovatno neka zaštita u procesoru, od pregrijavanja, što li, uglavnom kad dosegne 70 °C takt se iznenada na koju sekundu spusti na 1400 MHz, a zatim ga opet diže na 4000 MHz i tako regulira da temperatura procesora ne pređe 70 °C, inače drugog throttlinga nema.

Očito da imam poblem sa hlađenjem bez obzira na vodeno. Vjerovatno bi ga neki zračni hladnjak srednje klase bolje ohladio od ove "šminke". Tu sam se ja malo za.....ao, al šta sad.

Što se tiće VDroop-a (a ne VDropa), on je recimo na stock frekvi pri full loadu u Intelburntestu sa stock 1.350V na recimo 1.320 ili 1.310V...pri overclock-u kad je napon najbitniji jednostavno ga se stavi na malo višu vrijednost i tako se iskompenzira "VDroop".

U kom programu si pratio aktivnost jezgri da si skužio "turbo core" na par sekundi ?
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 19:45   #491
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
U nekoj igri sam kontrolirao sve postavke preko HW monitora..odnosno riva tuner..

Temperature su ti ok..cpu ti radi preko 5GHz..to je vise nego odlicno..

Naravno sa se ne isplati drzati to preki 4.6-4.7 GHz za svaki dan..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 19:55   #492
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Aha, dobro da znam, zamalo sam zabrijao da mi je proc defektan, pa da neće u turbo.

Ma vraga su temp ok, na 4000 MHz (znači na stock-u) kroz Intelburn test veoma brzo dosegnu 70 °C, a onda proc počne throttlat (bez obzira uključio il isključio sve power saving i C'n'Q opcije u BIOS-u) naizmjence sa 4000 ili više ako se radi o OC-u MHz na 1400 MHz da održi da temperatura ne pređe 70 °C.

Što se tiće 5100 MHz, da stabilan je, al na gornjoj margini napona od 1.55 V, mada ga nisam puno testirao u Intelburntestu na toj frekvenciji i tom naponu (svega pol sata) vjerujem da bi bio stabilan i dulje, sad do kad, do kojeg momenta i dal baš uvijek to ne znam, a nekako i sumnjam. Inaće pri surfingu, slušanju muzike i igranju Windows 7 chess-a bio je stabilan.

Ma držim ga na stock-u od 4000 MHz, sasvim sam zadovoljan, brz je to procesor tak i ovak, a i ne želim ga previše maltretirati.

Zadnje izmijenjeno od: centaur. 29.09.2013. u 20:00.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 23:01   #493
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
8320 Hlađenje

Dakle,ovaj sad hladnjak mi je crko(idk zašto,samo su mi tempovi skočili na 80C u idle). Zamjenim ja ventilator,mislim to će sredit,opet ništ.
Dosadilo meni experimentirat,skinem ja hladnjak i vidim oštećenje na bakrenim cijevima.
I eto sad tražim novi hladnjak(edigital poželjno) koji bi hladio 8320 koji nije niti će biti OCan.
Btw. jel M5A97 LE R2.0 dovoljna za 8320/8350?
Nešto mi frendovi masovno počeli radit konfe,pa eto usput.
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 01:30   #494
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Dovoljna je ploca.

A sto se tice hladnjaka u edigitalu, ako ides na to da prodjes jeftinije a da opet ohladi stroj:

http://www.edigital.hr/Univerzalni_I...u)-p34243.html

(ako ti treba hitno, mogu ti dati broj svoje narudzbe, jer sam ga ja mislio uzeti, ali ga jos nisam preuzeo, pa da vidis s njima da ga odmah dobijes)
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 14:28   #495
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
Ma ne treba,hvala.
Samo da te pitam-gdje si nabavio Bitfenix Prodigy?
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 14:40   #496
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
zemlja blagostanja hardwera - DE
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 22:50   #497
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Može preporuka za neki cooler za AMD 750K, nije da se grije, nego ovaj stock cooler je ko *ebeni helikopter kad pokrenem bilo koju igru -.-

edit: bilo bi dobro da je trgovina u Osijeku
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 14:04   #498
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 14:19   #499
sony_ericsson
Premium
Moj komp
 
sony_ericsson's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 51
evo ovako.. poceo hladnjak od proca brujiti ko lud.... pa me zanima koji hlaadnjak bi bio dobar za njega a da stane i na maticnu tj da ne smeta ramima...

pogledajte u moj komp sta imam...

cijena do 200 kn moze i koju kunu vise ali ne previse
sony_ericsson je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 01:49   #500
Tejo.Hr
Premium
Moj komp
 
Tejo.Hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Selim se od sajta do sajta
Postovi: 179
Bok ljudovi, krepalo mi vent na Katani 3, pa sam stavio Kama PWM. Matična mi je gigabyte 870A i upalio sam smart fan u biosima, ali mi ne regulira brzinu. Može neko pojašnjenje zašto i što mi najbolje napravit?
Tejo.Hr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 21:33   #501
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Tejo.Hr Pregled postova
Bok ljudovi, krepalo mi vent na Katani 3, pa sam stavio Kama PWM. Matična mi je gigabyte 870A i upalio sam smart fan u biosima, ali mi ne regulira brzinu. Može neko pojašnjenje zašto i što mi najbolje napravit?
Jesi probao Speedfan?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 22:55   #502
Tejo.Hr
Premium
Moj komp
 
