Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2010., 11:51   #61
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
nhf ali onaj kričavi komp još može proč pod "PC Modding"
ali mi nikako neide u glavu čemu stavljati "UREĐEN KOMP ili PRIRASTAO SRCU" u modding thread?

tak i ja mogu sa vlažnim maramicama očistit kučište i malo saugerom očistit prašinu iznutra i puknut novi thread "Evo gledajte,jako ga volim i čist mi je"
naravno popračeno sa cca 50 slika u svim pozama ,jer ljudi jako vole gledati 4 žice i matičnu u daljini

NHF ,samo konstruktivna kritika
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:03   #62
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
nhf ali onaj kričavi komp još može proč pod "PC Modding"
ali mi nikako neide u glavu čemu stavljati "UREĐEN KOMP ili PRIRASTAO SRCU" u modding thread?

tak i ja mogu sa vlažnim maramicama očistit kučište i malo saugerom očistit prašinu iznutra i puknut novi thread "Evo gledajte,jako ga volim i čist mi je"
naravno popračeno sa cca 50 slika u svim pozama ,jer ljudi jako vole gledati 4 žice i matičnu u daljini

NHF ,samo konstruktivna kritika
Ti kao da si novi na forumu.
Ne smiješ na ovoj temi davat kritike.

Ili ga pohvali ili stavi na ignore listu kao i svi mi ostali koji ne razumijemo nadrealizam u modding umjetnosti.
  Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:34   #63
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
ma šta nesmijem,ja takve ne stavljam na ignore,čemu se prestati zabavljati čitajući takve postove.
ali ipak ,shvačam kako netko može "voljeti" svoje komponente ,i ja sam pomalo "kinky", čuvam radeon 9700pro ,ispravna ,kompletni bundle,račun i sve -em zbog načina na koji sam došao do nje(patnja sa 2-3 reklamacije u ve-milu) ,em što je mi je to ,ajmo reć prva poštena "kupljena "(u biti nije, jer je dobivena kao zamjena za gf4TI) kartica-moja jumferica!
ali ne vidiš mene da ju stavljam pod GPU modding,a samo ju očistim...

nadrealizam...više mi vuče na ...
ma nebudem dalje
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 27.05.2010. u 12:38. Razlog: hehe
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 03:39   #64
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Ovaj komp sam htio poklonit ali sam ga ipak zadrzao za sebe...


Komp je "poseban" po tome sto su maticna i graficka ljubicaste boje.

KOB KT266a FDSX
AMD Athlon 900Mhz
Seagate 20GB
384MB SDRAM
Palit GeForce MX440 64MB
56k modem
LAN kartica
blue led ventilator...
Teac CDRW
LG CDRW
LG DVDROM
Frontier 400W
i CoolerMaster AerogateII (skuren, za ukras sluzi)
Moniotor: HP p720



novije slike;
(kasnije sam skuzio da su mi one neiskoristene zice od napajanja samo onako stavljene, pa sam otvorio bocnu i vezicima ih ucvrstio i ne vise se vise...)
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 03:40   #65
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Komp za vikendicu... Kao mini-htpc

Intel P3 866Mhz, pasivno hlađen
2×256MB SDRAM
Frontier 200W PSU
LiteOnIt DVDCombo
120mm vent za CPU,NB, @5V
80mm vent za upuh @5V
TV kartica
56k modem
ASUS CUSI-FX
WD 20GB HDD
3.5" citac kartica...
mATX kuciste eBOX
genius 2.0 zvucnici
SAMSUNG CRT 795DF



novije slike kasnije...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 03:42   #66
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Evo danas mali update;
PCI i molex konektori pofarbani, malo zice slozene, procesor novi stavljen, itd...
Bit ce kasnije slika kako je prije bilo...

Komp je za vikendicu, ja cu se sluziti s njime.

MBO: Epox EP-8RDA3I
CPU: AMD Athlon 1333Mhz
Thermaltake Orb 3 7000RPM@5V
GPU: Club3D ATI Radeon 9200 128MB
HDD: Maxtor 80GB DiamondMax Plus 9 ATA 133
LiteOnIt CDROM 40× (neispravan, za ukras)
LiteOnIt CDRW 48×
LiteOnIt CDRW 52×
LiteOnIt DVDROM 52×
3.5" Floppy
3.5" Card Reader/Writter (+ USB, 1394, Audio)
2× Epox ATA 100 round cable
PSU: CODEGEN P4 300W
Sharkoon 80mm sistem FAN S (u napajanju)
Sharkoon 40mm sistem fan M (na grafickoj)
2× Revoltec Alu 80mm blue led fan PRO
ThermalTake 120mm Blue LED fan@5V
Neon 30cm BLUE
80mm Spire blue LED fan + pot.
USB & FireWire bracket
Sound & game PCI card
Serial port bracket
4+1 USB PCI Card
WinFast DV2000 TV, Audio & Video, Radio card
Blue ATX midi tower + pleksiglass