Tejo.Hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Selim se od sajta do sajta
Postovi: 179
Ma nisam, jučer ga tek zamjenio i vidio da ne regulira smartfan iz biosa vrtnju, pa sam odma došao pitati da provjerim dali da još nešto treba promjeniti ili neki softver. Budem probao speedfanom pa javim.
Tejo.Hr je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 01:58   #503
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Tejo.Hr Pregled postova
Ma nisam, jučer ga tek zamjenio i vidio da ne regulira smartfan iz biosa vrtnju, pa sam odma došao pitati da provjerim dali da još nešto treba promjeniti ili neki softver. Budem probao speedfanom pa javim.
Ovdje imas tut http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=132351.
Ja ne volim automatsku regulaciju, nego si sam fino namjestim kako mi odgovara, i profile si mozes napraviti. Po meni puno efikasnije i bolje
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 13:49   #504
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Kak da postavim noctua nf p12 vent na cm hajper 212 evo?
Da pushe kroz pinove prema exaust fanu ili da vuce vruci zrak prema exaust fanu.koja kokbinacija bolje hladi proc?

Onda push ili pull?

Cooler je okrenut vertikalno

Na zadnju i gornju stranicu idu exaust fanovi(nf p12 i nf s12a) a naprijed intake(nf s12a)
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 15:36   #505
Tejo.Hr
Premium
Moj komp
 
Tejo.Hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Selim se od sajta do sajta
Postovi: 179
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Ovdje imas tut http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=132351.
Ja ne volim automatsku regulaciju, nego si sam fino namjestim kako mi odgovara, i profile si mozes napraviti. Po meni puno efikasnije i bolje
Eo sređeno, hvala.
Tejo.Hr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 21:09   #506
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Kak da postavim noctua nf p12 vent na cm hajper 212 evo?
Da pushe kroz pinove prema exaust fanu ili da vuce vruci zrak prema exaust fanu.koja kokbinacija bolje hladi proc?

Onda push ili pull?

Cooler je okrenut vertikalno

Na zadnju i gornju stranicu idu exaust fanovi(nf p12 i nf s12a) a naprijed intake(nf s12a)
Mozda bi bolje bilo da stavis sliku da vidimo kako ti to planiras.
Po ovome tvom ja sam skuzio da i u prvom i u drugom slucaju hoces da cooler puse prema exhaust fanu.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 00:12   #507
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Kak da postavim noctua nf p12 vent na cm hajper 212 evo?
Da pushe kroz pinove prema exaust fanu ili da vuce vruci zrak prema exaust fanu.koja kokbinacija bolje hladi proc?

Onda push ili pull?

Cooler je okrenut vertikalno

Na zadnju i gornju stranicu idu exaust fanovi(nf p12 i nf s12a) a naprijed intake(nf s12a)
Pull, lakše se čisti prašina sa coolera U performansama ne bi trebalo biti značajnije razlike. Tako barem tvrdi Linus
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 12:33   #508
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Mozda bi bolje bilo da stavis sliku da vidimo kako ti to planiras.
Po ovome tvom ja sam skuzio da i u prvom i u drugom slucaju hoces da cooler puse prema exhaust fanu.
evo fotke starije.uglavnom skicirao sam sve

warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 13:05   #509
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Kak da postavim noctua nf p12 vent na cm hajper 212 evo?
Da pushe kroz pinove prema exaust fanu ili da vuce vruci zrak prema exaust fanu.koja kokbinacija bolje hladi proc?

Onda push ili pull?

Cooler je okrenut vertikalno

Na zadnju i gornju stranicu idu exaust fanovi(nf p12 i nf s12a) a naprijed intake(nf s12a)
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
evo fotke starije.uglavnom skicirao sam sve

Ja sam se naviknuo na ovu boldanu kombinaciju, ja tako uvijek stavljam.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 10:25   #510
Dudoslav
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 1
Pomoć oko odabira CPU coolera

Pozdrav svima.

Kupio sam novu ploču asus sabretooth 990fx r2 i novi proc amd 8320, stara ploča asus p7p55 lx sa i5 760 i sytche ninja 3 - prodano.

Stock hladnjak na procu kad počne radit čuje se ko rack server, užasno glasno.

Imam na raspolaganju oko 500 kn za novi cooler.

Kučište koje imam je Thermaltake Overseer RX-I tako da stanu velki cooleri bez problema.

Ne mislim raditi bilokakav OC tako da cooler nemora bit neki uber. Više tražim da bude lijep i tih. Po mogućnosti eventualno da svijetli plavo pošto sve svijetli plavo.

U oko su mi upala 2 od kojih je jedan rabljeni pa me zanima da li se rabljeni uopće isplati kupiti.

Prvi: ZALMAN CNPS10X Extreme - oko 550kn
Drugi: Cooler master v8 - njuskalo 400kn

Da li coolermaster vrijedi toliko? Kaže da je cooler star 8mj i u izvrsnom stanju.

Eto to bi bilo to slobodno komentirajte i davajte prijedloge...

I hvala unaprijed. Pozz. Dudo
Dudoslav je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na