Da ne pitate zasto medju prvim slikama svjetli naprijed 2 crvene ledice a kasnije ne;
kad je HDD u upotrebi, onda svjetle one dvije crvene ledice naprijed (HDD LED).
Prije su svjetlile cim je komp upaljen...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 03:51   #67
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Pofarban rub graficke, dodan prekidac koji pali/gasi 2×lightwire, kupljen jos jedan lightwire...
One kablove odmah iznad RAMa, tu cu isto omotari lightwire kao i na glavnom naponskom kabelu. Samo moram neke stvarcice rijesiti

edit: zaboravio slike

Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 12:28   #68
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
I gdje je tu modding? Nakrcati kistru optikama, ventovima i PCI bracketima, te ruznim kablovima?
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 12:37   #69
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ne zelim biti nekulturan,ali ovi modovi su sux 100%.Ne znas sta je ruznije,unutrasnjost ili vanjski izgled.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 13:07   #70
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Kao što su već prije dečki rekli, ne samo na ovoj temi, nego i na svakoj drugoj gdje si slagao neki komp i gdje si slaganje kompa pokušao okarakterizirati moddingom, ovo nema veze s tim pojmom.

A moram priznat da ne kužim ni smisao nakrcavanja kućišta s bespotrebnim PCI karticama i optikama. Ja ne kužim kako to može služit za ukras, pa ako možeš to objasnit malo, bio bih ti zahvalan
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 13:15   #71
cserer
Od danas pa do sutra
Moj komp
 
cserer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZAPREŠIĆ
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ne zelim biti nekulturan,ali ovi modovi su sux 100%.Ne znas sta je ruznije,unutrasnjost ili vanjski izgled.
Ako nisi imao ništa bolje za komentirati nisi morao nikoga vrijeđati.
Svatko ima svoj ukus za lijepim,iskreno ni meni se ne sviđa,ali ako se njemu to sviđa, neka.
Netko voli plave, drugi crne, treći smeđe, četvrti riđe djevojke,tako da je to sve individualno.
Čovjek se trudi uljepšat komp i zato pohvala.
cserer je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 13:22   #72
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor cserer Pregled postova
Ako nisi imao ništa bolje za komentirati nisi morao nikoga vrijeđati.
Svatko ima svoj ukus za lijepim,iskreno ni meni se ne sviđa,ali ako se njemu to sviđa, neka.
Netko voli plave, drugi crne, treći smeđe, četvrti riđe djevojke,tako da je to sve individualno.
Čovjek se trudi uljepšat komp i zato pohvala.
Ne kuzim sta sam bolje trebao komentirati? I koga sam ja to vrijedjao?lol, kuciste?! Ok,idem i ja modirati svoje kuciste,nakrcat cu u njega svakakvog smeca,ofarbati ga u svakakve boje i stavit cu ga da se svi dive mom modu. Katastrofa.Ako zelis biti neciji odvjetnik,onda zavrsi pravni fakultet.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 15:11   #73
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Odlucio sam vecinu kompova koje uredim i koji su nesto lijepsi od ostalih (sveukupno imam cca. preko 15 kompova, pentium 75Mhz - pentium 4 3000Mhz, jasno, svi ispravni). Bolje to nego za svaki komp otvarat novu temu, jer i ovako i onako nije modding.

Citiraj:
Autor dzeneral Pregled postova
A moram priznat da ne kužim ni smisao nakrcavanja kućišta s bespotrebnim PCI karticama i optikama. Ja ne kužim kako to može služit za ukras, pa ako možeš to objasnit malo, bio bih ti zahvalan
To je nasljedno...
Uglavnom, meni je svakako ljepse vidjeti 4 optike nego 3. Jedna je OK, al kad vec imam...
Sto se PCI kartica tice... Jedino je zvucna mozda nepotrebna, ali je tu zbog game-porta. Ako ugradim vec 4 kartice, onda nek ugradim sve
Kad vec imam, a kupit nitko ne zeli, bolje da ugradim nego bacim. A ovako komp mogu prodat za bar 3000kn (konkretno, onaj plavi, dobio i odbio ponudu), jer vecina vrsnjaka cim vide tako ureden komp i sl odmah isti smatraju mocnim.

Citiraj:
Ako nisi imao ništa bolje za komentirati nisi morao nikoga vrijeđati.
Svatko ima svoj ukus za lijepim,iskreno ni meni se ne sviđa,ali ako se njemu to sviđa, neka.
Netko voli plave, drugi crne, treći smeđe, četvrti riđe djevojke,tako da je to sve individualno.
Čovjek se trudi uljepšat komp i zato pohvala.
Ni meni se ne sviđa, ali mi vec na zivce idu 11 kompova u sobi, i tona starih komponenti. Na ovaj nacin sam ih se rijesio i ocistio vecinu dijelova.
Jedini komp koji se meni stvarno svidja, je onaj crno-srebrni P4 3Ghz. Ni onaj mali Ebox nije los.

Citiraj:
Ne kuzim sta sam bolje trebao komentirati? I koga sam ja to vrijedjao?lol, kuciste?! Ok,idem i ja modirati svoje kuciste,nakrcat cu u njega svakakvog smeca,ofarbati ga u svakakve boje i stavit cu ga da se svi dive mom modu. Katastrofa.Ako zelis biti neciji odvjetnik,onda zavrsi pravni fakultet.
Kad ces ti u svojoj sobi imati 10 kanti (a povremeno i 15) i tonu komponenti koje se ne mogu/tesko ce se prodati, onda mi se javi. Cilj mi je bio iskoristiti visak dijelova i sloziti kante.

Citiraj:
I gdje je tu modding? Nakrcati kistru optikama, ventovima i PCI bracketima, te ruznim kablovima?
Moddinga nema. Jedino komp iz naslova teme moze proci kao modding, ostale sam stavio ovdje kao skupnu temu kompova. Da ima moddinga u nekom kompu, otvorio bi novu temu.

Moja je tema, pa rekoh, da stavim i ostale kompove u temu...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 16:19   #74
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Odlucio sam vecinu kompova koje uredim i koji su nesto lijepsi od ostalih (sveukupno imam cca. preko 15 kompova, pentium 75Mhz - pentium 4 3000Mhz, jasno, svi ispravni). Bolje to nego za svaki komp otvarat novu temu, jer i ovako i onako nije modding.


To je nasljedno...
Uglavnom, meni je svakako ljepse vidjeti 4 optike nego 3. Jedna je OK, al kad vec imam...
Sto se PCI kartica tice... Jedino je zvucna mozda nepotrebna, ali je tu zbog game-porta. Ako ugradim vec 4 kartice, onda nek ugradim sve
Kad vec imam, a kupit nitko ne zeli, bolje da ugradim nego bacim. A ovako komp mogu prodat za bar 3000kn (konkretno, onaj plavi, dobio i odbio ponudu), jer vecina vrsnjaka cim vide tako ureden komp i sl odmah isti smatraju mocnim.


Ni meni se ne sviđa, ali mi vec na zivce idu 11 kompova u sobi, i tona starih komponenti. Na ovaj nacin sam ih se rijesio i ocistio vecinu dijelova.
Jedini komp koji se meni stvarno svidja, je onaj crno-srebrni P4 3Ghz. Ni onaj mali Ebox nije los.


Kad ces ti u svojoj sobi imati 10 kanti (a povremeno i 15) i tonu komponenti koje se ne mogu/tesko ce se prodati, onda mi se javi. Cilj mi je bio iskoristiti visak dijelova i sloziti kante.


Moddinga nema. Jedino komp iz naslova teme moze proci kao modding, ostale sam stavio ovdje kao skupnu temu kompova. Da ima moddinga u nekom kompu, otvorio bi novu temu.

Moja je tema, pa rekoh, da stavim i ostale kompove u temu...

Ne kužim samo koja je svrha toliko optika u kompu (uvrh glave 2 optike su potrebne), dali ti sve 4 koristiš odjednom ili ? Zatim stotine ventilatora (čuje se negdje ko helić bokte, a ničemu ne služe osim da stvaraju buku i čak pogoršavaju protok zraka, bolje bi 2 venta hladila, makar ne vjerujem da se ti kompovi uopće pregrijavaju i da su potrebna i ta 2 venta). Ili dali koristiš game-port ? Tko danas koristi game-port u drugom desetljeću novog stoljeća novog tisučljeća ?
Ja sam isto imao gro krame, koje sam isto mogao nakrcavat u komp da mi se skuplja prašina, grije i troši struju, ali ja sam sve ponudio odjednom , a ne komad po komad, svu tu kramu u paketu u jednoj vreći za 50 čuna, sam da se riješim, a za to sam si kupio nešto pošteno što mi zaista treba ili otišao s frendom na par pivi. Velim, sve ima kupca. Samo čovjek treba znati prodavati.

Inače što se tiće estetike, nekom je lijepo, nekom je ružno, ja osobno mogu reći da mi nije ni jedno ni drugo, ravnodušan sam, ali mi se čini sve to skupa besmisleno, uzalud potrošeno vrijeme.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 16:43   #75
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Ne kužim samo koja je svrha toliko optika u kompu (uvrh glave 2 optike su potrebne), dali ti sve 4 koristiš odjednom ili ? Zatim stotine ventilatora (čuje se negdje ko helić bokte, a ničemu ne služe osim da stvaraju buku i čak pogoršavaju protok zraka, bolje bi 2 venta hladila, makar ne vjerujem da se ti kompovi uopće pregrijavaju i da su potrebna i ta 2 venta). Ili dali koristiš game-port ? Tko danas koristi game-port u drugom desetljeću novog stoljeća novog tisučljeća ?
Ja sam isto imao gro krame, koje sam isto mogao nakrcavat u komp da mi se skuplja prašina, grije i troši struju, ali ja sam sve ponudio odjednom , a ne komad po komad, svu tu kramu u paketu u jednoj vreći za 50 čuna, sam da se riješim, a za to sam si kupio nešto pošteno što mi zaista treba ili otišao s frendom na par pivi. Velim, sve ima kupca. Samo čovjek treba znati prodavati.

Inače što se tiće estetike, nekom je lijepo, nekom je ružno, ja osobno mogu reći da mi nije ni jedno ni drugo, ravnodušan sam, ali mi se čini sve to skupa besmisleno, uzalud potrošeno vrijeme.
Jedna od te 4 optike je neispravna pa nije ni spojena. Ako bi ju spajao morao bi iskoristiti ATA100 PCI karticu, jer na maticnoj imam samo 4 IDE konektora (3×cdrom i 1×hdd).
Sto se ventilatora tice... Svih navedenih 5 kompova su extra silent... Vecina ventilatora je na 5V, ili iskljucena. Kompove jedva cujem, a sto se temperatura tice... Svih 5 kompova se dosta griju, jer su ventilatori na 5V.
Uglavnom, nista se ne cuje ko helikopter jer su ventilatori na 5V i po zelji se mogu iskljuciti.
Kompove sam slagao da budu funkcionalni, kako za mene tako i za druge. Sigurno netko još koristi game-port a kad imam doma karticu (visak), zasto nebi ugradio, mozda ce nekome zatrebati. (Da napomenem da navedenih 5 kompova iz siga ostaju kod mene, jedan u vikendici, drugi u dnevnoj, pa treci u drugoj viknedici, cetvrti kod mene i peti kod bake , tako kad svigdje dodjem da imam komp i net).
Kupio sam od tebe sve one kablove i sve sam potrosio (osim LAN kablova), cak sam kupio od nekog jos kablova... Imam doma vrijednije komponente od par desetaka kablova, ici ce sve u prodaju kad poslikam i sl. Ili u PCE donatore. Vjerojatno cu i ja tako staviti sve u jednu kutiju i prodati u kompletu.

PS: samo da kazem da cu za koji dan nabaviti novi s.A procesorcic i da cu napajanja codegen 300W i frontier 400W zamijeniti.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 16:49   #76
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Jedna od te 4 optike je neispravna pa nije ni spojena
U redu....
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 17:31   #77
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Zašto mora bit baš ovoliko slika svakog kompa?

Ak ih imaš već 10-15 koliko pričaš, slikaj ih izvana cijelog iz dva kuta, iznutra kablove i to je to - 3-4 slike uvr glave. Ja se u ovom i da želim, ne mogu snaći. Editiraj prvi post i uvali linkove na pojedine "moddinge" sa manje slika. I daj ako su ti problem svi ti djelovi, pokloni to nekome tko će moći te kompove iskoristit za nešto. E da i kablovi su ti užas u sve u jednom kućištu, daj si pogledaj malo kabloving jobove u temi na ovom podfurumu. Znam da to nisu neka ekstra kućišta ali dalo bi se to bolje sredit.

I kombinacije boja baš nisu ono Fashion Guru approved.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 17:41   #78
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
prodaj to sve i kupi neki bolji komp , sto ce ti to sve ? nekuzim ljubav prema komponentama
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 17:50   #79
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
U redu....
Mislio sam prvo bez, ali mi je ruznije izgledalo.
Pa sam htio prekidace na praznoj 5.25" plastici, pa sam dobio CDROM i ugradio ga. Svi su LiteOnIt.

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Zašto mora bit baš ovoliko slika svakog kompa?

Ak ih imaš već 10-15 koliko pričaš, slikaj ih izvana cijelog iz dva kuta, iznutra kablove i to je to - 3-4 slike uvr glave. Ja se u ovom i da želim, ne mogu snaći. Editiraj prvi post i uvali linkove na pojedine "moddinge" sa manje slika. I daj ako su ti problem svi ti djelovi, pokloni to nekome tko će moći te kompove iskoristit za nešto. E da i kablovi su ti užas u sve u jednom kućištu, daj si pogledaj malo kabloving jobove u temi na ovom podfurumu. Znam da to nisu neka ekstra kućišta ali dalo bi se to bolje sredit.

I kombinacije boja baš nisu ono Fashion Guru approved.
Ne mora, slikam iz svakog kuta par slika, i tako za svaki update koji radim. Za koji dan ce biti jos slika onog plavog kompa i onog s ljubicastom maticnom, zamjenit cu im napajanja . Znaci, opet 3-4 slike unutra, iz vana nema potrebe jer nije nista promjenjeno.

Ma imam sigurno i preko 20. Slikao sam svaki komp iznutra i izvana, ali kako se radi o obicnim kompovima (nisu nesto pretjerano uredjeni ni "zgodni"), mislim da nema potrebe stavljati slike.
Vidis, ovo za slike i linkove, editirat cu. I u potpis cu dodat (iako mi je vec pri kraju ogranjicenja od 10000 znamenaka) linkove.
Zadrzao sam 5 kompova bas za sebe, a druge kompove cu pokloniti/posuditi.
Ma pogledao sam, uz ovoliko kablova se bas i ne moze nesto napraviti. Kablove ispod maticne ne zelim stavljat, moglo bi bolje ali za koga je, dobro je .

Citiraj:
Autor proudixz Pregled postova
prodaj to sve i kupi neki bolji komp , sto ce ti to sve ? nekuzim ljubav prema komponentama
Kome da prodam? Oces ti kupit?
Prodavat necu, napravio sam za sebe. Ostale kompove (koji nisu ovdje), te bi prodao, kad bi netko to htio kupit.

Nije nikakva ljubav, zamjenio bi ih ja, prodao, kupio bolje. Samo kazem da mi je komp ovakav kakav je dosta drag .
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 17:56   #80
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
5 kompova? Ostavi se kvazi moddinga i otvori internet caffe, to ti je moj prijedlog
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 18:05   #81
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Vec sam na drugom forumu dobio takav prijedlog, no;
kompovi mi trebaju, napisao sam vec kako su i gdje rasporedjeni,
dok ostatak, cca. 10-15 kompova ide na poklon/posudbu ili sl.
Trenutno kompovi idu ocu za apartmane i vikendice...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 18:05   #82
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Od svega sto je nabrojao samo jedan-dva bi vrtila web browser kak se spada. Evo ja sam trenutno na pricuvnom kompu pIII 1.26ghz, 512 ram i 9250 128 pci, procesor je na 100% sa 3 taba u mozilli i skajpom u pozadini. Sumnjam da bi sa onim starudijama to mogao..

Kad vec imas tih 20 kompova, daj frendovima da ih razvale cekicem i naplacuj, ak ih vec nece kupit, mislim da bi potraznja bila velika, mogao bi i zaradit
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 18:25   #83
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Jedna od te 4 optike je neispravna pa nije ni spojena. Ako bi ju spajao morao bi iskoristiti ATA100 PCI karticu, jer na maticnoj imam samo 4 IDE konektora (3×cdrom i 1×hdd).
Sto se ventilatora tice... Svih navedenih 5 kompova su extra silent... Vecina ventilatora je na 5V, ili iskljucena. Kompove jedva cujem, a sto se temperatura tice... Svih 5 kompova se dosta griju, jer su ventilatori na 5V.
Uglavnom, nista se ne cuje ko helikopter jer su ventilatori na 5V i po zelji se mogu iskljuciti.
Kompove sam slagao da budu funkcionalni, kako za mene tako i za druge. Sigurno netko još koristi game-port a kad imam doma karticu (visak), zasto nebi ugradio, mozda ce nekome zatrebati. (Da napomenem da navedenih 5 kompova iz siga ostaju kod mene, jedan u vikendici, drugi u dnevnoj, pa treci u drugoj viknedici, cetvrti kod mene i peti kod bake , tako kad svigdje dodjem da imam komp i net).
Kupio sam od tebe sve one kablove i sve sam potrosio (osim LAN kablova), cak sam kupio od nekog jos kablova... Imam doma vrijednije komponente od par desetaka kablova, ici ce sve u prodaju kad poslikam i sl. Ili u PCE donatore. Vjerojatno cu i ja tako staviti sve u jednu kutiju i prodati u kompletu.

PS: samo da kazem da cu za koji dan nabaviti novi s.A procesorcic i da cu napajanja codegen 300W i frontier 400W zamijeniti.
Neispravna . Nebi ja u kompu držao ništa kaj je neispravno. Radije baci to u smeće i nekaj skombiniraj neku plastiku da zatvoriš tu rupu, a šta se tiće ventilatora, ak je to tebi ukras , onda OK, al mislim da ventrilatori općenito nisu za ukras nego kao prvo služe svojoj svrsi da hlade, (a druga stvar što neki imaju prozirna krilca i ledice, to je onako više bonus, i još ak se to normalno posloži može izgledati fino i ne kričavo), stvaraju protok zraka, te mi je bizarno da samo stoje pošpricani UV reaktivnom bojom,al ajde ko voli nek izvoli.

I to kaj se tiće prodaje, velim strpaj to sve u jednu vreću i daj što daš. Za 50 kuna, puna šaka brade.

P.S. Ja sam baš jednom došao do nekakvog Pentiuma II, i rekao kaj da radim sad s njim, rekao evo cijeli komp za 50 kuna, i otišao isti dan, vjerovao ili ne, tu na našoj tržnici. Nisam ga htio rastavljat i prodavat Quantum Fireball disk posebno i grafičku od 8MB posebno, jer nebi to nikad prodao.

I onda lijepo kad sve to prodaš malo po malo kupiš si 50 blue (ili green) led fan-ova i posložiš u komp koji koristiš i nebi prodavao i uživaš u dubokom plavetnilu (ili zelenilu).

Zadnje izmijenjeno od: centaur. 30.05.2010. u 18:35.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 18:37   #84
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Sve to stoji, ali iz tvoga gledišta. Pokušaj se staviti u njegovu kožu. On ne želi to prodati, već želi složiti nešto od toga, pa ga pokušaj razumiti.

Ali mislim da bi trebao popustiti sa ventilatorima.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 18:45   #85
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Sve to stoji, ali iz tvoga gledišta. Pokušaj se staviti u njegovu kožu. On ne želi to prodati, već želi složiti nešto od toga, pa ga pokušaj razumiti.

Ali mislim da bi trebao popustiti sa ventilatorima.
Dobro ako netko želi sastaviti komp od neispravnih i prastarih djelova (krame), znači nefunkcionalno računalo koje ničemu ne služi nego je jedino potrošač više u stanu onda OK. Nešto najbizarnije što sam ikada vidio i čuo.

A kaj se tiće ventilatora, ma neka ih ima i 500 , al bar da su iste boje, jer kaj sad ima je šok za oči. Total.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 18:46   #86
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Neispravna . Nebi ja u kompu držao ništa kaj je neispravno. Radije baci to u smeće i nekaj skombiniraj neku plastiku da zatvoriš tu rupu, a šta se tiće ventilatora, ak je to tebi ukras , onda OK, al mislim da ventrilatori općenito nisu za ukras nego kao prvo služe svojoj svrsi da hlade, (a druga stvar što neki imaju prozirna krilca i ledice, to je onako više bonus, i još ak se to normalno posloži može izgledati fino i ne kričavo), stvaraju protok zraka, te mi je bizarno da samo stoje pošpricani UV reaktivnom bojom,al ajde ko voli nek izvoli.

I to kaj se tiće prodaje, velim strpaj to sve u jednu vreću i daj što daš. Za 50 kuna, puna šaka brade.

P.S. Ja sam baš jednom došao do nekakvog Pentiuma II, i rekao kaj da radim sad s njim, rekao evo cijeli komp za 50 kuna, i otišao isti dan, vjerovao ili ne, tu na našoj tržnici. Nisam ga htio rastavljat i prodavat Quantum Fireball disk posebno i grafičku od 8MB posebno, jer nebi to nikad prodao.

I onda lijepo kad sve to prodaš malo po malo kupiš si 50 blue led fan-ova i posložiš u komp koji koristiš i nebi prodavao i uživaš u dubokom plavetnilu.
Ma plastika je rasturena unutra, netko cupao i polomio zupcanike
Lijepo mi je sto su sve iste, liteonit. Nije spojena ni na molex ni nista, samo tako stoji
Imam ja plastiku, ali mi je ruzno vidjeti 3 cdroma i obicna plastika. Razmisljao sam o prekidacima, ali sam odustao.
Ventilatori prvobitno sluze hladjenju (protoku zraka), a kasnije da popune prazno mjesto i estetski. Ventilatori nisu nikako pofarbani UV reaktivnom bojom, kupljeni su takvi (links, sharkoon uv reactive fan).
Ne stoje nego rade. Ispuhuju zrak, na kojih 850-900RPMa.
Nema sanse u vrecicu pa da se sve polomi. Lijepo u kutije zamotano.

Stvar je u tome sto ja nemam cijele konfiguracije vec samo dijelove od kojih se mogu napraviti konfiguracije. Samo nazalost ja nemam sve dijelove a nit mi se slazu takve konfiguacije (AT napajanja).

Ugl, stavit cu sve na prodaju pa valjda ce se neko nac.
Ne znam kolko da trazim za pojedine komponente, a glupo mi je davat procjenu na forumu kad ce bit da sve to bacim...
Ide u PCE donators

Ventilatore necu kupovat jer ne volim kompove koji svjetle, da dok sam na kompu da mi nesto pored mene svjetli. Tako da uzivanje sigurno nece biti.

Citiraj:
Sve to stoji, ali iz tvoga gledišta. Pokušaj se staviti u njegovu kožu. On ne želi to prodati, već želi složiti nešto od toga, pa ga pokušaj razumiti.

Ali mislim da bi trebao popustiti sa ventilatorima.
Ako kuciste ima toliko otvora za ventilatore, zasto ne staviti ventilatore? Ljepse je kad je otvor prazan?
Uglavnom, svaki ventilator sluzi svrsi, komp iz naslova threada se dosta grije i zato ima toliko ventilatora. Koji, jasno, rade na 900-1200 RPM, dok su prednji ventilatori za upuh iskljuceni (prasina). Upale se po potrebi.

Citiraj:
Dobro ako netko želi sastaviti komp od neispravnih i prastarih djelova, znači nefunkcionalno računalo koje ničemu ne služi nego je jedino potrošač više u stanu onda OK. Nešto najbizarnije što sam ikada vidio i čuo.

A kaj se tiće ventilatora, ma neka ih ima i 500 , al bar da su iste boje, jer kaj sad ima je šok za oči. Total.
Niti jedan dio u navedenim konfiguracijama nije neispravan, osim tog CDROMa i onog potenciometra. Po meni je to ljepse za vidjet nego obican bijeli poklopac.
2 przilice i 2 poklopca = OK, 3 przilice i 1 poklopac, po meni glupo... Ili maknuti jedan CDROM ili ugraditi jos jedan .
Tj ugradnja 4 cdroma proizlazi od oca koji je '04te u komp ugradio 4 dvdrw uredjaja i tako komp smatra boljim.

Racunala su u potpunosti funkcionalna i ispravna, a u to se mozes i sam doci uvjeriti. Racunalo iz naslova ne svjetli tako sareno kao na snimkama, u sto su se vec neki forumasi uvjerili.
Meni je za dnevnu ljepse vidjeti svaku komponentu/ventilator/kablove druge boje, kako bi se isti mogli razlikovati. Monotono kad je sve plavo/crveno/zeleno/zuto/bijelo/na tockice mi se nikako ne svidja.
Kontrast neki mora biti, po meni.

Zadnje izmijenjeno od: Computer_Modder. 30.05.2010. u 18:55.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 19:00   #87
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Ma plastika je rasturena unutra, netko cupao i polomio zupcanike
Lijepo mi je sto su sve iste, liteonit. Nije spojena ni na molex ni nista, samo tako stoji
Imam ja plastiku, ali mi je ruzno vidjeti 3 cdroma i obicna plastika. Razmisljao sam o prekidacima, ali sam odustao.
Ventilatori prvobitno sluze hladjenju (protoku zraka), a kasnije da popune prazno mjesto i estetski. Ventilatori nisu nikako pofarbani UV reaktivnom bojom, kupljeni su takvi (links, sharkoon uv reactive fan).
Ne stoje nego rade. Ispuhuju zrak, na kojih 850-900RPMa.
Nema sanse u vrecicu pa da se sve polomi. Lijepo u kutije zamotano.

Stvar je u tome sto ja nemam cijele konfiguracije vec samo dijelove od kojih se mogu napraviti konfiguracije. Samo nazalost ja nemam sve dijelove a nit mi se slazu takve konfiguacije (AT napajanja).

Ugl, stavit cu sve na prodaju pa valjda ce se neko nac.
Ne znam kolko da trazim za pojedine komponente, a glupo mi je davat procjenu na forumu kad ce bit da sve to bacim...
Ide u PCE donators
Meni je lijepše vidjet plastiku nego pokvareni optikaner. Al jbg, takav sam ja.
Da to i ja velim da ventilatori služe prvenstveno hlađenju, sad veliš da svi rade a maloprije si rekao da su neki na 5V a neki isključeni.

Kaj se tiće vrećice, imaš pravo bolje sve to u kutiju.
A kaj se tiče prodaje, velim ti nemoj to procjenjivat i tražit za pojedine komponente neznam po 20 kuna, ja osobno nebi imao živaca za to, nego bi složio par vreća i kutija i rekao. Svaka kutija 50 kuna i nabrojiš ukratko kaj je sve u toj (jednoj) kutiji (5 optikanera, 3 harda, 2 PCI USB kartice, bla, bla...)

Ili kaj si sam rekao: sve u Donatore.

Ugrađivanjem 4 DVD-ROM-a ili 5 USB PCI kartica se uopće ne poboljšava računalo, nikakav pomak na performansama se ne dobiva.
Kaj se tiće kontrasta, po meni nije kontrast crveno, zeleno i plavo svijetlo već je to kričavost, kontrast je kad imaš zelenu npr., pa je jedna svijetla druga tamnija npr..
Kaj se kompova tiće, možda je fukcionalan tj. radi taj Pentium MMX npr., ali čemu on služi, kakvu radnju možeš obaviti na tom računalu.

Zadnje izmijenjeno od: centaur. 30.05.2010. u 19:08.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 19:05   #88
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Meni je lijepše vidjet plastiku nego pokvareni optikaner. Al jbg, takav sam ja.
Da to i ja velim da ventilatori služe prvenstveno hlađenju, sad veliš da svi rade a maloprije si rekao da su neki na 5V a neki isključeni.

Kaj se tiće vrećice, imaš pravo bolje sve to u kutiju.
A kaj se tiče prodaje, velim ti nemoj to procjenjivat i tražit za pojedine komponente neznam po 20 kuna, ja osobno nebi imao živaca za to, nego bi složio par vreća i kutija i rekao. Svaka kutija 50 kuna i nabrojiš ukratko kaj je sve u toj (jednoj) kutiji (5 optikanera, 3 harda, 2 PCI USB kartice, bla, bla...)

Ili kaj si sam rekao: sve u Donatore.
Problem je u tome sto je nesto od tih dijelova neispravno, a ja nemam volje za testiranje.

A kako znas da je optikaner pokvaren? Cak je i lazni molex u njega spojen
Ovako, svi ventilatori na svim kompovima rade, dok su na kompu iz naslova ove teme 2 prednja ventilatora iskljucena.

Uglavnom, ici ce u kutiju sortirano mbo u jednu, cpu u drugu, gpu u trecu i tako. Al nastavit o tome mozemo preko PM, da ne radimo offt bezveze.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 19:15   #89
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Problem je u tome sto je nesto od tih dijelova neispravno, a ja nemam volje za testiranje.

A kako znas da je optikaner pokvaren? Cak je i lazni molex u njega spojen
Ovako, svi ventilatori na svim kompovima rade, dok su na kompu iz naslova ove teme 2 prednja ventilatora iskljucena.

Uglavnom, ici ce u kutiju sortirano mbo u jednu, cpu u drugu, gpu u trecu i tako. Al nastavit o tome mozemo preko PM, da ne radimo offt bezveze.
Kak znam da je pokvaren ?

Npr. frend ti dođe doma i hoće neš pogledat na nekom CD-u , pokuša ga otvorit ono ladica se ne otvara, sve mrtvo, eto kak.

P.S. Ne vjerujem ak će netko dat 50 kuna za kutiju punu svega i svačega da će zamjerit ak su dvije tri stvari neispravne.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 21:04   #90
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
cca. 10-15 kompova ide na poklon/posudbu ili sl.
Mali OT ali u tom slučaju:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...=29954&page=50
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na